Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Polska bez Szarika i Klossa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Polska bez Szarika i Klossa (0 użytkowników oddało głos)

  1. Tak (3 głosów [15.79%])

    Procent z głosów: 15.79%

  2. Nie (13 głosów [68.42%])

    Procent z głosów: 68.42%

  3. Nie mam zdania (3 głosów [15.79%])

    Procent z głosów: 15.79%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Conrad

Conrad
  • 376 postów

Napisano 07 lipca 2006 - 16:04

To co się dzieje w Polsce, zdaje się przekroczyło wszelkie granice śmieszności: prezes Wildstein zapółkował "4 pancernych" i "Kpt. Klossa":
http://wiadomosci.ga...0,3469371.html#
Proponuje przeczytać tego newsa z uwagą i zrozumieniem :). Gdy byłem młody oglądałem te filmy nie dlatego, że szukałem prawdy historycznej, ale dlatego, że je lubiłem. Stanowią one znaczące kamienie milowe w historii naszej kinematografii, a teraz mają porosnąć kurzem, bo naszym chorym na nienawiść władzom i strupieszałym organizacjom się nie podobają.
Pytam się czasem siebie (a jestem już dość wiekowy): człowieku, a może to źle z tobą, a może ONI mają rację?
Powiedzcie mi czy kaczokracja jest dobra? Albo nie, dajmy spokój polityce.
To powiedzcie chociaż co sądzicie o tej decyzji?
Jestem zbulwersowany jak dawno nie byłem. I smutny

A na koniec jeszcze cytat z komentarzy pod artykułem w Gazecie:
"I jeszcze pies Pankracy podstępnie zakłamuje oczywistą prawdę, że psy nie
gadają. A przecież psy nie mają dostatecznie rozwiniętego narządu mowy! No tak
nie może być! Nie wspomnę o chodzącej pyzie, smoku wawelskim, śpiewającym
Coralgolu, ołówku o magicznych właściwościach i całej tej łże-gromadzie! Ale
najgorszy to jest Kubuś Puchatek, bo nie zna daty bitwy pod Kircholmem!"

#2 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 07 lipca 2006 - 16:17

Paranoja :(. Moje ulubione seriale zdjęli :(. Pamiętam jak lata temu w każde wakacje codziennie ogladałem pancernych. Wiadomo, że film to fikcja. Od faktów jest w szkole historia. Trzeba będzie zdobyć jakieś wersje na DVD, to w przyszłości będę je puszczał swoim dzieciom. Chyba lepsze są takie "zakłamane" seriale od tego amerykańskiego ścierwa.

#3 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 07 lipca 2006 - 16:18

Po prostu szkoda gadać ... :( Sam nie wiem co napisać o takiej głupocie.

#4 Monk

Monk
  • 354 postów
  • SkądWrocław / Gliwice / Przemyśl

Napisano 07 lipca 2006 - 16:24

Hey ale przecież tak naprawde nie wiemy dla kogo pracował Kloss!!!! (ubustwiam polską endencję)

#5 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 07 lipca 2006 - 16:26

Ludziska - na serio - dajcie sobie luz - to nie jest na szczescie forum o polityce i niech chociaz tu sie ona nie panoszy (polityka). Taka debata ma zbyt wiele aspektow by na szybko "czarno-bialo" skwitowac ja w kilku slowach. A fanom obu serii zycze by wkrotce mogli sciagnac je w calosci i z polskiego iTMS ;)

#6 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 07 lipca 2006 - 16:42

E, chyba kombatanci ktorzy tracili zycie i zdrowie z rak takich katow jak chociazby Stefan Michnik (wlasciwie Szlechter, brat przyrodni szefa Wyborczej, 9 wyrokow smierci) maja prawo nie chciec takich bzdur w telewizji? Pamietam jak bylem maly za komuny to ogladalem 4 panzernych, jacy to ruscy byli wspaniali itd, ale mialem w rodzinie pogadanke. Zeby wq to nie wierzyc, bo to bzdura, bo ro kaci itd itd. Tak ze mialem dystans. Zwlaszcza starsze osoby z rodziny i znajomych dostawaly szalu jak szedl w TV Klos albo 15 mgnieni wiosny albo Stirlitz.. Mysle,ze Kloss mimo wszystko powinien isc w telewizji, ale pownien byc do tego gowna komentarz historyczny.

#7 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 07 lipca 2006 - 16:50

Dziwny jest ten.. nie, nie świat - kraj!

#8 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 lipca 2006 - 16:55

Bylo nie glosowac na PiS. Inna sprawa, ze emitowanie tych seriali rok w rok tez bylo zdrowa przesada.

#9 pmG4

pmG4
  • 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lipca 2006 - 17:20

A propo tych wersji na DVD, to ostatnio widziałem pakiet (9 płyt) na CGK w Warszawie (klos) :)

#10 Adams78

Adams78
  • 158 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lipca 2006 - 17:45

Precz z imperialistycznymi podzegaczami wojennymi! Taka mysl mi sie nasunela po obejzeniu paru Kronik z lat '50. Ja juz nie wiem czy teraz lepiej nakrecic kronike AD 2006, czy Misia 2. Co lepsze? Z czego nastepne pokolenia beda mialy wiecej smiechu?

#11 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 07 lipca 2006 - 18:04

Co nowego w jesiennej ramówce?
Bronisław Wildstein: Napewno inaczej będą wyglądac programy informacyjne. Mam nadzieję, że szybko uda się uruchomić 24-godzinny program informacyjno-publicystyczny w TVP3. Pojawią się nowe seriale. Kontynuowany będzie bardzo dobry serial "Oficer". Niby kryminalny, popularny, ale wnoszący coś wartościowego do naszej rzeczywistości. Zarówno czasy PRL, jak i dziesiejsza rzeczywistość nie jest pokazywana w TVP prawie wcale. A jak jest, to nieprawdziwie. Chcę to zmienić. Bo nie chcę, by w TVP w kółko były powtarzane seriale "Czterej pancerni i pies" czy "Stawka większa niż życie". One zakłamują przeszłość. Chcę stworzyć nowe filmy i seriale, które będą coś mówić o rzeczywistości, a nie tylko mechanicznie rozśmieszać".
Newsweek 27/2006.

#12 Conrad

Conrad
  • 376 postów

Napisano 07 lipca 2006 - 18:30

I właśnie tego się boję, że KTOŚ WAŻNY wreszcie mi głupiemu pokaże prawdę, całą prawdę i tylko prawdę. Fajnie, że p. Wildstein, ma ambicje pokazać niezafałszowaną rzeczywistość, tylko niepokojąca jest ta jakobińska bezkompromisowość tego pana: co/kto nie po mojej myśli to won. TV publiczna to nie ogródek przydomowy, który się raz-dwa odchwaści i będzie super. No i może TVP będzie pokazywać samą najprawdziwszą prawdę, tylko tego się po prostu może nie dać oglądać.

#13 db

db
  • 771 postów

Napisano 07 lipca 2006 - 19:25

A ja się cieszę że te prehistoryczne filmy znikną z anteny :D Tak naprwdę to był tylko zapychacz czasu antenowego, kasy nie trzeba wydawać na coś nowego a pare tysiecy osób zawsze się znajdzie które poraz 50 zobaczą 4 facetów i psa wciśniętych do czołgu :D. Rozumiem że tvp to telewizja państwowa i stawia raczej na telewizję kulturalną niż polularną ale bez przesady, jak patrzę na poziom i sposób prezentacjii programów w tvp to mnie krew zalewa :/ Najlepsze są te ich mega-extra-super-cool efekty, np. muzyka w teleaudio o_O chyba od 15 lat się nie zmieniła! TVP jest kaszaniaste i zacofane, nawet wystroje w studiach są beznadziejne, nie mam zamiaru tego oglądać, szczególnie że jeszcze każą za to płacić...

#14 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 07 lipca 2006 - 23:11

z tego co wiem, kpt kloss to była odbitka serialu radzieckiego, więc nie widzę związku z kamieniami milowymi. A poza tym, oba filmy miały służyć propagandzie. Kłamstwo jest zawsze kłamstwem, choćby w najlepszym opakowaniu.. Pytanie, czy stawiać pomnik Gierkowi? Na Śląsku?

#15 Adams78

Adams78
  • 158 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2006 - 02:37

To uczyc ludzi myslec a nie zakazywac by bylo po mysli danej grupy. Poki co widze, ze oboz rzadzacy jedynie zakazywac potrafi. Poza tym trzeba miec dystans do samego siebie i troche serdecznosci. NIc na to nie poradze, ze grupa zakompleksionych istot, dorwala sie do wladzy i teraz pastwi sie nad Krajem. Moze Sienkiewicza tez zakazac? Falszowal historie. Kod Leonarda juz byl przez powiatowe wladze PiSu wyrzucany z kin. Dlaczego? Bo zamiast uczyc myslec, latwiej wprowadzac kolejna ideologie. Na mnie to nie dziala, budzi niesmak, wrecz sprzeciw.

#16 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 09 lipca 2006 - 11:30

Niesmak, wręcz mój sprzeciw budzi to, że jak wreszcie raz jeden pojawia się facet z jajami, co wypier... te wszystkie koterie i dwory z TVP, i nawet ma w tym sukcesy (nieśmiertelna Terentiew padła) to pojawiają się jakieś gadki o ciemnogrodach. Chłopie, jak Kwiatkoszczak z Rywinem robili TVP, to było OK, jak Wiatr był w MEN też było OK, a teraz jak Bronek wybiera to szambo to już nie jest OK? Aha, i przypominam nieśmiało, że to Bronek był jedynym w historii prezesem TVP, który podskoczył urzędującej władzy (czyli kaczolepowi) i nie zatrudnił kolesiów Andrzejka na Woronicza. To fenomen w historii tej instytucji niebywały, ale jak się tylko GW czyta, to się tego nie wie, bo taka wiedza jest rzecz jasna wywrotowa. Niemniej jednak z Szarkiem i Klosem zrobił błąd. Trza było te ramoty zostawić albo to TV Kultura przesunąć, nie byłoby tego gęgania.

#17 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 09 lipca 2006 - 12:31

może nie wszyscy wiedzą, ale po zakończeniu wojny dywizja 4 pancernych ruszyła pacyfikować Podlasie, z tymi samymi czołgami itd. Kiedyś czytałem na ten temat, okropieństwo i okrucieństwo. Film przeinacza fakty, lecz historykom oraz Swiadkom pamiętającym tamte niewesołe czasy na Podlasiu się to nie podoba (żyją jeszcze niektórzy małżonkowie oraz dzieci).

#18 Adams78

Adams78
  • 158 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2006 - 12:43

Nie mowie nic o Bronislawie W. Moj glos dotyczy ogolnie metod dzialania osob zwiazanych z ukladem zwanym potocznie IVRP. Nie zaobserwowalem jeszcze zjawiska polegajacego na traktowaniu ludzi jako jednostek myslacych, majacych prawo wyboru. Zamiast tego jest pewna masa, ktora z zalozenia jest wroga, z "ukladu" i nalezy nia sterowac. Tak wiec wyrzucenie pewnych pozycji z TV z okrzykiem, ze tak trzeba bo to byla propaganda komunizmu i nikt tego teraz ogladac nie moze, sorry ... Nie tak, nie w ten sposob. Dla mnie osobiscie polskie stacje TV sa niewiele warte. Moja osoba nie potrzebuje emocji zaczerpnietych w kolejnych odcinkach, kolejnych seriali. Calkowicie wystarcza mi pakiet kanalow Discovery Channel, TVN24, TVN Turbo, EuroSport. Jakby nie patrzec, kanaly tematyczne :D

#19 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 09 lipca 2006 - 13:42

może nie wszyscy wiedzą, ale po zakończeniu wojny dywizja 4 pancernych ruszyła pacyfikować Podlasie, z tymi samymi czołgami itd. Kiedyś czytałem na ten temat, okropieństwo i okrucieństwo.
Film przeinacza fakty, lecz historykom oraz Swiadkom pamiętającym tamte niewesołe czasy na Podlasiu się to nie podoba (żyją jeszcze niektórzy małżonkowie oraz dzieci).


No wlasnie, u mnie w domu tez nie podobalo sie, ze ogladalem te smieci w stylu 4 pancernych czy Klosa. Bo w rodzinie za duzo osob wiedzialo jak bylo naprawde.

A swoja droga, jak w czerwcu '56 tlumili powstanie w Poznaniu, jak dopalalo sie 13 czolgow i pod UB trwaly ciezkie walki (obie strony mialy CKMy i czolgi, powstancy zdobyczne) i na Poznan szla druga tura ze Slaska, 360 czolgow, to wezwali na pomoc ruskiego generala ktory wslawil sie walka w Stalingradzie. Rada tego ruska zmrozila nawet polskich komunistow: "Towarszysze Poljaki! nalezy ustawic artylerie i sukcesywnie niszczyc dzielnica po dzielnicy. Az kontrrewolucjonisci nie beda mieli gdzie sie schowac".
To i pewnie bylo tak na Podlasiu.

#20 db

db
  • 771 postów

Napisano 09 lipca 2006 - 13:49

Jakby nie patrzeć tylko TVN prezentuje narazie jakiś tam poziom, przynajmniej fakty i tvn24 coś sobą reprezentują, jednak nawet w tej stacjii trafią się takie "perełki" jak serial "Niania Frania" czy jakoś tak... powiem jedno DNO. Nie wiem przez kogo i dlakogo robione są te programy. Wybieram internet jako źródło informacjii i rozrywki, przynajmniej jeszcze tu mam prawo wyboru.

#21 Monk

Monk
  • 354 postów
  • SkądWrocław / Gliwice / Przemyśl

Napisano 09 lipca 2006 - 14:53

Calkowicie wystarcza mi pakiet kanalow Discovery Channel, TVN24, TVN Turbo, EuroSport. Jakby nie patrzec, kanaly tematyczne :D


Ja bym jeszcze dodał do tego pakietu TVP Kultura bo naprawde przyjemna stacja... przynajmniej narazie bo już wywalili panienkę tworzącą/układającą nocny program (bo cholera złe poglądy miała).....

#22 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 09 lipca 2006 - 16:21

Monku, teraz zamiast tej luz panienki będziesz miał monków cięgiem, od rana do wieczora, z przerwą na brewiarz, więc zupełnie nie pojmuję, o co ci się rozchodzi :P A tak w ogóle to jezdem pod wrażeniem, zobaczyłem właśnie tego-jedynego widza TVP Kultura....

#23 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 10 lipca 2006 - 14:33

E, chyba kombatanci ktorzy tracili zycie i zdrowie z rak takich katow jak chociazby Stefan Michnik (wlasciwie Szlechter, brat przyrodni szefa Wyborczej, 9 wyrokow smierci) maja prawo nie chciec takich bzdur w telewizji?
Pamietam jak bylem maly za komuny to ogladalem 4 panzernych, jacy to ruscy byli wspaniali itd, ale mialem w rodzinie pogadanke. Zeby wq to nie wierzyc, bo to bzdura, bo ro kaci itd itd. Tak ze mialem dystans. Zwlaszcza starsze osoby z rodziny i znajomych dostawaly szalu jak szedl w TV Klos albo 15 mgnieni wiosny albo Stirlitz..
Mysle,ze Kloss mimo wszystko powinien isc w telewizji, ale pownien byc do tego gowna komentarz historyczny.


Jakie to proste, wszystkiemu winni żydzi i cykliści.
Dajmy kombatantom prawo do cenzurowania telewizji, to samo prawo należy się też innym grupom społecznym, i nak np:
- ze szkół należy wycofać dzieła Marii Konopnickiej, jej nazwisko może wpłynąć negatywnie na problem narkomanii wśród uczniów. To samo powinno spodkać niejakiego pana Staffa.
- środowisko rodziców powinno zaprotestować przeciwko bajkom Andersena sprzedawanym w księgarniach. W bajkach tych niejaki "kapturek" z racji kolorystyki odzieży prezentuje wiadomo jaką opcje polityczną. Ponad to, niejaka "śnieżka" nie dość że królewna to jeszcze mieszka bez ślubu w toważystwie siedmiu osobników płci przeciwnej.
- przedstawiciele branży budowlanej powinni zażądać zakazu emisji komedii Barei, z racji na nagatywny i krzywdzący wizerunek tej grupy zawodowej w jego filmach.
- narzędziowcy powinni wystąpić o zakaz transmisji meczów piłkarskich, jest ogólnie znanym faktem, że piłka służy do przycinania a nie kopania, od tego są łopaty.

Mam wymyślać dalej?

Jakoś nie chcę mi się wierzyć że jako kilkulatka interesował cię kontekst historyczny w oglądanych serialach.
Trochę mnie poniosło ale jak ktoś takie bzdury wypisuje to odrazu gul mi skacze.

#24 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 10 lipca 2006 - 16:40

Jakie to proste, wszystkiemu winni żydzi i cykliści.


Nie zapomnij o kulakach, kontrewolucjonistach, syjonistach (tych z Syjamu:) ), podzegaczach chodzacych na pasku zachodniego kapitalu, faszyscie Trumanie, rewizjonistach granicy pokoju na Odrze i Nysie, slugusach imperializmu, zaplutych karlach reakcji itd.
Przejrzales mnie. Ale tacy jak Ty skrytym parowkozerco mowia nie.

Jakoś nie chcę mi się wierzyć że jako kilkulatka interesował cię kontekst historyczny w oglądanych serialach.
Trochę mnie poniosło ale jak ktoś takie bzdury wypisuje to odrazu gul mi skacze.


Sam piszesz bzdury, mialo byc w Twoim zamierzeniu smieszne a jest niesmieszne... Kontekst historyczny byl u nas szeroko dyskutowany, bo dzieki komunie prawie mi sie rodzina przekrecila, a czesc musiala zwiewac na zachod (i tak mam zrodlo Makow w USA:) ). Troche glupio, jak majac nawet te 6 lat dowiadujesz sie ze miales wujkow i ciocie, tyle ze nawet nie wiadomo gdzie sa ich zwloki. Bo najpierw niemiec a potem ruski szedl...

Twoj gul to Twoj problem.

#25 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 11 lipca 2006 - 09:52

Sam piszesz bzdury, mialo byc w Twoim zamierzeniu smieszne a jest niesmieszne... Kontekst historyczny byl u nas szeroko dyskutowany, bo dzieki komunie prawie mi sie rodzina przekrecila, a czesc musiala zwiewac na zachod (i tak mam zrodlo Makow w USA:) ). Troche glupio, jak majac nawet te 6 lat dowiadujesz sie ze miales wujkow i ciocie, tyle ze nawet nie wiadomo gdzie sa ich zwloki. Bo najpierw niemiec a potem ruski szedl...


Współczuję tragedii rodzinnych, ale to chyba nie powód żeby zdejmować z anteny seriale?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych