Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co to "Autorytet" ? Było: Co to "Siła Reputacji" ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
383 odpowiedzi w tym temacie

#126 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 28 grudnia 2006 - 05:18

Może to zależy od 'powagi' tematu, bo ja tez mam jedną zółtą od moderatora ;)


Jaki ten system jest porabany o jezuuu....:confused:

#127 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 28 grudnia 2006 - 09:11

Mam nadzieję że z biegiem czasu ten system zostanie poprawiony bo zdarzają się wrażliwi na temat tej punktacji, powiem tyle że tamten system nie był najgorszy gdzie były "pochwały" chociaż też zdarzały się oszustwa ale za to było wiadomo co i jak a tutaj to jak pisałem może ktoś coś w przyszłości poprawi.

#128 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 28 grudnia 2006 - 09:43

i tak mało kto klika te pkt, więc co to za różnica czy one są czy nie...

#129 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 28 grudnia 2006 - 10:04

Najgorszy jest brak świadomości forowiczów że takie coś może się przydać albo choćby że coś takiego istnieje

#130 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 28 grudnia 2006 - 10:05

JSG na rację, bo ważne aby moderator nie dał czerwonej, choć jak jest żółta i to od moderatora który interesuje się piłką nożną ??? Warto się zastanowic dlaczego!:rolleyes:

#131 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 28 grudnia 2006 - 10:20

i tak mało kto klika te pkt, więc co to za różnica czy one są czy nie...


No taka, że jak już są to niech będą takie jak powinny. W sensie takie, żeby nikt się nie dziwił nagle skąd coś się wzięło :)

#132 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 28 grudnia 2006 - 11:05

Monika_M, ten Twoj avatar autentyczny jest? :P A z tymi punktami mozna by sobie dac juz spokoj bo niepotrzebnie robia sztuczne zamieszanie, jak ktos bedzie chcial to da jak nie to nie nikogo nie sile nie bedziemy zmuszac, i tak cala ta sila reputacji i te punkty to jedno wielke semantyczne naduzycie bo wkoncu ktos 25 razy pomoze i dopiero mu wskoczy jakis gowniany punkt a przedtem to bylo wiadomo kto ile i za co zdobyl pochwal

#133 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 28 grudnia 2006 - 11:23

ps. Code, Ty masz tę reputację specjalną? adminowską? czy zasłużoną na polu walki?

Mój użytkownik ma status Super Moderatora a nie Administratora.
Więc w żaden sposób nie jest dodatkowo wyróżniony oprócz koloru nicka.

Co do całej reputacji to po prostu używajcie jej i już - a cały skomplikowany algorytm będzie sobie dalej liczył Siłę i niech to pozostanie tajemnicą jak to dokładnie działa ;)

#134 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 28 grudnia 2006 - 11:28

jednak punkty pomocy na phpbb były łatwiejsze do zrozumienia... :(

#135 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 28 grudnia 2006 - 11:29

cały skomplikowany algorytm będzie sobie dalej liczył Siłę i niech to pozostanie tajemnicą jak to dokładnie działa ;)


Ale ja ciekawski bardzo jestem :D ;)

#136 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 28 grudnia 2006 - 11:32

jednak punkty pomocy na phpbb były łatwiejsze do zrozumienia...
:(

"Punktów" po prostu nie trzeba było rozumieć - klik = zwiększ punkty o 1

Ale ja ciekawski bardzo jestem :D ;)

Aaa to co innego, w takim razie możesz poszukać na google dokładnego opisu (ja podałem opcje konfiguracyjne jak są ustawione na resztę wpływu nie mam i jest dokładnie taka jak na innych forach opartych o vB)

#137 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 28 grudnia 2006 - 12:02

A z tymi punktami mozna by sobie dac juz spokoj bo niepotrzebnie robia sztuczne zamieszanie,

.... i wyzalają niepotrzetrzebne emocje. Czyli: Święte słowa. KrucaBomba, Świete słowa. "wykłucałam się" o to, o jakięś 100 wpisów wcześniej.
Pozdrawiam.
PS. Avtar - oczywiście , że nie. Ma już ponad rok i dzieli od rzeczywistosci ponad miesieczny pobyt jeszcze nie uzupelniony) w Indiach (-6 kg).

#138 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 28 grudnia 2006 - 12:10

Ale o jakie niepotrzebne emocje ci chodzi, bo ja nie zauważyłem, żeby ktoś się kłócił o te pkt. czy coś w tym stylu. Chyba, że chodzi ci o to, że ja ciągle jakieś głupie pytania zadaję ;)

#139 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 28 grudnia 2006 - 12:13

51m0n przecież nie o Ciebie chodzi. Czytaj wątek, czytaj sygnaturki. W ogóle czytaj jak to ciekawskiemu wypada czynić. Pozdrawiam. _M.

#140 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 28 grudnia 2006 - 12:17

A, to już wiem o co ci chodzi, ale przecież na poprzednim forum było to samo. Po pierwsze w sygnaturkach, a po drugie wtedy pkt. pomógł mógł przyznawać tylko autor wątku, więc jak ktoś uważał, że udzielił rady to pisał: "jak ci pomogłem, to kliknij gdzieśtam". Takie sytuacje będą i jedyne co można zrobić, to tak jak mówisz - zlikwidować te pkt. Ale one się jednak czasem przydają, choćby nowym użytkownikom.

#141 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 28 grudnia 2006 - 12:52

51m0n wrzuc na luz, i tak za 21 pkt. wskoczy Ci 3 poziom sily reputacji i bedziesz happy przez new year. ps. Code widze ze zrobiles update ze co 500 postow wskakuje nowy poziom SR? I mam pytanie co do tego czerwonego koloru w podpisie: moze byc taki podpis czy koniecznie i obowiazkowo zmienic na np zielony? ps. Monika_M a tam w Indiach taka bieda ze Ci 6kg ucieklo? :P

#142 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 28 grudnia 2006 - 13:25

Ale przecież ja cały czas jestem na luzie! A dlaczego ma wyskoczyć za 21 pkt. akurat? Nie mów mi tak, bo znowu nie wiem o so chozi :-|

A co do googlowania, to chciałem powiedzieć, że jeśli chodzi o reputację, to na samym początku nikt się w tym nie łapie - przynajmniej z tego co znalazłem tak wynika. Także nie czuję się już taki głupi ;)

Code, to mógłbyś napisać to wszystko co pozmieniałeś?

#143 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 28 grudnia 2006 - 13:29

Szkoda ze nie czytales watku od poczatku, jest napisane ze SR wzrasta rowniez z napisaniem kolejnego tysiecznego posta (teraz chyba kolejnego piecsetnego)

#144 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 28 grudnia 2006 - 13:36

Czytałem cały kilka razy, wierz mi, ale po prostu nie skapnąłem się o co chodzi bo napisałeś 21pkt. Zresztą, ja chyba przyznam rację Monice i po prostu to oleję, albo dam sobie spokój z dociekaniem jak to działa i tak jak mówił Code - jak coś to po prostu kliknę i tyle.

#145 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 28 grudnia 2006 - 13:55

A ja tam nie kapuję, jak to jest przeliczane i jakoś średnio mnie to interesuje. Po prostu klikam kiedy chcę kogoś pochwalić i tyle (chyba jeszcze nigdy nikogo nie zganiłem...)

#146 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 28 grudnia 2006 - 14:03

Punkty reputacji - punkty otrzymane od uzytkownikow, po zebraniu 25pkt reputacji zamieniaja sie w jeden punkt Sily Reputacji. Punkty sily reputacji - punkty widoczne pod avatarem obrazujace staz na forum i wiedze dot. profilu forum. 1. Na starcie każdy zarejestrowany użytkownik do dziś otrzymuje 1 punkt reputacji. 2. Nowo zarejestrowani użytkownicy otrzymują 1 Punkt Reputacji. 2. Za każdy przebyty rok na forum użytkownik otrzymuje 1 Punkt-Siły Reputacji. 3. Za każde napisane 500 postów użytkownik otrzymuje 1 Punkt-Siły Reputacji. 4. Za każde 25 otrzymanych Punktów Reputacji użytkownik otrzymuje 1 Punkt-Siły Reputacji. 5. Aby przyznawać Punkty Reputacji użytkownik musi mieć conajmniej 15 postow na koncie. (jesli nie, jego pkty nie beda sie liczyc i beda mialy kolor zolty) 6. Każdy użytkownik może maksymalnie w ciągu doby przyznać 10 Punktów Reputacji. 7. Aby przyznać kolejny Punkt Reputacji tej samej osobie użytkownik musi przyznać pięciu innym osobą Punkt Reputacji. 8. Super moderatorzy mają wgląd do wszystkich komentarzy. 9. Punkty reputacji zostaly podzielone na dodatnie, ujemne i zerowe. a. Punkty dodatnie sa oznaczone kolorem zielonym. b. Punkty zerowe sa oznaczone kolorem zoltym (przyznane od uzytkownikow ktorzy nie maja jeszcze mozliwosci przekazania punktow) c. Punkty ujemne sa oznaczone kolorem czerwonym (?? tego nie wiem) Jak bedzie juz wszystko jasne to dam ten post jeszcze raz w oddzielnym temacie zeby wszystcy zainteresowani mogli sobie poczytac.
  • MacDada, 51m0n i Jakub Nowaczyk lubią to

#147 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 28 grudnia 2006 - 14:26

To dlaczego przyznane przeze mnei punkty są żółte? :shock:

#148 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 28 grudnia 2006 - 14:27

To dlaczego przyznane przeze mnei punkty są żółte? :shock:

A tego to nawet code pewnie nie wie ;-) ja napisalem jak powinno byc w teorii

#149 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 grudnia 2006 - 14:41

Albo są jeszcze jakieś kryteria, albo system coś się walnął :) Ogólnie też mam żółte kropki od osób u których powinienem mieć zielone. Chyba jednak nie został obniżony poziom do 500 postów. Wcześniej miałem reputację 2, no i teraz dalej mam dwa. Ale co to za różnica? Chyba, że ja nie wiem o jakichś nagrodach/bonusach za SR :D

#150 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 grudnia 2006 - 14:45

Ja nie wiem jak to działa. Przyznaję punkty i tyle :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych