Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dotacja z PUP - dlaczego Mac a nie PC ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#26 bartel

bartel
  • 1 050 postów

Napisano 17 stycznia 2009 - 14:02

Dopisz sobie jeszcze Time Capsule - bezpieczeństwo danych jest przecież najważniejsze ;)

#27 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 stycznia 2009 - 14:10

Napisz tak:

Zaawansowane zarządzanie kolorem w systemie Mac Os X pozwala na dokładną reprodukcję barw i bardzo wysoką wierność przygotowywanych materiałów z wydrukiem w technice offsetowej.
Efekt taki w systemach z rodziny windows wymagałby dużo większego nakładu finansowego oraz znacznie komplikowałby proces obróbki materiałów grafcznych.

Niezależnie od tego ile to ma wspólnego z prawdą, powinno zamknąć usta urzędnikowi ;)

#28 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 17 stycznia 2009 - 14:14

dostałąm dotację wpisałam źe kupię Maca i monitor za 5000 ;) Panie się nawet nie pytały, zdziwiły się źe monitor tyle może kosztować ale powiedziałam że musi on doskonale barwy odzwierciedlać, co do maca nawet niebyło pytań powiedziałam że jako firma profesjonalna muszę mieć najlepszy sprzęt (do tego że w moim życiu zawodowym zawsze pracowałam na Macach i wymieniłam klika znanych tytułów prasowych i kilka nazw wydawnictw).... o dziwo w danej turze starających się o dotację w moim PUP-ie był inny grafik, który kupował PC i naprawdę obydwoje dostaliśmy dotację i nikt nieropamiętywał dlaczego tak drogi MAC .. ;). Głowa do góry.

pamiętaj źe jak piszesz plusy i minusy by jaieś minusy i zagrożenia też wymienić aby pokazać że zdajesz sobie sprawę z zagroźeń.

po przyznaniu dotacji przeszłam 2-tygodniewe skzolenie z prowadzenia firmy, było nas tam 14 osób, wszyscy z dotacjami, ludzie baaaardzo róźni, z róóóóóóóźnym wykształceneim, otwierakący róóóóóóźne firmy i w róźnym wieku (od 20 do ponad 50 :), budowlaniec, fryzjerka, prorertyczna, geodeta..... przekrój totalny). Jak Pani w PUP-e powiedziała źe trzeba się bardzo starać nienapisać tego podania by dotacji niedostać ;)...

#29 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 17 stycznia 2009 - 14:17

obyś miała rację! ;) dzięki Wam - już czuję się lepiej :D

#30 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 17 stycznia 2009 - 14:28

ja teź się baaardzo denerowałam czydostanę dotację;).... choć z innej strny wiedziałąm źe jeśli nie ja to kto (doświadczenie, wykształcenie...) bałam się źe móźe do otzrymania dotacji potrzebne znajmości, ale udało się bez.. (ale chyba juź się*udaje bez znajmości kilka lat temu były one potzrebne teraz jest juź lepiej) powodzenia. ps, a jakie teraz są dotacje??? ja załapałam się w czerwcu 2008 i zmieściłąms ^ę z MP + EIzo.. (jak będzies zwyszczególniał co masz kupić z tej ich puli to piszgórką, zaokrąglij ceny do maxymalnej sumy jaką*moźesz uzyskać, jeśli utargujesz kupując za mneij tos ^ę dogadasz źe neich piszą więcej a taneij wpiszą coś*innego, ja kupowałm 80 % u jednego sprzedwcy i dałos ^ę dogadać)

#31 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 17 stycznia 2009 - 14:32

teraz można będzie otrzymać max 18tys zł - co i tak nie wystarczy na moje minimum - MP + Adobe CS4 Design Standard + N D700... Cóż - trzeba będzie rozbić swoją skarbonkę i jeszcze nieco dołożyć - ale jeśli dostanę te 18 - naprawdę bardzo mnie to podratuje. :)

#32 cooper69

cooper69
  • 1 034 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 stycznia 2009 - 14:40

ty się kurna ciesz :) bo wielu z nas nikt przy zakładaniu firm za free nic nie dawał :( Na samym ZUS-ie zaoszczędzisz przez 2 lata na resztę. jedyna "dotacja" jaką można było uzyskać to to stanie pod okolicznym ratuszem z kubkiem po kawie i robienie np. głupich min :)

#33 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 stycznia 2009 - 14:43

Ja bym kupil PC i pakiet Adobe. Taniej. Na poczatek wazniejsze jest , by sie zmiescic w budzecie, wystartowac i zarabiac, potem mozna zabawki zmieniac...

#34 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 17 stycznia 2009 - 15:08

się cieszę! Ta dotacja ratuje mi życie (zawodowe ;) ). bez niej, nie miałabym żadnej możliwości na profesjonalny start. Nie da się wystartować z poważną działalnością bez pewnego minimum w kwestii sprzętu czy oprogramowania (czyli u mnie - dobra lustrzanka i pakiet graficznego oprogramowania oraz komputer - o który toczy się ten wątek. Tak, da się PS CS4 zainstalować na zwykłym PC - ale czy ja muszę tłumaczyć się dlaczego wybór padł właśnie na Mac-a na tym forum? :))

#35 Marek Teluk

Marek Teluk
  • 64 postów

Napisano 17 stycznia 2009 - 15:15

Potrzebuję Waszej pomocy. (mam niewiele czasu - do poniedziałku)


hej :) panstwo powinno zajmowac sie wieloma innymi rzeczami (szczegolnie upraszczaniem przepisow i obnizaniem podatkow), a nie dotacjami, ale skoro juz sa, to chyba warto je wykorzystac (w koncu pieniadze sa z unii, na ktora wszyscy sie skladamy).

w pewnym sensie jestes klientka w pup i urzednikom powinno zalezec, zebys te pieniadze dostala. nie mysl, ze jestes tam zdana na laske, tylko wymagaj. jak chcesz kupic komputer za 10 tys., to jest to twoja sprawa, to ty zakladasz firme, ty jestes profesjonalistka i wiesz, co i po co kupujesz. urzednik nie zna sie na tym.

tlumacz im wszystko krotko, prosto i szczerze. to bedzie twoj biznes, a nie ich :)

#36 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 17 stycznia 2009 - 15:28

ja chyba dołoźyłam drugie tyle co dotacja ;)... tylko ten rok temu było 14 tys. ale i sprzęt był odrobinę*tańszy... no ten tańszy ZUS to teź wieeeeelki plsu (nieuśmiechało by mi się płacenie 700-800zł ).... chyba i dobry monitor Ci się przyda ;)moźesz dodać nawet jeśli nieplanujesz zakupu tym bardziej źe chyba musisz teź podać listę zakupów za swoje fundusze.......

#37 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 17 stycznia 2009 - 15:36

tak - monitor też jest w planach - cały czas się za nim rozglądam, ale to zupełnie niełatwe zadanie :) (jeśli się nie ma luźnych przynajmniej 4tys zł)

tlumacz im wszystko krotko, prosto i szczerze. to bedzie twoj biznes, a nie ich

postaram się ;) - choć oni ze mną rozmawiać będą raczej mało (lub wcale) - przede wszystkim czytać będą podanie i biznes plan - z uzasadnieniami - co, za ile i dlaczego tak drogo? ;)

#38 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 stycznia 2009 - 15:38

Tak, da się PS CS4 zainstalować na zwykłym PC - ale czy ja muszę tłumaczyć się dlaczego wybór padł właśnie na Mac-a na tym forum? :))


Na forum nie musisz tlumaczyc, ale tez forum nie daje tej dotacji ;) Musisz sie wytlumaczyc urzednikowi. A on zapyta: a jaka jest roznica pomiedzy CS4 na PC a na Maku? Utrata danych? Zdarza sie i pod Leopardem, bo ten ma klopoty czasem z acl. Wieloprocesorowosc? Adobe jej nie wspiera na Maku wiec zaplacisz za kilka procesorow, zostanie Ci do pracy jeden. Formaty plikow? Wewnetrzne formaty CS4 wspierane sa pod jedna i druga platforma, ten argument odpada :) Time Machine? Na forum jest ktos, kto juz odzyskiwal zawodowo dane ż dysku Time Machine utracone na wskutek tego, o czym pisalem wczesniej ;)

#39 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 17 stycznia 2009 - 15:52

tak - monitor też jest w planach - cały czas się za nim rozglądam, ale to zupełnie niełatwe zadanie :) (jeśli się nie ma luźnych przynajmniej 4tys zł)

postaram się ;) - choć oni ze mną rozmawiać będą raczej mało (lub wcale) - przede wszystkim czytać będą podanie i biznes plan - z uzasadnieniami - co, za ile i dlaczego tak drogo? ;)


jeśli chodzi o minitor to wpisuj Eizo i tle, jeśli niekupujsz go konretnie z ich pieniędzy tylko z własnych niemusisz sie z tego rozliczać a im więcej wpiszesz źe kupujesz za swoje tym więcej masz punktów (chyba jeśli wyliczysz źe drugie tyle o ile się starasz zainwestujesz od siebie to masz maxymalną*ilość*punktów nikt nie będzie potem patrzył czy rzeczywiście to kupiłaś, rozliczą Ciebie z tego co kupujesz a ich peiniądze.*:)).

..co do rozmowy to zadają*takie pyatnia jakie były we wniosku, zupełnie jakby tego nieczytali, potem dostajesz ankietę* w której są znowu te same pytania i to wypełniasz (ja zgłupiałąm b niepamiętałąm niektórych szczegułów typu jakaś tam suma, co wpisałam :))

dobrze teź składając wniosek mieć coś jakby promesę źe ktoś chce z Tobą współpracować. ja miałąm takie pismo od wydawnictwa, dla którego teraz ilustruję.... co w stylu źe są zainteresowanie współpracą ze mną jako firmą.

---- Dodano 17-01-2009 o godzinie 17:57 ----

hej :) panstwo powinno zajmowac sie wieloma innymi rzeczami (szczegolnie upraszczaniem przepisow i obnizaniem podatkow), a nie dotacjami


masz rację ale z inej strony lepsze są*dotacje niź utrzymywanie bezrobotnego, tu jest szansa źe taki bezrobotny zaraz zacznei płącić podatki na państwo .... do tego część tych dotacji jest nie z Polski tylko z UE (dlaczego niekoźystać, koźystają w innych krajach:rolleyes: )...

a przepisy podatkowe no cóź trochę juź powoli jest łątwiej niź kilak let temu.. niestety tylko trochę:(

#40 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 17 stycznia 2009 - 16:00

dzięki za info Aga ;)

#41 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 17 stycznia 2009 - 16:04

Musisz sie wytlumaczyc urzednikowi. A on zapyta: a jaka jest roznica pomiedzy CS4 na PC a na Maku?


im wystrczy powiedzieć źe po prostu MAC jest lepszy i wydajniejszy nic więcej... rzmowa jest zazwyczaj z panią "doradcą zawodowym" one nieweil wiedzą ale jak się powie źe studia graficzne np. w G&J (wydawnictwo w którym powstaje "Claudia" "naj" "Gala" "Gotwanie" ....) pracuej na MACach a nie PC to taka Pani psycholog odrazu wie o czym mowa. w ciącu kilku godzin rozmów ta Pani bęzdie rozmawiałą z budowlańcem, fryzjerką, stolarzem, mechanikiem samochodowym.. na peno nei będzie przygotowana do szczegółowych pyatń o wyźsześć MACa nad PC ;), tak samo jak nei bęzie pytać mechanika dlaczego takie a nie inne klucze fraccuskei są mu potrzebne....

w takiej romowie trzeba po rpstu pokazac optymizm i przekonanie o tym źe to s^ę uda, trezba pokazać źe wie się o zagroźeniach ale jest się przygotowanym do stawienia im czoła... to wszystko... uśmiech na twarzy i peność siebie to podtawa.

... a i jeszcze jedno pamiętaj źe jesteś kobietą i z kobietami w PUP-ie będziesz się kontaktowała.... to teź plus bo masz motywację by Ci się udało, np. mając włąsną firmę łatwiej pododzić pracę zawodową np. z macierzyństwem i wieloma innymi sprawami... (kto np, by mi dał parcę choć jestem super ;) przy 3-ce dzieci ;) a tu dotacja otrzymana i mam szansę ;) dalej się rozwijać)

#42 Blac_ks

Blac_ks
  • 300 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 stycznia 2009 - 16:20

Dwoje moich znajomych pracuje w urzedzie pracy zajmujac sie tymi dotacjami i jestem raczej w temacie. Na podstawie mojej wiedzy moge stwierdzic ze to jakieś bzdury - to wypytywanie się urzędnika! Nikt z komisji nie ocenia tam jakości sprzętu ani jego rodzaju. Poza tym w dokumentach kandydata nie ma nawet miejsca na uzasadnienie dlaczego wybierasz taki model sprzętu a nie inny. koleżanka miała pecha i pewnie trafiła na zagorzałego pc'towca. W spisie sprzętu oceniana jest jego cena, przydatnosc, ilosc - takie bardziej uzależnienia społeczne. nie wiem jak to nazwać. Poprostu patrzą komu lepiej te wszystkie oddane kartki spinają się w całość. Jedyne co tam oceniają to czy ładnie jest wypełniony cały formularz. i nic wiecej. Tam nie ma żadnych rozmów, bronienia swojego pomysłu. Sterta formularzy trafia na stół i segregują. istotną sprawą jest fakt że jeżeli koleżanka wpisała Mac Pro - to z tego co się orientuje przy obecnej dotacji (niecałe 15 tys zł) będzie to jedyna pozycja na liście. I wtedy komisja się zastanawia: damy czlowiekowi jeden komputer i co on z nim zrobi? Zapewne znajda sie osoby z podobna działalnością ktore w spisie będą miały komputer, program, aparat, drukarke i będą dzięki temu wyglądały bardziej wiarygodnie. Najważniejszym punktem w staraniu się o dotacje jest uzyskanie przecieku kiedy dany PUP posiada pieniądze na koncie!!! Nie mają ich zawsze, do przeznaczenia na dotacje a muszą każdy wniosek rozpatrzeć w przeciągu 30dni. wiec jezeli w tym czasie nie beda miec kasy automatycznie odrzucą podanie! Z tego co wiem jest problem z kolejnym staraniem. Istotnie jest też podkreślenie posiadania dodatkwych środkow własnych i sprzętu. Poza dobrym pomyslem najistotniejsze jest uzasadnienie że posiada się kontakty, rynek zbycia usług i przewage nad konkurencją. poprostu muszą dojśc do wniosk że to jest pewne i ktoś ma zaplecze a nie rozpatrują kolejnego pomysłu z worka - bo jest sporo osob ktore wymyslaja cuda i nic z tego im nie wychodzi a w rezultacie musza oddac kase.

#43 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 17 stycznia 2009 - 16:34

koleżanka miała pecha i pewnie trafiła na zagorzałego pc'towca.

mooże... ;)


istotną sprawą jest fakt że jeżeli koleżanka wpisała Mac Pro - to z tego co się orientuje przy obecnej dotacji (niecałe 15 tys zł) będzie to jedyna pozycja na liście. I wtedy komisja się zastanawia: damy czlowiekowi jeden komputer i co on z nim zrobi?
Zapewne znajda sie osoby z podobna działalnością ktore w spisie będą miały komputer, program, aparat,
drukarke i będą dzięki temu wyglądały bardziej wiarygodnie.


teraz jest 18tys
8,5tys (MP) + 6tys (Adobe) +6,5 tys (aparat) = 21tys - chcę aby jeden z wymienionych zakupów które nie do końca mieszczą się w max. kwocie dotacji, sfinansowali mi choć częściowo - reszta to wkład własny.

Najważniejszym punktem w staraniu się o dotacje jest uzyskanie przecieku kiedy dany PUP posiada pieniądze na koncie!!! Nie mają ich zawsze, do przeznaczenia na dotacje a muszą każdy wniosek rozpatrzeć w przeciągu 30dni. wiec jezeli w tym czasie nie beda miec kasy automatycznie odrzucą podanie! Z tego co wiem jest problem z kolejnym staraniem.


Jeśli w ogóle w tym roku maja mieć kasę na dotacje - będą ją mieć właśnie teraz - bowiem mamy początek roku i ze względu na wyczekiwaną nowelizację ustawy (zwiększenie dotacji z 5 do 6-krotności średniej pensji) i podpis Pana Prezydenta nikomu jak dotąd jeszcze dotacji nie przyznali (zaczną ok. połowy lutego), ;)

#44 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 17 stycznia 2009 - 16:38

mozesz powiedziec zawsze, ze macosa uzywasz od zawsze, znasz dobrze aplikacje na mac-a, a windowsa wogole nie znasz, i nie masz czasu na pierdoly... i tyle :)

#45 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 17 stycznia 2009 - 16:45

8,5tys (MP) + 6tys (Adobe) +6,5 tys (aparat) = 21tys - chcę aby jeden z wymienionych zakupów które nie do końca mieszczą się w max. kwocie dotacji, sfinansowali mi choć częściowo - reszta to wkład własny.



z tym kupnem częściowo móźesz mieć problem. tzn moźsz kupić ale spróbj kombinować tak by zbliźyć sie jakbanbliźej tych 18 tys. pamiętaj źe jeśli dołoźysz te 3 tys od siebie niewliczysz ich w koszty jeśli wpiszesz w ten sprzęd refundowany. lepiej pokombinować kupując nawet przesyuwając sumy na rachunkach by mieć tam 2 rzeczy za 18 i jedną z 3 (tę*za 3 do wliczenia w koszty, bo 22% niechodzi piechotą*;)). Dopytaj s^ę w swoim PUP-e czy jeśli wpiszesz 3 rzezcy a kupisz 2 z wymeinionych wydając te 18 tys to czy będzie ok (na zasadzie źe ceny się przecieź zmeniają. niewpisuj teś dokładnie jaki Mac Pro, zostawiając sobie pole do manewru)

#46 Latarsky

Latarsky
  • 20 postów

Napisano 17 stycznia 2009 - 17:08

Usiądź naprzeciw niego i patrząc mu prosto w oczy z odległości 40 cm zapytaj się czemu on nie siedzi przez 8 godz swojej pracy przy biurku na plastikowym taborecie z Ikea z 14.99 ? Później powiedz, że z tego samego powodu chcesz Maca a nie PC... Ja bym tak zrobił nawet gdybym miał w konsekwencji tej dotacji nie dostać :D Zawsze są jeszcze fundusze europejskie :D Satysfakcja gwarantowana :P

#47 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 stycznia 2009 - 17:27

6, "podoba" mi się rada [nick]Iro[/nick], aby od początku działalności gospodarczej jechać na krakowanym systemie... Po co czekać ?

#48 Nefilim

Nefilim
  • 55 postów
  • Płeć:

Napisano 17 stycznia 2009 - 17:46

http://premierconfig...c=PL&l=pl&s=PAD
Tutaj masz rzeczywiste porównanie ceny markowej stacji roboczej PC do Maca Pro - jak sobie wypełnisz wszystkie pola i stworzysz zestaw porównywalny sprzętowo do MP - wychodzi ewidentnie: Mac pro jest tańszy! Sam miałem rok temu podobny dylemat (choć z innych powodów niż dotacja PUP): Mac czy PC ? Wybrałem Maca Pro... no i nie żałuje. Jestem ciekaw gdzie można kupić te "o połowę tańsze" PC od Maca Pro w identycznej albo podobnej konfiguracji? Oczywiście skupiam się wyłącznie na Macu Pro i zdaję sobie sprawę z tego że podobne porównanie ceny PC-Mac w komputerach o klasę niższych (iMac i Macbooki) wychodzi na niekorzyść firmy z jabłuszkiem... Nie poruszam też w ogóle kwestii dot. jakości systemu, stabilności, ergonomii, bezawaryjności itp. bo to chyba oczywiste...

#49 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 17 stycznia 2009 - 17:53

Nefilim - link od Ciebie - uhuhuu - wymagają zalogowania czy cuś...? a może dałoby się wrzucić screena? Bardzo przydałoby mi się takie proste porównanie MP do jakiejś markowej maszyny innej niż Apple firmy.

#50 Marek Teluk

Marek Teluk
  • 64 postów

Napisano 17 stycznia 2009 - 18:04

z tym kupnem częściowo móźesz mieć problem. tzn moźsz kupić ale spróbj kombinować tak by zbliźyć sie jakbanbliźej tych 18 tys. pamiętaj źe jeśli dołoźysz te 3 tys od siebie niewliczysz ich w koszty jeśli wpiszesz w ten sprzęd refundowany. lepiej pokombinować kupując nawet przesyuwając sumy na rachunkach by mieć tam 2 rzeczy za 18 i jedną z 3 (tę*za 3 do wliczenia w koszty, bo 22% niechodzi piechotą*;)). Dopytaj s^ę w swoim PUP-e czy jeśli wpiszesz 3 rzezcy a kupisz 2 z wymeinionych wydając te 18 tys to czy będzie ok (na zasadzie źe ceny się przecieź zmeniają. niewpisuj teś dokładnie jaki Mac Pro, zostawiając sobie pole do manewru)


hmm cos tu jest nie jasne - z tego, co sam przezylem, dotacje masz w kwocie brutto. i teraz wiadomo, ze kupujesz za kwote >18 tys., a nie piszesz, ze potrzebujesz tylko 15 tys. ich interesuje kwota dotacji, masz po prostu pokazac faktury na 18 tys. brutto. tych faktur nie wrzucisz w koszty, ale tez nie placisz podatku dochodowego od dotacji.

natomiast jak na tej liscie napiszesz, ze kupujesz jeszcze ponad dotacje monitor za 5 tys., to po pierwsze - nie musisz go koniecznie kupic, a po drugie - jak to zrobisz, to jest twoj normalny koszt.

odnosnie vatu - jezeli bedziesz vatowcem, caly vat odzyskujesz z tych 18 tys., tj. jest to vat nalezny, "nadplacony" (w tym przypadku ponad 3 tys.).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych