Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dotacja z PUP - dlaczego Mac a nie PC ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#51 Nefilim

Nefilim
  • 55 postów
  • Płeć:

Napisano 17 stycznia 2009 - 18:14

no to inaczej:
Find a Laptop, Notebook, Desktop, Server, Printer, Software, Service, Monitor or TV at Dell.
dalej: >"DLA BIURA">"STACJE ROBOCZE">"SKONFIGURUJ" no i dalej wiesz co robić... :) weź sobie np. Dell Precision T5400 - bo można go porównać od biedy do Maca Pro, zwróć tylko uwagę na to aby zmienić konfigurację sprzętową domyślnego kompa na podobną do Maca Pro. W moim przypadku stacja robocza Dell-a kosztowałby ok. 12,929.00 PLN NETTO! a ja dałem 8 605.74 NETTO + cena RAM-u (nieoryginalnego bo jest masakrycznie drogi). Z tego co wiem to jakbyś sobie sama złożyła składaka PC na procesorach Xeon to też nie będzie różowo... Wnioski są oczywiste... jeśli chcesz porządną stację roboczą z dobrym, przyszłościowym systemem do wykorzystania w grafice, DTP, foto itd. to Mac Pro jest bardzo sensowną propozycją, choć nadal uważam że komputery Apple powinny w Polsce kosztować max. tyle ile w Stanach... :) ale to już inna kwestia...

---- Dodano 17-01-2009 o godzinie 20:16 ----
Zapomniałem dodać drobną dygresję: mam wrażenie że gdyby Dell w swoich stacjach roboczych dawałby tak solidne obudowy jak Apple w MacPro to pewnie by chcieli jeszcze ze 2 tys. więcej
:)

#52 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 17 stycznia 2009 - 20:57

odnosnie vatu - jezeli bedziesz vatowcem, caly vat odzyskujesz z tych 18 tys., tj. jest to vat nalezny, "nadplacony" (w tym przypadku ponad 3 tys.).


z tego co kupujesz za pieniądze z dotacji vatu nieodzyskasz kupujesz to na siebie nie na firmę, bo PUP dając Ci dotację podpisuje umowę z osobą a nie firmą, podobnie nie wrzuci się tego w koszty ;).

#53 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 17 stycznia 2009 - 21:19

Dell - pobawiłam się - faktycznie - wychodzi drożej niż MP... wydrukowałam - dodam do podania jako załącznik. ;)

#54 Blac_ks

Blac_ks
  • 300 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 stycznia 2009 - 21:31


teraz jest 18tys
8,5tys (MP) + 6tys (Adobe) +6,5 tys (aparat) = 21tys - chcę aby jeden z wymienionych zakupów które nie do końca mieszczą się w max. kwocie dotacji, sfinansowali mi choć częściowo - reszta to wkład własny.



nie istnieje częściowe dofinansowanie! Trzeba przedstawic dokladnie produkt ktory chce sie nabyc (dokladnie sprecyzowany - model itd) i nastepnie zgodnie z tym wypisem w przedziale 2 tyg po otrzymaniu na konto pieniedzy należy przedstawic faktury na dokładnie ten sam sprzęt którego cena może się wahać ale naprawde niewiele i jest to sprecyzowane gdzies w ich papierach.

nalezy tez pamietac ze na wydanie pieniedzy ma sie limitowany czas.


PS. Jaki Mac Pro za 8,5 tys ??

#55 camelot

camelot
  • 57 postów

Napisano 17 stycznia 2009 - 21:46

Dawaj linka do info

Wieloprocesorowosc? Adobe jej nie wspiera na Maku wiec zaplacisz za kilka procesorow, zostanie Ci do pracy jeden.


Dawaj linka do opisu tego ewenementu! Może chodzi tobie o jakieś aplikacje typu Bridge, bo np. Photoshop jest szczęśliwy z wieloma procesorami pod Mac OS X. Problemem co prawda jest fakt, że zrezygnowano z wielu procesorów na rzecz wielu rdzeni (przejście na Intela) - masz tu cytacik "Intel don't tell you that you've got 4 times the compute capability but still have the same size data pipe as the single core chip. (leaving the extra cores starved for data most of the time)." - ale to chyba nie jest cecha Mac OS X?

#56 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 17 stycznia 2009 - 22:02

nastepnie zgodnie z tym wypisem w przedziale 2 tyg po otrzymaniu na konto pieniedzy należy przedstawic faktury na dokładnie ten sam sprzęt którego cena może się wahać ale naprawde niewiele i jest to sprecyzowane gdzies w ich papierach.


cytat ze strony PUP:
Wydatki winny być dokonane zgodnie z przeznaczeniem, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 dnia od dnia podjęcia działalności gospodarczej.
dalej piszą:
Rozliczenie środków odbywać będzie się w kwocie brutto, wyłącznie w oparciu o rachunki i faktury Vat. Udokumentowanie wydatkowania otrzymanych środków musi nastąpić w terminie do dwóch miesięcy od dnia podjęcia działalności gospodarczej.


źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie - PUP Częstochowa woj. śląskie

PS. Jaki Mac Pro za 8,5 tys ??


ten Mac Pro: Apple Mac Pro 1 x 2.8GHz Quad-Core Intel Xeon 2GB/320GB/SD/ATI2600XT/ - promocja cenowa

ok - doprecyzuję: 8 735.83zł (przy czym wiem, że jest możliwość niewielkiej negocjacji ceny).

#57 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 stycznia 2009 - 22:39


Prosze bardzo: test twierdzi, ze CS wyorzystuje ledwo dwa rdzenie. Czyli jeden procesor. Czyli sporo ponizej mozliwosci Mac Pro.

diglloyd: Multi-core Computers

#58 Machiavelli910

Machiavelli910
  • 215 postów

Napisano 17 stycznia 2009 - 23:21

(przy czym wiem, że jest możliwość niewielkiej negocjacji ceny).


Zawsze jest możliwość negocjacji ceny, po prostu my z jej nie korzystamy.

#59 Marek Teluk

Marek Teluk
  • 64 postów

Napisano 17 stycznia 2009 - 23:44

z tego co kupujesz za pieniądze z dotacji vatu nieodzyskasz kupujesz to na siebie nie na firmę, bo PUP dając Ci dotację podpisuje umowę z osobą a nie firmą, podobnie nie wrzuci się tego w koszty ;).


ja zakupy robilem juz na firme (a jak inaczej?) i vat odzyskalem.

co do podatku dochodowego - nie wrzucam zakupow w koszty, ale tez nie place podatku od dotacji.

#60 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 18 stycznia 2009 - 00:04

(przy czym wiem, że jest możliwość niewielkiej negocjacji ceny).


ceny na stronie internetowej sprzedawcy to jedno a cenaza którą sprzeda to inna rzecz ;)... gro kupowałąm u jednej osoby, i chyba dostałąm około 10 % rabatu a i tak wyjściowe ceny były jedne z niźszych.... swoją drogą z ofert ajkeid ostałam od ponad 20 firm to samo mogło kosztować 9 tys i 7 tys.... ;) tak więc negocjować można więcej niż niewiele ;) .. narazie ejdnak musisz dostać dotację a potem będziesz sie martwić co gdzie i jak kupić ;)....

#61 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 18 stycznia 2009 - 12:49

dokładnie :)

#62 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 18 stycznia 2009 - 15:10

Brak slow...
Dziewczyno - a nie wstyd ci chociaz troche? Skoro sama nie potrafisz uzasadnic swojego skomlenia o jalmuzne(bo jak to inaczej nazwac?) to jest sens zakladac firme i okradac innych ludzi na te 18tys?

"Poprostu patrzą komu lepiej te wszystkie oddane kartki spinają się w całość. Jedyne co tam oceniają to czy ładnie jest wypełniony cały formularz. i nic wiecej. Tam nie ma żadnych rozmów, bronienia swojego pomysłu. Sterta formularzy trafia na stół i segregują."


W jakze smutnych czasach zyjemy :(


Moze zamiast sie tam plaszczyc przed jakimis niedoukami i niepotrafiacymi sobie poradzic w zyciu ludzmi lepiej zaoszczedzic i z WLASNYCH PIENIEDZY zalozyc firme/biuro? Zapewniam cie - wtedy nie bedziesz miec takich dylematow jak ten.

#63 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 stycznia 2009 - 15:25

vendisse - geez

W jakze smutnych czasach zyjemy

skoro ludzie potrafią być tacy wredni...

a jak Polska dostaje dotacje z UE na jakieś rzeczy to też kradnie rozumiem?

w ogóle jacyś debile wymyślili coś takiego jak kredyty - przecież zawsze można trochę zaoszczędzić i się będzie miało, a nie robić za ofiarę losu która nie potrafi sobie poradzić w życiu

#64 kaczy

kaczy
  • 307 postów

Napisano 18 stycznia 2009 - 15:32

ja zakupy robilem juz na firme (a jak inaczej?) i vat odzyskalem.

co do podatku dochodowego - nie wrzucam zakupow w koszty, ale tez nie place podatku od dotacji.

Nie wiem jak to jest teraz dokładnie, ale nieco ponad 2 lata temu (kiedy miałem wątpliwą "przyjemność" koszystać z dotacji PUP) zakupy musiałem robić jako osoba fizyczna (bo jako osoba fizyczna otrzymywałem dotację z urzędu), a więc odliczenie sobie podatku Vat, lub wliczenie w koszty było niemożliwe.

Dodatkowo- na wypadek gdyby ktoś posiadał bardziej rozgarniętą księgową (jak moja przykładowo) to w PUP podpisywało się jeszcze specjalną "lojalkę" na której wyraźnie zaznaczone było iż nie można sobie tych wydatków odliczyć, ani wliczyć w koszty. Tak więc... furtka tutaj była zamknięta.

Większe jaja z tym, że niektórych rzeczy (zwłaszcza w tamtych czasach) NIE DAŁO się normalnie kupić jako osoba fizyczna, gdyż np. firma DELL miała swoją ofertę sprzedaży serwerów przeznaczoną jedynie dla firm, a nie dla osób fizycznych.

Tak więc... kupno Mac'a korzystając z dotacji PUP to i tak moim zdaniem "mały pikuś" w porównaniu z zakupem sprzętu serwerowego (a jeszcze większy kiedy trzeba paniom tam pracującym wytłumaczyć dlaczego sprzęt ten powinien być kolokowany w klimatyzowanych pomieszczeniach serwerowni z dostępem do agregatu prądotwórczego, łącz z obsługą protokołu BGP, itd. skoro sama dotacja zezwala jedynie na użytkowanie zakupionego z tych pieniędzy sprzętu- jedynie pod adresem zarejestrowania DG). Papiery do urzędu w takich przypadkach spokojnie można wozić taczką... ;)

No i niestety- każdy urząd (w zależności od miasta) rządzi się zupełnie innymi prawami jeśli chodzi o to na co takie pieniądze można przeznaczyć (i w jakim stopniu) a na co nie. W każdym razie- z doświadczenia wiem, że liczy się wytrwałość i dobra dokumentacja (im więcej i im bardziej niezrozumiała dla urzędników- tym lepiej dla Ciebie). Powodzenia! (w dotacji i w biznesie).

#65 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 18 stycznia 2009 - 16:03

Moze zamiast sie tam plaszczyc przed jakimis niedoukami i niepotrafiacymi sobie poradzic w zyciu ludzmi lepiej zaoszczedzic i z WLASNYCH PIENIEDZY zalozyc firme/biuro? Zapewniam cie - wtedy nie bedziesz miec takich dylematow jak ten.

Jestem świeżo upieczoną absolwentką - szczerze mówiąc - niespecjalnie z czego miałam zaoszczędzić.. To co mi się udało zarobić do tej pory, to zdecydowanie za mało na rozpoczęcie działalności która ma wygenerować jakiekolwiek zyski - a przynajmniej w początkowej fazie nie generować strat. Nie traktuję tego przedsięwzięcia jako zabawy w firmę - dlatego nie próbuję otwierać działalności z jednym body aparatu i rozlatującym się PC + ew. dokupionym za zaoszczędzone pieniądze lepszym monitorem. Jako firma chcę traktować ludzi i zlecenia poważnie - a nie wyobrażam sobie tego, z wyżej wymienionymi środkami jakie na chwile obecną posiadam.
Zatrudnienie się na etat w mojej miejscowości wiąże się z zawrotnymi zarobkami rzędu 1200zł (pracowałam za tyle przez pewien czas w agencji reklamowej jako grafik). Z czego w związku z tym Twoim zdaniem miałabym odkładać na niezbędny do startu sprzęt?
Niestety - takie mamy realia jakie mamy - a dotacje nie są dla ludzi którzy mają z czego bez problemu zacząć działalność - to chyba oczywiste? Ja do nich na pewno nie należę- dotacje są dla wchodzących na rynek pracy i chcących coś sensownego ze swoim życiem zawodowym uczynić.
Wybacz - ale nie czuję żebym kogokolwiek okradała - za to sama czułam się okradana pracując za 1200zł...

I dlatego mi nie wstyd.

No i niestety- każdy urząd (w zależności od miasta) rządzi się zupełnie innymi prawami jeśli chodzi o to na co takie pieniądze można przeznaczyć (i w jakim stopniu) a na co nie. W każdym razie- z doświadczenia wiem, że liczy się wytrwałość i dobra dokumentacja (im więcej i im bardziej niezrozumiała dla urzędników- tym lepiej dla Ciebie). Powodzenia! (w dotacji i w biznesie).


To jest właśnie to - w każdym PUP mają nieco inne zasady... W Krakowie np. wymagają uczestnictwa w jakimś kursie - u nas tego nie ma. Podobnie ma się sprawa z doprecyzowywaniem zakupów. To czy należy podać dokładny model sprzętu jaki chcemy zakupić czy wystarczy jakieś większe uogólnienie - np. wałkowany tutaj MacPro.
(nie) Dziękuję! :)
(tfu tfu - na psa urok! ;) )

#66 odra27

odra27
  • 549 postów
  • SkądBerlin/Szczecin

Napisano 18 stycznia 2009 - 16:26

Potrzebuję Waszej pomocy. (mam niewiele czasu - do poniedziałku)

Sprawa wygląda tak:
Jestem w trakcie zabiegania o uzyskanie bezzwrotnej dotacji z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Aby ową otrzymać należy przekonać urzędników do tego, że to właśnie tobie najbardziej przydadzą się te pieniążki. :)
Dalej - przekazywane do PUP dokumenty (podanie o przyznanie dotacji, biznes plan) - muszą zawierać wyszczególnione konkretne rzeczy (np. sprzęt) na które chcemy wydać otrzymaną kwotę.
Nie będzie dla Was dziwnym, że wśród niezbędnych mi do "życia" - jako firmie o profilu FOTOGRAFAIA - GRAFIKA KOMPUTEROWA - znalazł się Mac... - MacPro.

No i teraz szkopuł - P. doradca z UP przeglądając mój biznes plan - i owe wyszczególnione planowane zakupy - zadał proste (a jakże!) pytanie:

Dlaczego właśnie Mac, a nie dobrej klasy PC (o połowę tańszy)?

I nie chodzi tutaj wcale o Pana doradcę - jak sam raczył zwrócić mi uwagę: on zadał to pytanie (dlaczego to a nie tamto) natomiast urzędnik czytający później moje podanie o dotację i mający władzę przyjąć je lub odrzucić (lu zredukować - zamiast MacPro - kup se pani dobrego PC), tego pytania nie zada...Bo na pierwszy rzut oka - dla LAIKA jakim jest ów urzędnik (ani z niego informatyk, ani tym bardziej fan Makówek... :roll: ) wydawanie 8,5tys zł zamiast 4tys to głupota...


Czy mogłabym prosić Was o wymienienie, rzeczowych, jasnych i prostych argumentów świadczących stanowczo na korzyść zakupu Maka (przypominam - grafika/obróbka fotografii) a nie nawet bardziej wypasionego w parametry i dużo TAŃSZEGO PC ?
Pamiętajcie, że muszę przekonać do tego LAIKA...

:-?





W tej chwili jedyny sensowny argument jaki przychodzi mi do głowy, mogący jakoś wpłynąć na decyzję urzędników - to fakt, że materiały jakie będą opracowywane na owym komputerze (np. zdjęcia ślubne) są materiałami wyjątkowymi i niepowtarzalnymi, nie istnieje możliwość ich odtworzenia - zorganizowania ponownej sesji w razie ataku jakiegoś podłego wirusa (których jest tak wiele w przypadku systemu na "W"...
(argument - prawie zerowe prawdopodobieństwo zaatakowania maka przez złośliwe oprogramowanie, a tym samym dużo mniejsza szansa utraty danych przez wirusy)



1. Mac Intel daje tobie możliwość zainstalowania i używania obu systemów PC i Mac OS co potencjalnie rozwiązuje problem zmiany platform, dostosowywania parametrów (grafika, internet, profile, itd) do wymogów i różnic związanych z różnymi systemami/platformami
2. Bezpieczeństwo i prostota pracy: ze względu na specyfikę twojej pracy używasz stale internetu jako narzędzie. W tym momencie Mac staje się optymalną platformą gwarantującą bezpieczeństwo.
3. Out-of-the-box system z bogatym oprogramowaniem do obróbki zdjęć, cięcia wideo, pracy z czcionkami, itd. Co prawda iPhoto jest za przeproszeniem miernym programem, niemniej dla urzędasa będzie to z pewnością argument.
4. Stabilność i prostota systemu potrzebne w wielogodzinnej, codziennej pracy, dobra jakość oraz długotrwa ość komponentów które tłumaczą trochę droższą cenę.
5. Profesjonalne oprogramowanie np. do obróbki foto (iView Media Pro, Aperture, Silver fast) gwarantujące niezawodną współpracą z wieloma modelami kamer, itd.
6. Możesz napisać, że ze względu na specyfikę twojego zawodu współpracujesz z zagranicznymi twórcami, firmami, uniwersytetami, itd, gdzie mac jest długoletnim standardem.

Może powinnaś w podaniu przykładowo zestawić Maca kktórego chcesz kupić z podobnym, dobrej jakości pecetem, gdzie okaże się, że nie ma prawie żadnej różnicy finansowej.

Pozdrawiam
;)

#67 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 18 stycznia 2009 - 16:36

Większość z wymienionych tu argumentów juz wcześniej padła - ale i tak DZIĘKI! ;)

Może powinnaś w podaniu przykładowo zestawić Maca kktórego chcesz kupić z podobnym, dobrej jakości pecetem, gdzie okaże się, że nie ma prawie żadnej różnicy finansowej.

tak też zrobię - Kolega podlinkował mi stronę gdzie mogę sobie skonfigurować porównywalną w parametrach stację rob. DELL - wychodzi nawet nieco drożej niż MP.. ;)

#68 gooroo30

gooroo30
  • 304 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 18 stycznia 2009 - 17:45

Czyli podsumowując : dwusystemowość , bezpieczeństwo danych i paradoksalnie ... CENA :-) Jak to wszystko urzędnika nie przekona to można jeszcze Ruskich wynająć ... :-) Jak to napisał były ambasador Polski w Berlinie gdy wstąpił do armii Sikorskiego jako szeregowiec : "Wreszcie stanąłęm naprzeciwko Niemcom uzbrojony w broń , która bardziej przemawiała do ich wyobraźni niż nota protestacyjna .." :-) Pozdrawiam i życzę powodzenia .

#69 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 18 stycznia 2009 - 18:44

Czyli podsumowując : dwusystemowość , bezpieczeństwo danych i paradoksalnie ... CENA
Jak to wszystko urzędnika nie przekona to można jeszcze Ruskich wynająć ...

Dżizas.. gooroo30 :lol:




PS.: a masz jakichś znajomych Ruskich?? :mrgreen:

#70 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 18 stycznia 2009 - 19:29

Brak slow...
skomlenia o jalmuzne(bo jak to inaczej nazwac?) to jest sens zakladac firme i okradac innych ludzi na te 18tys?


PALANT.....

#71 odra27

odra27
  • 549 postów
  • SkądBerlin/Szczecin

Napisano 18 stycznia 2009 - 19:36

PALANT.....



Niestety niektórzy ludzie nie zrozumieją, że tego typu pomoc w zakładaniu biznesu jest w *normalnych* krajach na porządku dziennym. Wkońcu po jakimś czasie kasa państwowa zaczyna być zasilana podatkiem i cała tzw inwestycja zwraca się.

:lol:

Witamy w zaścianku!

#72 Machiavelli910

Machiavelli910
  • 215 postów

Napisano 18 stycznia 2009 - 19:39

PALANT.....


Kobieca solidarność.

#73 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 18 stycznia 2009 - 19:43

nie czuję żebym kogokolwiek okradała - za to sama czułam się okradana pracując za 1200zł...


A skad ma unia pieniazki na twoje widzimisie?:D
Wlansie z ludzi ktorzy miast 2000 dostaja co miesiac 1200.

Zastanow sie troche zanim cos napiszesz. Prawdziwy przedsiebiorca poradzi sobie bez dotacji. Te dotacje to jawne zlodziejstwo. Nie rozumiem jak mozna wspierac ten proceder.

Ale jak to mowia, sa ludzie i parapety:D

#74 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 18 stycznia 2009 - 19:44

Niestety niektórzy ludzie nie zrozumieją, że tego typu pomoc w zakładaniu biznesu jest w *normalnych* krajach na porządku dziennym. Wkońcu po jakimś czasie kasa państwowa zaczyna być zasilana podatkiem i cała tzw inwestycja zwraca się.

:lol:

Witamy w zaścianku!


dokładnie... już to kiedyś*napisałam, a teraz sama po otrzymaniu dotacji kilka miesięcy temu zaczynam spłacać ten dług płacąc pierwsze podatki od dochodu....

---- Dodano 18-01-2009 o godzinie 21:48 ----

Kobieca solidarność.


niezupełnie bo powinanm była napisać IDIOTKA zamiast PLANT bo to kobieta... ;) natomiast skąd wziąć pieniądze na biznes, no cóź niepomyślałam źe my kobiety zamiast prosić o dotację moźemy takie fundusze zebrać w przyjemniejszy sposób ;) (no przepraszm, mężczyzna teź tak moźe ;))

#75 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 18 stycznia 2009 - 19:49

"Niestety niektórzy ludzie nie zrozumieją, że tego typu pomoc w zakładaniu biznesu jest w *normalnych* krajach na porządku dziennym." Co rozumiesz pod poejciem normalny? To ze milionom sie zabiera(pod przymusem wiezienia) ich dochody po to aby kilku dac na ich "biznes"(juz pominmy fakt nie sprawdzenia tego przez jakichkolwiek ekonomistow etc)?? To jest wg ciebie normalne?:D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych