Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dlaczego niektóre iTunes Gift Cards są tak tanie na Allegro?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
383 odpowiedzi w tym temacie

#1 mela49

mela49
  • 50 postów

Napisano 23 lipca 2008 - 19:56

Pamiętam, że na naszym kochanym forum ktoś zajmował się sprzedażą Gift Cad do Itunes? Pamiętacie kto to było:)


[QUOTE=plmax]EDIT:
Aktualny wątek o GC: iTunes Store Gift this App - Gift Card - karta upominkowa

Ciekawsze posty z tego wątku /aktualnie zakmnięty/:
1 http://myapple.pl/ip...html#post728075
2 http://myapple.pl/ip...html#post722853
3 http://myapple.pl/ip...html#post841012
4 http://myapple.pl/ip...html#post842155
5 http://myapple.pl/ip...html#post844043
6 http://myapple.pl/ip...html#post843965
7 http://myapple.pl/ip...html#post843680
8 http://myapple.pl/ip...html#post844734
9 http://myapple.pl/ip...html#post850483
10 http://myapple.pl/ip...html#post854351
11 http://myapple.pl/ip...html#post866764
12 http://myapple.pl/ip...html#post859393
13 http://myapple.pl/ip...html#post875929
14 http://myapple.pl/ip...html#post922593
15 http://myapple.pl/ip...html#post926656
[/QUOTE]

[QUOTE=Olek4]post728075 Alexander - odpowiedz z suportu.
Witam ponownie.

Właśnie otrzymałem odpowiedź od Apple. Zaznaczam że nie pytałem o sprzedaż kodów w Polsce lecz o pochodzenie tanich kodów m.in. na eBay USA i moje podejrzenia co do legalności tychże a także przypadkach kiedy konto w iTunes zostaje przyblokowane ponieważ kod okazał się być niezapłacony.

Pozdrawiam wszystkich

[QUOTE=Oto odpowiedź:]Hello Aleksander,

I understand that you would like to know whether you should buy iTunes gift cards from Ebay. My name is Adrian and I would be happy to answer this question.

Aleksander, I realize that their iTunes gift cards cards selling on Ebay for half the price but generally buying this cards from Ebay is not a good idea because the majority of the cards have either been stolen or have been bought with someone else's credit card which does constitutes fraud which we take at very seriously at the iTunes Store.

I suggest that you purchase from Apple Store online. Just click this link and you'll be taken to the correct page:

Apple Store (U.S.) - Choose your iTunes Gift Card

iTunes Gift Cards also are available throughout the United States at many retailers, such as book stores, grocery stores, electronics stores, drug stores, discount stores, and Apple Store retail locations, to name just a few.

Alternatively, you can purchase gifts right from iTunes. Click Buy iTunes Gifts in the main iTunes Store window to buy iTunes Gift Cards, Printable Gift Certificates, Email Gift Certificates, Allowances, and specific music, TV shows, or movies.

For purchases of more than 10 cards, call Apple's Corporate Sales team at 1-877-275-IPOD.

Thank you for your inquiry and wanting to be an informed customer.

Thank you for being part of the iTunes family.

Sincerely,

Adrian
iTunes Store Customer Support
Please Note: I work Tuesday-Saturday, 7:00-3:30[/QUOTE][/QUOTE]

[QUOTE=sercabit]post722853 sercabit
[QUOTE=arsen;721441]Ja kupiłem na allegro od tutejszego forumowicza karte 50$ za 79pln, kod działa więc po co przepłacać :)[/QUOTE]

Byc moze nawet u mnie kupiles.

[QUOTE=darek;721443]Teoria numer 1.
Osoba taka pracuje w sklepie z urządzeniami Apple-a. Apple do każdego urządzenia dodaje Giftcard (im droższe urządzenie tym większa wartość), ale nie dają jej klientowi tylko ją zatrzymują. I potem jest odsprzedaż.[/QUOTE]

Nie ma tutaj teorii. Sam kiedys sprzedawalem gift cards itunes na allegro i kilka na tym forum.
Moge teraz zdradzic na czym to polega, bo juz sie tym nie zajmuje.
Kradzione karty kredytowe i tyle. Kupowalem tanio od goscia te iTunes GC's i sprzedawalem z wielokrotna przebitka. Robi tak praktycznie kazdy ktory sprzedaje na allegro. Kasa jest na tym na prawde spora. Jednak od momentu kiedy dowiedzialem sie jak sa pozyskiwane te konta, zrezygnowalem z interesu. Jedno na 10 kont zostaje zlikwidowane z racji oszustwa (sposob w jaki zostalo nabyte). Wtedy nic prostszego, tylko daje sie nowy kod takiej osobie i wszyscy sa zadowoleni.
Nie wierzycie? Poproscie jakas osobe aby wyslala Wam ten Gift Card poczta. Ale nie wydrukowany kod tylko cala karte z niezdrapana zdrapka. Nie mozliwe. Wszystko jest zalatwiane poprzez internet. Wplata gosciowi na PayPal lub MoneyBookers a on daje kody.
Przyznam ze sa na tym kokosy. Wyobrazcie sobie ze takich kart sprzedaje sie 100 tygodniowo lub wiecej w roznych nominalach. Na 50 GC zarabia sie 80-100 zl (zalezy jakiego masz dostawce) - a sa tez inne nominaly (150 iTunes GC kupisz za ponad 300 zl - hmmm ciekawe ile placi za to osoba ktora to sprzedaje? Ja wiem - malo).
Skad kradzione karty? Sa rozne sposoby na ich pozyskanie. Zazwyczaj sa to sklepy zakladane w chinach (fikcyjne) z tanim sprzetem elektronicznym, aparatami, kamerami. Wypelniajac formularz do wplaty podajemy dane potrzebne do zakupow w internecie (numer karty i 3-cyfrowy numer z tylu).
Po co o tym pisze? Bo drazni mnie poziom korupcji na Allegro. Chcac sprzedawac GC trzeba sie oplacac administratorom. Duzo z adminow tez w tym siedzi i sami to sprzedaja (konta RapidShare, iTunes Gift Cards...). Allegro to pralnia pieniedzy. 90% sprzedawanych tam rzeczy nie sa odprowadzane od podatku.
Kiedys mi zawiesili konto za sprzedawanie takich rzeczy. Zaczalem sie interesowac i wyszlo na to ze musze co miesiac placic za to zeby moc sprzedawac ta konkretna rzecz (wtedy byly to konta RS). Pozniej za duzo tego sie narobilo i przerzucilem sie na iTunes GCs.
Nikt nie musi w to wierzyc ale to sa fakty i pisze to wylacznie dlatego ze drazni mnie sytuacja w Polsce. Postanowilem przestac w tym uczestniczyc (nieopodatkowana sprzedaz na duza skale - czytaj OKRADASZ SWOJE PANSTWO - w sumie na jedno wychodzi bo te podatki i dak rozkradna politycy) i jak sie dowiedzialem jak to jest pozyckiwane postanowilem ze nie bede brac udzialu w tym, ze okradam niewinne osoby, ktore po prostu maja za malo rozsadku aby sprawdzic w googlach czy sklep w jakim kupuja to nie "scam" (oszustwo). Do tego nie chcialem pozniej miec problemow z tym zwiazanych (sady, policja) - wolalem uniknac.
Prosze nie pisac mi abym podal kontakt do osob od jakich to nabywalem bo reki do tego procederu nie przyloze. Pisalo i prosilo mnie tak wiele osob. Nie jedna osoba oferowala za to pieniadze. Moje zdanie - trzeba skaczyc z tym gownem, korupcja, piractwem. Chcesz zarobic? Idz do uczciwej pracy a nie kombinuj (tutaj te slowa rowniez kieruje do siebie, poniewaz w swoim zyciu tez kombinowalem, ale postanowilem to zmienic).
Drazni mnie to co sie dzieje w tym kraju. Drazni mnie podejscie ludzi i cwaniactwo. Drazni mnie to ze rodak potrafi oszukac rodaka. Drazni mnie brak patriotyzmu u obywateli Polskich (a jesli uwazasz ze jestes patriota, odpowiedz sobie na pytanie - "czy kiedykolwiek oszukalem swojego rodaka i bylem niewporzadku wobec niego lub swojej ojczyzny?" - jesli odpowiedz jest "nie" to jestes wporzadku i jesli tylko kochasz i szanujesz swoj kraj mozesz nazwac sie partiota [nie zapominajmy o szacunku do innych narodowosci, innych religii i drugiego czlowieka kim by nie byl - chyba ze jest politykiem TFU!!!:x]).

Teraz pomysl czy chcesz w tym uczestniczyc i byc frajerem (przynajmniej dla mnie), czy chcesz byc w porzadku i nie starac sie isc na latwizne, tylko umiec sprostac zyciu (wiem ze nie jest latwo).

Wiec zastanow sie czy warte jest to (bycie frajerem, zlodziejem, oszustem) dla paru zlotych.

Jesli tak jak ja nie chcesz sie przyczyniac do korupcji w Polsce, na Allegro i nie chcesz dawac zarobic tym frajerom (i innym) ktorzy nas okradaja, to szacunek dla Ciebie. Wiem, ze tego nie zmienie, ale nie chce w tym uczestniczyc. Chce byc wolnym czlowiekiem z czystym sumieniem.

Ktos kiedys powiedzial (madry czlowiek): "Chcę braku korupcji lub większego w niej udziału" (nie sa to dokladnie te slowa, ale sens ten sam. Jak znajde dokladny cytat i autora to go zmieszcze).
POMYSL NAD TYM.[/QUOTE]

[QUOTE=Blade__;841012]Przypominam, ze w/g polskiego prawa (i nie tylko) dopóki nie ma dowodów przestępstwa dopóty osoba jest ,,czysta,, Jeśli otrzymamy wiarygodne informacje, ze ktoś z naszych Userów z grupy ,,Biznes,, i nie tylko sprzedaje świadomie towar lewego pochodzenia to z automatu jego ogłoszenia zostaną usunięte a odpowiednie służby powiadomione o tym.
Wykupienie grupy ,,Biznes,, nie chroni ewentualnych oszustów przed konsekwencjami swoich działań - daje tylko szanse na lepsz
ą promocje i możliwość zarobkowania na MyApple.
[/QUOTE]

[QUOTE=mrfreeze;844043]Jesli kupisz karte na allegro to zobaczysz taki komunikat w itunes:
[QUOTE]"Your account was disabled because the purchaser of an iTunes Gift Certificate redeemed to your account has refuted the charges with his or her credit card company.

When charges are reported as unauthorized, any remaining iTunes Store credit from the disputed purchase is considered unauthorized and is removed from the account.

If you purchased the iTunes Gift Certificate on an auction website, it may have been part of a fraud claim. You may want to address the issues with your purchase to the seller, or use any dispute resolution service provided by the auction website or other remedies that might otherwise be available to you.

If the iTunes Gift Certificate was purchased from Apple, the buyer will need to contact his or her credit card company to discuss the disputed purchase.

You can now resume purchasing from the iTunes Store, but the funds from the fraudulent iTunes Gift Certificate will not be made available to you."[/QUOTE][/QUOTE]

[QUOTE=LASERman;843680][QUOTE=mrfreeze]Wasza hipokryzja mnie przeraza. Przeciez to sa czyjes realne pieniadze ukradzione z jego karty kredytowej!!! To nie to samo co zainstalowanie pirackiego oprogramowania, tutaj to jest zwykla kradziez i zwykle paserstwo.
Jeszcze raz powtarzam dowody sa dwa: cena i sprzedaz samego kodu a nie zdrapki. [/quote]
Ten sposób rozumowania prowadzi do podejrzenia każdego, sprzedającego cokolwiek w cenie niższej niż w sklepie o kradzież. Rozumiem że jako policjant zamykałbyś każdego kierowcę nie posiadającego faktury zakupu samochodu który prowadzi za kradzież auta?

[QUOTE]"I ran across this thread while researching iTunes gift card fraud, and felt I needed to share some informtion with all of you, especially those of you who think nothing of purchasing these deeply-discounted cards from online auction sellers because you believe that the seller is buying in bulk or has made a deal with Apple.

This week, over $500 worth of fraudulent iTunes purchases appeared on my bank account. The majority of the transactions were in increments of $50, with a few at $100 and $200. I contacted my bank to dispute the transactions, and they said that it- to state the obvious- that someone stole my debit card number. I had to cancel my card, file complaints, and am still going through the hassle of not only the inconvenience of not having easy access to my bank account, but also of waiting to get my stolen funds refunded.

I contacted Apple, and the customer service representative told me that the person set up a fake account and used my card to purchase online gift cards, which are basically just a code used to add funds to an iTunes account. He said that there's a widespread problem of people doing this and then selling the gift card codes on ebay, usually at a steep discount. He advised me to contact my bank to report the theft, and that Apple would work with them to be sure that I get my money back. Also, he had access to the gift card numbers purchased with my stolen credit card number and said they'd be cancelled.

So, here I am, waiting for my money... my money... to be returned to me while some thief is profiting on ebay."[/QUOTE]
Przedstawiłeś pojedyńczy przypadek opisu kradzieży NIE MAJĄCY DOWODOWEGO ZWIĄZKU z kwestionowanym sprzedawcą, a tymczasem w kraju w którym mieszkam powszechne są voucher'y, promocje otrzymywane wyłącznie droga elektroniczną (e-mail) bez odpowiednika papierowego. Powszechną praktyką są wyprzedaże towarów zalegających na półkach sklepowych po cenie kilkukrotnie redukowanej, tak samo jak rozdawnictwo wśród pracowników, tak samo jak kolekcjonowanie różnych giftów przez sprzedawców, które powinny być rozdawane przy dużym zakupie - nie tylko dlatego że klient się nie upomniał o przysługujący mu gratis ale często dlatego że go nie chciał (tu nie ustawiają się kolejki po śruby do okrętu podwodnego tylko dlatego że za darmo), tu w końcu są tez tacy którzy z racji wykonywanej pracy (pośrednictwo, przedstawiciel handlowy) dostają tyle kuponów że nie są w stanie ich wykorzystać - dla przykładu, znam człowieka, który otrzymuje z pracy za darmo tyle dysków twardych że pomimo rozdawania rodzinie i wszystkim znajomym mógłby "zupę na nich gotować" ale mimo stanu nowy, nieużywany, legalny żaden nie posiada opakowania - procedura wymaga by nie miały opakowania handlowego i po prostu nie trafiły na rynek ponownie jako pełnoprawny towar handlowy z gwarancją producenta.

Oczywiście sytuacja w której karty sprzedawane są znacznie poniżej wartości jest podejrzana ale mimo to NIE JEST JEDNOZNACZNA, a jest oczywiste że sprzedawca nie ujawni swoich źródeł/dostawcy.
Powtarzam za Blade_ - nie mamy wystarczających przesłanek by usuwać takie ogłoszenia.
PS
Bez obaw, mimo wszystko to jednak cały czas "Pytong obserwuje" ;-)[/QUOTE]

[QUOTE=edi15ta@gazeta.pl;850483][QUOTE=mrfreeze]Jesli kupisz karte na allegro to zobaczysz taki komunikat w itunes:
"Your account was disabled because the purchaser of an iTunes Gift Certificate redeemed to your account has refuted the charges with his or her credit card company.

When charges are reported as unauthorized, any remaining iTunes Store credit from the disputed purchase is considered unauthorized and is removed from the account.

If you purchased the iTunes Gift Certificate on an auction website, it may have been part of a fraud claim. You may want to address the issues with your purchase to the seller, or use any dispute resolution service provided by the auction website or other remedies that might otherwise be available to you.

If the iTunes Gift Certificate was purchased from Apple, the buyer will need to contact his or her credit card company to discuss the disputed purchase.

You can now resume purchasing from the iTunes Store, but the funds from the fraudulent iTunes Gift Certificate will not be made available to you."[/QUOTE]
Nieswiadomie pare tygodnie temu kupilem taki GC, pare dni temu z iTS dostalem wlasnie podobnego maila. Tak wiec blokady kont to nie sa mity. Mozliwe ze gdybym wydal caly kredyt w krotkim czasie to nie doszloby do tego...[/QUOTE]

[QUOTE=mrfreeze;854351][QUOTE=Daniolol]Może ktoś polecić jakiegoś sprawdzonego sprzedawce na allegro ?? Nie chciał bym potem się dowiedzieć ze coś nie działa i inni chyba też nie.:)[/QUOTE]Zawsze pytaj o skan karty (zdrapki), nie kupuj samego kodu bo to na 99% trefny towar.Nie wierz w bzdury typu program lojalnosciowy itp bo to tylko przykrywka dla paserstwa.
Najlepiej poprosic kogos znajomego o kupno karty w stanach i przeslanie kodu ze zdrapki.
Kupujac uczciwie przygotuj sie na wydatek 50$ + prowizja sprzedajacego za karte o nominale 50$.[/QUOTE]

[QUOTE=borzar;859393][quote=LASERman]Skoro w kółko to powtarzacie że wszyscy kradną i oszukują to w końcu nawet najuczciwszy nie będzie miał innego wyjścia...
Kolejny powód by nie wracać do smutnego kraju. Wstyd proszę Państwa.[/quote]Wszyscy nie, ale jest w PL duża tolerancja do "znalezione - nie kradzione".
Spróbuj zostawić rower pod sklepem bez blokady - zaraz znajdzie się "uczciwy" znalazca 8-)
Ciągle wiele osób świadomie popiera złodziejstwo - np. kupują radia czy telefony bez ładowarki, pudełka i papierów na giełdzie/komisie bo tanio i okazja. Wiele przyznaje się z uśmiechem na twarzy, że ściąga pirackie oprogramowanie, filmy i muzykę i nie odczuwa żadnej skruchy. Baaa... Nawet są dumni z tego, że są sprytni. Przy tym kupowanie kodów GC do iT Store po 1,8 PLN za 1$ to naprawdę pikuś.
Zapraszam do PL to sam sobie wyrobisz zdanie :lol:[/QUOTE]

[QUOTE=Nathan Grawesh;875929]Zamieszaczam tutaj bo wydaje mi się to odpowiednim miejscem. Kupiłem jakiś czas temu kartę podarunkową na Allegro, ale dzisiaj, po jakimś miesiącu użytkowania została zablokowana. Parę dni temu przed kupnem programu w iTunes Store trzeba było zaakceptować zmienione warunki umowy.

Czy ktoś, kto również korzysta z US AppStore ma podobny problem z zablokowanym kontem? Apple zaczęło ściagać pół-uczciwych użytkowników, którzy nie chcą crackować programów i banować im konta?[/QUOTE]

[QUOTE=maxijazz;922593]Prawa nie studiowalem. ale wydaje mi sie:
1. uzywanie lewych GC podpada pod paserstwo, a przynajmniej wspoludzial - powazna sprawa, jezeli wiedzialo sie o procederze
2. podanie falszywych danych w ITunes, to poslugiwanie sie falszywymi danymi identyfikacyjnymi lub tozsamoscia - lekki lub sredni ciezar, na szczescie nikomu z US nie chce sie tego scigac
3. uzycie karty z terenu Polski, to zlamanie regulaminu sklepu - malo istotne jak nasikanie do publicznego basenu
4. sciaganie muzyki, mozliwe zlamanie prawa autorskiego - nic powaznego dopoki nie jest masowe

Poprzez zakup lewej GC zawsze narobimy klopotu: wlascicielowi karty albo Apple (Apple placi Wielkiej Czworce za kazde sciagniecie, nawet za to za ktore musialo zwrocic kase wlascicielowi karty kredytowej). Generalnie zyskuja zlodzieje i paserzy, traca wszyscy pozostali, bo koszt "niezaplaconych" downloadow, czy wyjasniania/obslugi lewych transakcji podnosi koszt muzyki dla kazdego z nas.
Jestem pewien, ze jezeli Apple mogloby zarobic na sprzedazy muzyki w Polsce to sklep, juz by byl. Ostatnio mozna bylo poczytac (moze i na myapple.pl), ze jednym z powodow obecnej sytuacji jest m.in. ZAIKS.

Przez takich ludzi jak psych0l, czy arsaghar, a ogolnie przyzwalajacych na nieuczciwosc, pochwalajacych, czy dumnych z jej istnienia, nigdy nie bedzie w Polsce lepiej.

Generalnie za najwazniejszy powod polskiej degrengolady uwazam brak wyciagania konsekwencji w stosunku do dzialajacych nieuczciwie, nie dopelnialacych swoich obowiazkow, lamiacych prawo.[/QUOTE]

[QUOTE=domeen;926656]ludziom, którzy kupują giftcardy na allegro za 1/3 ceny pozostaje tylko życzyć aby kiedy to z ich karty kredytowej ktoś opłacił 100 takich kart, sprzedał na allegro i musieli się wozić aby odzyskać pieniądze! Na dodatek życzę, aby bank zwlekał ze zwrotem kasy długie miesiące!

BTW płacenie złodziejowi za coś co ukradł to pomijając aspekt prawny - idiotyzm!
Jeśli ktoś czuje się lepiej płacąc za kradzionego GiftCarda niż ściągając mp3 z torrentów - jest dla mnie skończonym kretynem, który okrada sam siebie.
Pojawia się nowa forma złodziejstwa - ludzie zamiast być okradanymi - oddają kasę złodziejom dobrowolnie.[/QUOTE]

#2 joasia

joasia
  • 130 postów
  • SkądKrakow, Poland

Napisano 23 lipca 2008 - 20:03

Ja moge polecic zakup u @Kozabart. Wszystko bardzo sprawnie i pewnie :).

#3 wkurpiel

wkurpiel
  • 24 postów

Napisano 23 lipca 2008 - 20:11

również polecam @kozabart - juz kilka zakupów za mną

#4 bobix

bobix
  • 493 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lipca 2008 - 16:54

Czy jest jakaś róznica między gift cardami z US a UK? Tzn. chodzi mi o to czy te z UK bedzie dzialalo w PL? Bo jak rozumiem wszyscy, którzy kupuja te karty z US zakładaja fikcyjne konta z adresem w US, tak? Czy można, więc zrobic tak samo z kartami z UK? Nie zauważyłem jakoś kart z UK na Allegro...

#5 makemebold

makemebold
  • 136 postów

Napisano 24 lipca 2008 - 16:58

Czy jest jakaś róznica między gift cardami z US a UK? Tzn. chodzi mi o to czy te z UK bedzie dzialalo w PL? Bo jak rozumiem wszyscy, którzy kupuja te karty z US zakładaja fikcyjne konta z adresem w US, tak? Czy można, więc zrobic tak samo z kartami z UK?
Nie zauważyłem jakoś kart z UK na Allegro...


Nie zauważyłeś kart z UK na Allegro ponieważ na iTS UK jest dużo drożej ;) Nikt by takich kart nie kupował.

#6 kozabart

kozabart
  • 354 postów

Napisano 25 lipca 2008 - 16:20

Dokladnie wcale sie nie oplaca ...

#7 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 lipca 2008 - 11:35

przypominam po raz enty, ze nie mozna legalnie kupic utworow w itms nie majac obywatelstwa danego kraju.

@kozabart prosilem wielokrotnie o niezamieszczanie ogloszen w tym dziale, ale widze ze niektorzy sa niereformowalni.

#8 kozabart

kozabart
  • 354 postów

Napisano 26 lipca 2008 - 20:01

sorry migrena ale nie wiem gdzie prosiles , napewno nie mnie ... nie otrzymalem zadnej wiadomosci tylko odrazu dales mi czerwna kartke i w dodatku na 5 miesiecy ... lekka przesada ... co do Twojego rozumienia prawa to nie zgadzam sie z nim ...

#9 gh_

gh_
  • 107 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 sierpnia 2008 - 13:48

Migrena walkuje to bez konca....jego prawo...
Jesli ja kupilem legalnie mojego ipoda.... i moglem bez zadnego problemu zalozyc konto iT [us] moglem z updatowac ipoda do JU a podtem do 2.o kupowac gry i muzyke placac $[ami] dla iT. To ja to widze tak. Ide ulica a tu patrze :o Media otwarty, nikogo nie ma. Wchodze biore ipoda touch [np.] klade pieniadze na kasie z karteczka "dziekuje" czy ktos tu zrobil cos zlego?? Jesli iT niechce moich dolarow to niech robi tak zeby ludzie nie rejestrowali sie i im nie placili!!! Ale po co...? kasa plynie wiec kto zabanuje konto komus kto wydaje $ w iT??? Chyba tylko migrena....

---- Dodano 05-08-2008 o godzinie 16:11 ----
Rownierz polecam @kozabart'a - udane zakupy gwarantowane!

#10 kozabart

kozabart
  • 354 postów

Napisano 10 sierpnia 2008 - 13:56

Dokladnie zgadzam sie z Toba gh_ ...

#11 Denver

Denver
  • 53 postów
  • SkądGiżycko / Wrocław

Napisano 12 sierpnia 2008 - 20:44

Polecam kupno Gift Card u kozabarta, wszystko poszło bardzo sprawnie :) No to do zakupów!

#12 AnS

AnS
  • 17 postów

Napisano 15 sierpnia 2008 - 01:00

Czytajac Was nasunelo mi sie pytanie. W jakiej jakosci sa uteory na iTunes? mp3 256, 320 czy w innym formacie?

#13 auntie_alicia

auntie_alicia
  • 74 postów
  • SkądWarschau, Poland

Napisano 15 sierpnia 2008 - 01:47

przypominam po raz enty, ze nie mozna legalnie kupic utworow w itms nie majac obywatelstwa danego kraju.

@kozabart prosilem wielokrotnie o niezamieszczanie ogloszen w tym dziale, ale widze ze niektorzy sa niereformowalni.

No zaraz, chwileczkę! Przecież normalnie kupuję utwory z iTunes. Płacę moją własną ciężko zarobioną kasą. To co, mam ściągać z torrentów czy jak??! Litości! Dajcie nam szansę nie być piratami.
Zresztą mam wrażenie, że Apple nie ma nic przeciwko temu - pecunia non olet :-)
A Kozabarta polecam, też u niego kupuję.

A poza tym nie masz racji, Migrena. Obywatelstwo kupującego nie jest przedmiotem zainteresowania iT, chodzi o residence :-)

#14 bigmanpl

bigmanpl
  • 74 postów

Napisano 15 sierpnia 2008 - 07:58

Czytajac Was nasunelo mi sie pytanie. W jakiej jakosci sa uteory na iTunes? mp3 256, 320 czy w innym formacie?


AAC, bitrate jaki widziałem to od 128 do 256 kbps.

#15 AnS

AnS
  • 17 postów

Napisano 15 sierpnia 2008 - 12:50

Dziekuje za odpowiedz

#16 kozabart

kozabart
  • 354 postów

Napisano 17 sierpnia 2008 - 11:28

AAC, bitrate jaki widziałem to od 128 do 256 kbps.

Ja widzialem tylko mp3 , a dosyc czesto korzystam !

#17 gh_

gh_
  • 107 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 sierpnia 2008 - 16:35

kozabart naprawde godny polecenia sprzedawca!! Ja kupuje u niego i jestem bardzo zadowolony.
A co do iTunes; to warto wybierac albumy z dopiskiem iTunes Plus [jakosc 256 kbps].

#18 Papilion

Papilion
  • 1 postów

Napisano 17 sierpnia 2008 - 20:24

Wczoraj kupilem karte od KOZABARTA.Rewelacyjna obsluga i podejscie do klienta,zwlaszcza takiego komputerowego ignoranta jak ja. Polecam.

#19 keramzyt

keramzyt
  • 78 postów

Napisano 22 sierpnia 2008 - 21:57

także kupiłem kartę od kozabarta i jestem bardzo zadowolony z obsługi i kontaktu. Na pewno kupię ponownie od niego. Gorąco polecam.

#20 cristal

cristal
  • 202 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpnia 2008 - 21:13

kozabart a sprzedajesz tez te po 0.99$ i 10$?

#21 nitr0

nitr0
  • 850 postów
  • SkądGryfino, Poland

Napisano 25 sierpnia 2008 - 22:07

he? Gift Cards są 15$ 25$ i 50$ więc o jakie 0.99$ ci chodzi? ;P

#22 loon

loon
  • 173 postów
  • SkądLubon, Poland

Napisano 29 sierpnia 2008 - 14:33

A poza tym nie masz racji, Migrena. Obywatelstwo kupującego nie jest przedmiotem zainteresowania iT, chodzi o residence :-)


Witam,
nie bede stawal w niczyjej obronie ale @migrena ma racje co do zasady. Nie chodzi o iT i jego podejscie do zarabiania tylko o prawo obowiazujace w tym kraju. Niestety bardzo nie elastyczne i z epoki lodowcowej ale jednak obowiazujace. No a teraz chyba tez kupie jednego gifta 8-)

Ale na powaznie takie sa fakty. Faktem jest tez to ze nikt nikomu nie moze zabronic tego czy tamtego.

#23 kozabart

kozabart
  • 354 postów

Napisano 31 sierpnia 2008 - 13:26

Hej :) juz kozabart dostepny po wakacjach :) Wiec gift cardy mam od 40$ do nominalu jaki zechcesz ! pozdrawiam

#24 nitr0

nitr0
  • 850 postów
  • SkądGryfino, Poland

Napisano 05 września 2008 - 18:50

kupiłem u kozabarta GC, wszystko gładko i sprawnie :) polecam zakup GC u niego, ponieważ ma najbardziej atrakcyjne ceny!

#25 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2008 - 19:14

Jakiś czas temu natrafiłem na ten wątek na forum. Później znalazłem aukcję na allegro. Spróbowałem, kupiłem gifta i jestem bardzo zadowolony z obsługi. Tak jak mówiłem kozabart ma u mnie stałego klienta :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych