Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Psystar oferuje Blu-ray i GeForce 9800GT


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
143 odpowiedzi w tym temacie

#1 m.bolechowski

m.bolechowski

  • 970 postów

Napisano 29 października 2008 - 09:39

[newshuge]http://farm4.static.flickr.com/3222/2983017881_83e0e9dd79_o.jpg[/newshuge]
Pomimo wciąż trwającego konfliktu z Apple, Psystar - producent makowych klonów - ogłosił wczoraj, że wprowadza do swojej oferty kompatybilny z Mac OS X komputer, wyposażony w napęd optyczny Blu-ray i kartę graficzną Nvidia GeForce 9800GT.

Aktualnie Apple nie ma w swojej ofercie żadnego Maka z takim "wnętrzem", ponadto dla Apple, Blu-ray to wciąż "bagaż zmartwień" (ang. "bag of hurt").
Rudy Pedraza - prezes firmy Psystar - zupełnie się z tym nie zgadza:

"Blu-ray już wygrał wojnę formatów. Nie tylko dlatego, że inne systemy operacyjne zapewniają pełne wsparcie, ale też niemal każda sieć wypożyczalni filmów oferuje dyski Blu-ray"


Tym krokiem, Psystar planuje wykorzystać fakt, że Apple zdecydowało się opóźnić wsparcie dla Blu-ray w swoich komputerach.

Według FAQ na stronie Psystar.com, Mac OS X obsługuje zapis/odczyt dysków Blu-ray, lecz odtwarzanie Blu-ray video wymaga dodatkowego oprogramowania.
Jak dotąd nie ma jeszcze programu, umożliwiającego odtwarzanie dysków Blu-ray video na Mac OS X.

źródło: MacRumors, arstechnica
[newsindexhuge]http://farm4.static.flickr.com/3136/2983017843_19f535f952_o.jpg[/newsindexhuge]
[newsindexsmall]http://farm4.static.flickr.com/3071/2983874424_88c7d87701_o.jpg[/newsindexsmall]

#2 raphael

raphael
  • 404 postów
  • SkądGryfino / Szczecin/ SF

Napisano 29 października 2008 - 11:30

Taki widok mnie odrzuca. Goście z Psystar nie postarali się aby wygląd ich komputera nawet odrobinę dorównywał wyglądowi Mac'ów, ale mniejsza o to. Jeśli, miałbym kupić Hakintosza to napewno nie kupił bym go od firmy, która tak bezczelnie sprzedaje komputery ze zhakowanym systemem.

#3 iseeu

iseeu
  • 70 postów

Napisano 29 października 2008 - 11:32

W funkcjonalnosci zadnej. A za jabuszko na obudowie nie dam 5tys wiecej, bo mnie po prostu nie stac.

#4 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 października 2008 - 11:39

Nagrywarkę blueray mam w swoim macu pro, jest obsługiwana przez toast 9. Nagrywanie i zgrywanie danych działa ok, ale tak jak jest wspomniane wyżej, nie działa odtwarzanie wideo. Zastanawia mnie jedno, chciałbym wrzucić 9800 GT i obsługiwać ją przez zmodyfikowany kext tak jak to robi phystar. Da radę?

#5 iseeu

iseeu
  • 70 postów

Napisano 29 października 2008 - 11:40

ten system nie jest hackowany... to retail :> ten sam ktory ty masz na swoim Maczku nawet z tej samej plyty go postawisz z mala roznica... PCEFI ktory kopie Leosia i laduje niezbedne kexty do dzialania przed bootowaniem systemu.

---- Dodano 29-10-2008 o godzinie 13:43 ----
Dymekkk... nie da rady :) na plycie glownej Maca masz EFI na plycie glownej PC masz BIOS... i emulator EFI, PC EFI ktory zajmuje sie komunikacja systemu z BIOSem PC z mozliwoscia modyfikowania stringow itp w PC EFI stad taki 9800GT dziala... w przypadku Maca instalacja PC EFI nie ma sensu bo nie bedzie ono po prostu dzialac, czemu? bo jest stworzone do komunikacji z biosem nie EFI :)

#6 fraDiavolo

fraDiavolo
  • 528 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 października 2008 - 12:15

Jak dotąd nie ma jeszcze programu, umożliwiającego odtwarzanie dysków Blu-ray video na Mac OS X.


Rozumiem, że to jest prezent dla Billa od twórców "najbardziej zaawansowanego systemu operacyjnego na świecie"? W myśl zasady: chcesz obejrzeć film blu-ray, to odpal bootcampa. :-D

#7 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 października 2008 - 12:27

jak już gdzieś mówiłem gdyby Apple sprzedawało swoją płytę główną+osx, a reszta kup sobie gdzie chcesz i włóż sobie w co chcesz, to włożyłbym to i w pudełko po butach i byłbym szczęśliwy, w przypadku stacjonarnego to i tak leci pod biuro, 99% grafików nie kupuje ani starego ani nie kupi nowego ACD, więc z MacPro zostaje im tylko obudowa, która i tak ląduje pod biurko i jest prawie że niewidoczna. Psystar nie jest konkurencją dla macbooków, macmini i iMac'a. Stanowi tylko i wyłącznie konkurencję dla MacPro. Jest alternatywą dla osób którym mini nie wystarczy mocą a iMac nie zadowoli ich chociażby matrycą, a MacPro jest za drogi. Zresztą rozpisywanie się, że na takim składaku coś nie pójdzie jest wierutną bzurą. Pisanie że za coś płacimy Applowi...za dizajn?? ZA DIZAJN ZAPŁACILI JUŻ POSIADACZE POWERMACA G5 DO JASNEJ I CIASNEJ, POSIADACZE POWERBOOKA TITANIUM BO NOWE MAĆKI TO ICH GRUBY LIFTING, ORAZ POSIADACZE IMAC'A G5, BO SKOK POMIĘDZY IMAC G5 A C2D JEST MIZERNY W PORÓWNANIU Z G4 DO G5. Za części też nie płacimy Applowi, bo on i tak płaci Intelow i Nvidi i Broadcomowi, możemy kupić ten sam sprzęt omijając drogiego pośrednika jakim w tym wypadku jest Apple i dać tym samym firmom bezpośrednio.

#8 gadowsk

gadowsk
  • 74 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 października 2008 - 12:30

Ja na swoim laptopie na drugiej partycji też mam Haka ale zamierzam się do instalacji z Retaila. Pierwsza próba wypadła niepomyślnie bo mam dysk z MBR a potrzebny GUID więc muszę posprzątać cały dysk by móc go sformatować no i przekompilować na GUID. Nie chcę modyfikować Retaila by móc zainstalować na MBR bo równie dobrze mógłbym dalej jechać na Haku. Na pierwszej partycji mam Vistę która wspiera GUID więc nie powinienem mieć problemów z instalacją jej. A na drugiej partycji będę miał Leoparda. Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to wtedy kupię oryginał by mieć go na legalu. Problemem będzie tylko niezgodność z licencją gdyż mój laptop to niestety nie MacBook. No ale cóż. nadal czekam że może kiedyś zmienią licencję na korzystną i będzie można kupować Mac OS i instalować na PC. Rozwijając moją myśl to sądzę że byłaby to niezła konkurencja dla Microsoftu. Jeśli tak nie będzie to może następny komputer to jednak będzie MacBookPro ale to za ładnych parę latek. Co do tego momentu się wydarzy to zobaczymy.

#9 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 29 października 2008 - 12:37

Żadna rewelacja. Blu-ray jeśli ktoś chce od pół roku montuje w HA-MACach. Na tym forum jest sporo ludzi, co już przekonało się o tym, że w działaniu programów nie ma żadnej różnicy. Gratulacje Iseeu, że potrafiłeś przyznać się do tego publicznie. Reszta pisze w ukryciu, bo na tym forum istnieje przekonanie, że PeCet jest "bee". A jak się okazuje technologicznie jest bardzo do przodu. Brakuje mu tylko dobrego systemu, który by ten potencjał wykorzystał.

#10 K100Rama

K100Rama
  • 34 postów

Napisano 29 października 2008 - 12:52

Dołączona grafika

Myślę, że największą zaletą firmy psystar jest finezyjny i niebanalny design ich komputerów wyprzedzający rozwiązania apple o lata świetlne.



Buahahahaha! Weź mnie nie rozśmieszaj! Psystar to zwykły blaszak który może pomarzyć o czyms takim, jak to ujałeś, finezja i design.

#11 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 października 2008 - 12:55

Buahahahaha! Weź mnie nie rozśmieszaj! Psystar to zwykły blaszak który może pomarzyć o czyms takim, jak to ujałeś, finezja i design.


o, ktoś tu nie wyczuł ironii :D

#12 rybek

rybek
  • 186 postów

Napisano 29 października 2008 - 12:59

Ten design jest...zwykły... Ani ładny, ani brzydki. Ale na pewno nie umywa się do designu Appla:)

#13 picimen

picimen
  • 152 postów

Napisano 29 października 2008 - 13:09

ważne,że (jeśli) działa.. i tak skrzynka pod biurko ląduje

#14 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 października 2008 - 13:32

dokładnie tak piciman. W worku po ziemniakach mógłbym mieć MacPro, służy i tak jako stacja robocza a nie lep na dziewczyny, które przychodzą niby obejrzeć znaczki i posłuchać płyt z bambino a tak narawdę mają zrobić łał na widok komputera, to tanie.... ;) Nie po to jest taki komputer. Wół roboczy to wół roboczy, ma dobrze orać a nie wyglądać. Jeżeli przy tym dobrze wygląda to fajnie, ale jeżeli tylko ma wygląda a nie orać to takiemu wołu nic do roboty w mojej oborze.

#15 Gringo997

Gringo997
  • 779 postów
  • Skądnieznana

Napisano 29 października 2008 - 13:40

co jak co ale nie wyobrazam sobie zeby np. moj mbp byl tak brzydki jak jakis dell, aczkolwiek jak chodzi o pystar to byc moze znalazlbym jakas ladna obudowe i sobie przelozyl bedechy do tego dokupil dobrego Eizo i mialbym swietny zestaw do obrobki zdjec a narazie sobie dokupie eizo do mbp:D

#16 mac_user

mac_user
  • 116 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 października 2008 - 13:42

Buahahahaha! Weź mnie nie rozśmieszaj! Psystar to zwykły blaszak który może pomarzyć o czyms takim, jak to ujałeś, finezja i design.



Acha! czyli ktoś stąd miał go w rękach?? :>

#17 Dreadmond

Dreadmond
  • 553 postów

Napisano 29 października 2008 - 13:55

Wszystkie appleboye wychodza na wierzch jak flaki :lol: Widac, wiekszosc z was kupuje maki ze wzgledu na wyglad - oj, szkoda mi was... na prawde ;) Bez obrazy. Ja kupilem maczka dla OSX, a po 2 latach troche zaluje ze to zrobilem... Moze nie calkowicie, ale jednak... OSX to OSX, windows to windows... Nic nie jest lepsze... Jedno i drugie ma zalety ale tez WADY... :cool: Wybor to jak rosyjska ruletka... Zawsze tracisz :roll: Co do Psystara - wyglad komputera z funkcjonalnoscia OSX za 1/3 cany maka - to fajna sprawa... Maja jaja, zeby sie postawic Stefanowi. Widac owocow sie nie boja :lol: :lol: ... i prosze... najlepsza rozmowa to taka bez tych niepotrzebnych ceregieli w stylu cytuje: "Oh...moj mak to cud techniki" "Ojojoj...Mac to design, a inne pc-ty to kupa.." "windows to kaszana, a osx to System z matrixa" Uwazam, ze nabywcy sie znajda, szczegolnie, ze sytuacja finansowa wiekszosci sie skurczy :lol: Pozdrawiam.

#18 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 października 2008 - 13:55

Ciekawe, jak juz nie ma sie do czego przyczepic, bo komputery psystara sa tansze i lepsze niz maki, to zaczyna sie temat ich "brzydkosci". Smiac mi sie chce, bo dla mnie kompyuter to narzedzie do pracy/rozrywki a nie do pokazywania znajomym jaki on to piekny i ladniutki :) hehehe Dreadmond, byles pierwszy! :) G.

#19 Dreadmond

Dreadmond
  • 553 postów

Napisano 29 października 2008 - 13:56

Smiac mi sie chce, bo dla mnie kompyuter to narzedzie do pracy/rozrywki a nie do pokazywania znajomym jaki on to piekny i ladniutki :)
G.


Wlasnie. ;)

#20 darek

darek
  • 513 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 października 2008 - 13:58

A mi się tam podoba, nie jest to coś ala Apple, ale najważniejsze, że nie jest paskudny. Jak będę potrzebował to kupię, a zaoszczędzone pieniądze wydam na.... ;P

#21 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 29 października 2008 - 14:00

Acha! czyli ktoś stąd miał go w rękach?? :>


Na pewno wielu ludzi w Polsce.
Dlaczego?
Bo komputer z PsyStar jest zrobiony na standardowych częściach osiągalnych w polskich sklepach.
Komponenty zostały dobrane tak, żeby były jak najbardziej podobne do tych, które są w makówkach. Chodzi o jak najmniejsze ingerencje w system OSX.
Jak już mogłeś przeczytać ja mam taki komputer od ponad roku i wielu innych, którzy między innymi w tym wątku się do tego przyznali.

#22 Dreadmond

Dreadmond
  • 553 postów

Napisano 29 października 2008 - 14:09

Mi wydaje sie, ze coraz wiecej bedzie takich PC-towych makow na swiecie, a to dlatego, ze ceny makow nie spadaja a rosna, a gospodara sie wali... ;) Od momentu przejscia na Intele, maki to Zwykle Pecety z tanszymi bebechami niz wiekszosc pctow za cene premium ( tu tkwi roznica :lol: :lol: hehe) - porownajcie wnetrznosci. Zobaczycie jaki mac jest "piekny w srodku" :lol: . A watpie tez, zeby ludzie powstrzymywali sie przed tworzeniem Ha-makow :lol: :lol:

#23 Szyderca

Szyderca
  • 29 postów

Napisano 29 października 2008 - 14:23

Ten design jest...zwykły... Ani ładny, ani brzydki. Ale na pewno nie umywa się do designu Appla:)


Popieram Cię w 100%. Ten design do zwyczajny szary pecet - najczęściej zakurzony spod biurka :). Wystarczy postawić przy nim Maca Pro i wszystko jasne.

#24 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 października 2008 - 14:25

Idąc tropem waszego rozumowania designer to kompletnie niepotrzebny zawód... Czemu rzeczy miałyby być piękne, skoro chodzi tylko o użyteczność? Po co płacić projektantom form przemysłowych/projektantom graficznym/projektantom wnętrz/architektom? Przecież każdy się może "nauczyć photoshopa lub cada". Prawda? Zapewne ubrania/meble/whatever wybieracie tylko pod kątem ich strony funkcjonalnej. Nie jestm fanboyem apple'a. Lubię ładne rzeczy.

#25 liroyek

liroyek
  • 530 postów
  • Skądslask

Napisano 29 października 2008 - 14:31

panowie jak wy mozecie porownywac zwykle bebechy z xeonem i pamiecia ecc reg ?? to nie ta polka :) to ze dziala ze znaczy ze kiedys bedzie wyjatkowa systuacja, bedzie wam na czyms bardzo zalezalo a tu klapa system padnie (restenie sie itp) no ale kazdy ma to na co go stac :) i chwali co ma :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych