Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Psystar oferuje Blu-ray i GeForce 9800GT


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
143 odpowiedzi w tym temacie

#51 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 29 października 2008 - 17:33

Ja pracuje na złozonym przez siebie Hacku sprzet podany w opisie... smiga wysmienicie :) CS3 jak i CS4 :) Wiec taki Psystar bedzie chodzil rowniez wysmienicie.

Mam propozycje - nie wychylaj się tak z tym swoim kompem bo to nie forum o H... tylko o Macintoshach.

#52 kakadu

kakadu
  • 117 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 października 2008 - 17:34

@dsy Abstrahując od tematu, taki nissan GT-R daje dużo więcej zabawy niż niejedno Ferrari. Spytaj się Clarksona :) A i jest tańsze.

#53 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 października 2008 - 17:41

Byc może cs4 też taki legalny jak cały mac. Fajnie, że wkońcu ktoś z adminów zwrócił na to uwagę.

#54 picimen

picimen
  • 152 postów

Napisano 29 października 2008 - 17:50

Było napisane, że używają z powodu dobrego os'a a a nie, że na to ma wpływ marketing ... tylko , że marża za sprzęt jest przesadzona, który sie niczym nie różni od zestawów pecetowych. To samo, moge porównać do mebli, ostatnio ogladalem do mieszkania, wszedlem do "luksusowego" salonu i znalazlem fajne minimalistyczne, wyszlo mi ze ze jak podam podobne wytyczne i wymiary stolarzowi to za sumę 10-15 tys bede mial meble, ktore niczym nie beda sie różnic a nawet beda lepiej wykonane, za 1/3 cent to zostanie mi na wycieczke i cos jeszcze... A mam na mysli to że w cene tych rzeczy jest wliczona tylko "nazwa firmy" a meble nie wyróżniające sie niczym szczególnym podobne możemy znaleść w ikei, jesli ktos sie nie zna na firmach, tak samo wyglada to w przypadku hardware apple Tylko "ktoś" nam proponuje cos mowiąc ze jest "great..." za astronomiczną sumę, i że nie ma sensu montować blu ray'a .... itp Może gdybym miesięcznie zarabiał 10-15 tys, to bym nie martwil o koszty.. :) a tak trzeba rozsądnie wydawac. PS. nie jezdzilem ani ferrari ani nissanem, ale wybral bym tego drugiego (infiniti) :D ferrai jakies takie dla mnie oklepane juz :D

#55 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 października 2008 - 17:52

@dsy. To Ty zasugerowałeś że osoby które krytycznie patrzą na mac'a i wybierają własne rozwiązanie sprzętowe wybierają je bo ich zwyczajnie nie stać. Ja najzwyczajniej w świecie bardzo szanuje i swoją prace i swoje pieniądze by płacić za wielkie logo owoca i tylko za to bo te 500PLN za osx odpalę stefanowi, jego działkę za dizajn dostał ode mnie w przypadku dwóch maków. Czy komputery mogą być piękne? Hmm tu już zahaczamy o coś z czym można by polemizować. Póki co tylko jeden komputer okazał się sztuką, iMac G4. Czy obecne laptopy Apple są piekne? Nie. Są owszem ładne i tylko ładne, ot nic nadzwyczajnego, a ładownie glossy w każdy ekran jest upierdliwe. Życie na poziomie spoko, ale jeżeli ubierasz się w wielką kurtkę z ogromną łyżwą na plecach za 1000PLN, czy też kupujesz koszulkę z ogromnym napisem CK za 400 PLN to jest to życie na poziomie? Chyba nie bardzo. A takie właśnie Apple jest. Kiedy tyko pracujesz na maku w miejscu publicznym a uchowaj by nie było zbyt ciemno to robisz za wielki neon z reklamą Apple. Dla mnie to nie jest na poziomie ani troszkę. Życie na poziomie to dobry garnitur szyty na miarę u świetnego krawca bez metki, po którym to widać. Apple musi się świecić żeby było widać że to Apple. Rozumiem kupowanie iMac'a. Kupowanie Mini, tudzież laptopa od Apple. Ale nie o tym mówimy. Mówimy o komputerze który leci pod biurko. Który wypełnia nisze pomiędzy iMac'iem a MacPro. Mówimy o stacji roboczej. W przypadku stacji roboczej estetyka ma średnie znaczenie. Znaczenie ma wydajność. Jeżeli kupujesz samochód terenowy do prawdziwej jazdy w terenie to najpierwsz patrzysz na jego właściwości jezdne, na to jak dobrze poradzi sobie w terenie, na jego bezawaryjność i niezawodność. Dopiero póżniej patrzysz na wygląd i wyposażenie. Taki samochód kupujesz by szaleć bo błocie. I tak po całodziennym szaleństwie w terenie nie będzie widać co ma. Snoobizmem i głupotą jest kupowanie Porshe Cayenne w teren byle mieć najładnieszy terenowy wóz w lesie, jeżeli za połowe tej ceny można mieć lepszego acz brzydszego i mniej markowego Jeep'a. Jeżeli tego nie rozumiesz no cóż nic nie poradzę. Stefan będzie mógł nadal wciskać co mu się podoba a rzesze zakrzyczą tych o odmiennych poglądach. W końcu skoro nie słychać głosów krytycznych to można mieć gdzieś użytkowników, bo fanboje albo ich zakrzyczą albo przegonią do jasnej...

#56 picimen

picimen
  • 152 postów

Napisano 29 października 2008 - 18:11

wieslawo dokladnie, wielkie swiecące jablko pomimo że mam do niego, daże go wielkią sympatią , to strasznie pachnie wiochą jak ta łyżwa na plecach.

#57 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 października 2008 - 18:16

@dsy Cieszę się, że ktoś ma podobne zdanie do mnie. Zmykam z tematu, bo jeszcze panowie uznają, że argumenty o pięknie przedmiotów są snobistyczno-gejowskie ;)

#58 db

db
  • 771 postów

Napisano 29 października 2008 - 19:01

Mam propozycje - nie wychylaj się tak z tym swoim kompem bo to nie forum o H... tylko o Macintoshach.


Tak a Pan moderator jest sprzedawcą maków - więc to dodtakowo jest mu nie w smak :)

#59 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 29 października 2008 - 19:16

A ja się zastanawiam co robicie na tym forum, polecam przenieść się na. InsanelyMac Forum

#60 Plastik

Plastik
  • 539 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 29 października 2008 - 19:20

Póki co tylko jeden komputer okazał się sztuką, iMac G4.


Nie zapominajmy o legendarnym TAM, który okazał się kosztownym i snobistycznym "bublem", ale jego wyprodukowanie było kwintesencją*przyszłej filozofii Apple. Do tego ci monterzy w smokingach konfigurujący go na Twoim biurku...

Pozdrawiam

#61 iseeu

iseeu
  • 70 postów

Napisano 29 października 2008 - 19:23

"Mam propozycje - nie wychylaj się tak z tym swoim kompem bo to nie forum o H... tylko o Macintoshach." To forum o apple nie o Macintoshu a jestem posiadaczem sprzetu Apple. Az dziw mnie bierze na mysl ze jestes tak wysoko usadowiony na tym forum.

#62 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 października 2008 - 19:31

Tak samo jak jesteś posiadaczem legalnego adobe cs3 i cs4? I jeszcze piszesz, że jesteś webdesignerem. Śmiechu warte.

#63 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 29 października 2008 - 19:35

"Mam propozycje - nie wychylaj się tak z tym swoim kompem bo to nie forum o H... tylko o Macintoshach."

To forum o apple nie o Macintoshu a jestem posiadaczem sprzetu Apple.

iseeu - ale akurat tematyka Hacintoshy nie za bardzo nas interesuje w kontekscie : Ja mam, ja uzywam, ja polecam .... Masz takowego - Twoja sprawa. My tego akurat nie popieramy tak jak krakowania programów na iPhone czy pirackiego oprogramowania.
W wielu Twoich wypowiedziach (często raportowanych przez Userow - jeśli nie wiesz) skupiasz się właśnie na tym temacie, dajesz podpis z wykrzyknikiem jakbyś chciał jakoś szczególnie zaznaczyć co posiadasz tzn. ze właśnie Hakintosha masz.
Masz 100% racje - to forum jest o Apple. Hakintosze nie są produktami Apple ....

#64 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 października 2008 - 19:42

Pisał, że ma ipoda więc pewnie o to mu chodzi :) Blade, że tak spytam po Ci 32 GB? :)

#65 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 29 października 2008 - 19:43


Az dziw mnie bierze na mysl ze jestes tak wysoko usadowiony na tym forum.


Jeśli napiszesz na pewnym blogu lub na pewnej stronie www. ... ze jesteś zdziwiony moja wysoka pozycja na MyApple i ze jesteś tym wysoce oburzony aż do tego stopnia, że nie byłeś w stanie trzy dni z rzędu zjeść śniadania i poszedłeś do pracy z tego powodu głodny - to ręczę Ci, że też uzyskasz tam wysoka pozycje (bynajmniej na jakiś czas).

#66 iseeu

iseeu
  • 70 postów

Napisano 29 października 2008 - 19:45

Oczywiscie ze nie sa... to PC ale skoro jestescie przeciw! hacmac to po co ten temat? zupelnie nie rozumiem po to zeby Mac userzy mogli sobie pojezdzic po Psystar? glupota... swoja droga jest wolnosc slowa, mam Hacka i nie szkodzi mi to nie rozumiem czemu was Mac userow tych w 100% legalnych razi to ze czlowiek ktorego nie stac na Maczka odpali sobie Mac OS na swoim PC? nielegalne? niech to zostanie na sumieniu samego uzytkownika. "Tak samo jak jesteś posiadaczem legalnego adobe cs3 i cs4? I jeszcze piszesz, że jesteś webdesignerem. Śmiechu warte." Dla mnie ty czlowieku jestes smiechu warty... jestem webdesignerem jak i ty z tego co zauwazylem... nie mam tak duzego doswiadczenia ale jestem, ty tez od razu nie byles wielki. I kwestionujesz sprawe co do posiadania CS3 czy CS4 co to wniosi do tematu? nic, wiec przestan z tymi swymi zalosnymi zaczepkami i patrz na swoje podworko a problemu nie bedzie.

#67 Plastik

Plastik
  • 539 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 29 października 2008 - 19:50

A co jeśli ktoś z forumowiczów kupi komputer od Psystar i zwróci się o pomoc? Od razu zmieszacie go z błotem, Wy - posiadacze ORYGINALNYCH "jabłek"? O "niezawodności" i "jakości" współczesnych produktów Apple najlepiej świadczy ilość postów zawierających w sobie frazę "problem" albo "pomocy". Pozdrawiam

#68 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 29 października 2008 - 19:52

Te forum już chyba do końca opanowała era ludzi od iphona i hacintosha. Ciężko już czytać 90% wątków, kto te forum zna od lat wie o czym pisze. Kiedyś nie było tych zaczepek, wojen itp. jak już jednak to były gaszone sprawnie w zarodku.

#69 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 29 października 2008 - 19:52

Blade, że tak spytam po Ci 32 GB? :)

Tyle dało się włożyć :) mam wolny ram to wkładam ... po co ma leżeć na polce i się kurzyć ??
P.S. Kompa używam w domu do internetu i oglądania filmów (AD 30")

#70 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 29 października 2008 - 19:54

O "niezawodności" i "jakości" współczesnych produktów Apple najlepiej świadczy ilość postów zawierających w sobie frazę "problem" albo "pomocy".


1. Zadowoleni i niemający problemów nie szukają pomocy.
2. Jakiekolwiek "podrabiane" maszyny nie uwolnią nikogo od problemów.
3. Apple o ile ma "monopol" na Mac OS X i kreowanie trendów, o tyle nie ma go na "zawodność"
(może efektownie nie wybucha jak maszyny Dell'a czy Sony ale średnia nie sądzę by była większa
od konkurencji)

#71 baq_ole

baq_ole
  • 236 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki, Poland

Napisano 29 października 2008 - 19:55

Ja już zdążyłem kupić w swojej krótkiej karierze mini, 2 iMaki i Hakintosha. Fajnie że iMaki wyglądaja jak wyglądają ale po tygodniu ochów i achów kiedy przychodzi czas pracy widać również ich wady. Od dawna wiadomo że maki nie są dla graczy bo mało który wydawca gier interesuje się żeby wypuścić wersję na maka. Jeśli nie do gier to albo standardowi userzy albo zajmujący się (za kasę lub nie) aplikacjami. Standardowym użytkownikom (filmy, muzyka, internet, zdjęcia, mail, youtube) w zupełności wystarczy maczek g4 wzwyż. Użytkowników korzystających ze swojego jabłka jako z narzędzia pracy (jak mnie) może strasznie denerwować brak możliwości zmiany karty graficznej w iMaku, cena maka pro - a jeśli się kupi okazyjnie używanego to denerwuje cena karty RAID czy brak Blu-ray - sprawdzałem ostatnio ile w USA kosztowałby Mac Pro, który i tak nie zakończyłby moich kosztów bo zostają pojemne dyski, nagrywarka zewnętrzna Blu-Ray i wyszło niecałe 4 000$ więc przepraszam Was bardzo. Ja nie żyję w USA gdzie za dwa projekty bym tyle zarobił tylko w Polsce gdzie musiałbym na to pracować rok. Jak przejdę na HDV lub full HD - nie wiem na jaka kamerę będzie mnie stać - i zobaczę, że iMak sobie nie radzi to przerzucam się na Ha-Maka - to pewne. I wali mnie design - ma trawić w locie wszystko co mu zadam bez względu czy jest jabłko na obudowie czy nie.

#72 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 29 października 2008 - 20:00

Oczywiscie ze nie sa... to PC ale skoro jestescie przeciw! hacmac to po co ten temat? zupelnie nie rozumiem po to zeby Mac userzy mogli sobie pojezdzic po Psystar? glupota... swoja droga jest wolnosc slowa, mam Hacka i nie szkodzi mi to nie rozumiem czemu was Mac userow tych w 100% legalnych razi to ze czlowiek ktorego nie stac na Maczka odpali sobie Mac OS na swoim PC? nielegalne? niech to zostanie na sumieniu samego uzytkownika.

"Tak samo jak jesteś posiadaczem legalnego adobe cs3 i cs4? I jeszcze piszesz, że jesteś webdesignerem. Śmiechu warte."

Dla mnie ty czlowieku jestes smiechu warty... jestem webdesignerem jak i ty z tego co zauwazylem... nie mam tak duzego doswiadczenia ale jestem, ty tez od razu nie byles wielki.

I kwestionujesz sprawe co do posiadania CS3 czy CS4 co to wniosi do tematu? nic, wiec przestan z tymi swymi zalosnymi zaczepkami i patrz na swoje podworko a problemu nie bedzie.

iseeu - wątek jest na MyApple bo dotyczy Apple (Apple sądzi się z Psystar). To ze komp jest składakiem a nie oryginalnym sprzętem Apple nie ma nic do rzeczy - jeśli się sprawa wyjaśni i używanie OSX na składakach będzie legalne to nie odezwę się nawet słowem.
O CS3 i CS4 ja niczego do ciebie nie pisałem, wiec prosiłbym o oddzielanie wypowiedzi dotyczących mnie od uwag kierowanych do innych Userow.


A co jeśli ktoś z forumowiczów kupi komputer od Psystar i zwróci się o pomoc? Od razu zmieszacie go z błotem, Wy - posiadacze ORYGINALNYCH "jabłek"?

O "niezawodności" i "jakości" współczesnych produktów Apple najlepiej świadczy ilość postów zawierających w sobie frazę "problem" albo "pomocy".

Pozdrawiam

Odpowiedz znajdziesz powyżej - w mojej odpowiedzi udzielonej Userowi iseeu

Te forum już chyba do końca opanowała era ludzi od iphona i hacintosha.
Ciężko już czytać 90% wątków, kto te forum zna od lat wie o czym pisze. Kiedyś nie było tych zaczepek, wojen itp. jak już jednak to były gaszone sprawnie w zarodku.

Spokojnie - wszystko zrobi się po malutku - żeby się nie spocić.

#73 Plastik

Plastik
  • 539 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 29 października 2008 - 20:07

1. Zadowoleni i niemający problemów nie szukają pomocy.
2. Jakiekolwiek "podrabiane" maszyny nie uwolnią nikogo od problemów.
3. Apple o ile ma "monopol" na Mac OS X i kreowanie trendów, o tyle nie ma go na "zawodność"
(może efektownie nie wybucha jak maszyny Dell'a czy Sony ale średnia nie sądzę by była większa
od konkurencji)


Zgadzam się*z punktem 1 co nie zmienia faktu że tych "niezadowolonych i mających problemy" jest sporo. Poczynając od wałkowanego tematu pękających MB po błędy w Leo, Apple nie jest ideałem ale każe sobie płacić*jak za ideał. Nie płacę*za technologię*bo tę*konkurencja ma i to taniej. Nie płacę*za niezawodność bo ona nie istnieje. Więc czemu płacę*równowartość dwóch komputerów a dostaję*jeden? To jabłko na obudowie strasznie ostatnio podrożało...
Nie zrozumiałe są*niektóre decyzje marketingowe firmy, jak chociaż*usunięcie z nowych MB portu FireWire albo niechęć*do standardu BluRay... Amiga umarła mimo kultu. Apple ma wielkie szczęście.

@Blade__
Twoja odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje. Czy uważasz że komputery Psystar to "Hackintish-e"? Apple ma zamiar zawrzeć z Psystar ugodę. Jeśli Psystar będzie nadal produkować swoje maszyny, to sytuacja ulegnie zmianie? Czy przykładowy posiadacz komputera od Psystar i oryginalnej legalnej kopii systemu od Apple będzie przez Was uznawany za kogoś gorszego?


Pozdrawiam

#74 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 29 października 2008 - 20:15

Zgadzam się*z punktem 1 co nie zmienia faktu że tych "niezadowolonych i mających problemy" jest sporo. Poczynając od wałkowanego tematu pękających MB po błędy w Leo, Apple nie jest ideałem ale każe sobie płacić*jak za ideał. Nie płacę*za technologię*bo tę*konkurencja ma i to taniej. Nie płacę*za niezawodność bo ona nie istnieje. Więc czemu płacę*równowartość dwóch komputerów a dostaję*jeden? To jabłko na obudowie strasznie ostatnio podrożało...
Nie zrozumiałe są*niektóre decyzje marketingowe firmy, jak chociaż*usunięcie z nowych MB portu FireWire albo niechęć*do standardu BluRay... Amiga umarła mimo kultu. Apple ma wielkie szczęście.

Pozdrawiam

Ja tez nie rozumiem niektórych decyzji marketingowych Apple i nad tym możemy dyskutować.
Inna sprawa jest fakt to co robi firma lansująca i sprzedająca Hacintoshe - póki co to firmy ściśle współpracujące z Apple w Polsce: SAD, Cortland itd. działają zgodnie z prawem i to one wspierają swoimi reklamami rozwój MyApple. Nie słyszałem aby te firmy sprzedawały składaki z OSX-em. Dzieki tym firmom oraz ciężkiej pracy aktywnych Userow (a Ci w 98% posiadają oryginalny sprzęt Apple), Redaktorów i Moderacji Userzy mogą na MyApple uzyskać pomoc, porady itd.


@Blade__
Twoja odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje. Czy uważasz że komputery Psystar to "Hackintish-e"? Apple ma zamiar zawrzeć z Psystar ugodę. Jeśli Psystar będzie nadal produkować swoje maszyny, to sytuacja ulegnie zmianie? Czy przykładowy posiadacz komputera od Psystar i oryginalnej legalnej kopii systemu od Apple będzie przez Was uznawany za kogoś gorszego?


Pozdrawiam

Jesli Apple dogada sie z Psystar - i system OSX bedzie legalnie instalowany na tych maszynach, to wlasciciel takiego kompa bedzie tak samo traktowany na MyApple jak wlasciciel kompa Apple. Czy nie widzisz tego, ze wielu userow MyApple wogole nie ma sprzetu (kompa) z systemem OSX - w podpisach widnieja Delle czy HP na Viscie i nikt ich sie nie czepia ... ja sam uzywam Windy czesciej niz OSX.

#75 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 października 2008 - 20:32

iseeu - My tego akurat nie popieramy tak jak krakowania programów na iPhone


Hmm czyli jak? Krakowanie programów firm trzecich na iPhone nie popieracie, krakowanie OSX'a na iPhona popieracie. Czyli zgodnie z tą wykładnią instalację krakowanego MacOs'a powinniście popierać i instalowanie go na piecach w przeciwieństwie do legalnego macos'a ze sklepu, za którego Stefan dostał swoją dolę na komputerze który tylko logiem się różni?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych