Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co to "Autorytet" ? Było: Co to "Siła Reputacji" ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
383 odpowiedzi w tym temacie

#101 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 21 grudnia 2006 - 14:42

Nie wiem sam, poczekajmy na kogoś kto wie lepiej, ale to by według mnie znaczyło, że po prostu nie masz żadnych pkt. bo np. u mnie pod listą nowych subskrybowanych tematów, jest po prostu taka sama zakładka z pkt. reputacji.

#102 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 21 grudnia 2006 - 18:11

Widocznie nikt nie kliknął Ci żadnego punktu.

#103 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 23 grudnia 2006 - 23:40

Kolejne pytania z tymi pkt. mam, a mianowicie: 1. Zrozumiałem, że żółte kropki się nie liczą, tylko zielone. W ustawieniach mam 3 zielone i 2 zółte, a na górze jest napisane: łącznie 4 punkty. I teraz moje pytanie: jak to? Według mnie powinienem mieć 3 :D 2. Dlaczego w ustawieniach są 4pkt. a przy poście 2? Sorry, że tak cały czas zawracam o to głowę, ale jakoś tak mi się wydaje, że kuleje to jeszcze ciutkę.

#104 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 24 grudnia 2006 - 00:06

Przy poście masz Siłę Reputacji a nie punkty reputacji - wyjaśniane to było już kilka razy - przeczytaj cały wątek od nowa :)

#105 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 24 grudnia 2006 - 10:48

Jeju, ja się po prostu w tym gubię :D Cały czas nie mogę się przyzwyczaić, sorki.
  • Monika_M lubi to

#106 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 24 grudnia 2006 - 11:36

Jeju, ja się po prostu w tym gubię

Daj spokój z tym na dziś. Dziś oceniać będzie reputację i jej siłę Św. Mikołaj. On ma czytelne od lat zasady. Życzę wielu prezentów i ogólnie Miłych Świąt Tobie i Forumowiczom _M.

#107 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 grudnia 2006 - 12:28

Oj, nie pisałbym tak, że nie ma sensu. Osobiście nie do końca jestem zadowolony z obecnych zasad, w myśl których podziękowanie (bo komentarz jest przecież formą podziękowania) od początkujących użytkowników jest, hm, "bezwartościowe", a od starych wyjadaczy ma największą wartość. Prywatnie najbardziej cenię sobie właśnie te żółte kropeczki, bo wiem, jak trudne mogą być początki. Z drugiej strony rozumiem, że to forma zabezpieczenia przed sztucznym nabijaniem sobie punktacji przez tworzenie fikcyjnych użytkowników.
Punkty są naliczane automatycznie, bez konieczności zatwierdzenia przez moderatorów. To opóźnienie może być związane z koniecznością aktualizacji bazy przez automat.


Forma zabezpieczenia raczej słaba - jak już ktoś sobie wyrobi te kilka kont żeby dodawać punkty lansu to przecież może wszystkim kontom naraz, przez co punkty i tak zmienią się na zielone. Czyli dla nieuczciwych użytkowników to łatwa przeszkoda do przeskoczenia, dla uczciwych niebardzo.

#108 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 24 grudnia 2006 - 14:02

Wszystko jest do obejścia. Nie traktujmy siebie jak oszustów.

#109 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 grudnia 2006 - 14:27

Wszystko jest do obejścia.
Nie traktujmy siebie jak oszustów.


Pewnie. Tylko taka sytuacja bardziej celuje w uczciwych, nowych użytkowników niż w rzeczywistych manipulantów.

#110 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 24 grudnia 2006 - 14:29

Jak takiego wykryjemy to dożywotni BAN. A bardzo łatwo mogę sprawdzić kto jakiego IP używa i ilu użytkowników wchodzi z tego samego IP.

#111 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 grudnia 2006 - 14:53

Jak takiego wykryjemy to dożywotni BAN.
A bardzo łatwo mogę sprawdzić kto jakiego IP używa i ilu użytkowników wchodzi z tego samego IP.


IP to raczej nie problem zmienić jak już komuś by się chciało takie cyrki odstawiać.

#112 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 24 grudnia 2006 - 15:00

Pewnie.Tylko taka sytuacja bardziej celuje w uczciwych, nowych użytkowników niż w rzeczywistych manipulantów.

Stawiając taką tezę, czy mogłabyś mi wytłumaczyć (ale po Świętach) motywy takiej nieuczciwości? O co w zasadzie tu chodzi? Rozumiem, że kiedyś, jak dawali Ordery Budowniczych Polski Ludowej (wraz z dodatkiem chyba 2,85 zł miesięcznie ? do emerytury) to była jakaś motywacja, ale teraz?
Mnie niepodoba się regulaminowe (w tym wypadku) stwierdzenie, że szkoda czasu na nowych na tym forum. Nie warto się wysilać, bo i tak nie mogą nas skutecznie oceniać i to bez względu na to, czy zależy nam na ocenie czy też nie, bowiem działając w złej wierze można to po prostu interpretować regulamin, że szkoda zarówno czasu jak i miejsca na tym Forum dla początkujących.
Zresztą można to zaobserwować, Na jednym z "pierwszo-postowcow" aż trzech naszych kolegów dobiło sobie ilość postów poprzez poradę typu "Szukaj na Forum" było? Jeden nawet rozszerzył o doradzenie moderatorowi "Zamknąć ten Wątek" Podobno w dalszej kolejności ilość wpisów jest również punktowana. Ewentualne punktu za pomoc się nie liczą, a za wpis tak, zatem wybór jest prosty biorąc pod uwagę wysiłek intelektualny jaki trzeba zainwestować w post "to już było szukaj". jest oczywiste jak należy postępować.
Nie sposób jednak nie zauważyć cudowna odmianę np. JSG. Który do swojego "już było" dodaje obecnie link, gdzie to było, czyli gdzie szukać, a nawet tłumaczy zawiłości w formułowaniu "słowa kluczowego" dla opcji "szukaj na Forum". Co dla początkującego (no..... dobrze niech będzie początkującej - bo się zaraz obrazicie za uogólnianie) wcale nie musi być tak proste jak sobie sądzicie.
Pozdrawiam. _M

PS. Od trzech tygodni przeczesuje Forum przed zadaniem ważnego dla mnie pytania i nadal nie jestem gotowa, bo kto wie ?. Może jednak już to było? A czas ponagla bo wkrótce będzie już prawie nie aktualne.

Jak takiego wykryjemy to dożywotni BAN.
A bardzo łatwo mogę sprawdzić kto jakiego IP używa i ilu użytkowników wchodzi z tego samego IP.

Chętnie Ci ułatwię i zeznam jak tylko mi wyjaśnisz co to takiego to IP i skąd je mogę wziąć, ale mogę pracować na co najmniej dwóch kompuretach w jednym miejscu (laptop i stacjonarny) a miejsc jest co najmniej 4 (to fakt, że laptop ten sam zawsze) + jeszcze komuter Ojca jeszcze jakcyś znajomi. Zbierze się tego ze 10.
Przy okazji czytałam też o poderzanych osobnikach co to się logują dwoma komuterami na raz. Też się przyznaję. Na jednym lepiej mi się czyta (stacjonarny) na drugim wygodniej pisze (laptop). Lubię spiskową teorię dziejów zwłaszcza z pogranicza paranoi. Tylko niech mi ktoś racjonalnie wytłumaczy Po co to wszystko Ale po sowiętach bo wracam do makowców. (tych razem tych z makiem, a nie Macem

Ale szczerze wszystkim miłych, nie podejrzliwych Świąt i niech nowi na tym Forum przemówią ludzkim (a może nawet informatycznym) głosem.

Wszystkich Was kocham. _M

#113 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 24 grudnia 2006 - 15:40

Nie jest zabronione pisać z kilku komputerów. Chodzi tu o wykrycie takiego przypadku nabijania punktów choć jak dobrze zauważyłaś na początku swojego postu - po co miałby to ktoś robić? Przy tej liczbie użytkowników oraz pewnym czasie, który minął od wprowadzenia punktów nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości. Dodam tylko że wcale nie fajnie mieć dużo punktów gdyż to prowokuje nowych do zadawania nam pytań na PW, AIM. itp... W oczach nowych osoba z dużą ilością punktów jest potencjalnie atrakcyjniejsza ;)

#114 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 24 grudnia 2006 - 15:56

W oczach nowych osoba z dużą ilością punktów jest potencjalnie atrakcyjniejsza ;)


Pod warunkiem ze nowi wiedza wogole co to jest SR pod naszymi avatarami. Ja gdyby nie cale to zamieszanie, nigdy bym sie nie zorientowal.. Wiekszosc nowych tez pewnie nie ma pojecia co to jest, bo sa NOWI, a nie kazde forum ma cos takiego i nie kazdy uzytkownik jest rownoczsnie uczestnikiem wielu forow, by wiedziec to wszystko. To ze temat "Co to sila reputacji" osiagnal 114 postow doskonale swiadczy o bezsensownej zawilosci tej opcji. Cytatu typu: a co to zolta kropka, zielona, a czy kiedys zolta stanie sie zielona i co jak ktos oszukujue bla bla, przyprawia mnie o mdlosci. Moze stworzymy o tym odrebne forum? Dajmy sobie spokoj, piszmy posty uczciwie reputacje olejmy (co zreszta i tak wiekszosc osob robi). Nie to jest najwazniejsze.

#115 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 grudnia 2006 - 16:31

Stawiając taką tezę, czy mogłabyś mi wytłumaczyć (ale po Świętach) motywy takiej nieuczciwości? O co w zasadzie tu chodzi? Rozumiem, że kiedyś, jak dawali Ordery Budowniczych Polski Ludowej (wraz z dodatkiem chyba 2,85 zł miesięcznie ? do emerytury) to była jakaś motywacja, ale teraz?


Nie ja ją postawiłem.

Ale szczerze wszystkim miłych, nie podejrzliwych Świąt i niech nowi na tym Forum przemówią ludzkim (a może nawet informatycznym) głosem.


Wzajemnie.

Wszystkich Was kocham. _M


Niestety bez wzajemności.

#116 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 grudnia 2006 - 16:44




Niestety bez wzajemności.


Opanuj sie, chlopie. Sa Swieta wiec nawet jesli cos myslisz, zachowaj dla siebie.

#117 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 grudnia 2006 - 16:50

Opanuj sie, chlopie. Sa Swieta wiec nawet jesli cos myslisz, zachowaj dla siebie.


Ty również, a jak nie możesz się powstrzymać to napisz na priv.

#118 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 25 grudnia 2006 - 10:03

Wszystkich Was kocham. _M


Wzajemnie ;) Tylko wiesz jak ktoś na tym forum zobaczy neostradę to bóg wie co sobie zaraz wymyślą :D

#119 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 25 grudnia 2006 - 10:41

Tylko wiesz jak ktoś na tym forum zobaczy neostradę to bóg wie co sobie zaraz wymyślą :D

Pewnie sprawdzą datę wpisu i pomyślą, że to Święta. W polskiej tradycji jednak rodzinne. :lol:

Niestety bez wzajemności.

Luck, przereformuj to wyznanie, bez słowa „Niestety”. Bowiem w istocie rzeczy składasz wyrazy ubolewania, w tym nieistotnym aspekcie dla naszych wzajemnych relacji.:rolleyes:
  • 51m0n lubi to

#120 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 25 grudnia 2006 - 22:15

Pewnie sprawdzą datę wpisu i pomyślą, że to Święta. W polskiej tradycji jednak rodzinne. :lol:



No wiesz kochana Moniko w Polszy ocenia się w kategoriach dzieci neostrady i niedzieci neostrady, a nie po szybkości łącza tej neostrady, ale to już szczegół...

ps. Code, Ty masz tę reputację specjalną? adminowską? czy zasłużoną na polu walki?

#121 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 26 grudnia 2006 - 11:22

Jak takiego wykryjemy to dożywotni BAN.
A bardzo łatwo mogę sprawdzić kto jakiego IP używa i ilu użytkowników wchodzi z tego samego IP.

Czy nie lepiej bedzie brzmialo: Permanentny LUT ??

No wiesz kochana Moniko w Polszy ocenia się w kategoriach dzieci neostrady i niedzieci neostrady, a nie po szybkości łącza tej neostrady, ale to już szczegół...

ps. Code, Ty masz tę reputację specjalną? adminowską? czy zasłużoną na polu walki?


Ja ogolnie sie orientuje co do tej reputacji ale mozna by bylo jeszcze napisac faq do tego bo przeczesac caly ten watek to zlatuje troche czasu.

#122 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 26 grudnia 2006 - 11:29

Dosyć wiele osób Ciągle nie wie czy te żółte kropki zmienią się w zielone itd itp, trzeba by może zrobić jakiś dział ze zbiorem tych wszystkich praw, zasad, regulaminów itp.

#123 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 23:39

Czyżby ostatnio była jakaś zmiana? W sensie zauważyłem, że w ustawieniach mam tak naliczane pkt. reputacji jakby żółte kropeczki były liczone tak samo jak zielone.

#124 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 27 grudnia 2006 - 23:54

No to jest fakt, uzytkownik z panelu kontrolnego nie dowie sie jak to wszystko dziala, oto moj przyklad:
2x zielona kropka od KrucaBomba
zielona kropka od hitman75
jedna zolta od MacDada
jedna zolta od user
jedna zolta od marissa
jedna zolta od Daniel

Nie na darmo wypisuje nicki i kolory kropek, poniewaz zarowno MacDada jak i KrucaBomba maja na 100% mozliwosc dodania reputacji to od jednego mam zielone kropki, a od drugiego zolta.

a bezczelnie w gornym panelu pisze:

Ostatnio Otrzymane Punkty Reputacji Łącznie 6 Punktów.


Fajnie by bylo jakby w tej tabelce pojawialy sie nie tylko pkty przyznane przez userow ale takze wszystkie jakie mamy i za co.

code open the man :P

#125 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 grudnia 2006 - 04:34

Nie na darmo wypisuje nicki i kolory kropek, poniewaz zarowno MacDada jak i KrucaBomba maja na 100% mozliwosc dodania reputacji to od jednego mam zielone kropki, a od drugiego zolta.

Może to zależy od 'powagi' tematu, bo ja tez mam jedną zółtą od moderatora ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych