Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dlaczego niektóre iTunes Gift Cards są tak tanie na Allegro?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
383 odpowiedzi w tym temacie

#26 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2008 - 21:57

Polecam, szybki zakup, wszystko bez najmniejszych problemów. Mogę teraz w końcu skorzystać z itunes:) Nic nie stoi na przeszkodze abym został stałym klientem :) Pozdrawiam.

#27 swistak

swistak
  • 235 postów

Napisano 05 września 2008 - 23:44

co do kwesti kupowania na itunes store są dwie sprawy, ktorych Pan migrena nie rozumie. po pierwsze: "policy is not a law" - apple nie jest w koncu wladza ustawodawcza i nie ustanawia zadnych praw, zgoda ktora wydajemy przy zakladaniu konta to policy agreement, co oznacza ze zgadzamy sie na zasady sklepu. jesli je lamiemy, to de facto po prostu dajemy itunes mozliwosc wyproszenia nas ze sklepu - usuniecia konta, nie nosi to jednak znamion przestepstwa. To tak jak etykietki "prosze nie dotykac" na wystawach - niby czegos zabraniaja, jednak taki zakaz to jedynie kwestia obustronnej akceptacji, a nie przymus. Po drugie: uzytkownik itunes store, hipotetycznie, moglby przyjechac do US, zakupic karte i dokonac zakupu na czesc kwoty pozostajac na amerykanskiej ziemi, a nastepnie wyjechac i wrocic do siebie, nie lamiac przy tym zadnych policies sklepu. O ile pamietam w policy agreement itunes store nie ma "citizens of United States" a raczej residents, co czyni roznice duzo bardziej oczywistą.

#28 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 września 2008 - 01:18

No i fajnie. Zresztą czy komuś apple usunęło konto? Bo ja osobiście nie znam takiego przypadku. I tak mają z tego kasę.

#29 swistak

swistak
  • 235 postów

Napisano 06 września 2008 - 08:35

mi kiedyś zablokowali mozliwosc kupowania, tlumaczac tym ze karta uzyta do zalozenia tego konta byla wykorzystywana do jakichs dziwnych rzeczy(konto dostalem od czlowieka na ebay). Natomiast jesli chodzi o konta zakladane "samodzielnie" to nie bylo z tym jeszcze nigdy problemow

#30 kozabart

kozabart
  • 354 postów

Napisano 06 września 2008 - 09:15

Jezeli cos takiego sie dzieje (co zdarza sie zadko) zawsze wymieniam karte (konto) na nowe ,za darmo .

#31 mperlam

mperlam
  • 275 postów

Napisano 11 września 2008 - 17:03

Polecam kupowanie u kozabart'a. Wszystko szybko poszło i już mi się soft ściąga nowy. POLECAM!!!

#32 krsone

krsone
  • 4 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 września 2008 - 21:44

Szybka bezproblemowa transakcja,wręcz wzorowy kontak !!!. Z kims takim warto robić interesy.GORĄCO POLECAM WSZYSTKIM KOZABART'A!!! Przeprowadzilem z nim wiele transakcji, kazda bez jakich kolwiek problemow ! Zachecam wszystkich

#33 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 18 września 2008 - 08:13

Dlaczego niektóre iTunes Gift Cards są tak tanie na Allegro?

Zaciekawiła mnie np taka aukcja. Wychodzi 1$ po 1,65 PLN a w tym jest jeszcze zarobek sprzedającego. Allegrowicz Olinek ma takich kard 40, czyli nie jest to przypadek że dostał jedna czy dwie karty w prezencie od cioci czy mamy i sprzedaje taniej. To są ilości hurtowe.

Tutaj przykład już "normalniejszego" przelicznika. 1$ za 2,59 PLN. I paradoksalnie to wygląda "uczciwiej" - zachowany jest kurs dolara do złotówki plus prowizja.

Czy to oznacza że pierwszy sprzedający oferuje jakieś fałszywe kody z generatora???

Jak to naprawdę jest z tymi gift cardami i czy teoretycznie może ktoś mieć je w ilości hurtowej z ponad 30% znizką?

#34 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 września 2008 - 10:03

przyłączam się do pytania, ostatnio też o tym myślałem

#35 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 18 września 2008 - 10:08

Ja kupiłem na allegro od tutejszego forumowicza karte 50$ za 79pln, kod działa więc po co przepłacać :)

#36 darek

darek
  • 513 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 września 2008 - 10:09

Teoria numer 1. Osoba taka pracuje w sklepie z urządzeniami Apple-a. Apple do każdego urządzenia dodaje Giftcard (im droższe urządzenie tym większa wartość), ale nie dają jej klientowi tylko ją zatrzymują. I potem jest odsprzedaż.

#37 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 18 września 2008 - 11:09

@ darek
Teoria ciekawa acz dziwi masowość zjawiska. Tego typu sprzedających jest kilku na Allegro i maja po 20-40 kart. Oznaczałoby to że sprzedawcy zatrzymują sobie setki kart. Raczej mało prawdopodobne.
Ja raczej skłaniam się ku teorii że są one z jakiegoś code generatora.

@ arsen
Fakt, przepłacanie to głupota. Ale przypomina mi to kupowanie radia samochodowego na wolumenie bez pudełka, instrukcji i z obciętymi kablami za 1/3 ceny. W takim przypadku to raczej świadome lub nie ale paserstwo. Zawsze gdy cena jest bardzo niska to powinno budzić nasze podejrzenia. Nawet w prawie o zamówieniach publicznych jest zapis który mówi o odwołaniu/unieważnieniu oferty w przypadku rażąco niskiej ceny.

Ciekawe czy sprzedający tak tanio te karty byliby gotowi wysłać oryginał karty listem czy kurierem? Sprzedający Olinek ma lokalizację w Poznaniu. Byłbym gotów zakupić od niego taką kartę i dopłacić do wysyłki listem poleconym aby przekonać się że nie jest to goły kod w e-mailu - to poświadczyłoby fakt że nie są to wirtualne byty z generatora kodów a potwierdziłoby teorię dareka.
Chyba nawet zadam to pytanie i napiszę Wam jaka otrzymałem odpowiedź.

___________________________

P.S. Właśnie zadałem pytanie o kupno oryginalnej karty, nie samego kodu do 5 różnych sprzedających na Allegro. Ciekawe jakie dostanę odpowiedzi?

#38 mrfreeze

mrfreeze
  • 246 postów

Napisano 18 września 2008 - 11:25

Ja szczerze mowiac nie wierze w zadne generatory kodow. Apple straciloby na tym gigantyczne sumy. Byc moze kupujac hurtowe ilosci dostaje sie te karty taniej( cos na zasadzie 1000$ +20%)?

#39 darek

darek
  • 513 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 września 2008 - 11:28

Odpisz jak będziesz coś wiedział ;D

#40 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 18 września 2008 - 11:30

Najczęściej stosowaną metodą jest wysyłka kodu e-mail'em. Nie sądzę, żeby komuś chciało się latać na pocztę z jedną kartą i wcale nie musi to oznaczać, że nie ma gifta. Może ma znajomego w apple, który wysyła mu same kody mail'em. Też nie wierzę w żadne generatory.

#41 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 września 2008 - 11:54

Generator raczej nie jest możliwy... skąd by wiedzieli który kod jest działający? Tak samo jak kiedyś krążyły generatory kodów do prepaidów a i tak żadne nie działał

#42 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2008 - 12:06

Jest jeszcze inna możliwość. Pisałem o tym już kiedyś. Dostałem maila od jednej osoby z allegro, która mi proponowała dostęp do strony gdzie są wygenerowane kody kradzionymi kartami kredytowymi. On własnie tak tanio sprzedawał, poszukam maila to wam podam jego xywke na allegro.

#43 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 18 września 2008 - 12:19

Najczęściej stosowaną metodą jest wysyłka kodu e-mail'em. Nie sądzę, żeby komuś chciało się latać na pocztę z jedną kartą i wcale nie musi to oznaczać, że nie ma gifta. Może ma znajomego w apple, który wysyła mu same kody mail'em. Też nie wierzę w żadne generatory.


Odpowiedziały mi już 3 z 5 osób do których zadałem pytanie. Mają w ofercie tylko sam kod. Nie wysyłają nawet skanów lub fotek takiej karty.
Dla mnie sprawa śmierdzi i zastanawiam się nad zgłoszeniem tego do Allegro. Niech wyjaśnią to, bo zachodzi to niezgodność opisu aukcji z przedmiotem (kod, a nie karta) oraz podejrzenie nielegalnego/nieoryginalnego towaru.

---- Dodano 18-09-2008 o godzinie 13:29 ----

Generator raczej nie jest możliwy... skąd by wiedzieli który kod jest działający? Tak samo jak kiedyś krążyły generatory kodów do prepaidów a i tak żadne nie działał


Mam takie podejrzenia. Kolega przedwczoraj kupił taki kod za 50 USD i się mi wczoraj pochwalił jak tanio. Sprzedający przesyłając mu kod e-mailem, napisał żeby potwierdzić zwrotnie czy kod działa i jeśli będzie coś nie tak to wyśle nowy.

#44 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 września 2008 - 12:40

Odpowiedziały mi już 3 z 5 osób do których zadałem pytanie. Mają w ofercie tylko sam kod. Nie wysyłają nawet skanów lub fotek takiej karty.
Dla mnie sprawa śmierdzi i zastanawiam się nad zgłoszeniem tego do Allegro. Niech wyjaśnią to, bo zachodzi to niezgodność opisu aukcji z przedmiotem (kod, a nie karta) oraz podejrzenie nielegalnego/nieoryginalnego towaru.

---- Dodano 18-09-2008 o godzinie 13:29 ----


Mam takie podejrzenia. Kolega przedwczoraj kupił taki kod za 50 USD i się mi wczoraj pochwalił jak tanio. Sprzedający przesyłając mu kod e-mailem, napisał żeby potwierdzić zwrotnie czy kod działa i jeśli będzie coś nie tak to wyśle nowy.

ja bym w kółko pisał, że coś jest nie tak ;]

#45 krzysztofb

krzysztofb
  • 73 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 września 2008 - 13:07

Sprawdźcie tutaj iTunes Gift Certificate $100.00 - Email Code

#46 luxus

luxus
  • 154 postów

Napisano 18 września 2008 - 17:50

A że tak się spytam jak wygląda kwestia prawna kupowania np. w amerykańskim iTunes Store utworów mieszkając w Polsce?

#47 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 18 września 2008 - 18:29

@ luxus Prawnie, to nie masz prawa. Konto mogą oficjalnie załoźyć tylko osoby zamieszkujące w USA, dlatego US iTunes wymaga przy rejestracji podania amerykańskiego adresu i amerykańskiej (to jest z billing adresem w Stanach) karty kredytowej. Można założyć konto bez karty ale i tak trzeba skłamać z adresem. No chyba że jesteś Amerykaninem z amerykańską kartą który mieszka w Polsce. Ale i tak musisz wtedy podać amerykański adres przypisany do karty.

#48 MotoGP

MotoGP
  • 244 postów

Napisano 18 września 2008 - 19:22

Nie istnieje żaden generator kodów. To że sprzedawca nie posiada fizycznej karty, nie oznacza że kod pochodzi z nielegalnego źródła. Przecież Apple sprzedaje kody wysyłane na e-mail! Proponuję najpierw przejrzeć Apple Online Store zanim zacznie się pochopnie oceniać ludzi...

#49 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 września 2008 - 19:38

Jest jeszcze inna możliwość. Pisałem o tym już kiedyś. Dostałem maila od jednej osoby z allegro, która mi proponowała dostęp do strony gdzie są wygenerowane kody kradzionymi kartami kredytowymi. On własnie tak tanio sprzedawał, poszukam maila to wam podam jego xywke na allegro.


najbardziej jestem skłonny do tej hipotezy

#50 kozabart

kozabart
  • 354 postów

Napisano 18 września 2008 - 23:22

Nawet ja sie zastanawiam a sam sprzedaje gift cardy ! Jestem sklonny powiedziec ze sa to generatory kodow ... nie wiem jak ktos to zrobil ale chyba zrobili ... Co do cen i osob - mozna samemu pomyslec skad to moze byc , tak jak plyta ze stadionu i z empiku ! Ja mam znajomego z ktorym kupujemy duze ilosci i sprzedajemy kazdego dnia i dlatego mozemy na tym kilka groszy zarobic !




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych