Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kącik "MyApple HD" - czyli luźne rozmowy o technologii HD w naszych domach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
269 odpowiedzi w tym temacie

#26 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 lutego 2009 - 14:45

->Polsat sport nadaje w 1080i i tak też nagrywa. Początkowo TVN HD i C+HD nadawali w 720p jednak zrezygnowali i przeszli na 1080i. Zresztą czy ktoś z was zauważa przeplot na tych kanałach ? Ja pisząc swoje felietony często poruszam sprawę SD w Polsce. Niestety brakuje u nas nadawania kanałów w 16:9 i bitratem na poziomie 4-5mb/s (w przypadku mpeg2) OWZ- polecam przyjrzeć się jeszcze ofercie TVP HD warto. TVN HD powoli staje na nogi,myślę że już we wiosennej ramówce 4:3 będziemy widywali wyjątkowo rzadko, zwłaszcza, że na satelicie już wisi wersja tvn24 w 16/9.

#27 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 15 lutego 2009 - 14:46

TVN HD to jedna wielka porażka, poza tym jedna wielka porażka to n-ka. Nie będę wchodził w szczegóły z jakim bitrate nadają nawet po zwolnieniu analogu TVN, po problemy typowo organizacyjne i sztuczki jak to zrobić w bambuko klienta. Mam kontakt ze sporą liczbą osób co mają nkę lub mieli. Wystarczyło mi się nasłuchać i naczytać kolegi Ulana, Paw wie o kogo chodzi ;). Oczywiście każdy może mieć inne zdanie na temat nki, ja wiem swoje.

---- Dodano 15-02-2009 o godzinie 14:53 ----

->Polsat sport nadaje w 1080i i tak też nagrywa. Początkowo TVN HD i C+HD nadawali w 720p jednak zrezygnowali i przeszli na 1080i. Zresztą czy ktoś z was zauważa przeplot na tych kanałach ?


Ja nie zauważę, bo moja tośka ma DCDi Faroudja, który i tak usuwa przeplot i nawet tego nie da się wyłączyć bo scaler chyba działa cały czas w tle.

#28 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 15 lutego 2009 - 14:55

ciekawe kiedy będzie możliwość rozdzielenia sygnału z eNki czy Cyfry na wiele telewizorów bez utraty jakości HD...

#29 iPestek

iPestek
  • 564 postów
  • SkądKópertino

Napisano 15 lutego 2009 - 15:08

To ja walne wprost.... Czy ktos juz wymienial w MacMini naped na BluRay?

#30 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 lutego 2009 - 15:09

Nie ma w Polsce dobrej platformy ale to inna inszość. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Na moim zadupiu Code może coś o tym powiedzieć, niestety nic po za talerzem nie mogę sobie odbierać, a oferty pozostałych dwóch platform mnie nie satysfakcjonują. No bo tak szczerze ligi Polskiej nie oglądam, ogólnie piłka klubowa to tak średnio, raz na jakiś czas LM+reprezentacja mi starcza, wole samemu pograć. Filmy mam zdecydowanie wcześniej niż na C+ i HBO; Filmbox.Jedyna ciekawa rzecz z oferty cyfry to NGC HD co prawda Costeau jest świetny, i polskie jeziorka też nie mają jakości HD, ale nurkowanie sprawia większą satysfakcje niż patrzenie się na poczciwego Jeana Micheala. O Polsacie nie mówię bo tu oferta jest zdecydowanie uboga.
A pod względem technologicznym dekoder ADB(polska firma ale i tak produkuje w tajlandi) to nbox hd recorder jeśli chodzi o soft dedykowany to jest najlepszy. Oczywiście wiele osób żali się, że jest ograniczony. Ale to jest to samo co Iphone na orginalnym Sofcie. Zresztą Maciek Sojka bardzo wzoruje się na Stivie Jobsie.(Tony: n: konferencja czy to nie przypomina Tobie keynote). ITI chciało stworzyć produkt maksymalnie przyjazny użytkownikowi a zarazem funkcjonalny, dlatego mamy uproszczoną przeglądarkę witryn onetu(serwis onet foto bardzo przyjemny gadżet), odtwarzanie stacji radiowych internetowych,oraz programowanie nagrywarki za pomocą internetu(jest wersja lajt idealna dla zwykłych smart phonów,a na iphonie szybko się wczytuje). Dodatkowo PushVod i Vod normalny:) Wszystko ma swoje plusy i minusy.
+Nie jestem związany finansowo z ITI Neovision, wygłaszam jedynie swoja opinie na temat ich produktu.

---- Dodano 15-02-2009 o godzinie 17:11 ----

ciekawe kiedy będzie możliwość rozdzielenia sygnału z eNki czy Cyfry na wiele telewizorów bez utraty jakości HD...


Chodzi Tobie o HDMI splitter czy o card splitter.Czyli oglądanie tego samego na wielu telewizorach czy oglądanie innych kanałów na wielu telewizorach?
Hdmi splitter działa w obu platformach, card splitter tylko w cyfrze.

#31 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 15 lutego 2009 - 15:13

ciekawe kiedy będzie możliwość rozdzielenia sygnału z eNki czy Cyfry na wiele telewizorów bez utraty jakości HD...


Karta nki jest parowana z tunerem, nie będzie się dało zrobić multi-rooma. W cyfrze karta nie jest parowana i możesz se robić multi-room. Kupujesz albo splitter( serverek plus karty klienckie) kablowy lub wifi i dzielisz se, karta mniej więcej wydoli 8 tunerów, lub kupujesz jakieś tunerki na linuxie np. dreamboxy które wpinasz w lan i po lanie do tunerów lecą uprawnienia z karty. Rozdzielenie nie ma wpływu na jakość obrazu, to tylko lecą uprawnienia z karty.

#32 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 lutego 2009 - 15:14




Ja nie zauważę, bo moja tośka ma DCDi Faroudja, który i tak usuwa przeplot i nawet tego nie da się wyłączyć bo scaler chyba działa cały czas w tle.

Pragnę przypomnieć, że Twój onkiacz też ma DCDi Faroudja :)

#33 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 15 lutego 2009 - 15:20

Pragnę przypomnieć, że Twój onkiacz też ma DCDi Faroudja :)


Tak wiem, akurat o nim nie pomyślałem w tym momencie, tylko, że 606tka scaler ma max do 1080i a tośka do 1080p.

#34 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 15 lutego 2009 - 15:26

. Rozdzielenie nie ma wpływu na jakość obrazu, to tylko lecą uprawnienia z karty.


to znaczy, że jak mam 4 tv w domu to muszę płacić 4 abonamenty ?!

#35 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 15 lutego 2009 - 15:27

Wiem że to w sumie nie to forum jednak jak już tutaj taki wątek został założony to można go wykorzystać. W zeszłym tygodniu przeszedłem w UPC z analoga na cyfrowy przekaz. Długo wcześniej rozważałem już zakup LCD teraz jednak już postanowione że coś muszę zakupić. Oczywiście rynek nie śpi i można zwariować co tak naprawdę warto kupić. TV w tej chwili służył by do oglądania telewizji w UPC SD (HD w UPC ba razie odpuszczam, poczekam aż zwiększą ilość kanałów nadawanych w HD, w tej chwili zdaje się 5 na krzyż). Drugą sprawą to było by podpięcie mojego iMaca pod telewizor i oglądania filmów głównie z MKV, 720 jak i 1080. W następnej już kolejności podpięcie PS3. Panowie paweloko i emigrant widzę są na bieżąco w temacie, inni też mogą coś doradzić ;)

#36 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 lutego 2009 - 15:34

ile cali?Ile $?

#37 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 15 lutego 2009 - 15:37

Wiedziałem że o czymś zapomnę, nawet o najważniejszym ;) Rozważam przedział 37"-42" i max na to 3500pln.

#38 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 15 lutego 2009 - 15:48

zobacz sobie Philipsy albo Sony

TV LCD 37" PHILIPS 37PFL5603D Full HD Gw24_FV (549815960) - Aukcje internetowe Allegro
Telewizor 37" LCD SONY KDL-37S4000K (Bravia) (554847477) - Aukcje internetowe Allegro

#39 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 lutego 2009 - 15:55

A ja polecę coś z oferty Samsunga, używam sam od ponad 1,5 roku i uważam, że w swojej kategorii cenowej to idealny stosunek cena/jakość.

#40 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 15 lutego 2009 - 16:03

to znaczy, że jak mam 4 tv w domu to muszę płacić 4 abonamenty ?!


Nie, płacisz jeden abonament i używasz jednej karty. Pokażę Ci to obrazowo żebyś zrozumiał, Kup teraz - GreenEightSystem wejdź tutaj i co widzisz, jest serwerek do którego wkładasz kartę od cyfry i masz niżej karty klienckie, które wkładasz do tunerów w domu. Karty klienckie łączą się z serverem i pobierają uprawnienia od karty cyfry. Takim sposobem możesz płacić jeden abonament a używać karty na kilka tunerów. Możesz to robić tylko w obrębie własnego lokalu/domu. Poza lokal już jest to nielegalne i karalne już nie mówiąc o sharingu przez neta, ale to nie to miejsce żeby wtajemniczać w takie sprawy. Tak jak pisałem wyżej to samo możesz uzyskać kupując tunery na linuxie z ethernetem i wpinając je w domowy LAN. Jedna karta w tunerze a reszta tunerów łączy się po lanie do tego tunera co ma kartę, ale to też nie to miejsce żeby o tym pisać.

#41 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 lutego 2009 - 16:09

Nie jeśli już w takim wypadku to Sony albo Toshiba:) Weź sobie wygoogluj jakieś konkretne modele to wtedy podpowiemy czy idziesz w dobrym kierunku.Tzn. Do SD bym się trochę zastanawiał nad jakąś plazmą może Panasonic TH-42PY8/TH-42PY80 ? raczej dobre opinie posiada:)

#42 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 15 lutego 2009 - 16:10

zobacz sobie Philipsy albo Sony

TV LCD 37" PHILIPS 37PFL5603D Full HD Gw24_FV (549815960) - Aukcje internetowe Allegro
Telewizor 37" LCD SONY KDL-37S4000K (Bravia) (554847477) - Aukcje internetowe Allegro


Sylszalem od kolegi, ktory siedzi w RTV ze najlepsze matryce LCD robi teraz Panasonic -najlepszy kat widzenia itp. Nie chodzi tu o marke itp, bo bardziej podoba mi sie Sharp, ale wlasnie podobno Panasonic teraz kroluje w tym temacie. Ktos potwierdzi/zaprzeczy?

#43 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 15 lutego 2009 - 16:19

Na razie moje typy to:
1 Sony
Sony KDL-40V4240
2 "Tośki"
Toshiba 37XV500PG
Toshiba 42X3000PG

#44 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 15 lutego 2009 - 16:39

Sylszalem od kolegi, ktory siedzi w RTV ze najlepsze matryce LCD robi teraz Panasonic -najlepszy kat widzenia itp. Nie chodzi tu o marke itp, bo bardziej podoba mi sie Sharp, ale wlasnie podobno Panasonic teraz kroluje w tym temacie. Ktos potwierdzi/zaprzeczy?


Tak, Panasonic robi bardzo dobre telewizory. Kiedyś w jakieś gazecie były porównywane telewizory plazmowe i lcd bardzo wielu firm - porównywały osoby, które się na tym znają, nie jakieś z ulicy ( co niestety w takich tematycznych magazynach siedzą ) Najlepsze telewizory produkują: Pioneer, Hitachi, Panasonic i Sharp.
arsen a nie myślisz o plazmie ?

Ogólnie jestem zdziwiony cenami tych telewizorów, które podesłał arsen, bo jakieś 1,5 roku kupowałem sobie philipsa lcd ambilight 32" i zapłaciłem za niego 4500 zł! Teraz są lepsze i większe i kosztują o jakiś tysiak mniej... :lol:

#45 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 15 lutego 2009 - 16:47

bar-trek: Właśnie co do plazm, jak to jest naprawdę z nimi? Panuje stereotyp (nie zagłębiałem się w nim) że plazmy pobierają krocie Watów (inne źródła precyzują że tylko przy wyświetlaniu dużej ilości koloru białego) Druga częsta opinia że producenci wycofują się z tej technologi, można zgłupieć czytając pewne informacje. Następna sprawa już na wielki plus to podobno bezapelacyjna czerń w plazmach. Bezapelacyjna jest też rodzina kuro pioneera (niestety cena). Może ktoś pewne mity obalić lub potwierdzić? Odwieczna wojna LCD vs Plazma musi być czymś powodowana :)

#46 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 15 lutego 2009 - 17:02

Tak się składa, że w salonie mam Pioneera Kuro 50" - nie ma co się rozpisywać - rewelacja. Szczerze mówiąc nie wiem ile prądu pobiera, ale czy jest jakaś kolosalna różnica między plazmą, a lcd to nie sądzę. Zgodzę się w 100% co do czerni - plazma jest pod tym względem najlepsza. Moim zdaniem w ogóle kolory są bardziej intensywne i prawdziwe niż w lcd. Jeżeli będziesz miał do wyboru plazmę za kwotę za którą możesz sobie kupić - bierz!

#47 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 lutego 2009 - 17:16

Dlatego polecałem Tobie tego Pasikonika Plazme za 2999zł 42 cale :) W SD plazma wygrywa:)A przy czerni jeszcze bardziej:)

#48 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 15 lutego 2009 - 17:19

Właśnie czytam święte wojny na hdtvpolska.com tyczące plazm. Muszę przyznać że już po części zapoznałem się z plusami i minusami zarówno LCD jak i Plazm, będę musiał zdecydować się teraz dodatkowo jeszcze raz nad wyborem technologii a dopiero później modelem. Przerąbane czasem robić świadome zakupy :), chyba zazdroszczę ludziom którzy po prostu idą do sklepu dla idiotów i kupują co im wpadnie w łapy :)

#49 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 15 lutego 2009 - 18:14

No ja takim ludziom nie zazdroszcze raczej -swoje sie nasluchalem jak przebiegaja takie zakupy - przy cenach w "pewnym duzym sklepie" sa numerki - kazdy cos oznacza -niektore to,ze towar musi jak najszybicej wyleciec ze sklepu do klienta -niewazne ze np sa modele lepsze, dla sprzedawcy najlepszy jest ten ktory ma magiczny numerek podany przez managera. Im szybiej sprzeda tym ma wieksza prowizje. Ale to inny temat. Ktos moze w skrocie opisac czym sie rozni ta plazma od LCD?

#50 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 15 lutego 2009 - 18:37

tony: Tom's Hardware Guide Wyświetlacze: LCD czy plazma - do wyboru, do koloru Technologie stosowane w najnowszych płaskich telewizorach - Wprowadzenie
Myślę wyczerpująco wyjaśni jaka jest różnica między LCD a Plazma.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych