Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

We Want Apple Poland


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
487 odpowiedzi w tym temacie

#101 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 04 sierpnia 2006 - 16:30

@eyedropper Juz sie biore za ten problem ;-)

#102 MarekPiekielnik

MarekPiekielnik
  • 59 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 04 sierpnia 2006 - 16:34

Moderowanie Ludzie, ja sie staram pilnować porządku, ale sie nie rozerwe... Jednocześnie męczę kolejny wpis, obserwuję rozwój sytuacji, jem obiad i w międzyczasie trochę pracuję.... Dajcie żyć. Może ktoś (silny po inglijsku najlepiej) by coś podsunął? Podoba mi się ten numer w WP jak podstępem musieli zdobywać ipoda do testów....

#103 McGege

McGege
  • 202 postów
  • SkądW-wa

Napisano 04 sierpnia 2006 - 16:36

Myśłę iż dobrym przykładem podobnej sytuacji może być wejscie do Polski Toshiby lub Asus'a która fakt świetnie się sprzedawała przez lata poprzez takich dystrybutorów jak min. Techmex , ale traciła jednak swoją pozycję, na rzecz innych marek. Daleczgo weszli do Polski ,a no dlatego żeby odzyskać pozycję lidera. Fakt skala sprzedażty całkiem inna niż Apple , ale też gadanie o piractwie nie przeszkadza tym firmom budować w Naszym kraju silnej pozycji, także poprzez uswiadamianie potencjalnych nabywców, że w ogóle istnieją. I nie mówię tutaj o klientach korporacyjnych,ale ludziach kuujących notebooki do prywatnego użytku. Dzisiaj byłem w MM na Al. Krakowskiej w Warszawie , stoi Macbook Pro 15,4, czarne Macbooki też są i co ??? Sprzedawca stwierdził, że on nie lubi Apple.hehehehe. Dobre sobie, pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. To ma byc ta silna sieć sprzedaży ????

#104 rafalek

rafalek
  • 37 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 sierpnia 2006 - 16:41

Hej!

Ja również otrzymałem odpowiedź mailową od Pani Sheryl Sitz:

Hello

Thank you. I have seen the site that you provided. Be sure to keep us advised of any changes in your email address, so that we will be able to contact you in the future, regarding this.


Thank you


Czyli jednak do kogoś dotarło, fajnie.

#105 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 04 sierpnia 2006 - 16:50

Hej!

Ja również otrzymałem odpowiedź mailową od Pani Sheryl Sitz:



Czyli jednak do kogoś dotarło, fajnie.

I co ważniejsze odpisał do Ciebie człowiek a nie automat. Coś się rusza :).

#106 HoaX

HoaX
  • 182 postów
  • SkądKobiór

Napisano 04 sierpnia 2006 - 16:59

Jestem zdziwiony, że mamy tak szybką odpowiedź. Jednakże niewiele imo wnoszącą (poza tym, że ktoś się jednak zainteresiował). Treść obu maili przypomina mi słynny tekst wielu pracodawców: "Zadzwonimy do pana".

#107 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpnia 2006 - 17:01

Ludzie, ja sie staram pilnować porządku, ale sie nie rozerwe...

Jednocześnie męczę kolejny wpis, obserwuję rozwój sytuacji, jem obiad i w międzyczasie trochę pracuję....

Dajcie żyć.


Tyle, że jeśli ktoś z Apple USA ma to czytać to właśnie ma południe (NY) lub rano (LA). Czyli akurat w sam raz pora na czytanie tej strony. Wyrzuć te wpisy bo wstyd.

#108 rafalek

rafalek
  • 37 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 sierpnia 2006 - 17:11

Witam ponownie,

I co ważniejsze odpisał do Ciebie człowiek a nie automat. Coś się rusza :).


To prawda. Optymistycznym jest już sam fakt, że Pani Sheryl przeczytała nasze wiadomości i zadała sobie trud kliknięcia w załączony link, a nawet odpowiedziała. Równie dobrze mogła przecież zignorować temat. Także piszmy jak najwięcej i najczęściej, to naprawde może przynieść efekty!

Treść obu maili przypomina mi słynny tekst wielu pracodawców: "Zadzwonimy do pana".


Nie wydaje mi się. Odpowiedź jest po prostu oficjalna i oszczędna w słowach :) jak to zwykle bywa przed głębszym zapoznaniem się z tematem. Jestem optymistą ;)

#109 HoaX

HoaX
  • 182 postów
  • SkądKobiór

Napisano 04 sierpnia 2006 - 17:14

Ano, trzeba być dobrej myśli.

#110 binio

binio
  • 155 postów
  • SkądJastrzębie Zdrój

Napisano 04 sierpnia 2006 - 17:58

Jednocześnie męczę kolejny wpis, obserwuję rozwój sytuacji, jem obiad i w międzyczasie trochę pracuję....

Dajcie żyć.

Może ktoś (silny po inglijsku najlepiej) by coś podsunął? Podoba mi się ten numer w WP jak podstępem musieli zdobywać ipoda do testów....


MacNewsPL z angielskiego Ci nie pomogę, ale jak będzie trzeba stworzyć jakąś grafikę na stronę to wal jak w dym

#111 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 04 sierpnia 2006 - 20:39

Kolejny krok ;). Będzie o nas wzmianka w Tygodniku Komputerowym :).
http://egielda.com.pl/

Dzięki Paweł!

#112 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpnia 2006 - 20:48

Proponowałbym by każdy kto doświadczył jakichś kłopotów z firmą SAD spróbował to rzetelnie opisać. Tylko fakty a nie ogólniki, historie nie starsze niż 2 lata. Te sensowniejsze można przetłumaczyć i wrzucić na stronę www.wewantapplepoland.com dlatego, że na razie nie wiadomo w czym jest tak naprawdę problem. Raczej można wywnioskować, że z małej ilości sklepów. Tymczasem wiemy, że problemy leżą zupełnie gdzieś indziej.

#113 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 04 sierpnia 2006 - 20:58

Może jakieś miejsce dla historyjek utworzyć? W komentarzach to się*pogubi. Tylko trzeba być pewnym, że będzie przynajmniej kilkanaście wpisów z datami itp itd. Mike (chyba Mike) dał link do swojego bloga w którym opisał wspomnienia serwisowania jego iBooka między innymi w Polsce. Pasuje super. W komentarzach widzę na razie 4 pasujące.

#114 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpnia 2006 - 21:09

Tak, mialem na mysli osobna strone. Smialo pisac. Moj angielski jest jaki jest ale jesli ktos uwaza, ze i tak dam sobie rade lepiej to wysylac do mnie maile. Bede sukcesywnie tlumaczyl i podsylal wlascicielowi strony. Jak ktos chetny i ma cos do powiedzenia to PW. Acha. Ze zrozumialych wzgledow bede sie domagal personaliow. Chcialbym sie zabezpieczyc przed publikacja historii, ktorych ktos nie bedzie mial odwagi potwierdzic swoja osoba.

#115 sir_skiner

sir_skiner
  • 149 postów

Napisano 04 sierpnia 2006 - 21:15

Tymczasem wiemy, że problemy leżą zupełnie gdzieś indziej.

m.in w tym, ze jestesmy potomkami niewolnikow Europy z raczkujaca kultura konsumpcyjna i kazdy kto wchodzi na nasz rynek instynktownie traktuje nas jak murzynow lecacych na blyszczace szkielka. rzecz w tym, ze poki tak sie bedziemy zachowywac, jako spoleczenstwo, nikt nas nie bedzie traktowac jak bialych panow... ale trzymam kciuki, warto chocby pokazac, ze powoli blakniemy :D

#116 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpnia 2006 - 21:17

I doskonale, ze lecimy na paciorki. Chcemy uswiadomic producentowi paciorkow, ze wezmiemy ich wiecej bezposrednio od niego a nie od handlarza spekulanta. Pzdr

#117 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 04 sierpnia 2006 - 21:26

skoro insider tak narzeka na swój poziom angielskiego to ja mogę porobić za tłumacza zaprzysiężonego ;) są wakacje, mnóstwo czasu a bardzo chciałbym zrobić coś dla tego projektu, a że moje osobiste doświadczenia z SAD są bardzo pozytywne i nie miałem żadnych problemów to niebardzo mogę od tej strony pomóc to może chociaż tyle. Kontakty w profilu są jakby co ;)

#118 lunety

lunety
  • 200 postów
  • SkądGdynia

Napisano 04 sierpnia 2006 - 21:45

Trzeba z Apple ostro... Postawmy im ultimatum: albo do końca roku powołają do życia Apple Poland, albo... no właśnie i tu poproszę o propozycje...

#119 db

db
  • 771 postów

Napisano 04 sierpnia 2006 - 21:59

Trzeba z Apple ostro...
Postawmy im ultimatum: albo do końca roku powołają do życia Apple Poland,
albo... no właśnie i tu poproszę o propozycje...

Albo do konca roku powolaja Apple Poland, albo my na kazdym InteloMaku zainstalujemy XP ;D

#120 raczysz

raczysz
  • 52 postów

Napisano 04 sierpnia 2006 - 22:36

bo do końca roku powołają do życia Apple Poland,
albo...


...ujawnimy zdjęcia kompromitujące Jobsa.

Np. takie, na których korzystał z Windowsa.

#121 Dr.Logic

Dr.Logic
  • 278 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 04 sierpnia 2006 - 23:31

Wysłałem maila do admina PcLabu w związku z umieszczeniem jakiejś wzmianki w serwisie i czekam na odpowiedź .

#122 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 05 sierpnia 2006 - 01:42

Przynajmniej google po poddaniu robotowi strony raczylo ja zindeksowac ;-)

Dołączona grafika

A poza tym:

Na stronie ABC Data:
http://www.abcdata.pl/index.asp
(nowinki prasowe)

#123 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 05 sierpnia 2006 - 09:06

Witam oto odpowiedź jaką dzisiaj otzrymałem z redakcji Dziennika Internautów:

Witam!

Panie Wojciechu. Odebrałem pana e-list wysłany na nasza skrzynke z informacjami prasowymi. Postaramy się wesprzeć wasza inicjatywę, ale prawdę mówiąc brakuje nam nieco informacji, gdyż (nie ma co ukrywać) nikt w naszej redakcji nie używa Maca i nie wiemy na czym polega zła sytuacja uzytkowników tych komputerów w Polsce. Moze opisze mi pan jakieś przykrości, których sam pan doświadczył?

Uważamy jednak, że zapaleńców trzeba wspierać! Prosiłbym, aby opisał pan na czym polega to "złe traktowanie" przez obecnego dystrybutora Apple. Dobrze byłoby też gdybym miał informację na temat tego kto dokładnie stoi za akcją, kiedy pojawił się pomysł jej uruchomienia.

Zresztą... z tego co się orientuje pan chyba jest dziennikarzem, więc wie pan jakie informacje będą mi potrzebne do sklecenia jakiegoś tekstu.

Ze swojej strony, postaram się skontaktować z jakimś przedstawicielem Apple, ale nie z Polski, tylko z kimś "z góry". A nuż się uda.

Pozdrawiam
Marcin Maj


#124 McYack

McYack
  • 354 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 sierpnia 2006 - 10:02

Zainteresować tym IDG? Mogliby umieścić newsy na idg.pl, macworld.pl, digit.pl, na pcworld.pl też czasem piszą o Makach. Czy oni współpracują z ludźmi związanymi z SADem i lepiej ich nie denerwować?

#125 raczysz

raczysz
  • 52 postów

Napisano 05 sierpnia 2006 - 10:09

Adler, podaj MM jakieś linki z forum bądź też napisz, że w komentarzach na WWAP jest parę przykładów.

Zainteresować tym IDG?


Jasne.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych