Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 13/13 Pro - dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
522 odpowiedzi w tym temacie

#501 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 06 lutego 2022 - 21:37

To może nie walcz już z tym telefonem, tylko wymień egzemplarz. Ja niczego złego nie mogę powiedzieć na mój pro max.

#502 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 07 lutego 2022 - 12:13

Zmiana egzemplarza nic nie da - błędy są wyraźnie programowe i występują losowo.



#503 woojtekn

woojtekn
  • 96 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 07 lutego 2022 - 20:32

Ja przeszedłem ze zwykłej 12-tki na 13pro jestem bardzo rozczarowany teleobiektywem ( no i brakiem mozliwosci wylaczenia przetwarzania obrazu co wlasnie skutkuje tymi awarelkami i brakiem detali na wszystkich 3 obiektywach ).

Póki co walcze z Halide żeby coś wydobyć więcej z tych aparatów.



#504 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 08 lutego 2022 - 14:13

Jeśli to ten problem co u mnie (wykonywanie zdjęć z przybliżeniem obiektywem superszerokokfątnym) to ponoć rozwiązaniem jest wyłączenie w ustawieniach aparatu automatycznego macro i korekty geometrii.



#505 woojtekn

woojtekn
  • 96 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 08 lutego 2022 - 17:14

Wiem wiem, mam to samo bardzo często ale tylko jak jest mało światła... cóż do poprawy ewidentnie soft aparatu, bo w halide obiektywy pracują elegancko :) 



#506 woojtekn

woojtekn
  • 96 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 16 lutego 2022 - 08:26

Na pewno ogromną role w procesie poprawnego doboru obiektywu i autofocusa odgrywa nakładka na wyspę aparatu. Poczytałem opinie różnych osób z allegro którzy kupili szkła, czy to spigen czy ringke czy jakis inny szrot.

Nie dość ze wplywaja na foty to jeszcze powodują niewlasciwe funkcjonowanie skanera Lidar i właśnie wybór obiektywów. Wystarczy trochę brudu, smuga + sztuczne światło z lampy i już zaczynają się czary mary ( autofokus szaleje, bluurrry photo, zdjecie x3 z szerokiego... ) warto zwrócić na to uwage.



#507 Klubbheads

Klubbheads
  • 5 postów

Napisano 17 lutego 2022 - 04:27

Witam witam !

 

Pytanko mam

 

To miłe, ale w tym dziale nie zadajemy 'pytanek'. / ftpd



#508 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 04 marca 2022 - 17:23

Ktoś doświadczył na swoim 13 pro max lekkiego migotania ekranu? Widać to na kontrastowym tle, np białe tło z czarna czcionka. Porównywałem z 12 pro max i tam tez jest widoczny ten efekt ale mam wrażenie, ze ciut mniej. Używałem rok 12 pro max i dopiero na 13 pro max to zauważyłem, widać to zwłaszcza jak skupiamy się na czytaniu tekstu. Efekt jakby ekran się delikatnie rozjaśnial i ściemniał i tak cały czas (efekt migotania ekranu i czcionki), wtedy również ma się wrażenie, ze czcionka się lekko rozmywa. Czytałem gdzieś, ze jest to spodowoeowane technologia w jakim ekran jest wykonany (pwm), doświadczanie u siebie wrażliwość na ekrany 13 pro/13 pro max?

Użytkownik rafal886 edytował ten post 04 marca 2022 - 17:27

Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#509 DMCK

DMCK
  • 211 postów

Napisano 14 marca 2022 - 15:48

Hejka. Mam dwa pytania.

 

To miłe. Teraz jeszcze wybierz dział, w którym można je zadawać. / f



#510 Vspr

Vspr
  • 26 postów

Napisano 26 kwietnia 2022 - 23:00

Czołem wszystkim, przesiadłem się właśnie z telefonu z androidem na iPhone. Używam Maca od lat więc wyszedłem z założenia że przyszedł czas w końcu na iPhone. Zawsze było mi szkoda kasy na tak droga zabawkę ale w końcu się przemogłem. Kupiłem 13 pro. Moje przemyślenia poniżej:
1. Ekran jest super
2. Płynność bez zarzutu
3. Wykonanie telefonu świetne
4. Aparat - wielkie rozczarowanie
5. Aplikacje, nawigacja itp. Inaczej, pewnie do ogarnięcia
6. Fajnie że się wymienia danymi z Mackiem automatycznie
7. Bateria jest średnia
8. Face ID jest spoko

Reasumując sprzęt jest ciekawy i bardzo ładny ale chyba nie jestem zadowolony. Wszyscy zawsze wychwalali w iphonach aparat. Te trzy bycze obiektywy i cena urządzenia sugerują, ze mamy do czynienia z kombajnem do zdjęć.
Szczerze mówiąc jak zobaczyłem jakie zdjęcia robi mój iPhone to zacząłem grzebać w necie w poszukiwaniu informacji co ja robię źle.. Nie znalazłem wiec napisze jeszcze tu na forum w odpowiedniej sekcji.
W każdym razie jestem rozczarowany jakoscia zdjęć. Niedawno urodził mi się synek, więc pewną formą usprawiedliwienia dla zakupu zabawki za 5k było to, że przyda się telefon, który będzie cykał ładne zdjęcia..
W moim odczuciu są dość ciemne. Też macie takie wrażenia?
Do tej pory używałem xiaomi 9t, a wiec mocno średnia półka i zawsze narzekałem że zdjęcia są ciemne, iPhone robi dość podobne jeśli chodzi o jasność przy czym ma lepsze odwzorowanie barw. Ale już żony huawei mate 20 pro robi wyraźnie lepsze zdjęcia niż iPhone. Zapłaciłem za niego coś koło 2500 zł, ze 3 lata temu..
Zakładam, że większość z Was miała już inne iphony przed 13, w związku z tym chciałem zapytać jak Waszym zdaniem wypada aparat w 13 w odniesieniu do poprzednich generacji?
Pozdr,

#511 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 kwietnia 2022 - 09:08

Masz już wątek o tych 'ciemnych' zdjęciach, sam napisałeś, że jesteś świadomy, że w tym wątku się nie zadaje pytań. Czemu więc to robisz?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#512 Vspr

Vspr
  • 26 postów

Napisano 27 kwietnia 2022 - 10:54

Mój post w tym dziale dotyczy moich wrażeń po zakupie 13 pro. Pytania, które się pojawiły mają charakter ogólny i odnoszą się do "dyskusji ogólnej" na temat iphone13. 

W tym wątku jest sporo pytań dotyczących "dyskusji ogólnej" zadanych przez innych użytkowników, ale jeśli przeszkadzają Ci te pytania można je usunąć.

Sam bym to zrobił ale nie mogę już edytować postu.



#513 magnesion44

magnesion44
  • 25 postów

Napisano 08 czerwca 2022 - 14:36

Dziś pierwszy raz w życiu odpaliłem tel z systemem IOS. Powoli zaczynam go ustawiać pod siebie szczególnie by mieć ikony na ekranie podobnie jak w moim Galaxy s10 plus. Dużo nauki przede mną, ale myślę, że Powoli dam radę. Codziennie coś poustawiam i mam nadzieję, że jakoś to będzie hehe

Powodzenia! miałem to samo niecały rok temu i cóż mogę Ci powiedzieć mój kolego w niedoli: coraz mniej mnie wkurza :)) Upakowałem we wszelkie możliwe etui, szkła i to jest jego największa zaleta: jeszcze działa, nie ma rys i przetarć - Spigen iPhone 13 pro max daje radę


Użytkownik magnesion44 edytował ten post 08 czerwca 2022 - 14:40


#514 adamski.ab

adamski.ab
  • 64 postów
  • SkądBydgoszcz, PL

Napisano 09 czerwca 2022 - 10:46

Ktoś doświadczył na swoim 13 pro max lekkiego migotania ekranu? Widać to na kontrastowym tle, np białe tło z czarna czcionka. Porównywałem z 12 pro max i tam tez jest widoczny ten efekt ale mam wrażenie, ze ciut mniej. Używałem rok 12 pro max i dopiero na 13 pro max to zauważyłem, widać to zwłaszcza jak skupiamy się na czytaniu tekstu. Efekt jakby ekran się delikatnie rozjaśnial i ściemniał i tak cały czas (efekt migotania ekranu i czcionki), wtedy również ma się wrażenie, ze czcionka się lekko rozmywa. Czytałem gdzieś, ze jest to spodowoeowane technologia w jakim ekran jest wykonany (pwm), doświadczanie u siebie wrażliwość na ekrany 13 pro/13 pro max?

Generalnie opisywany przez Ciebie problem powinien uwydatniać się tylko przy słabym oświetleniu lub całkowitym braku światła. Powiem Ci, że dużo korzystam wieczorami i w nocy też zdarzy mi się jeszcze coś poczytać przed snem. Używam trybu ciemnego, a w Safari mam włączony tryb readera. Na moim egzemplarzu 13 Pro Max, nie doświadczyłem tego problemu. Wiem dokładnie, co masz na myśli, gdyż bardzo widocznie występowało to na moim wcześniejszym telefonie Xiaomi Mi 11. Na szczęście w IP mam z tym spokój.



#515 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 września 2022 - 23:32

Przesiadłem się dziś z 12 Mini na 13 Pro. Matko, jakie to jest wielkie.

Żona, zgodnie z życzeniem, dostała 13 Pro Max. Masakra, toż to jest niewiele mniejsze od iPada.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#516 Mogg

Mogg
  • 51 postów

Napisano 22 września 2022 - 10:37

Przesiadłem się dziś z 12 Mini na 13 Pro. Matko, jakie to jest wielkie.

Żona, zgodnie z życzeniem, dostała 13 Pro Max. Masakra, toż to jest niewiele mniejsze od iPada.

 

Dla mnie po przesiadce z XS (5,8'') na 13 Pro (6,1'') trzynastka wydawała się wielka, choć niewielka różnica. Po zmianie z mini długo bym się przyzwyczajał. 

Max to już całkiem inna bajka. Nie używam etui, dopiero od 13 mam szkło na ekranie. Maxa rozbiłbym pierwszego dnia.


Użytkownik Mogg edytował ten post 22 września 2022 - 10:37


#517 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 22 września 2022 - 11:01

12 mini to inna liga - jak biorę do ręki telefon żony, to patrzę na niego z rozczuleniem - taki malusi... W 13pro problemem dla mnie nie jest rozmiar (przecież ekran dobrze go wykorzystuje) ale masa - po co ta stal? 



#518 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 22 września 2022 - 11:06

W 100% się zgadzam. Zwykła 13 z teleobiektywem i nawet bym nie spojrzał na Pro. Niestety wagę - jeszcze z etui i szkłem - czuć mocno w kieszeni. 


  • WojtekWojtek lubi to

iPhone 15 Pro


#519 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 22 września 2022 - 11:31

Pamiętam czasy, gdy luksusowe telefony (np. T39) schodziły z masą poniżej 90g. Ale to dawno było.



#520 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 22 września 2022 - 11:36

Moja granatowa Nokia 8210... 79 gram.


Użytkownik MC_ edytował ten post 22 września 2022 - 11:37

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#521 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 22 września 2022 - 11:54

Przesiadłem się dziś z 12 Mini na 13 Pro. Matko, jakie to jest wielkie.

Żona, zgodnie z życzeniem, dostała 13 Pro Max. Masakra, toż to jest niewiele mniejsze od iPada.

W zeszłym roku również miałem taką przesiadkę ale bardzo szybko przyzwyczaiłem się  do większego rozmiaru i wagi. Dodatkowo dużo lepsza bateria i większy ekran do przeglądania treści sprawiły że cieszyłem się z przesiadki choć 12 mini i tak miło wspominam.



#522 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2022 - 14:15

Moja granatowa Nokia 8210... 79 gram.


W co grasz?
  • 6c1fb0760d lubi to

#523 Mogg

Mogg
  • 51 postów

Napisano 24 września 2022 - 07:01

W 100% się zgadzam. Zwykła 13 z teleobiektywem i nawet bym nie spojrzał na Pro. Niestety wagę - jeszcze z etui i szkłem - czuć mocno w kieszeni. 

 

Jeszcze 120 Hz ekran. Od tego już nie ma powrotu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych