Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Psystar oferuje Blu-ray i GeForce 9800GT


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
143 odpowiedzi w tym temacie

#76 Plastik

Plastik
  • 539 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 29 października 2008 - 20:36

Uff. Mam nadzieję że Apple zauważy potrzeby zwykłych użytkowników, którzy z powodu braku pieniędzy (nazywajmy rzeczy po imieniu) zwrócą się do Psystar chcąc otrzymać tam platformę na której będą mogli pracować. Jeśli Apple pójdzie po rozum do głowy, to może wprowadzi jakieś zmiany w swojej polityce. Wszak nie reklamują się oni jako marka luksusowa tylko dla elity, tylko dla zwykłych ludzi - np studentów. I to nie tylko studentów z USA. A obecnie przeciętny polski student musi zadowolić się PC bo na Mac-a zwyczajnie go nie stać. I ten PC pewnie będzie miał BluRay i GeForce 9800GT nie kosztując jakiejś niebotycznej kwoty. Niech żyje wolny rynek. Pozdrawiam

#77 iseeu

iseeu
  • 70 postów

Napisano 29 października 2008 - 20:39

Na pewno bedzie to spora suma... lecz i tak nizsza niz sprzet z jabuszkiem na obudowie o tej samej konfiguracji.

#78 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 października 2008 - 20:43


Dla mnie ty czlowieku jestes smiechu warty... jestem webdesignerem jak i ty z tego co zauwazylem... nie mam tak duzego doswiadczenia ale jestem, ty tez od razu nie byles wielki.

I kwestionujesz sprawe co do posiadania CS3 czy CS4 co to wniosi do tematu? nic, wiec przestan z tymi swymi zalosnymi zaczepkami i patrz na swoje podworko a problemu nie bedzie.


Brawo! Kradnij dalej to napewno będziesz wielki. A kwestionuje to bo sam się do tego przyznajesz w postach. I please nie pisz, że jesteś webdesignerem bo tylko się ośmieszasz. Gdybyś ci tak zależalo to byś mógł kupić tanszą starszą wersje photoshopa. Ale nie ty musisz być wielki już na cs4. Chcesz zarabiać a kradniesz i gdzie tu dajesz przykład?

#79 iseeu

iseeu
  • 70 postów

Napisano 29 października 2008 - 20:50

Brawo! Kradnij dalej to napewno będziesz wielki. A kwestionuje to bo sam się do tego przyznajesz w postach. I please nie pisz, że jesteś webdesignerem bo tylko się ośmieszasz. Gdybyś ci tak zależalo to byś mógł kupić tanszą starszą wersje photoshopa. Ale nie ty musisz być wielki już na cs4. Chcesz zarabiać a kradniesz i gdzie tu dajesz przykład?


Znów swa durna wypowiedzia nie wprowadzasz nic do tematu... rownie dobrze moglbym tworzyc grafike w oparciu o darmowe oprogramowanie typu Gimp... odpusc po prostu sobie :)

#80 baq_ole

baq_ole
  • 236 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki, Poland

Napisano 29 października 2008 - 21:00

dsy i iseeu kompletnie odbiegacie od tematu - nikt nie chce czytać forum o (przypomnę) firmie Psystar wypuszczającej swe komputery z Blu-Ray i GF 9800 GT zaśmiecane wzajemnymi wrzutami. Jak tak was kręci dosadna wymiana zdań to piszcie sobie na priv. Dsy co Cie obchodzi czy iseeu kradnie produkt adobe czy nie - ma swoje sumienie. Iseeu Ty też daj sobie na wstrzymanie - nie róbmy z dobrego forum onetowskich komentarzy.

#81 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 29 października 2008 - 21:03

dsy i iseeu kompletnie odbiegacie od tematu - nikt nie chce czytać forum o (przypomnę) firmie Psystar wypuszczającej swe komputery z Blu-Ray i GF 9800 GT zaśmiecane wzajemnymi wrzutami. Jak tak was kręci dosadna wymiana zdań to piszcie sobie na priv. Dsy co Cie obchodzi czy iseeu kradnie produkt adobe czy nie - ma swoje sumienie. Iseeu Ty też daj sobie na wstrzymanie - nie róbmy z dobrego forum onetowskich komentarzy.

Racja - wszystko juz powiedziane a wiecej piszcie sobie na PW. Kolejne wpisy nie dotyczace bezposrednio tematu watku beda kasowane.

#82 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 29 października 2008 - 21:10

moze wszyscy zlozmy sobie pcty ******* za okno apple po co sie spinac zamiast ipoda kupmy ipokki z chin.. .. zygac sie chce jak czytam niektore wypowiedzi.. i sztuczne udawadnianie wyzszosci prawie maka nad makiem... co wy ludzie porownujecie.. ja jestem grafikiem i moim ursusem jest MAC i tak zostanie, jak mnie nie bylo stac na maka to zbieralem na niego siano.. polsrodki w pracy nie maja sensu zazwyczaj konczy sie to podwojnymi kosztami, poza tym nikt nie gwarantuje super stabilnosci na tym czyms.. jakis hackowany bootloader i inne.. dajcie ludzie spokoj... przechwalki jak z podstawowki ... szkoda dawac mozliwosc komentowania newsow bo coraz czesciej zadyma sie robi trzeba przewijac te strony spamu i glupich postow ;(

#83 iseeu

iseeu
  • 70 postów

Napisano 29 października 2008 - 21:35

Hmm i jak do twej wypowiedzi podejsc? w ogole masz pojecie o czym mowisz? wedle twej wypowiedzi stwierdzam ze nie... nie potrzebuje jablka na obudowie by przyzwoicie pracowac czy to jasne? uzywajac hacka pracuje w takich samych warunkach jak ty uzywajac Mac z tym ze ty jestes legalny a ja nie.

#84 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 29 października 2008 - 21:37

Prawdopodobnie trzeba będzie tak zrobić, ze cześć newsów nie będzie można komentować .... będą tylko podawane jako info i tyle. Chwilowo zamykam dla ochłodzenia emocji - watek ponownie zostanie otwarty o 23:59

#85 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 października 2008 - 00:11

Ja nie żyję w USA gdzie za dwa projekty bym tyle zarobił tylko w Polsce gdzie musiałbym na to pracować rok


A pewnie. W USA to w ogole kazdemu daja morze dolarow. Szczegolnie za prace na pirackim sprzecie i pirackich programach.

uzywajac hacka pracuje w takich samych warunkach jak ty uzywajac Mac z tym ze ty jestes legalny a ja nie.


Doprawdy zadna roznica.

#86 gadowsk

gadowsk
  • 74 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 października 2008 - 02:13

(...)Mysle ze taki IRO czy inny fachmen:) moglby sie pokusil o forum Hamakowe w jezyku ojczystym:) Byloby latwiej:)

Zobacz na:
OSX86 • Strona główna
a po angielsku to:
InsanelyMac Forum
Aha dodam że warto najpierw poczytać tamto polskie forum kilka razy jeśli już ktoś się zdecyduje na robienie HaMaca a nie zadawać głupich pytań np.: "jak zrobić Maca na PC bo bym chciał ale nie wiem jak to zrobić i proszę o pomoc" bo tego typu pytania tylko denerwują a odpowiedzi można nie uzyskać bo zostaniecie w najlepszym wypadku zignorowani.
Całe forum jest o tym i na pewno każdy znajdzie odpowiedź na większość pytań jeśli tylko będzie naprawdę tego chciał.

(...)i tak bym nie złozył Hamaca....

bo licencja na system jest święta... to raz... (...)

A czy nie było takiej sytuacji z licencją na Safari że było napisane że ta przeglądarka może być na Windowsie ale tylko na sprzęcie Apple czyli tylko na wirtualnych maszynach na Mac OS X lub na BootCampie:?:

Jak się nie ma kasy, to się szuka zawsze alternatywnych rozwiązań. Więc ludzie buduje takie pudła i mogą się do wartościować, że nie są tacy głupi bo nie przepłacili. Piszą sobie później w opis mam hamaca, hackintosha. Ba! nawet to serwisują. Niezła paranoja. Czemu nie budujecie HA-ferrari i innych poczwarek? Czemu się nie ubieracie w worek na ziemniaki i nie mieszkacie w wielkich lepiankach skoro wam nie zależy na wyglądzie?

Wkońcu nikt was nie zmusza do kupowania tego sprzętu. Więc pytanie po co korzystacie z rozwiązań apple skoro dla was takie to beznadziejne?

Jeśli chodzi o te HA-ferrari to widziałem już takie pochodzenia chińskiego gdzieś już na necie bo oni wszystko podrobią. Natomiast korzystanie z rozwiązań Apple nie jest beznadziejne jeśli chodzi o system ale raczej docenienie systemu od Apple, więc można powiedzieć że korzystamy z rozwiązań Apple bo nie są beznadziejne. Pytanie jest raczej jakie to rozwiązanie wprowadziło Apple do sprzętu dając Core2Duo. Gdzie tu innowacja. Wzięli po prostu to co jest dobre ale niech mi nie mówią że było to innowacyjne.

Mam propozycje - nie wychylaj się tak z tym swoim kompem bo to nie forum o H... tylko o Macintoshach.

Forum jest o Macintoshach, iPhonach, iPodach (i "iĆ" ale drogo:lol: ) czyli ogólnie o Apple, natomiast wątek jest tylko o Psystar i Hakach w ich wydaniu oraz o ich nowościach wprowadzonych do ich sprzętu.

(...) My tego akurat nie popieramy tak jak krakowania programów na iPhone czy pirackiego oprogramowania.(...)

A czy aby nie było nic o iPhone pierwszej generacji na forum i Jaillbreak czy ZiPhone kiedy to ten fonik jeszcze nie był dostępny w Polskich salonach i to była jedyna metoda na ściągnięcie SimLocka. Też to było nielegalne i wbrew licencji. Teraz już wszystko zostało zapomniene bo na forum to nie wolno już zapytać jak ściągnąć SiimLocka z iPhone3G bo teraz zostanie się okrzykniętym złodziejem lub jeszcze gorzej i odesłanym do salonu ERY by tam zapłacić (dużo jeśli nie ma się umowy u nich) i oni ściągną blokadę a wcześniej jak ktoś posiadał iPhona to wiadomo że był on krakowany ale tematu nie było.

Tyle dało się włożyć :) mam wolny ram to wkładam ... po co ma leżeć na polce i się kurzyć ??
P.S. Kompa używam w domu do internetu i oglądania filmów (AD 30")

32GB RAMu i dwa procesory 3.2GHz w MacPro:roll: To trochę drogo wyszedł ci ten internet i możliwość oglądania filmów:lol: Ja bym znalazł na pewno coś tańszego.

dsy i iseeu kompletnie odbiegacie od tematu - nikt nie chce czytać forum o (przypomnę) firmie Psystar wypuszczającej swe komputery z Blu-Ray i GF 9800 GT zaśmiecane wzajemnymi wrzutami. Jak tak was kręci dosadna wymiana zdań to piszcie sobie na priv. Dsy co Cie obchodzi czy iseeu kradnie produkt adobe czy nie - ma swoje sumienie. Iseeu Ty też daj sobie na wstrzymanie - nie róbmy z dobrego forum onetowskich komentarzy.

A niby o czym jest temat jak nie o Psystar i ich Blu-Rayach i wprowadzeniu GF9800GT do komputerów z systemem MacOS:?: Ja widzę że tu ktoś inny zaśmieca forum i odbiega od tematu, ale chyba nie tylko ja to dostrzegam. Czyż nie:?:

#87 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 30 października 2008 - 02:30

gadowsk - sprawa zdejmowania Simlocka z iPhone była już maglowana na MyApple wielokrotnie i wyjaśniona (łącznie z zamówieniem ekspertyzy u osób bieglych w tym temacie).
Jak dla mnie zakup MP nie byl drogim wydatkiem - tydzien pracy.

#88 gadowsk

gadowsk
  • 74 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 października 2008 - 02:48

Gratuluję dobrej pracy. Ależ ci zazdroszczę:roll: Mam teraz jak to się mówi tzw. okres przejściowy (bo jestem bezrobotny). Nie chciałby mnie ktoś zatrudnić:?: Nie no żartuję. Coś w końcu znajdę sam.

#89 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 30 października 2008 - 07:40

Miałem więcej przemyśleń, ale kolega "Gadowsk", napisał podobnie, więc nie będę się powtarzał

i tak bym nie złozył Hamaca....

bo licencja na system jest święta... to raz...


Święta dla tych, co ją za świętą uważają.
Szanuję to, ale prawa to ona nie stanowi i nie jest ponad prawem.

Poza tym nie wyobrazam sobie innego kompa w domu niż iMac

wielkie wciagajace kurz pudła z z szumiącymi wiatrakami...
pozdrawiam wszystkich którzy jednak postanowili postawić na czymś takim.... ... pozdrawiam

...


To ci powiem, że wszystkie maczki które miałem na stole, a było ich bardzo dużo, były głośniejsze od tego komputera co mam pod biurkiem.

No to ponawiam swoje pytanie:) czy wie ktoś moze czy można kupić komputer psystar w europie bo potrzebuje faktury.


Polskie HA-MAC' ki są sprzedawane z fakturą VAT od kilku lat.
Wielu nawet nie wie o tym, że można na nich zainstalować OSX.
Kupują, bo potrzebują wydajnej, stabilnej maszyny do pracy, a system sami wybierają.

Powiem trochę przewrotnie.

99% kupuje Maci dla OSX. Więc Apple przydała by się konkurencja, aby w końcu wprowadziła low-endowe rozwiązania. Są jednak ludzie w Stanach i Europie, których nie stać na laptopa za 5000zł :) I w ofercie powinien się znaleźć tańszy sprzęt. Ograniczy to piractwo i zwiększy zyski.


Dokładnie.
Gdyby cena makówek nie odstawała od rzeczywistości, to nikt by się nie bawił w składaki.

Po za tym brakuje w ofercie Apple czegoś pośredniego wydajnościowo mieszczącego się między iMac 3GHz a Mac Pro.

#90 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 30 października 2008 - 09:00

§BV

#91 fraDiavolo

fraDiavolo
  • 528 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 października 2008 - 10:00

Ho, ho - ale flame się zrobił. Można się ogrzać w te zimne dni. :-D

A wszystko zaczęło się od informacji, że tzw. "najbardziej zaawansowany system operacyjny na świecie" :razz: nie obsługuje Blu-ray.

Jak to się kiedyś mówiło: nauka radziecka zna takie przypadki. Ale nie ma się chyba co dziwić, że niektórzy ludzie z głową na karku próbują to jakoś obejść.

Jak kogoś zadowala standardowy sprzęt Apple'a i go na niego stać, to niech go używa. Ale po co opluwać tych, którzy are thinking different?

#92 LeszekGr

LeszekGr
  • 20 postów

Napisano 30 października 2008 - 10:58

Śmieszne są wypowiedzi osób na temat stabilności MacOs'a na 'zwykłych' pecetach. Rozumiem że sami próbowaliście i macie doświadczenie? Jeśli macie dobry komputer, z odpowiednio dobranymi komponentami to jest on tak samo stabilny pod Vist'a jak i pod MacOs'em. Jeśli chodzi o stabilność Maców to też nie jest tak różowo, mój znajomy ma iMaca i po nie całym roku użytkowania musiał jechać do serwisu bo się przegrzewał. Problem banalny wszechobecny kurz, załatwił ten piękny notabene komputerek. Dla mnie Apple robi super system, wdraża ciekawostki takie jak touchpad w iPhone to jest coś. Boję się tylko, że Apple może skończyć tak jak Amiga i OS/2 IBM'a. OS/2 bardzo dobry system tylko co z tego, skoro IBM zablokował dostęp do narzędzi służących tworzeniu oprogramowania na ten system? Skutek nie ma już tego systemu na rynku od długiego czasu. Amiga - komputery piekielnie drogie, w momencie gdy każdy składał, pordukował PC'ty pojedyncza firma nie mogła wytrzymać konkurencji. Skutek nie ma komputera, nie ma następnego dobrego systemu na rynku. Jeśli chodzi o Pystar to jest to po prostu firma, która podłączyła się pod sukces MacOS'a i chce na tym zarobić. Apple powinno obniżyć ceny swoich komputerów. Umożliwić instalację MacOs'a na 'zwykłych' pecetach.

#93 berko

berko
  • 1 285 postów

Napisano 30 października 2008 - 12:15

Ale odpowiednika MAC PRO psystar nie ma. Maksymalna konfiguracja jest z jednym prockiem QUAD core. Poza tym jestem ciekawy czy środek obudów psystar-a jest taki jak w MAC PRO, który kładzie na kolana wszystkie WORKSTATION I DESKTOP PC. Mac Pro to cisza, doskonałe chłodzenie, prostota wymiany podzespołów, solidność wykonania.

#94 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 30 października 2008 - 12:54

Umożliwić instalację MacOs'a na 'zwykłych' pecetach.


I tłumaczyć się później jak Microsoft, że winą więkoszści padów są źle napisane sterowniki firm trzecich
a aplikacje nie są przystosowane do nowej (np. 10.6) architektury (jak to było z Vistą)?
To byłby spory koszt. I nie wiem czy opłacalny dla firmy. Plus otwarta wojna z open source i Microsoftem.

A co do obniżenia ceny mogłoby to mieć odwrotny skutek. Jak na razie polityka cenowa
procentuje - zyskami, udziałem w rynku. Więc z punktu widzenia firmy jest ok. Również
z puntku widzenia np. amerykańskich studentów biegających z macbookami (którch stać na
niego)

Wrzucenie macbooka do kosza obok kasy w Biedronce nie tylko mogłoby nie przynieść oczekiwanego zysku,
ale mogłoby spowodować straty w marce, którą (jak wiemy) Apple znakomicie wykorzystuje.

Sedno w tym, że ludzie nie kupują 260gr tworzywa, 306gr aluminium, procesora X i pamięci Y
ale Macbooka z całą jego jabłkowatością. Więc cena nigdy nie będzie odzwierciedlała wartości
elementów składowych + miska ryżu dla składającego. Nawet jeśli na forum hacmakowcy będą
się starali udowodnić inaczej to grono geeków jest niewielkie w stosunku do reszty kupujących,
a profesjonalista mając spokój duszy dorzuci do ceny projektu dodatkowe 17 min ;-) na dłuższy
rendering na Mac Pro w stosunku do "wypasionego hacmaka" z Mac OS X, do którego BSA może
się przyczpić.

"Chcenie" cen, otwartości itp sobie a realia sobie...

#95 gadowsk

gadowsk
  • 74 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 października 2008 - 13:17

Jakoś MS robi na tym kasę a Apple się nadal boi o nie wiem w zasadzie co. Całe środowisko OpenSource robi na PC system i nie boi się nawet z wielką krytyką ze brakuje sterowników do sprzętu ale to tylko dlatego że Firmy trzecie nie wspierają Linuxa bo ten nie ma nawet 1% udziału w rynku. Myślę że z Apple by się liczyli. Zawsze można w licencji napisać że jeśli komputer nie będzie miał znaczka Designed for Apple lub Designed for Mac lub Mac OS X Capable to będzie to instalacja nielegalna bez wsparcia technicznego. Jeśli coś by nie spełniało zasad to nie było by licencjonowane. Wtedy ludzie zastanowiliby się jaki komputer chcą kupić. Taki na którym można zainstalować tylko Windowsa czy taki na którym mają wybór z instalacją Windowsa lub Leoparda.

#96 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 30 października 2008 - 13:21

Ale odpowiednika MAC PRO psystar nie ma. Maksymalna konfiguracja jest z jednym prockiem QUAD core.
Poza tym jestem ciekawy czy środek obudów psystar-a jest taki jak w MAC PRO, który kładzie na kolana wszystkie WORKSTATION I DESKTOP PC. Mac Pro to cisza, doskonałe chłodzenie, prostota wymiany podzespołów, solidność wykonania.


Tylko pytanie:
Po co budować coś co już jest.
Moim zdaniem komputery z Psystar, czy inne hackintoshe są wypełnieniem luki, której Apple od lat nie wypełnia.
Nie każdy chce wydać ponad 9 tysięcy za iMac, który i tak jest mało wydajny jak na swoją cenę, a o matrycy błyszczącej matrycy już nie wspomnę.
Jego odpowiednik z Psystar, HA-MAC czy inny składak plus matryca EIZO, to zatrzymanie w kieszeni paru tysięcy złotych, które można dołożyć do oryginalnego oprogramowania.
A możliwość zainstalowania większej ilości pamięci, kilku dysków, nagrywarki Blu-ray, czy wypasionej grafiki, o której w applowych makach można tylko pomarzyć, czyni ten sprzęt konkurencyjnym.

#97 berko

berko
  • 1 285 postów

Napisano 30 października 2008 - 14:31

Tylko pytanie:
Po co budować coś co już jest.
Moim zdaniem komputery z Psystar, czy inne hackintoshe są wypełnieniem luki, której Apple od lat nie wypełnia.
Nie każdy chce wydać ponad 9 tysięcy za iMac, który i tak jest mało wydajny jak na swoją cenę, a o matrycy błyszczącej matrycy już nie wspomnę.
Jego odpowiednik z Psystar, HA-MAC czy inny składak plus matryca EIZO, to zatrzymanie w kieszeni paru tysięcy złotych, które można dołożyć do oryginalnego oprogramowania.
A możliwość zainstalowania większej ilości pamięci, kilku dysków, nagrywarki Blu-ray, czy wypasionej grafiki, o której w applowych makach można tylko pomarzyć, czyni ten sprzęt konkurencyjnym.


W przypadku kompów Workstation ceny mac pro są dobre ( nie mówie o Polsce tutaj tylko jeszcze papierosy są tańsze). Nie widziałem, lepszego komputera typu workstation niz Mac Pro, pod względem konstrukcji, designu, ciszy itd.
Dla przykładu podaje linki do zdjęć komputerów workstation od środka innych firm.

Dell : http://www.acltd.dem..._690_inside.jpg

Lenovo thinkstation s10 (1 x Xeon) : http://vitalbodies.f...ation_d10_3.jpg

Hp: http://images.digita..._guts_small.jpg

A tutaj Mac Pro:
http://www.architosh...o_inside-lg.jpg

Łatwość wymiany podzespołów jest banalna i szybka. Nie ma wiszących kabelków, które zakłucają prawidłową cyrkulacje powietrza, dzięcki temu mac pro nawet podczas renderingu w cinema 4d jest cichutki.

Co do innych kompów apple, to mogło być trochę taniej. Ale nie znam firmy, która robić coś tak kompaktowego jak Imac, dwa kabeli nić pod nogami, cisza pracy.

#98 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 30 października 2008 - 14:50

Słuchaj, moje pudlo jest cichutke a i Mac ma wiatraki wiec bez obrazy ale przestan zenek pierdzielic glupoty.

.


Nie pamiętam zebysmy byli na ty? to tak po pierwsze....

A tak naprawde czy to co zrobiłes jest zgodne z powszechnie panującym prawem? Rozumiem ze jak przyjedzie BSA to nie masz się czego bać?

Genaralnie śmiać mi się chce...

Iro ty tez nie masz racji.....

wciąż gadamy o tym jak tu wydymać producenta stosując protezy i nie do końca zgodne z prawem wybryki natury... powodzenia...

#99 LeszekGr

LeszekGr
  • 20 postów

Napisano 30 października 2008 - 14:59

Tak masz rację w srodku panuje idealny porządek. To wynika z tego, że wszystkie komponenty są do siebie dopasowane, i nie potrzeba kabelków, wszystko jest na złączach, w 'zwykłym' pc'cie praktycznie każda część pochodzi od innego producenta dlatego tak to wygląda, i między innymi dlatego taki Mac jest droższy od PC. Zobacz jak wyglądają np serwery IBM'a , xSeries/pSeries itp. Też panuje tam porządek.

#100 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 października 2008 - 14:59

Berko, ja w pracy dostałem workstation dell precision. Miałbyć komputer dla grafika. Kosztował podobnie jak mac pro. Ale oczywiście nie działa tak z taką wydajnościa, jest wolny i głośny. Nie uwierzę osobie która robi grafike na potrzeby redakcji, tworzenia stron, że pracując na pc nie widzi różnicy między mackiem. Druga kwestia IRO napisał, że firmy mogą kupić takie HA-MACki. Hehe jestem ciekaw, która szanująca się firma takie coś kupii. Piszecie, że licencja jest nie ważna. Dopóki są instytucje, które to respektują i ścigają jak BSA to może dzieciom w przedszkolu takie rzeczy opowiadać.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych