Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 16 Pro/16 Pro Max – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

#51 damianmajk

damianmajk
  • 764 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 września 2024 - 21:11

Wydaje mi się że nie. Ale nadal pytanie czy ustawienie regionu np na USA wymaga Apple id z USA. Gość z grupy na fb ma betę 18 i twierdzi że ma region USA a Apple id polskie. Ale tutaj pojawia się dużo pytań bo nie wiemy czy region zmieniał w trakcie czy już w momencie ustawiania telefonu. Gdyby się okazało że zmiana regionu tak po prostu wystarczy a i ona sama nie wiele wnosi to nie byłoby tak źle. No ale to już kwestia na inny dział i inny temat.


Sama zmiana regionu nic nie daje. Mam iPadOS beta 18.1 na iPad Pro 12.9 M2. Zmiana regionu, języka, Siri na ENG - to nic nie daje do momentu, kiedy nie masz US id.

#52 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2024 - 21:30

Potwierdzam, mam tak samo i też nie mam dostępu.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#53 burton70

burton70
  • 134 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano 11 września 2024 - 23:14

Tak czy inaczej nowy szeroki/macro i tele X5, i zdaje się nowe przetwarzanie pixeli będą kusiły wielu dla których foto/video jest priorytetem w smartphone.

A odnośnie Siri, bo nie mogę znaleźć timeline kiedy były wprowadzane konkretne języki (i kiedy ostatnio) - słyszeliście o Hello Emma?
https://apps.apple.c...ma/id6449221397

 

Dokładnie tak. I właśnie dlatego zmienię iPhone 15 Pro na 16 Pro. Niektórzy się zapowietrzyli, pisząc w kółko o braku różnic między tymi modelami (o starszych nie wspomnę). Nowy przycisk "sterowanie aparatem" wydaje się sensowny. Takie dwustopniowe wyzwalanie migawki jak w prawdziwych fotoaparatach świetne. Często mi tego brakowało. Tele x5 w mniejszym pro super! Większy ekran, większa i bardziej wydajna bateria, lepsze chłodzenie, szybsze ładowanie... Dla mnie wystarczająco, żeby kupić nowego, czarnego tytana. 

 

Wbrew pozorom może to wystarczyć do zmiany przez wielu użytkowników starszych modeli. Nie oszukujmy się. Obecnie większość ludzi fotografuje i filmuje smartfonami :)


Użytkownik burton70 edytował ten post 11 września 2024 - 23:14

  • damianmajk i wopo lubią to

MacBook Pro 14" M3 | iPhone 15 Pro 256 GB


#54 Zielony_M

Zielony_M
  • 282 postów
  • Skąd0-22

Napisano 12 września 2024 - 08:56

Jak ten czarny tytan u Ciebie po roku? W etui, bez?
Robią się "odciski" od paprochów pomiędzy etui a telefonem, które z czasem wygladają, mimo, że noszony od nowości w etui, jakby był ściurgany?
Czy w tytanach też występuje ten problem? Pamiętam, że coś tam się "odbijało" od etui na powłokach innych niż natural, dobrze kojarzę?

Czy aktualne iPhone mają fabryczną folię na ekranie, którą można potraktować jako ochronną na jakiś czas jak to jest u innych producentów?

#55 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 897 postów
  • SkądŻory

Napisano 12 września 2024 - 09:25

Czy aktualne iPhone mają fabryczną folię na ekranie, którą można potraktować jako ochronną na jakiś czas jak to jest u innych producentów?

 

Oszalałeś?!? Przecież to ze 2$ pewnie kosztuje, epjpel mógłby zbankrutować :D 


  • Plumo lubi to

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#56 soczekpl

soczekpl
  • 3 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 12 września 2024 - 09:44

Tele x5 w mniejszym pro super! Większy ekran, większa i bardziej wydajna bateria, lepsze chłodzenie, szybsze ładowanie... Dla mnie wystarczająco, żeby kupić nowego, czarnego tytana. 

 

No, lepsze chłodzenie to z pewnością kluczowy powód do zmiany :P Trochę tak jak pamiętna odbudowa w iPhone 4 i problemy z zasięgiem ;)

 

Zmian jest trochę więcej, niż rok temu - mam na myśli Pro - ale w dalszym ciągu to powolna ewolucja. Ciekawe jak będzie z dostępnością jutro.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular / iPhone 16 Pro / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#57 burton70

burton70
  • 134 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano 12 września 2024 - 11:43

Jak ten czarny tytan u Ciebie po roku? W etui, bez?
Robią się "odciski" od paprochów pomiędzy etui a telefonem, które z czasem wygladają, mimo, że noszony od nowości w etui, jakby był ściurgany?
Czy w tytanach też występuje ten problem? Pamiętam, że coś tam się "odbijało" od etui na powłokach innych niż natural, dobrze kojarzę?

Czy aktualne iPhone mają fabryczną folię na ekranie, którą można potraktować jako ochronną na jakiś czas jak to jest u innych producentów?

 

Mam etui Spigena, które ściągam do przeczyszczenia raz na kilka miesięcy i żadnych uszkodzeń lakieru itp nie mam. Telefon jak nowy. Co do filii - od zawsze kupując nowy zakładam porządną szybkę. Teraz już tych folii nie ma. 


MacBook Pro 14" M3 | iPhone 15 Pro 256 GB


#58 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 12 września 2024 - 12:55

Tak czy inaczej nowy szeroki/macro i tele X5, i zdaje się nowe przetwarzanie pixeli będą kusiły wielu dla których foto/video jest priorytetem w smartphone.

 

 

Dokładnie tak. I właśnie dlatego zmienię iPhone 15 Pro na 16 Pro. Niektórzy się zapowietrzyli, pisząc w kółko o braku różnic między tymi modelami (o starszych nie wspomnę). Nowy przycisk "sterowanie aparatem" wydaje się sensowny. Takie dwustopniowe wyzwalanie migawki jak w prawdziwych fotoaparatach świetne. Często mi tego brakowało. Tele x5 w mniejszym pro super!

 

Osoby, które mają pewne pojęcie o fotografii nie będą się nadmiernie ekscytować tym dłuższym teleobiektywem. Ogniskowa została zwiększona przy zachowaniu tej samej średnicy otworu obiektywu. To oznacza spadek jasności z f/1.78 do f/2.8. A to skutkuje ponad 2-krotnie dłuższym czasem naświetlania dla uzyskania tej samej ekspozycji. W gorszych warunkach oświetleniowych i, przede wszystkim, przy fotografowaniu ruchomych obiektów, zdjęcia będą bardziej rozmyte.

 

Jak ktoś robił wcześniejszymi iPhone'ami przeciętne zdjęcia, to dalej będzie robił tylko przeciętne, a czasem nawet gorsze. Ci, którzy potrafili z tego aparatu wyciągnąć dobrej jakości zdjęcia, raczej nie zyskają istotnie na tej zmianie.

 

Także powiększenie rozdzielczości z 12 do 48Mpix w UWA przy zachowaniu tej samej, mikroskopijnej wielkości matrycy i toru optycznego, jest sprawą dyskusyjną. Nie spodziewam się, że uda się dostrzec jakiekolwiek dodatkowe szczegóły na zdjęciach.

 

Ten przycisk "jak w prawdziwych aparatach" - cóż, ktoś się na to na pewno da nabrać i poczuje się jak zawodowy fotograf, ale to zdecydowanie nie jest argument dla tych, co umieją w "iphonography".


  • Mirek 59 lubi to

#59 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 12 września 2024 - 12:59

Nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Przy czym jak rozumiem zoom poniżej 5x obsługujemy "średnim" obiektywem, a dopiero później następuje przełączenie na 5x.

Ja pomimo posiadania plecaka ze sprzętem foto najczęściej korzystam z iP. Z racji wygody, bo przecież nie jakości - tutaj jest wyraźna różnica. I dla fotografowania na wakacjach ten zoom 5x jednak będzie stanowił różnicę, choć to oczywiście nie jest żaden game changer.


  • burton70 lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#60 burton70

burton70
  • 134 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano 12 września 2024 - 13:35

Osoby, które mają pewne pojęcie o fotografii nie będą się nadmiernie ekscytować tym dłuższym teleobiektywem. Ogniskowa została zwiększona przy zachowaniu tej samej średnicy otworu obiektywu. To oznacza spadek jasności z f/1.78 do f/2.8. A to skutkuje ponad 2-krotnie dłuższym czasem naświetlania dla uzyskania tej samej ekspozycji. W gorszych warunkach oświetleniowych i, przede wszystkim, przy fotografowaniu ruchomych obiektów, zdjęcia będą bardziej rozmyte.

 

Jak ktoś robił wcześniejszymi iPhone'ami przeciętne zdjęcia, to dalej będzie robił tylko przeciętne, a czasem nawet gorsze. A dla tych, którzy potrafili z tego aparatu wyciągnąć dobrej jakości zdjęcia, raczej nie zyskają istotnie na tej zmianie.

 

Także powiększenie rozdzielczości z 12 do 48Mpix w UWA przy zachowaniu tej samej, mikroskopijnej wielkości matrycy i toru optycznego, jest sprawą dyskusyjną. Nie spodziewam się, że uda się dostrzec jakiekolwiek dodatkowe szczegóły na zdjęciach.

 

Ten przycisk "jak w prawdziwych aparatach" - cóż, ktoś się na to na pewno da nabrać i poczuje się jak zawodowy fotograf, ale to zdecydowanie nie jest argument dla tych, co umieją w "iphonography".

 

Piszę na podstawie swoich doświadczeń i potrzeb. Również jako osoba zajmująca się fotografią. Wolę nową, jednak lepszą opcję powiększenia x5 niż stary sposób na cyfrowe "rozciąganie" tej malutkiej matrycy. Z pełną świadomością wad, ograniczeń i braków tychże rozwiązań. Zresztą wszystko ma swoje słabsze strony. Nawet Nikon Z9 :D 

 

Co do upychania coraz większej ilości pikseli na niezmiennie małej matrycy tu się zgadzam. Podobnie jak w wielu sprzętach foto w iPhone 16 Pro wcale nie musi być z tego powodu lepiej ;) 

 

Przycisk sterowania aparatem i funkcja, dzięki której będę mógł jak w lustrzance złapać ostrość i pomiar światła po czym przekadrować odbieram pozytywnie. Plus inne opcje. Jak będzie się to sprawowało w praktyce czas pokaże. 


MacBook Pro 14" M3 | iPhone 15 Pro 256 GB


#61 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 287 postów

Napisano 12 września 2024 - 15:27

Ponoć nowe szesnastki dostały możliwość szybkiego ładowania do 45W:

https://www.macrumor...charging-wired/



#62 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 12 września 2024 - 15:49

Ponoć nowe szesnastki dostały możliwość szybkiego ładowania do 45W:
https://www.macrumor...charging-wired/



Też jestem tego ciekawy, bo na stronie produktu jest taki zapis:

Fast-charge capableUp to 50% charge in 35 minutes with 20W adapter or higher paired with USB-C charging cable, or 30W adapteror higher paired with MagSafe Charger

To na pewno nie są czasy na 45W. Tym bardziej że drugie 50% ładowania idzie znacznie wolniej.
Może i obsługują szybciej ale może być zablokowane w jakiś sposób programowo, ciekawe.

iPhone 15 Pro


#63 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 12 września 2024 - 16:28

Przy czym jak rozumiem zoom poniżej 5x obsługujemy "średnim" obiektywem, a dopiero później następuje przełączenie na 5x.

 

Realnie mamy x0.5, x1, x2 (jako 12mp crop z 48mp x1) i potem x5. Wszystko, co pośrednie, to jest cyfrowy crop i rozciąganie, więc tego w ogóle nie liczę.

 

Ja pomimo posiadania plecaka ze sprzętem foto najczęściej korzystam z iP. Z racji wygody, bo przecież nie jakości - tutaj jest wyraźna różnica.

 

Mam dokładnie tak samo i doskonale to rozumiem.

 

I dla fotografowania na wakacjach ten zoom 5x jednak będzie stanowił różnicę

 

No właśnie nie mam takiego przekonania. To jest coś za coś. Oddajesz jaśniejsze x3 za ciemniejsze x5. Czasem na tym skorzystasz, czasem stracisz. Gdyby to było tak, jak w głównym aparacie: 48mp x3 i z tego crop 12mp x6, miałoby to nieco więcej sensu, niczego byśmy nie tracili.



#64 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 12 września 2024 - 16:59

Generalnie jednak skorzystam, bo najczęściej robię zdjęcia w co najmniej świetnych warunkach oświetleniowych jeśli chodzi o tryb portretowy i "zóma", więc czy to Turcja czy inna Dominikana, to w ciągu dnia światła będzie aż nadto.

Lustrzanką robię na iso 50 lub 100.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#65 dobrakawa

dobrakawa
  • 803 postów

Napisano 12 września 2024 - 21:55

Chłam totalny te nowe ajfony. To już nie jest śmieszne, tylko żałosne. Jakiś przycisk akcji kamery... równie dobrze mogę zrobić zdjęcie przyciskiem głośności, a jak ktoś nie potrafi palcem dotknąć ekranu żeby zrobić zdjęcie, to niech się zbada u neurologa, bo może ma problemy z motorycznością. Tak, tak, ten przycisk ma jeszcze inne funkcje.. bla bla bla.

Nie mają już pomysłu w ogóle na nowe telefony. Konkurencja poszła krok do przodu i mają składane smartfony, albo rozkładane do postaci tabletu. Jedynie co zostało Apple to rozwijanie Apple Vision Pro, bo w tym mogą być do przodu.

 

Ech, całe szczęście ratują się iOS 18.


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 12 września 2024 - 21:56

Pro 2012, 14 Pro


#66 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 września 2024 - 11:50

A co takiego innowacyjnego jest w iOS 18?


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 13 września 2024 - 11:50

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#67 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 13 września 2024 - 12:33

*
Popularny

Chłam totalny te nowe ajfony. To już nie jest śmieszne, tylko żałosne.

 

Właściwie, to nie wiem, czego Wy oczekujecie? Smartfony są z nami od lat, dawno się ustabilizowały jeśli chodzi o kształt, sposób obsługi, główne funkcje itp. Producenci wypuszczają co rok lekko odświeżone wersje, bo ludzie od czasu do czasu muszą/chcą wymienić stare urządzenie na nowe. Bo się zepsuło, zgubiło, potłukło, zakończył się okres wsparcia, bateria się zużyła, trzeba coś dać dziecku itd. Ja z jednego z tych powodów będę w tym roku wymieniał telefon żonie. Za jakiś czas przyjdzie czas na mój. I tak w kółko. Wyobrażacie sobie analogiczną dyskusję po wypuszczeniu nowej wersji tego samego modelu samochodu? Tam też zmiany są kosmetyczne, bo samochody są z nami od dawna.

 

Co z tego, że konkurencja wypuściła składane modele? Te wyświetlacze są niedopracowane, psują się, a miejsce składania wygląda jak jakaś tandetna folia z Biedronki. Nawet, jeśli ta technologia zostanie dopracowana i Apple w to wejdzie, to mam nadzieję, że nieskładane modele "Pro" pozostaną w ofercie. Bo mi te cegły zupełnie nie odpowiadają.

 

Nie ekscytują mnie nowe modele. Ale "chłam totalny, żenada i żałość"? Nie, są delikatnie lepsze od zeszłorocznych. Za rok też przełomu nie będzie. Za to ponownie wystartuje Narodowy Festiwal Narzekania. Przynajmniej w tym jesteśmy dobrzy.



#68 Shrek

Shrek
  • 1 322 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 września 2024 - 12:48

[...] ponownie wystartuje Narodowy Festiwal Narzekania. Przynajmniej w tym jesteśmy dobrzy.

 

W punkt, a ja bym użył wyrazu "najlepsi" ...  :D 


  • meg lubi to
 Only Apple 

#69 Motion950

Motion950
  • 35 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 września 2024 - 14:26

Żona wczoraj sprzedała 13 Pro Max, więc 16 Pro Max chyba zagości u nas w domu.

Max dla żony ? Nie obawiacie się, że będzie za wielki dla kobiety ?



#70 dobrakawa

dobrakawa
  • 803 postów

Napisano 13 września 2024 - 14:31

Za to ponownie wystartuje Narodowy Festiwal Narzekania. Przynajmniej w tym jesteśmy dobrzy.

Ale festiwale spuszczania się nad nowym produktem już są okej? Wypuszczają nowy produkt, to mogę sobie skomentować co o tym myślę i nie jest to wcale narzekanie. Pochwalanie jest okej, ale negatywne odczucia już są brane pod uwagę jako "festiwal narzekania"? Ciekawe.

 

 

Wyobrażacie sobie analogiczną dyskusję po wypuszczeniu nowej wersji tego samego modelu samochodu? Tam też zmiany są kosmetyczne, bo samochody są z nami od dawna.

Tak, wyobrażam sobie, bo o tym też się dyskutuje.

 

Co z tego, że konkurencja wypuściła składane modele? Te wyświetlacze są niedopracowane, psują się, a miejsce składania wygląda jak jakaś tandetna folia z Biedronki.

A no to, że Apple porzuciło już chęci innowacyjności. Czyli uważasz, że jedni od drugich powinni kopiować? Skoro Samsung ma niedopracowany wyświetlacz, to niech Apple też ma niedopracowany, bo po co mają się trudzić i go dopracować, tak?

 

 

Ja z jednego z tych powodów będę w tym roku wymieniał telefon żonie.

To tłumaczy twoją odpowiedź na mój post. Szukasz po prostu argumentu, żeby wymienić telefon. Równie dobrze mogliby odpuścić tegoroczny model i nic by się nie zmieniło. Tym bardziej, że 15-tka znika, bo każdy normalny wie, że nie ma sensu dopłacać do 16-tki i lepiej wziąć 15-tke.

 

 

A co takiego innowacyjnego jest w iOS 18?

Udajesz czy naprawdę nie wiesz?


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 13 września 2024 - 14:45

  • zboras lubi to

Pro 2012, 14 Pro


#71 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 13 września 2024 - 15:49

Ale festiwale spuszczania się nad nowym produktem już są okej?

 

Zdecydowanie, cały mój wpis to jedno wielkie "spuszczanie się" nad nowym modelem. Szczytowałem przy tym fragmencie:

 

Nie ekscytują mnie nowe modele.

 

 Wypuszczają nowy produkt, to mogę sobie skomentować co o tym myślę i nie jest to wcale narzekanie.

 

To jest kwintesencja tego, co określasz mianem myślenia i nienarzekania:

 

Chłam totalny te nowe ajfony. To już nie jest śmieszne, tylko żałosne.

 

A no to, że Apple porzuciło już chęci innowacyjności. Czyli uważasz, że jedni od drugich powinni kopiować? Skoro Samsung ma niedopracowany wyświetlacz, to niech Apple też ma niedopracowany, bo po co mają się trudzić i go dopracować, tak?

 

Apple zawsze było "w tyle" z innowacjami. Biorę to w cudzysłów, bo konkurencja wypuszczała niedopracowane nowości, podczas gdy Apple pracowało nad nimi tak długo, aż uznało, że są gotowe do tego, żeby ujrzały światło dzienne. Podać przykłady, czy sam sobie przypomnisz? Lista jest bardzo długa.

 

To tłumaczy twoją odpowiedź na mój post. Szukasz po prostu argumentu, żeby wymienić telefon.

 

Zabawne, przecież ja wprost napisałem, że, póki co, nie zmieniam swojego telefonu. Nie chcę Ci wytykać nieumiejętności czytania ze zrozumieniem, ale jak to inaczej nazwać? Mam 14 Pro i nie potrzebuję zmieniać. Żona ma 13 Pro i też nie potrzebowałaby zmieniać, ale telefon dziecka wypada ze wsparcia, jest już stary, z padniętą baterią i nie opłaca się go naprawiać. Więc dostanie 13-kę po żonie, a ona będzie miała 16 Pro. To jeden z tych zwykłych powodów, dla których ludzie czasem kupują nowe urządzenia, choć nie są wcale przełomowe. Ja swój też wymienię kiedyś, kiedy będę miał powód.


  • meg lubi to

#72 slaweuszek

slaweuszek
  • 76 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 13 września 2024 - 16:44

Max dla żony ? Nie obawiacie się, że będzie za wielki dla kobiety ?

 

Taki model sobie świadomie wybrała. Dla niej telefon poniżej 6'7 cala to nie telefon  :D


  • meg i Motion950 lubią to

Iphone 15 Pro Max / MacBook Pro 2022 / Apple Watch Ultra / AirPods Pro 2 gen.


#73 dobrakawa

dobrakawa
  • 803 postów

Napisano 13 września 2024 - 17:30

Zdecydowanie, cały mój wpis to jedno wielkie "spuszczanie się" nad nowym modelem.

Nie chcę Ci wytykać nieumiejętności czytania ze zrozumieniem, ale jak to inaczej nazwać, skoro nie zrozumiałeś, że nigdzie nie napisałem, że to ty się spuszczasz nad nowym modelem.

 

Napisałeś:

Ja z jednego z tych powodów będę w tym roku wymieniał telefon żonie.

 

Odpowiedziałem:

Szukasz po prostu argumentu, żeby wymienić telefon.

Gdzie tutaj jest mój brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, skoro sam stwierdziłeś, że będziesz wymieniał... (telefon żonie). Nigdzie nie napisałem, że szukasz argumentu do wymiany swojego telefonu. Czytaj ze zrozumieniem.

 

To jest kwintesencja tego, co określasz mianem myślenia i nienarzekania:

Kwintesencję myślenia to mogę dopiero zaprezentować. Natomiast moje krótkie "nienarzekanie" wynika z tego, że nie chce mi się tracić czasu i wymieniać poszczególne "FICZERY" nowych "EMEJZING" ajfonów i wyjaśnianiem dlaczego uważam, że to głupie. Dlaczego? Bo i tak zostanie to odebrane jako "festiwal narzekania". Napisałem więc konkluzję w dwóch zdaniach. Liczba zdań bardzo zbliżona do zmian w nowych ajfonach.

 

 

 

Podać przykłady, czy sam sobie przypomnisz? Lista jest bardzo długa.

No podaj, bo zapomniałem.


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 13 września 2024 - 17:47

Pro 2012, 14 Pro


#74 Zielony_M

Zielony_M
  • 282 postów
  • Skąd0-22

Napisano 13 września 2024 - 20:17

Przełomem na tym etapie (AD2024) zdaje się mógłby być w końcu przedni aparat pod ekranem, ale w żadnej stajni mimo planów nie osiągnęli celu, czyż nie? No i ew. ten składany na cacy ekran dla osób oczekujących telefonu typu Fold.

A wracając do pierwszej kwestii... w praktyce dobry jest ten ficzer Dynamic Island na linii aparatu i czujników?

Użytkownik Zielony_M edytował ten post 13 września 2024 - 20:18


#75 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 13 września 2024 - 20:26

A wracając do pierwszej kwestii... w praktyce dobry jest ten ficzer Dynamic Island na linii aparatu i czujników?

 

Wypowiadałem się już przy okazji jej premiery w 14 Pro i podtrzymuję zdanie, że decyzja o przesunięciu czujników z góry na "środek" ekranu była zła. Natomiast rozwiązanie software'owe, gdzie wokół niej pojawiają się różnego rodzaju elementy interfejsu bywa przydatne. Można było zrealizować dokładnie to samo, bez zamieniania półwyspu w wyspę, no ale jest, jak jest.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 12

1 użytkowników, 11 gości, 0 anonimowych


    Bad_Boy