Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 13/13 Pro - dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
522 odpowiedzi w tym temacie

#426 Kopara5

Kopara5
  • 90 postów

Napisano 01 grudnia 2021 - 16:31

Ja zauważyłem że jak robię zdjęcie wchodzę w podgląd z poziomu aparatu to zrobione przed chwilą zdjęcie jest rozmazane i po jakieś 1-2 sekundy robi się dopiero ostre. Na iP XS i iOS 14.8 tego nie zauważyłem.

#427 5b46927ee6

5b46927ee6
  • 483 postów
  • Płeć:

Napisano 01 grudnia 2021 - 16:41

Bo to wysyła do chmury optymalizując, a potem dopiero (jak jest miejsce) pobiera w oryginalnej jakości.



#428 burton70

burton70
  • 130 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano 01 grudnia 2021 - 18:09

Bo to wysyła do chmury optymalizując, a potem dopiero (jak jest miejsce) pobiera w oryginalnej jakości.

Nawet jeśli wysyłanie do chmury mam wyłączone ?

MacBook Pro 14" M3 | iPhone 15 Pro 256 GB


#429 winmaciek

winmaciek
  • 6 519 postów
  • Płeć:

Napisano 01 grudnia 2021 - 18:45

Bo to wysyła do chmury optymalizując, a potem dopiero (jak jest miejsce) pobiera w oryginalnej jakości.

Nie, to nie o to chodzi. Moim zdaniem po prostu telefon sobie jeszcze coś tam obrabia po zrobieniu zdjęcia i jak jest większe obciążenie jednostki, to następuje niewielkie opóźnienie. Na XS też to widziałem. Ale na 99% nie chodzi o chmurę IMHO. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#430 5b46927ee6

5b46927ee6
  • 483 postów
  • Płeć:

Napisano 01 grudnia 2021 - 19:30

Hm to nie wiem. Bo miałem tak na 11, 12 i 13.

#431 Kopara5

Kopara5
  • 90 postów

Napisano 01 grudnia 2021 - 19:44

Ja nic w chmurę nie wysyłam ma tą opcje wyłączona.

#432 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 01 grudnia 2021 - 20:14

Ja zauważyłem że jak robię zdjęcie wchodzę w podgląd z poziomu aparatu to zrobione przed chwilą zdjęcie jest rozmazane i po jakieś 1-2 sekundy robi się dopiero ostre. Na iP XS i iOS 14.8 tego nie zauważyłem.

To pewnie sprawka trybu Deep Fusion, wprowadzonego wlasnie bodajże od iphone’a 11. Algorytmy rejestrują kilka zdjęć, np. jedne z bardzo krótkim czasem naświetlenia, inne z różnym nastawem hdru itp. - by połączyć to potem w jedno idealne ujęcie. Stąd to lekkie opóźnienie w podglądzie zdjecia zrobionego w tym trybie (który włącza się automatycznie, nie mamy na to wpłwywu kiedy i czy w ogóle - kwestia sztucznej inteligencji).

Procesor nie nadąża, jak widać.

Użytkownik sheepysheep edytował ten post 01 grudnia 2021 - 20:15

  • 6c1fb0760d i wopo lubią to

#433 winmaciek

winmaciek
  • 6 519 postów
  • Płeć:

Napisano 01 grudnia 2021 - 20:15

Hm to nie wiem. Bo miałem tak na 11, 12 i 13.

Ja nie mówię, że tak nie było na tych modelach. Ale to nie jest moim zdaniem kwestia wysyłania do chmury, tylko tego, że telefon potrzebuje chwili, żeby dokończyć przetwarzania zdjęcia i opracować sobie stosowne miniatury czy podobne rzeczy. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#434 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 01 grudnia 2021 - 20:16

Ja nie mówię, że tak nie było na tych modelach. Ale to nie jest moim zdaniem kwestia wysyłania do chmury, tylko tego, że telefon potrzebuje chwili, żeby dokończyć przetwarzania zdjęcia i opracować sobie stosowne miniatury czy podobne rzeczy.


No właśnie. Jeśli od razu mamy ostry pogląd zjęcia, to znaczy, że Deep Fusion nie włączyło się.

Użytkownik sheepysheep edytował ten post 01 grudnia 2021 - 20:19


#435 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 839 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 grudnia 2021 - 00:42

No ok, znów musiałem pochować kilka postów, bo mimo czerwonych wielkich ogłoszeń, dalej zadajecie pytania w 'Rozmowach ogólnych'.

 

W związku z tym mam dla Was wyzwanie. Jeśli do końca roku 2021 (licząc od teraz, czyli 2021/12/04, 01:00 am) uda Wam się nie zadać w tym wątku żadnego pytania szczegółowego* i nie popłakać na baterię, zrezygnuję z funkcji - tak jak kilka osób w https://myapple.pl/f...kuje-na-forum/ sobie życzy. Deal?
@winmaciek: żeby nie było, że jestem stronniczy i pro-ja, to Ty ocenisz, czy coś jest do wywalenia, czy nie. Ja nie będę reagował na posty w tym wątku przez czas wyzwania.

 

* - można pytać 'czy u was też na iPhone 13 zdjęcia są brzydkie'. Nie można pytać 'coś mi nie działa, co robić'. To tak dla mniej zorientowanych.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#436 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 04 grudnia 2021 - 11:23

Może przypnijmy to jakoś, by post nie utknął w gąszczu pytań ;)



#437 markyp

markyp
  • 75 postów
  • SkądImielin

Napisano 14 grudnia 2021 - 18:17

Witajcie. Jestem po zakupie 13 pro. Mam problem z głośnością powiadomień. Dzwonek jest ok ale dźwięki SMS i z innych aplikacji są bardzo ciche. Na poprzednim iPhonie wszystko było ok. Jakieś pomysły?

#438 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 657 postów
  • Płeć:

Napisano 14 grudnia 2021 - 18:45

*
Popularny

No i ch. bombki strzelił  :lol:


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 14 grudnia 2021 - 18:47


#439 markyp

markyp
  • 75 postów
  • SkądImielin

Napisano 14 grudnia 2021 - 19:02

Jak nie masz pomysłu to po co się odzywasz? Żenujący jesteś.

#440 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 657 postów
  • Płeć:

Napisano 14 grudnia 2021 - 19:12

Zamiast mnie obrażać, racz przeczytać post tuż przed Twoim. A potem jeszcze jeden wyżej. To może zrozumiesz, o co mi chodziło. 


  • markyp lubi to

#441 markyp

markyp
  • 75 postów
  • SkądImielin

Napisano 14 grudnia 2021 - 19:27

Ech…..jeżeli czujesz się obrażony to przepraszam. Nie było to moim zamiarem. Po prostu jestem trochę zły. Kombinuje z tym i nie mogę znaleźć rozwiązania.

#442 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 14 grudnia 2021 - 19:32

Ech…..jeżeli czujesz się obrażony to przepraszam. Nie było to moim zamiarem. Po prostu jestem trochę zły. Kombinuje z tym i nie mogę znaleźć rozwiązania.


No dobra podpowiem. Zadaj to pytanie w osobnym dziale :)
@szefie moderatorze tego pytania tu nie było nic nie widziałeś :)
  • markyp lubi to

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#443 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 657 postów
  • Płeć:

Napisano 14 grudnia 2021 - 19:35

Ech…..jeżeli czujesz się obrażony to przepraszam. Nie było to moim zamiarem. Po prostu jestem trochę zły. Kombinuje z tym i nie mogę znaleźć rozwiązania.

Nie, tak łatwo się nie obrażam. Trochę mi tylko żal, że jednym postem puściłeś z dymem marzenia jakiejś połowy aktywnych uczestników tego forum. Ale co tam, są w życiu ważniejsze rzeczy. :lol:

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 14 grudnia 2021 - 20:07

  • Fifty-50 lubi to

#444 markyp

markyp
  • 75 postów
  • SkądImielin

Napisano 14 grudnia 2021 - 19:42

Mnie tu nie było….

#445 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 15 grudnia 2021 - 12:49

Minęły już 2 tygodnie jak posiadam iphone 13 pro i jestem z niego bardzo zadowolony. Wcześniej miałem 12 mini i przesiadając się na 13 pro obawiałem się trochę jego wielkości i wagi ale naprawdę jest ok. Telefon da się obsługiwać jedną ręką choć przyznaje że będąc na dworzu i idąc szybszym krokiem pisząc np smsa pomagam sobie wtedy drugą ręką. Może latem kiedy człowiek chodzi w krótkich spodenkach zatęsknię za wymiarami i wagą 12 mini ale póki co w tym aspekcie jest dla mnie ok. Co do wyświetlacza i odświeżania 120 Hz to przyznaje szczerze że nie rzuciło mnie to na kolana ale oczywiście fajnie że jest bo pewnie też w jakimś stopniu dzięki temu dłużej trzyma bateria. I właśnie bateria to jest coś na co po recenzjach i moim poprzedniku 12 mini mocno liczyłem i się nie zawiodłem. Telefon ładuje co 2-2,5 dnia ale od razu zaznaczę żeby nie było że wymyślam pamiętajmy że każdy z nas inaczej użytkuje telefon, używa innych aplikacji, ma inne ustawienia, ma inny zasięg i wiele innych rzeczy które wpływają na czas pracy na jednym naładowaniu. Ale myślę że jeśli tylko ktoś nie będzie grał w jakąś grę kilka godzin pod rząd bądź używał innej wymagającej rzeczy to spokojnie od rana do wieczora ten telefon każdemu wytrzyma. Jeśli chodzi o aparaty i robienie zdjęć i nagrywanie wideo to dla mnie jest mega dobrze. W 12 mini nie narzekałem na ten aspekt a tu mamy dodatkowo teleobiektyw i skaner lidar i jak co roku pewne usprawnienia i ulepszenia. Fajnie jest móc w każdej chwili wyjąć telefon z kieszeni i szybko zrobić ładne zdjęcie bądź nagrać film.
Podsumowując uważam Iphone 13 pro za bardzo dobry sprzęt i szczerze polecam.
  • Mikołaj Maciejko i wopo lubią to

#446 konrad white

konrad white
  • 224 postów

Napisano 16 grudnia 2021 - 11:37

Nie gram, nie oglądam filmów na iP13Pro i pod koniec dnia mam zazwyczaj ok. 20% :)


Użytkownik konrad white edytował ten post 16 grudnia 2021 - 11:37


#447 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 17 grudnia 2021 - 12:12

Ja dziś przypadkowo zrzuciłem klucze na moją trzynastkę pro max. Wprost na wyświetlacz, z poziomu biodra mniej więcej, telefon był na podłodze. Wyszedł z tego bez szwanku :P

#448 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 764 postów

Napisano 23 grudnia 2021 - 09:59

"Przybył" - jest - i jestem zadziwiony - nie ulepszeniami ale zmianami. Wszyscy mówią, że 13pro jest taki jak 12 pro, tylko wyspa aparatów i notch są inne, ale to jest zupełnie inna konstrukcja. Apple nie z lenistwa zostawiło taki wygląd - to musi być strategia. Bo cały telefon jest przeprojektowany - grubszy, przyciski w innych miejscach, inna bateria, inny układ wnętrza - nawet nie wiem, co jest takie samo jak w 12pro. Mimo to różnica nie rzuca się w oczy. Dla mnie najważniejsza jest bateria i aparaty - na ocenę baterii muszę poczekać. Aparaty - jest różnica w słabym świetle znacząca. Wyświetlacz - 120Hz jest ledwo wyczuwalne. 



#449 soczekpl

soczekpl
  • 3 190 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 grudnia 2021 - 10:27

"Przybył" - jest - i jestem zadziwiony - nie ulepszeniami ale zmianami. Wszyscy mówią, że 13pro jest taki jak 12 pro, tylko wyspa aparatów i notch są inne, ale to jest zupełnie inna konstrukcja. Apple nie z lenistwa zostawiło taki wygląd - to musi być strategia. Bo cały telefon jest przeprojektowany - grubszy, przyciski w innych miejscach, inna bateria, inny układ wnętrza - nawet nie wiem, co jest takie samo jak w 12pro. Mimo to różnica nie rzuca się w oczy. Dla mnie najważniejsza jest bateria i aparaty - na ocenę baterii muszę poczekać. Aparaty - jest różnica w słabym świetle znacząca. Wyświetlacz - 120Hz jest ledwo wyczuwalne. 

 

Błagam, to jest ta sama konstrukcja lekko zmodyfikowana, ale w ogóle tego nie widać. Trochę cięższy bo większa bateria. Zmiana z 12 Pro na 13 Pro ma mały sens, już lepiej poczekać na 14.


  • makemymind lubi to

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular 256GB / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#450 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 657 postów
  • Płeć:

Napisano 23 grudnia 2021 - 11:11

Błagam, to jest ta sama konstrukcja lekko zmodyfikowana, ale w ogóle tego nie widać. Trochę cięższy bo większa bateria. Zmiana z 12 Pro na 13 Pro ma mały sens, już lepiej poczekać na 14.

Błagam, a co ma być, żeby można było uznać, że konstrukcja jest na tyle inna, żeby warto było zmieniać? Liczysz na to, że 14-ka będzie okrągła?


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 23 grudnia 2021 - 11:12





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych