Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Psystar oferuje Blu-ray i GeForce 9800GT


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
143 odpowiedzi w tym temacie

#26 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 29 października 2008 - 14:40

A czy Apple nie ma prawa ich zaskarżyć? Ja na miejscu Apple bym to zrobił. W końcu licencja OS X mówi jasno, że nie wolno go odpalać na komputerze innym niż Apple...... No nie?

#27 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 29 października 2008 - 14:46

Mi wydaje sie, ze coraz wiecej bedzie takich PC-towych makow na swiecie, a to dlatego, ze ceny makow nie spadaja a rosna, a gospodara sie wali... ;) Od momentu przejscia na Intele, maki to Zwykle Pecety z tanszymi bebechami niz wiekszosc pctow za cene premium ( tu tkwi roznica :lol: :lol: hehe) - porownajcie wnetrznosci. Zobaczycie jaki mac jest "piekny w srodku" :lol: . A watpie tez, zeby ludzie powstrzymywali sie przed tworzeniem Ha-makow :lol: :lol:


Dokładnie, to jest wolny rynek!
Samo Apple chyba już zdało sobie sprawę z tego i próbuje wyciszyć sprawę PsyStar.

---- Dodano 29-10-2008 o godzinie 14:49 ----

A czy Apple nie ma prawa ich zaskarżyć? Ja na miejscu Apple bym to zrobił. W końcu licencja OS X mówi jasno, że nie wolno go odpalać na komputerze innym niż Apple...... No nie?


Licencja nie stanowi prawa!
Gdyby mogli ich zaskarżyć, to by to zrobili.
A jak wyżej napisałem, raczej sprawa będzie wyciszona.

#28 Dr.No

Dr.No
  • 183 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 października 2008 - 14:51

można gdzieś kupić te komputery w europie?

#29 Kenjiro

Kenjiro
  • 125 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 października 2008 - 14:56

Przecież wysyłają też do Polski.

#30 adamvet

adamvet
  • 485 postów
  • SkądNorwich, UK

Napisano 29 października 2008 - 14:58

Po co kupic skoro mozna sobie samemu zrobic i wyjdzie jeszcze taniej:)

---- Dodano 29-10-2008 o godzinie 14:00 ----
Mysle ze taki IRO czy inny fachmen:) moglby sie pokusil o forum Hamakowe w jezyku ojczystym:) Byloby latwiej:)

#31 Kenjiro

Kenjiro
  • 125 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 października 2008 - 15:00

To raczej nie jest to samo. Na Psy'ach jest normalny czytaj niezmodyfikowany OSX i działa update itd. Na kompach własnej roboty działa zmodyfikowany kernel, nie działają update'y itd itd

#32 adamvet

adamvet
  • 485 postów
  • SkądNorwich, UK

Napisano 29 października 2008 - 15:02

Jesli ktos chce tak to mozna kupic takie ustrojstwo (nie bede nazwy wymienial) ktore sie podlacza pod USB i masz Psystar:) Chyba dobrze zrozumialem ta informatyczna metafizyke ale lepiej niech sie lepsi wypowiedza na ten temat:)

#33 Kenjiro

Kenjiro
  • 125 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 października 2008 - 15:03

To wymień mi nazwę na priva ;) tego ustrojstwa pod usb...

#34 Dr.No

Dr.No
  • 183 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 października 2008 - 15:12

dlatego nie z ameryki, po potrzebuje fakture:)

---- Dodano 29-10-2008 o godzinie 17:20 ----
co do nazwy tego użądzonka to tez poproszę na PW:)

#35 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 29 października 2008 - 15:25

i tak bym nie złozył Hamaca.... bo licencja na system jest święta... to raz... Poza tym nie wyobrazam sobie innego kompa w domu niż iMac wielkie wciagajace kurz pudła z z szumiącymi wiatrakami... pozdrawiam wszystkich którzy jednak postanowili postawić na czymś takim.... ... pozdrawiam BTW: nikt nie zmusza do kupowania najnowszych i tak juz całkiem nie drokich maszynek z Apple... no chyba ze wam sie grać zachciewa, do tego jest PS3 specjalizowane jako centrum domowej rozrywki...

#36 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 października 2008 - 15:44

no ale to nie jest sprzęt do chętnych na iMac'a, MacBooka, MacMini. To sprzęt pomiędzy iMac a MacPro, dla kogoś kto potrzebuje mieć dobry monitor w macie, a nie widzi potrzeby ładowania w MacPro, bo mu nie trzeba a miniak nie starcza. I tutaj Psystar wygrywa i bardzo dobrze. Jeżeli ktoś uważa że Apple ma obecnie nadzwczajny dizajn niech spojrzy w hisorię, niech porówna Maćki z czasów G3,G4,G5, niech zobaczy jak bardzo te modele się różniły i jak były na tamte czasy awangardowe i unikalne. A potem niech spojrzy na ere intela i niech powie jak wielki skok Apple wykonało w przypadku iMac'a G4 vs. G5 vs. C2D, Titanium vs. MacBookAir -> Nowe MacBooki, PowerMac G4, Cube, QuickSilver, Mirror, PowerMac G5 vs. MacPro, iBook G3, G4, vs. MacBook, PowerBook G4 Alu vs. MacBookPro, i powie gdzie ta innowacyjna firma produkująca własne procesory wraz z motorolą i ibm'em, inwestująca w ich rozwój i sprzedająca je w podobnych cenach co teraz sprzedając masówkę za...tą samą cenę co wtedy.

#37 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 29 października 2008 - 15:51

wieslawo: sądząc po wynikach i rosnącym udziale w rynku, ludziom to chyba odpowiada?

#38 iseeu

iseeu
  • 70 postów

Napisano 29 października 2008 - 16:12

i tak bym nie złozył Hamaca....

bo licencja na system jest święta... to raz...
Poza tym nie wyobrazam sobie innego kompa w domu niż iMac

wielkie wciagajace kurz pudła z z szumiącymi wiatrakami...
pozdrawiam wszystkich którzy jednak postanowili postawić na czymś takim.... ... pozdrawiam

BTW: nikt nie zmusza do kupowania najnowszych i tak juz całkiem nie drokich maszynek z Apple... no chyba ze wam sie grać zachciewa, do tego jest PS3 specjalizowane jako centrum domowej rozrywki...


Słuchaj, moje pudlo jest cichutke a i Mac ma wiatraki wiec bez obrazy ale przestan zenek pierdzielic glupoty.

---- Dodano 29-10-2008 o godzinie 18:15 ----

Idąc tropem waszego rozumowania designer to kompletnie niepotrzebny zawód...

Czemu rzeczy miałyby być piękne, skoro chodzi tylko o użyteczność?

Po co płacić projektantom form przemysłowych/projektantom graficznym/projektantom wnętrz/architektom? Przecież każdy się może "nauczyć photoshopa lub cada". Prawda?

Zapewne ubrania/meble/whatever wybieracie tylko pod kątem ich strony funkcjonalnej.



Nie jestm fanboyem apple'a.

Lubię ładne rzeczy.


Tez lubie ladne rzeczy ale jesli mam zaplacic kilka tysiecy wiecej za sprzet ktory chodzi tak samo to ja podziekuje :> bo pieniadze z nieba nie spadaja.

#39 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 października 2008 - 16:17

ludziom odpowiada to że mogą postawić sobie Windowsa. To że nie są skazani na wybór jednego systemu, i że w razie czego mogą spokojnie nawet i natywnie postawić sobie na tym Widnosa. Ludziom odpowiada brak strachu w zakupie maczka. Bo Apple jest owiane tą mgiełką tajemnicy która jest z nimi z czasów PPC, mgiełkę innowacyjności zarówno w wyglądzie jak i w sprzęcie bo dla większości osób czymś tajemniczym były procesory oznaczone G, przecież naokoło były same Pentium, Celerony, Durony, Athlony, a tu jakieś G. Więc teraz kiedy można kupić sobie Apple bez strachu, bez skazywania się na jakiś procesor G, na to że wydam ileś tam tysięcy złotych skazując się na coś co nie jest kompatybilne z niczym innym mogą sobie na to pozwolić. Dla nowych użytkowników, Apple jest innowacyjne, bo zwykle nie śledzą historii firmy, nie patrzą na inne modele, dla nich MacBookPro, ten poprzedni, czy MacPro, tudzież MacBook ten biały to były projekty zrobione od nowa specjalnie z myślą o nich. Niewielu się pewnie pofatygowało by zobaczyć że od kilku lat wygląd macbooka nie zmienił się zbytnio od iBooka, a MacBookaPro od PowerBookaG4 Alu. O MacPro nie wspominam nawet ;). Kupują Maczka i wychodzą z założenia że ich komputer to coś nowego w wyglądzie coś czego nie było, o Apple słyszało że to dziwne, ale nie zgłębiało dawnych komputerów. Teraz po prostu bez ryzyka mogą kupić ot i tyle.

#40 iseeu

iseeu
  • 70 postów

Napisano 29 października 2008 - 16:18

To raczej nie jest to samo. Na Psy'ach jest normalny czytaj niezmodyfikowany OSX i działa update itd. Na kompach własnej roboty działa zmodyfikowany kernel, nie działają update'y itd itd


Glupoty wypisujesz... na PC masz mozliwosc instalacji Hacka to taki ktory poleci naawet na juz wiekowych P4 czy AMD64 itp itp nie robi roznicy wazne by mial SSE2 i mozna go łatac tak by dzialal jakos... Albo skladasz PC tak zeby byl konfiguracja podobny do Mac ja tak zrobilem i? wszystko procz grafiki i dzwieku smiga natywnie :) dwa wymienione problemy zalatwilo PCEFI i tak oto jestem uzytownikiem 10.5.5 Retail, updaty? wychodzi instaluje, zero problemu komfort uzytkowania analogiczny wzgledem komputerow Mac.

Dla tych co nie chca sie babrac w PCEFI bootloadery i inne syfy to moga sobie wpiac pod usb EFIX i zamiast podmiany plytek przed instalacja leo po prostu wrzucaja leo orginalnego i jada z koksem jak na macu.

A dla tych co im tak zalezy na wygladzie to prosze bardzo mozna kupic sobie obudowe ktora wyglada jak ta z MacPro :) piekna aluminiowa identyczna z tym ze pod PC.

#41 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 października 2008 - 16:20

Jak się nie ma kasy, to się szuka zawsze alternatywnych rozwiązań. Więc ludzie buduje takie pudła i mogą się do wartościować, że nie są tacy głupi bo nie przepłacili. Piszą sobie później w opis mam hamaca, hackintosha. Ba! nawet to serwisują. Niezła paranoja. Czemu nie budujecie HA-ferrari i innych poczwarek? Czemu się nie ubieracie w worek na ziemniaki i nie mieszkacie w wielkich lepiankach skoro wam nie zależy na wyglądzie? Wkońcu nikt was nie zmusza do kupowania tego sprzętu. Więc pytanie po co korzystacie z rozwiązań apple skoro dla was takie to beznadziejne?

#42 sebbulon

sebbulon
  • 190 postów
  • Skądgdzies w Beskidach

Napisano 29 października 2008 - 16:25

Mysle ze kol Wieslawo utrafil w sedno, Hamac , Psystar czy jakby go nie nazwac to wlasnie cos jakby MacPro dla mniej zasobniejszych finansowo ( badz nie potrzebujacych markowego sprzetu) uzytkownikow, nie ukrywam ze i mnie takie cos chodzi od pewnego czasu po glowie ... laptopa od Apple`a nie potrzebuje ( do mobilnych zastosowan uzywam lapka z winda ze wzgledu na brak odpowiednikow uzywanego oprogramowania na MacOS) , mam wrecz organiczna niechec do rozwiazan typu stacjonarny komputer ze zintegrowanym monitorem, a design jest dla mnie srednio istotny ( skrzynka i tak laduje pod biurkiem) za to lubie pogrzebac i wiedziec co mam w kompie, a i mozliwosc pozniejszego modyfikowania sprzetu a`la PC jest tu nie do pogardzenia.

#43 iseeu

iseeu
  • 70 postów

Napisano 29 października 2008 - 16:30

Jak się nie ma kasy, to się szuka zawsze alternatywnych rozwiązań. Więc ludzie buduje takie pudła i mogą się do wartościować, że nie są tacy głupi bo nie przepłacili. Piszą sobie później w opis mam hamaca, hackintosha. Ba! nawet to serwisują. Niezła paranoja. Czemu nie budujecie HA-ferrari i innych poczwarek? Czemu się nie ubieracie w worek na ziemniaki i nie mieszkacie w wielkich lepiankach skoro wam nie zależy na wyglądzie?

Wkońcu nikt was nie zmusza do kupowania tego sprzętu. Więc pytanie po co korzystacie z rozwiązań apple skoro dla was takie to beznadziejne?


Tu nie chodzi o dowartosciowanie sie jak to piszesz czy budowanie Haferrari lol wiekszosc ludzi kupuje komputery Macintosh dla systemu MacOS, jest on dla mnie po prostu fenomenalny temu go uzytkuje ale jesli mam zlozyc masyzne za 2,5tys ktora osiagami przescignie Maczka za podobna cene to wole, zaoszczedzic pieniazkow miec wiecej kosztem designu zaoszczedzilem sporo... a roznicy nie widze :) chodzi jak powinien. I kurna nie przeszkadza mi moja dziewiecio letnia obudowa!

Gdyby komputer Mac z osiagami ktore ma moja obecna maszyna byl drozszy o 500zł no rozumiem oplacaja designerow i obudowa jest pikna to bym kupil Maczka :) albo jeszcze inaczej gdyby bylo mnie stac na MacPro to bym kupił mac pro.

A ze mnie nie stac to zbudowalem taka oto maszyne ktora spelnia swa role doskonale.

Po za tym nie rozumiem nienawisci posiadaczy Maczkow do uzytkownikow Hackow... niech kazdy patrzy na swoje podworko i bedzie porzadek :) ja komputer złozyłem do pracy potrzebuje mocy obliczeniowej i nie mam zamiaru przy tym uzytkowac systemu Windows a tym bardziej Vista. Mac OS Daje mi wszystko czego potrzebuje do komfortowej pracy.

#44 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 października 2008 - 16:35

@dsy bo nikogo nie obchodzi wnętrze maca, tylko osx. Bo Ferrari ma silnik ferrari, a hamac czy mac mają te same. Bo są osoby które kupują Ferrari a są którzy kupią Nissana Skyline. Może i brzydsze ale jeździ jakby diabeł je opętał a i frajda większa. Bo są ludzie którzy są snobami i za byle plakietkę nieważne czy Prada czy Gabana czy Yves zapłacą fortunę podczas gdyby im odpruć metkę nie daliby złamanego grosza. Bo gdyby na jakiejś toshibie, hp, czy sony najkleić jabłko dodać marketingowo ideologiczną sieczkę do tego to by fanboje się ślinii i wzdychali na widok jakiś to stefan jest hiper. I nie ma jak ktoś nie ma kasy, tylko nowobogaccy szastają na lewo i prawo, byle metka byle logo. Ludzie traktujący to jako sprzęt do pracy wybierają stację bardziej wydajną a nie ładniejszą. Rolnik nie kupuje traktora bo ma perłowy lakier, tylko kupuje go by orał pole. Jak chce się czymś lansować to nie hamsko błyszczącym owocem, do tego już nagryzionym a rozumiem i sobą. Jak chcesz mieć naprawdę coś ładnego to są ładniejsze rzeczy na tym świecie od komputerów. Chociażby obrazy. A z rozwiązań Apple nie korzystam, korzystam tyko z OSX,'a sprzętowe rozwiązania Apple w dobie Intela uważam za ZWYKŁE

#45 iseeu

iseeu
  • 70 postów

Napisano 29 października 2008 - 16:42

Brawo! za wypowiedz.

#46 Dr.No

Dr.No
  • 183 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 października 2008 - 16:44

No to ponawiam swoje pytanie:) czy wie ktoś moze czy można kupić komputer psystar w europie bo potrzebuje faktury.

#47 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 października 2008 - 16:47

Mysle ze jak kupisz za granica i wezmiesz invojsa, zaplacisz clo + VAT to nie potrzeba ci faktury z europy. US poprostu wezmie od ciebie komplet dokumentow. :) G.

#48 picimen

picimen
  • 152 postów

Napisano 29 października 2008 - 17:02

sam sie zastanawiam nad hamakiem, choc jeszcze niewiem jak sie za to zabrac (prosze o pw) :D a chodzi o przetestowanie mac os'a, kiedyś już pisałem podobają mi sie obudowy apple, ale jedna rzecz mnie irytuje "wielkie LOGO" lubie rzeczy markowe ale nigdy sie nimi nie chwalilem, a te logo wylazi zawsze na pierwszy plan, za bardzo sie rzuca w oczy. A druga sprawa w swiecie "pcetow" mamy wiekszy wybor, aby sobie dostosowac sprzet do potrzeb, np taki netbook asusa EeeePC, ktory jest ladny i funkcjonalny ( w przeciwieństwie do AIR z chorą ceną), czy tablety Toshiby, lub VAIO

#49 kakadu

kakadu
  • 117 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 października 2008 - 17:10

Powiem trochę przewrotnie. 99% kupuje Maci dla OSX. Więc Apple przydała by się konkurencja, aby w końcu wprowadziła low-endowe rozwiązania. Są jednak ludzie w Stanach i Europie, których nie stać na laptopa za 5000zł :) I w ofercie powinien się znaleźć tańszy sprzęt. Ograniczy to piractwo i zwiększy zyski.

#50 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 października 2008 - 17:10

@dsy
bo nikogo nie obchodzi wnętrze maca, tylko osx. Bo Ferrari ma silnik ferrari, a hamac czy mac mają te same. Bo są osoby które kupują Ferrari a są którzy kupią Nissana Skyline. Może i brzydsze ale jeździ jakby diabeł je opętał a i frajda większa. Bo są ludzie którzy są snobami i za byle plakietkę nieważne czy Prada czy Gabana czy Yves zapłacą fortunę podczas gdyby im odpruć metkę nie daliby złamanego grosza. Bo gdyby na jakiejś toshibie, hp, czy sony najkleić jabłko dodać marketingowo ideologiczną sieczkę do tego to by fanboje się ślinii i wzdychali na widok jakiś to stefan jest hiper.
I nie ma jak ktoś nie ma kasy, tylko nowobogaccy szastają na lewo i prawo, byle metka byle logo. Ludzie traktujący to jako sprzęt do pracy wybierają stację bardziej wydajną a nie ładniejszą. Rolnik nie kupuje traktora bo ma perłowy lakier, tylko kupuje go by orał pole. Jak chce się czymś lansować to nie hamsko błyszczącym owocem, do tego już nagryzionym a rozumiem i sobą. Jak chcesz mieć naprawdę coś ładnego to są ładniejsze rzeczy na tym świecie od komputerów. Chociażby obrazy. A z rozwiązań Apple nie korzystam, korzystam tyko z OSX,'a sprzętowe rozwiązania Apple w dobie Intela uważam za ZWYKŁE


:) Aha czyli jak ktoś ma kasę i się ciężko dorobił swojej pozycji ale kupuję drogie rzeczy bo poporstu dla niego jest na normlanym poziomie to znaczy, że jest snobem. Gratujulę myślenia! Stwierdzienie "bo gdyby" i inne domysły daruję sobię i zostawię bez komentarza. Może dla prostych ludzi orających pole, piękno wyglada inaczej. Napewno inaczej i nic w tym złego nie jest. Dlatego są osoby, które tworzą sztukę i są osoby, które tego nie rozumieją. Ale nie postrzegaj innych przez swój pryzmat pisząc, że komputer nie może być piękny bo to głupie stwierdzenie na starcie. Oczywiście zapewne jeździłeś ferrari i napewno wiesz, że taki nissan ci daje większą frajdę. Ponawiam pytanie po co używasz systemu macos, skoro to marketing steafana i pozostałych fanbojów?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych