Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch Ultra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
423 odpowiedzi w tym temacie

#401 michasp

michasp
  • 104 postów
  • SkądSanok

Napisano 12 grudnia 2023 - 20:27

Panowie, na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego AW Ultra? Planuję kupić, waham się pomiędzy 1 a 2 - budżet jest, na FB/Marketplace same lipne smartwache, ale w okolicy Sanoka, skąd pochodzę jest kilka godnych uwagi na OLX. Ceny są ok. 2500-2800 za 1, ok 3600 za 2 - w sumie niedużo trzeba dołożyć do nowego. Ale używki są w dobrym stanie - podpowiedzcie o co zapytać, co sprawdzić ?



#402 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 12 grudnia 2023 - 21:04

Po pierwsze by był prawdziwy, są badziewia o wyglądzie Ultra, bez odbioru własnego bym nie kupił. Po drugie by nie był naprawiany (otwierany) - ale jęk to sprawdzić ? I po trzecie bateria - Ultra w menu ustawień pokazuje stan bateriii. Trzeba sprawdzić głośniki, mikrofony, pokrętło.  A rysy to już kwestia gustu. 



#403 michasp

michasp
  • 104 postów
  • SkądSanok

Napisano 12 grudnia 2023 - 21:18

Dzięki za info. Czyli trzeba szukać albo od kogoś pewnego (u nas na forum na bazarku słabo z AWU) - albo kupić nowy. OLX to zawsze loteria. No chyba, że jest ostatecznie na gwarancji.



#404 TonyHighfinger

TonyHighfinger
  • 6 postów

Napisano 15 grudnia 2023 - 14:15

1. Radzę uważać na oferty na olx w cenach rzędu 2000. Trafiłem na dwie oferty pod rząd, gdzie odsyłali mnie do oferty na „allegro lokalnie”, które było fejkową domeną. Nie dajcie się naciąć.

2. Mam pytanie. Mam ultra 1 gen i w ustawieniach LTE wyświetla się komunikat:

„ Ten Apple Watch nie obstuguje sieci komórkowej T-Mobile.pl w tym regionie.
Apple Watch mozesz uzywac tylko z planami certyfikowanymi przez Twojego operatora
i dla Twojego regionu. Aby uzyskac wiecej
informacji na temat planów komórkowych dla
Apple Watch, odwied strone https:// www.apple.com/watch/cellular.”

Czy to oznacza, że nawet jak wykupię multisim, to nie będzie działał eSIM na zegarku?

3. Polecam pasek od spigena - jest wygodniejszy od alpine i trail.

#405 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 15 grudnia 2023 - 16:25

Mi w kupionym w polskim Apple Store Online AW Ultra pięknie działa usługa T-Mobile Polska. Do zegarka "ładuje" się nie zwykły e-sim, ale specjalną usługę do Apple Watch - w tMobile to multisim. Wszystko dzieje się przez aplikacje i albo twoja umowa pozwala na dodanie planu dla zegarka albo nie. Może masz zegarek z blokadą aktywacji albo z innego kraju (USA) - zegarki z USA mają modem na inne pasma i działają tylko w USA, Kanadzie, Meksyku i Puerto Rico. W innych krajach też, ale bez LTE. Z tego co wiem, nie dotyczy to Ultra 2 i AW 9, tylko starszych (dla nowych oddzielna wersja jest na Chiny) ale niech mnie kto sprawdzi. Jak twój jest z USA to pewnie mam rację.



#406 TonyHighfinger

TonyHighfinger
  • 6 postów

Napisano 15 grudnia 2023 - 17:35

Po numerze modelu odkryłem, że jest z ameryki północnej (kupowałem jako powystawowy). Czy ktoś może potwierdzić, że nie będzie działał LTE?

#407 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 15 grudnia 2023 - 21:13

Jak kupiłeś „powystawowy” (niesamowite, że wciąż łowią klientów na ten numer), to nikt nie będzie Ci w stanie potwierdzić czegokolwiek na temat tego zegarka.



#408 TonyHighfinger

TonyHighfinger
  • 6 postów

Napisano 15 grudnia 2023 - 21:38

Dlaczego? Jest oryginalny, wszystko działa jak do tej pory, kupowany prosto ze sklepu z paragonem z roczną gwarancją, jest opisany model. Jedyne co, to że teraz zobaczyłem że ten model to Ameryka. Nie miałem pojęcia, że na takie coś trzeba zwrócić uwagę

#409 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 15 grudnia 2023 - 21:59

To jest wątek o konkretnym urządzeniu, nie o tym jak nie kupować, więc powiem tylko tyle, żebyś sobie wpisał choćby w forumową wyszukiwarkę „powystawowy”. Zresztą nie mam siły ani ochoty po raz milionowy komentować tego samego lepu na łowców okazji.



#410 ali_cja

ali_cja
  • 245 postów

Napisano 16 grudnia 2023 - 11:47

Dlaczego? Jest oryginalny, wszystko działa jak do tej pory, kupowany prosto ze sklepu z paragonem z roczną gwarancją, jest opisany model. Jedyne co, to że teraz zobaczyłem że ten model to Ameryka. Nie miałem pojęcia, że na takie coś trzeba zwrócić uwagę


Załóż temat w dziale Giełda->Zakupy, reklamacje. Gdy podasz więcej danych o zakupie (w tym: data nabycia, sprzedawca), spróbujemy, jeżeli będzie to możliwe, problem rozwiązać.
  • winmaciek lubi to

#411 TonyHighfinger

TonyHighfinger
  • 6 postów

Napisano 17 grudnia 2023 - 07:48

Dzięki, dogadałem się ze sprzedawcą, że przyjmie zwrot mimo upłynięcia 14stu dni. Odeślę i jak przyjdą z powrotem pieniądze, to kupię nowego prosto ze sklepu. Mam dość niespodzianek.

#412 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 stycznia 2024 - 12:19

Jakby kogoś interesowało - bo widzę, że grupa AW ultra/ultra 2 powoli umiera, to RunGap ma już możliwość przesyłania danych do Garmin Connect, nawet z dwustopniową weryfikacją. Działa również tzw. fake garmin, czyli nadal można wgrywać treningi np. ze stravy, a jako źródło RunGap zmieni automatycznie na zegarek Garmina - chyba forerunner. Dzięki temu nadal można łapać odznaki garmina i brać udział w różnych wyzwaniach. 

 

Przy okazji TrainingPeaks wpadł już na AW, co ułatwia systematyczne treningi pod konkretne starty - są sugestie treningów, bardzo podobnie jak to ma miejsce w garminie.



#413 PatrykkB

PatrykkB
  • 4 postów

Napisano 15 lutego 2024 - 14:04

Cześć Wszystkim,

stary i wysłużony Polar idzie do szuflady, padło na AW Ultra (chyba, bo ciągle toczę wewnętrzną walkę między nim a Epixem 2, ale to odrębna historia..).

 

Mam kilka pytań do zaawansowanych użytkowników AW Ultra:

1. Bieganie - jaka apka? Wyczytałem, że workoutdoors jest w porządku i pokazuje w przejrzysty sposób całkiem sporą ilość danych. 

2. Góry / hiking - jak wyżej, rozumiem, że workoutdoors też daje radę.

3. Tenis - j/w

 

Jako, że jestem fanem prostych rozwiązań (w Polarze jedna apka do wszystkiego), przeraża mnie myśl, że miałbym korzystać z różnych apek dla różnych aktywności. Chciałbym korzystać właśnie tylko z jednej apki do sportów. Czy ktoś, kto korzysta z workoutdoors mógłby się podzielić spostrzeżeniami? Czy jest dobrze zintegrowana z zegarkiem, apką telefon, czy "zastępuje" domyślną aplikację sportową w AW.

Z góry dziękuję.



#414 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 15 lutego 2024 - 14:20

Jeżeli zegarek ma Ci służyć przede wszystkim do śledzenia aktywności sportowych, to wybierz Garmina. Na AW nie ma jednej uniwersalnej aplikacji do wszystkich sportów. Sam używam kilku apek:

 

1. Bieganie - wbudowana Workout. Próbowałem też Workoutdoors ale ostatecznie ją porzuciłem m. in. z powodu, że nie obsługuje AOD.

2. Wędrówki górskie itp. - Footpath, bo umożliwia załadowanie GPX-a i podążanie śladem.

3. Narty - Slopes, bo jako jedyna daje dobre statystyki, rozróżnia podjazdy wyciągiem itd.

4. Monitorowanie ogólnego stanu wytrenowania i kondycji - Athlytic.

5. Ponadto RunGap do synchronizacji z innymi serwisami np. Garmin Connect.

 

A i tak na rowerze używam urządzenia Garmin Edge, bo wygodniej.

 

Jak widzisz, jest tego trochę. AW to nie jest zegarek sportowy i nie próbuj o nim myśleć w ten sposób, bo się rozczarujesz.



#415 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 lutego 2024 - 14:34

> A i tak na rowerze używam urządzenia Garmin Edge, bo wygodniej

Z ciekawości, puls czym mierzysz? Opaską?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#416 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 15 lutego 2024 - 14:34

Z ciekawości, puls czym mierzysz? Opaską?

Tak



#417 PatrykkB

PatrykkB
  • 4 postów

Napisano 15 lutego 2024 - 14:34

Dziękuję za wyjaśnienie. Zegarek nie tylko i nie przede wszystkim do sportów, stąd dylemat.. :) 

 

Chciałem jeszcze podpytać - jak w przypadku kilku apek wygląda synchronizacja danych? Przykładowo, biegając z Workoutdoors rezultat biegania "zapisuje się" automatycznie na wbudowanej Workout?



#418 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 15 lutego 2024 - 14:44

jak w przypadku kilku apek wygląda synchronizacja danych? Przykładowo, biegając z Workoutdoors rezultat biegania "zapisuje się" automatycznie na wbudowanej Workout?

Tak. Przy czym nie wszystkie detale każdego sportu są obsługiwane przez HealthKit. Np. Jak zarejestrujesz dzień jazdy na nartach w Slopes, to w tej aplikacji będziesz mieć wszystkie statystyki, rozbicie na każdy zjazd, a jak to wyląduje w Apple Fitness, to tam już jest tylko ogólne podsumowanie.



#419 PatrykkB

PatrykkB
  • 4 postów

Napisano 15 lutego 2024 - 15:39

Dziękuję. A w drugą stronę? Gdy używam domyślnej apki do nart / biegania, to później mogę podejrzeć szersze statystyki w Slopes / Workoutdoors? 



#420 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 15 lutego 2024 - 15:40

Nie.



#421 PatrykkB

PatrykkB
  • 4 postów

Napisano 22 marca 2024 - 14:53

Chciałem jeszcze podpytać jak wygląda, a raczej jak wpływa na baterię streamowanie muzyki ze Spotify podczas treningu, korzystając z Cellulara. Czy gdy nie mam przy sobie telefonu, włączoną transmisję danych, jak bardzo drenuje to baterię? 



#422 maniek0928

maniek0928
  • 10 postów

Napisano 21 kwietnia 2024 - 09:01

Czy wie ktoś czy jest w ultra 2 termometr wskazujący temperaturę ciała i jak tego szukać bo nie mogę znaleźć 



#423 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 21 kwietnia 2024 - 09:14

Nie ma termometru, który ci pokaże np. 36,6. Zegarek przez pewien czas zbiera dane, i potem z aplikacji zdrowie na telefonie zaczyna pokazywać odchylenia od średniej. To się przydaje jak śledzisz cykl owulacyjny ale też wskaże podwyższoną temperaturę. Ale nie w sposób bezwzględny. 



#424 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 kwietnia 2024 - 15:02

Kupiłem Ultra 2 w poniedziałek i jestem zachwycony. Rzeczywiście 'zwykły' AW wygląda przy tym jak zabawka, zwłaszcza jak się jest 'dużym' (tak, to znaczy 'grubym') typem.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych