Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Polska bez Szarika i Klossa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Polska bez Szarika i Klossa (0 użytkowników oddało głos)

  1. Tak (3 głosów [15.79%])

    Procent z głosów: 15.79%

  2. Nie (13 głosów [68.42%])

    Procent z głosów: 68.42%

  3. Nie mam zdania (3 głosów [15.79%])

    Procent z głosów: 15.79%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#51 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 lipca 2006 - 13:25

Tak jak przesada sa tytuly "Zloto dla zuchwalych", "Komandosi z Nawarony" i inne... Ot. Rozrywka. A taki "Gladiator"?... :) pzdr

#52 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 16 lipca 2006 - 19:35

chodzi mi o to w skrócie, że Polska strasznie nie chciała, aby wyzwolił ją Związek Radziecki. Poza tym, można czasem przeczytać, co się u nas działo podczas wkraczania armii czerwonej: generalnie gwałty, kradzieże, palenia itd. Czterej pancerni są przekłamaniem od początku do końca, może z jednym wyjątkiem, że i tak na górze zawsze dowodził jakiś ruski..

#53 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lipca 2006 - 19:40

Większość filmów to przekłamania. Weźmy takie westerny na przykład. Sami źli indianie i kowboje bez skazy... Od tego jest historia w szkołach żeby ludzi nauczyć jak to naprawdę było.

#54 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 lipca 2006 - 20:22

chodzi mi o to w skrócie, że Polska strasznie nie chciała, aby wyzwolił ją Związek Radziecki.


To nie ma zwiazku z zalozeniami produkcji film/tv/dvd

Poza tym, można czasem przeczytać, co się u nas działo podczas wkraczania armii czerwonej: generalnie gwałty, kradzieże, palenia itd.


Inny target, inna godzina emisji, inna ilosc potencjalnych widzow. Gdybys oczywiscie chcial zrobic taki film.

Czterej pancerni są przekłamaniem od początku do końca, może z jednym wyjątkiem, że i tak na górze zawsze dowodził jakiś ruski..


Czego sie spodziewales po jadącym z ZSRR do Berlina czolgu , w ktorym zaloge stanowi m.in. Gruzin i bliżej nieokreślony potomek jakiegoś syberyjskiego myśliwego? Że będzie nad nimi stał gen. Montgomery? :)

Niewiele wcześniej od Czterech Pancernych powstaje przecież choćby "Kanał" Wajdy. Tyle, że to inny widz końcowy i tyle.

#55 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 17 lipca 2006 - 15:55

napisałem dlaczego uważam, że pancerni słusznie mogą zostać wycofani, lecz do każdego argumentu można znaleźć kontrargument. Tak czy inaczej, cała polemika mi wygląda na odwracanie kota ogonem. Niektórzy są za, inni przeciw i tak pozostanie. No i chciałbym sprostować moją wcześniejszą wypowiedź, jakoby janek jeździł w dywizji pancernej. Otóż dywizją pancerną dowodził gen. Maczek i ciągnął od zachodu.

#56 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 17 lipca 2006 - 18:30

hehe jako z wykształcenia historyk powiem wam że te filmy są niezłym zakłamaniem historii ale to każdy wie. Kombatanci którzy pamiętają agentów niby polski ludowej na garnuszku NKWD mają prawo dość oglądania tego każdy z nas widział ten film 1000 razy więc żadna strata jak go nie puszczą a, kombatanci będą mieć satysfakcję że dożyli czasów gdzie klosów się nie wielbi Z 4 pancernymi i psem to inna sprawa dramat armii Berlinga tych którzy nie zdążyli z Andersem i tak dalej stanie u nogi z bronią w czasie pow. Warszawskiego mimo próby przebicia się bez wsparcia ruskich itd. taka historia naszego narodu... P.S. pytanie skąd Janek z 4 pancernych i doga :) na syberii jak ponoć pochodzi z centralnej polski ??:)

#57 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 lipca 2006 - 20:59

No, w pewnym okresie Syberia byla jak nowojorski Greenpoint, 99% Polakow ;P

#58 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 17 lipca 2006 - 21:21

No, w pewnym okresie Syberia byla jak nowojorski Greenpoint, 99% Polakow ;P

dowcip na bardzo niskim poziomie :confused:

#59 agutek

agutek
  • 2 postów
  • SkądIrlandia

Napisano 17 lipca 2006 - 21:49

dzien dobry wszystkim, to moj pierwszy legalny raz :), (nielegalnie tzn. bez ujawniania sie bywam od dawna tj od prawie roku :)) i tak na pierwszy raz to chce tylko powiedziec, ze brak klossa i czterech pancernych to jakos przezyje, ale zeby tak drastycznie szarika usuwac!!! :) mam nadzieje, ze chociaz tacy weterani jak pankracy czy ferdynand wspanialy ocaleja i bede mogla chociaz czasami cofnac sie w czasie i wrocic do tesknych dzieciecych czasow :) dziekuje :)

#60 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 18 lipca 2006 - 09:48

pomnik psa cywila już gdzieś stoi. Też pełen zakłamania film.

#61 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipca 2006 - 10:33

nie zapędziłeś się trochę? nie "jakaś" tylko komunistyczna idea aby przeflancować historię, pod naciskiem szwagra ze wschodu.

A jakież ma znaczenie, czy idea była taka, siaka czy owaka? Czy gdyby to była idea, dajmy na to, katolicka, narodowa czy liberalna to "przeflancowywanie historii" przestałoby być przeflancowywaniem? Kłamstwo to kłamstwo, nieprawdaż?

#62 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipca 2006 - 10:40

And the truth is out there... Zawsze były trzy prawdy: nasza prawda, wasza prawda i g... prawda...

#63 Monk

Monk
  • 354 postów
  • SkądWrocław / Gliwice / Przemyśl

Napisano 18 lipca 2006 - 10:41

A jakież ma znaczenie, czy idea była taka, siaka czy owaka? Czy gdyby to była idea, dajmy na to, katolicka, narodowa czy liberalna to "przeflancowywanie historii" przestałoby być przeflancowywaniem? Kłamstwo to kłamstwo, nieprawdaż?


Zgadzam się!

#64 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 18 lipca 2006 - 10:54

Cały ten wątek wkrótce zrobi się OT, bo -- jak się mówi na mieście -- Jaruś zdecydował się ściąć Bronka, czyli Janki i Klosy wracają, wraca też redaktor Maj (no kto pamieta, kto?), a także, ponieważ do TVP ławą wejdą kolesie Andrzejka, wróci też pasmo programów rolniczych "Nowoczesność w domu i zagrodzie" oraz NURT. Już zaczynam nucić: tarararara taram tam tam tam...

#65 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipca 2006 - 11:07

Poważnie? Na razie widzę, że ścięli Owsiaka - Link

#66 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 18 lipca 2006 - 11:27

A Ty Andrzej to byś chciał, żeby tak od razu. To nie po kaczemu (zobacz przypadek Kazia) -- najpierw zapada wyrok, potem czekamy na błąd denata, mija miesiąc albo dwa, i łup w łeb, i robimy go np. biografem pary (tfu, chciałem powiedzieć: dwójki) panującej...

#67 Monk

Monk
  • 354 postów
  • SkądWrocław / Gliwice / Przemyśl

Napisano 18 lipca 2006 - 11:29

Poważnie? Na razie widzę, że ścięli Owsiaka - Link

Mam poważnie dość tego pieprzonego pisu!!! Jak mogli Owsiaka wywalić z tv!!! Gość organizuje orkiestre, połowie szpitali prezenciki sprawił!!! Naprawdę cholerni endecy!!!!! Bo dla nich pasyfista = anarchista = lewicowiec = socjalista = komunista a w końcu trzeba ich tepić!!! [sic!]

Proponuje przeprowadzic wariant 'piatego października'...

#68 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipca 2006 - 11:30

Znaczy, tradycyjnie od d... strony? Tyż można ;-) A Owsiak może się nie martwić, zaraz go przygarnie TVN albo inny Polsat...

#69 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 18 lipca 2006 - 11:39

Monk, nazbyt emocjonalnie podchodzisz do sprawy. Gdyby prezesem TVP został Owsiak, a Wildstein miał swój programik o lustracji księży, leciałby nawet szybciej, koledzy z Czerskiej nie musieliby nawet dzwonić. To logika światopoglądowej wojny, tu nie ma miłosierdzia...

#70 Monk

Monk
  • 354 postów
  • SkądWrocław / Gliwice / Przemyśl

Napisano 18 lipca 2006 - 11:50

Że niby Orkiestra vs. Lustracja Księży? No bez przesady chyba są to sprawy nie do porównania...

#71 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 18 lipca 2006 - 11:57

Czy ja wiem... Pogadaj z ks. Zaleskim (nb. świętym człowiekiem, który życie poświęcił chorym dzieciom, to taki krakowski Owsiak), może to ci coś przejaśni. Zważ też, że program Kręcioła to było takie umpa siema umpa, a nie działalność charytatywna... Zostawmy to, Monk, bo zaraz rozpęta się tu kolejna wojna, i znów nie będzie litości.

#72 Conrad

Conrad
  • 376 postów

Napisano 18 lipca 2006 - 13:06

Granica między naturalną, że tak powiem, selekcją programową w TVP i nie tylko, a "cięciem" z przyczyn ideologicznych jest bardzo rozmyta i trudna do uchwycenia na początku. Szarik, Kloss, Wielka Gra, Owsiak... Ja to widzę, że granica została przekroczona i cała lawina dopiero powoli rusza. To nie ma znaczenia, czy sympatyzuję z Owsiakiem, czy jestem na tyle głupi by uczyć się historii z serialu (ale mogę się uczyć o przyjaźni w trudnych czasach) itd., znaczenie ma to, że TVP została "odzyskana" dla pisu i stanie się znowu "jedynie słuszną i prawdziwą" telewizją. Jest to logiczne z punktu widzenia władców 4 RP, którzy chcą wszystkim i wszystkimi rządzić, ale ja będę protestował: nie życzę sobie by ktoś za mnie ustalał kanony mojego życia. Parafrazując pewne powiedzenie o demokracji: nienawidzę twoich poglądów, ale oddam życie byś mógł je głosić. Zawsze mnie interesowały początki wielkich (nie znaczy dobrych) idei, ludzi, państw, ustrojów, czyli moment przepoczwarzania się. Odnoszę wrażenie, że taki moment w historii mamy teraz w naszym kraju, i mam swoją pewność, że to nie będą dobre lata dla Polaków. Ciekawe kiedy nie zobaczymy w TV Kuby Wojewódzkiego czy Szymona Majewskiego? Będę trochę kassandryczny, ale mohairowy świat nadciąga...

#73 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipca 2006 - 13:15

Ciekawe kiedy nie zobaczymy w TV Kuby Wojewódzkiego czy Szymona Majewskiego?
Będę trochę kassandryczny, ale mohairowy świat nadciąga...

No, to akurat telewizje komercyjne... ale i do nich się powoli dobiorą. Kary, cofnięcie koncesji itd.
Mnie osobiście denerwuje zawsze to, że KAŻDA opcja, dorwawszy się do władzy rozpoczyna kolejny program naprawy Rzplitej, polegający głównie na demontażu tego, co zmajstrowali poprzednicy...

#74 rafal_k

rafal_k
  • 227 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipca 2006 - 13:37

Ja tam miłośnikiem obecnej władzy nie jestem - ale czy nie jest to trochę tak, że wiele osób negatywnie ocenia KAŻDĄ zmianę w TVP wprowadzoną przez obecny zarząd? Terentiew poleciała, ach jaka szkoda, Wielkiej Gry nie ma - SLD szykuje protest (ciekawe, ilu posłów oglądało WG), Owsiak traci program - ach, ach faszyści u bram, nie wyemitowanie Szarika po raz 1000 - cenzura. Czy to aby nie przesada? Jak to takie telewizyjne rarytasy, to wnet kupi je TVN. Tylko, że to pewnie będzie tak, jak z piłkarzem Kłosem. Wczoraj w radio słyszałem rozmowę z rzecznikiem stosownego klubu, który powiedział, że Kłos będzie grzał ławę. No i dziennikarz zareagował podobnie, jak wielu forumowiczów "ach, ach, przecież to taki znakomity piłkarz nożny". Na to pan rzecznik odpowiedział spokojnie - "Tak, to znakomity piłkarz. Ciekawe tylko, że kiedy ogłosiliśmy, że go chcemy sprzedać, to nikt się nie zgłosił...".

#75 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 18 lipca 2006 - 13:41

Andrzej, mogę się z Tobą założyć o dobrą wódkę, że nie dobiorą się do prywatnej telewizji, co najwyżej sama prywatna telewizja wejdzie im w kacze zadki (jak rednacz Sukcesu, który nakazał wyrywać z całego nakładu kartki z antykaczym felietonem). Tak to zadziała. Ale -- ponieważ to prawicowe pokraki są, więc po drodze się wezmą za łby, i za 3 lata wróci Olek z telekwiatkoszczakiem i czarzasio, no i Lew wyjdzie z paki. Chocholi taniec, raz dookoła, raz dookoła...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych