Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co to "Autorytet" ? Było: Co to "Siła Reputacji" ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
383 odpowiedzi w tym temacie

#1 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 12:54

6, prosiłbym o parę słów wyjaśnienia. Mam nadzieję, że SR może tylko rosnąć :D

#2 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 31 sierpnia 2006 - 13:27

Punkty lansu inaczej.

#3 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 13:32

No cóż, to czy reputacja będzie lansem, bo będziemy dawać plusiki za lubienie kogoś albo za to, że śmiesznie gada, czy wyrazem szacunku i podziękowania za cudzą bezinteresowną pomoc i działania na rzecz forum i środowiska, zależy wyłącznie od nas, użytkowników tego forum. Reputacja jest tylko narzędziem, a to jak zostanie użyta, zależy tylko od użytkownika.
  • JędrekMac lubi to

#4 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 13:41

dobrze, ale. ja tylko chciałem się dowiedzieć jak to działa, jak używać, skąd pomysł, a mamy abstrakcję na n-tym poziomie

#5 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 31 sierpnia 2006 - 13:46

ja tylko chciałem się dowiedzieć jak to działa, jak używać, skąd pomysł, a mamy abstrakcję na n-tym poziomie


Tłumaczysz się jakbyś pierwszy raz na forum wszedł ;-)

#6 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 13:51

ja tylko chciałem się dowiedzieć jak to działa, jak używać, skąd pomysł, a mamy abstrakcję na n-tym poziomie

W skrócie jest to nowe wcielenie punktów "pomógł" z poprzedniego silnika forum. Nowością jest to, że dany wpis może oceniać nie tylko autor wątku, ale też każdy czytający.

#7 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 31 sierpnia 2006 - 14:52

Innymi słowy, to taki wyścig szczurów. Nikomu nie potrzebny.

#8 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 14:54

Lack.. wiem, wiem, wiem

Heidi, dzięki za wyjaśnienia.

#9 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 15:51

Innymi słowy, to taki wyścig szczurów. Nikomu nie potrzebny.

Uwaga na nisko przelatujące kwantyfikatory!

Wyścig, z natury rzeczy, ma na celu zdobycie jakiejś, być może tylko wyimaginowanej, nagrody. A gdzie ta nagroda w tym przypadku? Więc nie masz racji, to nie jest żaden wyścig.

Ale może nim się stać, jeżeli tak zostanie potraktowany przez użytkowników tego forum, stanie się sposobem na lans (o czym napisał Lack). I tu wracamy do mojej poprzedniej wypowiedzi. Te punkty będą tym, czym my sami je uczynimy.

#10 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 17:18

punkty beda informacja dla nowych uzytkownikow o tym kto w jakim stopniu moze pomoc. bez obrazy ale Lack ma około 1000 postów ale jakoś nie mam wrażenia zeby pomagał. owszem udziela sie na forum ale zawsze pisze o wszystkim i o niczym ...

#11 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 31 sierpnia 2006 - 17:37

punkty beda informacja dla nowych uzytkownikow o tym kto w jakim stopniu moze pomoc.
bez obrazy ale Lack ma około 1000 postów ale jakoś nie mam wrażenia zeby pomagał. owszem udziela sie na forum ale zawsze pisze o wszystkim i o niczym ...


A do czego służy forum? Przecież trudno dysktować na jakieś górnolotne tematy. To tylko komputery.

#12 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 31 sierpnia 2006 - 17:44

bez obrazy ale Lack ma około 1000 postów ale jakoś nie mam wrażenia zeby pomagał. owszem udziela sie na forum ale zawsze pisze o wszystkim i o niczym ...


Jeśli to Twoje wrażenie szczególnie Cie uwiera to możesz bez obrazy wyzerować mój licznik postów.

#13 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 17:55

Nie masz racji. Komputery są tylko pretekstem, a forum służy ludziom, którzy są ich użytkownikami. Służy więc wymianie informacji, poglądów, wątpliwości i opinii między ludźmi, a nie komputerami.
A to, że trudno się dyskutuje na tematy "górnolotne"? No cóż, nikt nie obiecywał, że będzie łatwo ;-)

Jeśli to Twoje wrażenie szczególnie Cie uwiera to możesz bez obrazy wyzerować mój licznik postów.

Lack, nie irytuj się, bo nie masz powodu. Myapple chodziło o to, że, z punktu widzenia Rady Forum, punkty mają ułatwiać znalezienie fachowców, ludzi o potwierdzonej w praktyce wiedzy.

Bo czasem się zdarza tak, że dostajesz kilka, częściowo sprzecznych porad i sam musisz zdecydować, według której z nich postąpisz. Ma w tym pomóc właśnie reputacja.

A z samej ilości wpisów nie wynika jeszcze, że ten czy ów zna platformę. Co nie stoi, oczywiście w sprzeczności, że osoby piszące dużo mogą być miłymi i wartościowymi uczestnikami tego forum. Nie w warstwie, nazwijmy to, technicznej, lecz w tej, która decyduje o jego atmosferze i charakterze.

#14 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 18:18

no chyba Heidi mnie tylko zrozumiał ... ktos moze miec 2000 postow a pracowac na windize i nowy user chce na PW jakis informacji o OSX (jak cos zrobic, gdzie cos jest itp). tak tak, napiszecie ze moga zadac pytanie na forum ale sami wiecie ze mlodzi, nowi userzy czasami maja blache pytania ktore na PW lub ichat mozna zalatwic w 5 sec.

#15 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 18:38

...i jeszcze jedno

a mianowicie: jak używać ?

Chciałem Heidiemu dodać reputacji :D, ale nie wiem jak.

#16 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 18:45

Klikasz w znaczek wagi obok wpisu, który chcesz ocenić. Wybierasz ocenę na plus lub na minus, wpisujesz komentarz i zatwierdzasz.

Zasady działania przekazane przez Code:

1. Aby przyznawać Punkty Reputacji użytkownik musi mieć conajmniej 50 postow na koncie, oraz musi posiadać 2 Punkty Reputacji.
2. Każdy użytkownik może maxymalnie w ciągu doby przyznać 10 Punktów Reputacji.
3. Aby przyznać kolejny Punkt Reputacji tej samej osobie użytkownik musi przyznać pięciu innym osobom Punkt Reputacji.


  • Diodak lubi to

#17 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 31 sierpnia 2006 - 18:47

czyli w "niedalekiej przyszłości" będzie taka lista osób "najbardziej obcykanych" na stronie głównej? coś jak wcześniej lista tych co mają największy przebieg na forum, tak ?

#18 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 18:48

Może. Na razie w liście użytkowników forum pojawiła się możliwość sortowania według reputacji.

#19 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 31 sierpnia 2006 - 18:50

a co do tych zasad to chyba powinno być "osobom" a nie "osobą" ;)

#20 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 18:56

a co do tych zasad to chyba powinno być "osobom" a nie "osobą" ;)

Owszem, lecz do tego typu uwag służy z kolei przycisk w postaci trójkąta ostrzegawczego, znajdujący się tuż obok znaczka wagi. Pozwala on zgłosić wpis do moderacji wraz z podaniem przyczyny zgłoszenia, na przykład właśnie zauważonych błędów ortograficznych.

#21 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 sierpnia 2006 - 19:09

"1. Aby przyznawać Punkty Reputacji użytkownik musi mieć conajmniej 50 postow na koncie, oraz musi posiadać 2 Punkty Reputacji. " Zaraz, zaraz! Przeciez na starcie nikt nie ma 2 Punktow Reputacji, czyli nikt nie moze ich przyznawac...

#22 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 19:12

... pojawiły się wagi i mi się udało dodać odważnik

#23 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 19:25

"1. Aby przyznawać Punkty Reputacji użytkownik musi mieć conajmniej 50 postow na koncie, oraz musi posiadać 2 Punkty Reputacji. "

Zaraz, zaraz! Przeciez na starcie nikt nie ma 2 Punktow Reputacji,
czyli nikt nie moze ich przyznawac...

Nie. Wszyscy dotychczasowi użytkownicy forum otrzymali po 2 punkty na start (UWAGA! Nie mylić tych punktów z siłą reputacji). Nowi użytkownicy dostają przy rejestracji 1 punkt powitalny.

Każde 100 punktów reputacji przełoży się na 1 punkt siły reputacji wyświetlanej obok awatary użytkownika.
  • Seba_wse lubi to

#24 sir_skiner

sir_skiner
  • 149 postów

Napisano 31 sierpnia 2006 - 19:55

Nie masz racji. Komputery są tylko pretekstem, a forum służy ludziom, którzy są ich użytkownikami. Służy więc wymianie informacji, poglądów, wątpliwości i opinii między ludźmi, a nie komputerami.
A to, że trudno się dyskutuje na tematy "górnolotne"? No cóż, nikt nie obiecywał, że będzie łatwo ;-)

oj, nie latwo, nie latwo...

Lack, nie irytuj się, bo nie masz powodu. Myapple chodziło o to, że, z punktu widzenia Rady Forum, punkty mają ułatwiać znalezienie fachowców, ludzi o potwierdzonej w praktyce wiedzy.

jesli dac malpie keyborad i nieskonczosc to i Hamleta napisze. ale wieczny szympans nie stanie sie Szekspirem.

#25 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 września 2006 - 07:14

jesli dac malpie keyborad i nieskonczosc to i Hamleta napisze. ale wieczny szympans nie stanie sie Szekspirem.


Daj znać jak już tego Hamleta napiszesz.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych