Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kącik "MyApple HD" - czyli luźne rozmowy o technologii HD w naszych domach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
269 odpowiedzi w tym temacie

#101 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 18 lutego 2009 - 18:44

wszystko zależy od Twojego portfela :) 1. ja osobiście jestem za składanymi, ale są na rynku bardzo dobre zestawy - np. Bose lifestyle 2. do głośników musisz kupić amplituner 3. wszystko zależy od potrzeb. Jeżeli chcesz oglądać blu-ray, dvd i lubisz sobie pograć lub poprostu mieć internet na dużym ekranie to weź PS3. Jeżeli chcesz tylko filmy ( dvd, bluray ) to standardowy odtwarzacz.

#102 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 18 lutego 2009 - 19:00

no do gier mam xboxa :)

chcialbym takie glosniki :

Aperion Intimus 633 Concert HD (cherry) Surround Speaker System reviews - CNET Reviews

czy amplituder moze byc jaki kolwiek czy musi byc jakos dostosowany do mocy glosnikow ??

#103 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 18 lutego 2009 - 20:29

a ile ma m2 pomieszczenie, w którym ma być sprzęt ?

#104 im@t

im@t
  • 147 postów

Napisano 18 lutego 2009 - 21:16

Witam postanowilem wrzucic swoje "3 grosze" . od ponad 2 lat robie jako kierownik w "jednym z duzych sklepow" jak to nazwal Tony Montana. Nigdy nie stawialem, ani nie kazalem stawiac swoim pracownikom zadnych kropek przy sprzetach , ktore trzeba wypchnac ze sklepu. ale to takie male sprostowanie na poczatek . z wlasnego doswiadczenia na dzien dzisiejszy osobiscie kupilbym plazme i tylko plazme. zaden telewizor lcd nie zapewni mi takich kolorow jak telewizory plazmowe. co do poboru pradu to rowniez ktos tu juz slusznie zauwazyl , ze niektore lcdki potrafia pobierac wiecej pradu. wartosc ktora odczytamy z tabliczki znamionowej z tylu kazdej plazmy to wartosc maksymalna poboru pradu. im wiecej bieli na ekranie tym wiecej pobieranego pradu . ale suma sumarum wartosci sa zblizone do wspomnianych lcdkow. co do swietej wojny hd ready czy full hd ... przy malych rozmiarach telewizorow nie zobaczymy zadnej roznicy - troche inaczej ma sie sprawa z telewizorami o duzych gabarytach - wtedy ma to jakis sens, choc roznice nie beda kolosalne. rowniez osobiscie :) szerokim lukiem omijalbym samsungi. stara prawda mowi :) , ze jak dzwonia z serwisu to popsul sie samsung, widzialem juz naprawde setki tych telewizorow , niektore z takimi usterkami , ze w glowie sie nie miesci - jakosc wykonania jak dla mnie wrecz zenujaca - niecaly tydzien temu samsung nakazal odeslanie ze sklepow samsungow z serii 8 i 7 z powodu wady wrodzonej obudowy , ktora kruszyla sie od ciepla. moje typy na dzien dzisiejszy 1.jak ktos ma budzet to zdecydowanie pioneer 5090 2.panasonic py800 3. z lcd-kow philips - najlepiej ten podswietlany ledami a gdyby ktos potrzebowal porady co do audio - to slucham uwaznie , zajmuje sie hifi od pol roku , wiec co nieco sie oreintuje pozdrawiam

#105 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 18 lutego 2009 - 21:52

Mój salon jest jakieś na oko 30-35m2 jest to dosyc duży salon tv stoi pod dłuższą ścianą kanapa naprzeciwko miedzy kanapa a tv jest jakieś 4 metry :)

#106 krisztof

krisztof
  • 213 postów
  • SkądOlsztyn/Warszawa

Napisano 18 lutego 2009 - 22:31

Witam
postanowilem wrzucic swoje "3 grosze" . od ponad 2 lat robie jako kierownik w "jednym z duzych sklepow" jak to nazwal Tony Montana. Nigdy nie stawialem, ani nie kazalem stawiac swoim pracownikom zadnych kropek przy sprzetach , ktore trzeba wypchnac ze sklepu. ale to takie male sprostowanie na poczatek ...



Zauważyłem jedno jak ktoś na prawdę się zna na telewizorach to nigdy nie kupi sobie LCD tylko Plazmę! im@t ja dwa lata pracowałem w firmie na S..... na dziale TV. Wiec tylko potwierdzę wady w samsungach, ale nie tylko serie jakie wymieniłeś, seria 656 jest tragiczna odpadanie ramki obudowy matrycy np. A zresztą elektronika ciekawe, że brawia ma swoje procesory BE i BE2 (pro) Tosiba ma rewelacyjną Faroudja'e, Philips PerfektPixel... a samsung a Samsung ma marketing :) I jeszcze jedno bo trochę mi się śmiać chce jak czytam o tym, że koniecznie FullHD tak w gwoli ścisłości Panowie w 32 calach FullHd jest niewidoczne z 8 cm wiem bo sprawdzaliśmy na tablicach! W 40 calach potrzeba 1,2 metra żeby tv FHD był jak zwykłe HD! wiadomo o co chodzi i dlaczego?! tylko z tak bliskiej odległości widać rysowanie na krawędziach! A gwarantuje że każdy tv w HD ma skalowanie do 1080 (za samsunga nie ręczę :P), czyli czy to dzisiaj czy za 100 lat jak puścicie film na BlueRay to w 32 calach z odległości dalej jak 8 cm różnicy nie będzie! Chyba że faktycznie ktoś lubi siedzieć z nosem w TV wtedy polecam:) No i plazma... bo to najciekawsze czemu w POLSCE tak dużym zainteresowaniem cieszą się LCD?! Generalnie LCD jest to technologia droższa i w porównaniu z Plazmą dużo gorsza! Ale to temat rzeka jak będziecie chcieli to doskonale wyjaśnię te różnice. Oczywiście jak plazma to tylko Panasonic(PY 80 lub PV80) ewentualnie jak ktoś nie ma kasy to LG PG200! pozdrawiam!!

No to jeszcze mój ranking na koniec:

32: Panasonic LX85 lub Philips 7403
37: bardzo ciężko jest philipsy drogie więc ewentualnie Toshiba Z3030!
40/42: oczywiście Sony X3500(X4500 jak ktoś ma kasę), Philips 7403 albo z ambi chyba model 9603! I tu bardzo polecam Panaska PV(HD) lub PY (FullHD) 80!
46/52 ciężko bo drogo, warto poczekać na nowe modele czyli już w marcu/kwietniu (ewentualnie nowe modele Philipsa kupić albo starszą Toshibę Z3030, lub soniaczka W4500 albo starszego X3500)

#107 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 18 lutego 2009 - 22:47

to ja z innej "beczki" :D Jestem strasznie ciekawy jaka będzie technologia za jakieś 20-40 lat... Jeżeli np: teraz można uzyskać taką jakość obrazu ( HD ) to jaka będzie za te ileś tam lat ??!! Ciekawe czy różnica będzie znacząca...

#108 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 18 lutego 2009 - 22:48

Im więcej osób się wypowiada tym więcej opini niedawno jeden z urzytkownikow przekonywał mnie z płaska to przeżytek nie opłaca się wogle i żebym kupił lcd no to kupiłem lcd :) firmy SAMSUNG co teraz po przeczytaniu dwóch postów powyżej mnie przeraza ale naszczescie to tylko na chwilebbo nebawem zagości tam 60"pineer albo sharp A samsung pójdzie do sypialni :)

#109 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 18 lutego 2009 - 22:50

pionka bierz :D

#110 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 lutego 2009 - 22:57

Im więcej osób się wypowiada tym więcej opini niedawno jeden z urzytkownikow przekonywał mnie z płaska to przeżytek nie opłaca się wogle i żebym kupił lcd no to kupiłem lcd :) firmy SAMSUNG co teraz po przeczytaniu dwóch postów powyżej mnie przeraza ale naszczescie to tylko na chwilebbo nebawem zagości tam 60"pineer albo sharp A samsung pójdzie do sypialni :)


Ja tam mam szajsunga od roku ponad i na prawdę nie mam na co narzekać. Takie pierdzielenie, że gówno, że szajs bierze się*z tego, że komuś tam coś się*zepsuło i od razu bije pianę.

#111 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 18 lutego 2009 - 22:59

Im więcej osób się wypowiada tym więcej opini niedawno jeden z urzytkownikow przekonywał mnie z płaska to przeżytek nie opłaca się wogle i żebym kupił lcd no to kupiłem lcd :) firmy SAMSUNG co teraz po przeczytaniu dwóch postów powyżej mnie przeraza ale naszczescie to tylko na chwilebbo nebawem zagości tam 60"pineer albo sharp A samsung pójdzie do sypialni :)


Bierz plazmę pioneera KURO, niby już KURO nie będą produkować, ale chyba można jeszcze kupić, deklasuje wszystko. Co do amplitunera jak na Twój duży pokój to Onkyo 906, w usa nie są aż takie drogie. Co do głośników to popytaj na AVForums.com Home

#112 krisztof

krisztof
  • 213 postów
  • SkądOlsztyn/Warszawa

Napisano 18 lutego 2009 - 23:02

no to bierz pioneera tam z kontrastem na poziomie 5 tyś będziesz miał lepszą czerń niż w samsungu gdzie jest 2 miliony kontrastu (seria 9) hehe a sharp hmmm jedyny udany model jaki znam tej firmy... nie, nie znam żadnego. No dobra może XL2E jeśli brak czerni ci nie przeszkadza :P ja myślę że przyszłość to OLED + oczywiści Japończycy ostatnio podali sygnał czarno biały w rozdzielczości już nie pamiętam ale kilka razy większej od FullHD! Czyli rewelacyjna technologia OLED wiem bo obcuje z 11 calowym SONY gdzie jakość obrazu jest IDEALNA + wyższa rozdzielczość nie wiadomo po co :) OWZ jak dzwonili do mnie z serwisu i mówili że mają zepsuty TV to w ciemno wiedziałem że to samsung! Obudowa nowej serii wykonana tragicznie, ta farba zatopiona w plastiku w 95% telewizorów jest źle nałożona. Dalej seria M86BD taka sprzed ponad roku podobno 100Hz, sprawdziliśmy ma 50Hz (jeśli ktoś to kupił to mi przykro). Dalej nowa seria 6 po wyświetleniu kartki 1920 na 1080 i skalowaniu 1:1 nie mieści się na ekranie czyli to nie FullHD (jeśli ktoś to kupił to mi przykro). Dalej zaraz po pokazaniu serii 9 powiedzieli że ma 1 000 000 kontrastu - tydzień później Philips pokazał swoją serie 9XXX 2 000 000 kontrastu - następnego dnia Samsung wydał oświadczenie że źle mierzyli kontrast i ich seria od tej pory ma też 2 000 000! Kolejny przykład seria 8 50 cali prawa strona (w jednym modelu) była o centymetr wyżej jak lewa! Z tego co wiem to nie tylko seria 8 ma z tym problemy!

#113 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 18 lutego 2009 - 23:12

Na niedaleka przyszłość to chyba 3d już na ces2008 samsung zaprezentował tv obsługujący 3d, nivida wprowadziła karty graficzne 3d więc najprawdopodobniej pójdą w tym kierunku

#114 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 18 lutego 2009 - 23:27

Bierz plazmę pioneera KURO, niby już KURO nie będą produkować[/url]


też o tym słyszałem, to niby przez ten kryzys:roll: . Ale znajomy, który sprzedaje sprzęt RTV mówi, że sprzęt drożeje np: Pioneer 50" Kuro zdrożał o 2000 zł ...

#115 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 lutego 2009 - 23:49

jak dzwonili do mnie z serwisu i mówili że mają zepsuty TV to w ciemno wiedziałem że to samsung! Obudowa nowej serii wykonana tragicznie, ta farba zatopiona w plastiku w 95% telewizorów jest źle nałożona. Dalej seria M86BD taka sprzed ponad roku podobno 100Hz, sprawdziliśmy ma 50Hz (jeśli ktoś to kupił to mi przykro). Dalej nowa seria 6 po wyświetleniu kartki 1920 na 1080 i skalowaniu 1:1 nie mieści się na ekranie czyli to nie FullHD (jeśli ktoś to kupił to mi przykro). Dalej zaraz po pokazaniu serii 9 powiedzieli że ma 1 000 000 kontrastu - tydzień później Philips pokazał swoją serie 9XXX 2 000 000 kontrastu - następnego dnia Samsung wydał oświadczenie że źle mierzyli kontrast i ich seria od tej pory ma też 2 000 000! Kolejny przykład seria 8 50 cali prawa strona (w jednym modelu) była o centymetr wyżej jak lewa! Z tego co wiem to nie tylko seria 8 ma z tym problemy!


Szczerze nie znam się na tym. Posiadam Samsuga LE-26 R81B

Dołączona grafika

Taniutki model, z którego jestem bardzo zadowolony. W Makiem współpracuje bardzo ładnie. Obraz w HD też najgorszy nie jest. Za te pieniądze nic lepszego bym wtedy nie kupił. Znajomy ma w firmie 2 takie, od ponad roku pracują po 12 godzin na dobę i również problemów nie ma. Jak z nowszymi produktami to szczerze nie wiem. Ale ogólnie z marki Samsung jestem bardzo zadowolony. 6 letni monitor LCD do dzisiaj sprawuje się genialnie.

#116 krisztof

krisztof
  • 213 postów
  • SkądOlsztyn/Warszawa

Napisano 19 lutego 2009 - 00:36

Szczerze nie znam się na tym. Posiadam Samsuga LE-26 R81B

Dołączona grafika

Taniutki model, z którego jestem bardzo zadowolony. W Makiem współpracuje bardzo ładnie. Obraz w HD też najgorszy nie jest. Za te pieniądze nic lepszego bym wtedy nie kupił. Znajomy ma w firmie 2 takie, od ponad roku pracują po 12 godzin na dobę i również problemów nie ma. Jak z nowszymi produktami to szczerze nie wiem. Ale ogólnie z marki Samsung jestem bardzo zadowolony. 6 letni monitor LCD do dzisiaj sprawuje się genialnie.


To z poprzedniej serii jeszcze R81B i R82B, ja też słyszałem że te akurat były dość mało awaryjne, robili je nawet w 23 calach :) Szerze do Maca nigdy nie kupiłbym SONY czy TOSHIBY! podłączyłem maca chyba do każdego telewizora jaki mieliśmy na sklepie ok 250 sztuk :) i tylko na samsungu nie trzeba było nic ustawiać i przestawiać... odpowiedz jest prosta... samsung nie ma elektroniki która na siłę próbowałaby coś poprawić w obrazie :) W końcu samsungi w monitorach są chyba na prawdę w czołówce... szkoda tylko że telewizory potrafili tak spaprać.

no dobra z tą TOSHIBĄ to przesadziłem z komputerem radzi sobie jeszcze całkiem ale PHILIPS czy już nie daj borze SHARP o zgrozo (w tych nowych podobno to poprawili ale uraz pozostał) :)

pozdrawiam

#117 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 lutego 2009 - 20:27

Ładne promocje na lowendowe modele szykują sie w sklepie dla idiotów

#118 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 19 lutego 2009 - 21:04

No właśnie widziałem reklamę w TV że zakupy 20.02.2009 bez vatu.

#119 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 19 lutego 2009 - 21:07

Ładne promocje na lowendowe modele szykują sie w sklepie dla idiotów


w tym sklepie dla idiotów tak ogólnie nie jest nic taniej niż w innych sklepach ( nawet tych mniejszych - komputronik, vobis, czy jakieś RTV ) Przynajmniej ja nigdy nie trafiłem na ''okazję'' Zawsze ceny były o 10-30% większe.
np: ostatnio drukarka WiFi - w MM drożej o 70 zł, tv lcd phlips drożej o 400 zł i do tego bez ambilight, który mój miał, laptop Asus 400 zł drożej, niż w sklapach, w których kupowałem... już nie mówię o klawiaturze dinovo, która była aż o jakieś 30 % więcej niż w Vobisie!!

#120 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 19 lutego 2009 - 21:27

Zgadza się, tam się opłaca kupować tylko przy przecenach lub jak teraz bez vatu. Jednak co paweloko zauważył dotyczy to najczęściej lowendowych produktów, innych, bardziej wartościowych się zwykle nie przecenia (lub udaje że się przecenia skreślając jakąś astronomiczną kwotę i podpisując pod nią niby przecenioną). Sieci jak MM zamawiają lowendowe produkty całymi kontenerami, fabryki mają od nich na to specjalne zamówienie, mogą sobie pozwolić wtedy na takie kombinacje.

#121 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 lutego 2009 - 07:26

Po drugie w mm rzadko bywają te lepsze produkty. Tzn imho jest w polsce mare marketów wypsazonych dobrze np. W zabrzu i niektóre w wawie oraz sieć saturn reszta dorównuje poziomem do kurzoworld.

#122 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 20 lutego 2009 - 08:25

Niestety Pioneer w 2010r wycofa się z telewizorami :(

Pioneer ogłosił, że zamierza się skupić na działalności związanej z elektroniką i nawigacją samochodową oraz na produktach audio A/V.

W przyszłości Pioneer skoncentruje inwestycje i wysiłki komercyjne na tych obszarach, jak również na produkcji profesjonalnego sprzętu dla DJ-ów. Są obszary, w których Pioneer historycznie zawsze zajmował silną pozycję na rynku wraz z najlepszymi w klasie produktami. Wkrótce zaprezentowane zostaną nowe produkty.

Oznacza to, że Pioneer wycofa się z rynku płaskich ekranów (plazmowych i LCD) do marca 2010 roku. Niezmiernie nam żal, że nie będziemy w stanie dłużej oferować tych wysoce docenianych produktów.

Naturalnie nadal gwarantujemy kontynuację naszej reputacji w zakresie jakości naszych produktów. Oznacza to również, że serwis posprzedażowy nadal będzie kontynuował obsługę klientów. Innymi słowy nadal możecie liczyć na firmę Pioneer.

Wierzymy, że nasza decyzja spotka się z Waszym zrozumieniem. Jednocześnie pragniemy podziękować za Waszą wiarę i przekonanie do produktów Pioneer.


źródło: Pioneer

#123 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 20 lutego 2009 - 10:40

Po drugie w mm rzadko bywają te lepsze produkty. Tzn imho jest w polsce mare marketów wypsazonych dobrze np. W zabrzu i niektóre w wawie oraz sieć saturn reszta dorównuje poziomem do kurzoworld.


Potwierdzają się twoje słowa, dostałem gazetkę z media markt dzisiaj rano, jak zwykle na tytułowej stronie "Super, mega wypas LCD 32 za 1000pln z groszem". Z ciekawości pojadę dziś tam zobaczyć czy zastane tam upatrzoną plazmę Panasonica.

#124 Mutii

Mutii
  • 242 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 20 lutego 2009 - 11:06

Witam, Od dłuższego czasu obnoszę się z zakupem TV i w sumie to już wybrałem. Ze względów pieniężnych oraz tego że pokój w którym będzie TV nie jest za duży padło na Plazmę Panasonika 37" w HDready Odległość od TV 4m Dlaczego HDready?? 1. Bo po prostu nie ma modelu Panas 37" z fullHD 2. czytałem gdzieś że aby rozkoszować sie jakością fullHD trzeba siedzieć 1,5m od TV (może bujda) 4. cena około 2400 pln a więcej raczej nie mam Uważam że jest to dobry wybór, bo to co mnie przekonało do tej Plazmy to brak smużenia i czern jest czarna, a i jeszcze to że brat mam tośke 42" LCD i jakoś mnie bolą oczy jak oglądam na niej filmy. Nie ma odtwarzacza bluray mam tylko n wiec na cholere mi fullHD Natomiast ja mam pytanie jak to jest z tym cholernym wypalaniem statycznych elementów obrazu?? A i czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy to w ogóle dobry wybór może jest inny telewizor który by był w podobnej cenie i spełniał moje oczekiwania? A do tego TV będę miał podpiętego Xklocka i czasami lapka do filmów bo chyba raczej jako zew monitor do czego innego jak filmy się nie nada...

#125 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 20 lutego 2009 - 11:14

Trzymacie kartony po sprzęcie ? Kiedyś mój kolega kupił plazmę 52" ( nie pamiętam jakiej firmy ) w jakimś z dużych marketów i po 1,5 roku mu się coś tam stało z ekranem ( miał chyba 3 czy 4 lata gwarancji ), przyjechał do sklepu żeby mu coś z tym zrobili i... - czy posiada pan oryginalny karton od telewizora ? Oczywiście nie miał, bo chyba nikt nie trzyma w domu 2 x 1m kartona po sprzęcie :lol:
Po bardzo długiej dyskusji z kimś z wyższych "sfer" znalazł się jakiś karton "zastępczy" i sprawę załatwiono :) Nie sądzę, że wszyscy mają takie "szczęście"... Ja osobiście trzymam kartony od: iMaca, MacBooka i kierownicy G25, akurat mam na nie miejsce i mi nie przeszkadzają, ale po telewizorach czy amplitunerze nie mam - bo w tym sklepie, w którym kupuję nie robią z tego problemu....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych