Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch Series 6


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
283 odpowiedzi w tym temacie

#51 toprzeciezja

toprzeciezja
  • 105 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 września 2020 - 18:50

Mam dylemat, sprzedałem swoją 4 i teraz mam wątpliwości czy dobrze zrobiłem... zaoszczędzić 250 zł i wybrać 5 czy jednak kupić 6?

#52 5b46927ee6

5b46927ee6
  • 483 postów
  • Płeć:

Napisano 18 września 2020 - 19:36

My mamy decydować? :o

#53 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 18 września 2020 - 19:49

Mam dylemat, sprzedałem swoją 4 i teraz mam wątpliwości czy dobrze zrobiłem... zaoszczędzić 250 zł i wybrać 5 czy jednak kupić 6?

Mleko się rozlało, idź za ciosem i kupuj AW6.

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#54 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 września 2020 - 20:40

Ja rok temu kupiłem series 5 Cellular bo play „miało wdrożyć e-sim”, z racji, że olali sprawę to nie potrzebuje tego i może się uda wymienić 5 LTE na 6 GPS bez dopłaty to wezmę.



#55 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 18 września 2020 - 21:22

Zamówiłem AW6 w dniu premiery. Pierwsze info było o dostawie 29.09.20.

Dzisiaj przyszedł tracking od kuriera, z informacją iż paczka wyruszyła z Chin i ma dotrzeć 21.09.20 do końca dnia.

 

Zastanawiałem się nad wersją stalową ale jako że spadek wartości przy odsprzedaży jest dość duży, to kupiłem aluminium.

Ze względu na treningi na siłowni kupię jakąś ochronę na szybkę i chyba ringke bezel.


Użytkownik Clevland edytował ten post 18 września 2020 - 21:23


#56 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 18 września 2020 - 21:27

Zamówiłem AW6 w dniu premiery. Pierwsze info było o dostawie 29.09.20.
Dzisiaj przyszedł tracking od kuriera, z informacją iż paczka wyruszyła z Chin i ma dotrzeć 21.09.20 do końca dnia.

Zastanawiałem się nad wersją stalową ale jako że spadek wartości przy odsprzedaży jest dość duży, to kupiłem aluminium.
Ze względu na treningi na siłowni kupię jakąś ochronę na szybkę i chyba ringke bezel.

Zamówienie złożyłem 16, zamówienie wysłane 17 z Czech, dziś kurier dostarczył.

Użytkownik EMU edytował ten post 18 września 2020 - 21:28

  • Clevland lubi to

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#57 Demos

Demos
  • 139 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 września 2020 - 22:14

U mnie również wysłany 17, przyszedł dziś, zamówiony w dniu premiery, wystarczyło wybrać pasek z normalnym zapięciem i dostawa była na dziś. :)


MacBook Pro 13,3' 128GB 2017 | Magic Mouse 2 iPhone 14 Pro Max Deep Purple 256GB | Apple Watch UltraAirPods Pro | 


#58 Misiekk

Misiekk
  • 284 postów

Napisano 19 września 2020 - 10:24

No to koledzy - jak wrażenia? Ja do dzisiaj mam dylemat odnośnie smartwatch bo troszkę biegam, troszkę rower ale z uwagi na nawał pracy te moje sporty są raczej mniejsze. A prowadzenie działalności gospodarczej spowoduje tylko napięcie kalendarza i to jest akurat fajne w takim smartwatchu jak apple watch.

 

Początkowo chodził mi po głowie Garmin 945 - wiadomo, to jest multisportowy, topowy zegarek do pomiaru aktywności. Ale... te pomiary to mi posłużą raz na miesiąc? Mam aktualnie Polar M430 i nie korzystam z połowy statystyk ze strony polar flow. Więc do rzeczy.

Dla mnie chyba najważniejsze - płacenie telefonem, kalendarz i ostatnio zachwycił mnie głośnik w zegarku... I daltego zrobiłem sobie rachunek sumienia co wybrać - 5, SE, czy 6. I teraz myślałem, że 5 spadną do 1500 - 1650 to jednak za dużo wg mnie. Więc padnie na SE.

 

I teraz pytam Was, koledzy. Używacie EKG i uważacie, że natlenienie krwi jest warte dopłaty do 6. I pytanie dodatkowe - czy cellular jest przydatny, czy jest to raczej rzadko używany feature - proszę o własne obserwacje.



#59 szymeg

szymeg
  • 33 postów

Napisano 19 września 2020 - 14:17

No to koledzy - jak wrażenia? Ja do dzisiaj mam dylemat odnośnie smartwatch bo troszkę biegam, troszkę rower ale z uwagi na nawał pracy te moje sporty są raczej mniejsze. A prowadzenie działalności gospodarczej spowoduje tylko napięcie kalendarza i to jest akurat fajne w takim smartwatchu jak apple watch.

 

Początkowo chodził mi po głowie Garmin 945 - wiadomo, to jest multisportowy, topowy zegarek do pomiaru aktywności. Ale... te pomiary to mi posłużą raz na miesiąc? Mam aktualnie Polar M430 i nie korzystam z połowy statystyk ze strony polar flow. Więc do rzeczy.

Dla mnie chyba najważniejsze - płacenie telefonem, kalendarz i ostatnio zachwycił mnie głośnik w zegarku... I daltego zrobiłem sobie rachunek sumienia co wybrać - 5, SE, czy 6. I teraz myślałem, że 5 spadną do 1500 - 1650 to jednak za dużo wg mnie. Więc padnie na SE.

 

I teraz pytam Was, koledzy. Używacie EKG i uważacie, że natlenienie krwi jest warte dopłaty do 6. I pytanie dodatkowe - czy cellular jest przydatny, czy jest to raczej rzadko używany feature - proszę o własne obserwacje.

 

 

Na zadane przez Ciebie pytania musisz sobie odpowiedzieć sam. 

 

1) EKG + Blood Oxygen - zadaj sobie pytanie czy opcje zdrowotne są Ci potrzebne? Czy słysząc o nich, chciałeś zawsze sam na sobie to mierzyć i sprawdzać, czy jest Ci to potrzebne, bo być może masz problemy z sercem lub z niedotlenieniem. Ja akurat zawsze byłem ciekaw tych funkcji zdrowotnych, więc przy wyborze nie zastanawiałem się między SE, a 6. 

3) Cellular - tutaj też musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy jest Ci to po prostu potrzebne? Ja wybrałem opcję z Cellular ze względu na to, że chcę wychodzić z domu bez telefonu w wielu przypadkach. Kiedy idę na rower, zawsze wkurzało mnie branie telefonu, a skoro brałem telefon, to musiałem wziąć jakąś nerkę/plecak, bo w sportowych spodenkach kieszonki do mnie nie przemawiały i bałem się o telefon, tak samo z wszystkimi gadżetami na rowery itp., które przechowują telefon. Tak samo, kiedy idę do najbliższego sklepu po jakąś pierdołę, wolę telefon zostawić w domu itd.

Wydaje mi się, że to nie jest kwestia tego czy coś jest przydatne czy nie, tylko tego kto, czego potrzebuje :)


Użytkownik szymeg edytował ten post 19 września 2020 - 14:30


#60 stiv1984

stiv1984
  • 8 postów

Napisano 19 września 2020 - 16:31

Bateria w AW6 jest lepsza? W sensie dłużej trzyma? 

 

Ludki a  powiedzcie mi czy w sklepach stacjonarnych są już dostępne AW6?
Bo z tego co widzę to na stronie czas oczekiwania na dostawę jest na ok 20.10. :(



#61 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 września 2020 - 17:13

https://www.cortland...7-7023.370-6810
Są, ale taki-se wybór.

A nie, nie ma, 'oczekujemy dostawy' widać po wejściu w produkt.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#62 Aszyn

Aszyn
  • 21 postów

Napisano 19 września 2020 - 18:56

Wczoraj w iSpot Bonarka Kraków nic nie mieli nowego. Paska solo loop nie można było przymierzyć. Co do EKG i saturacji - jeśli jesteś zdrowym człowiekiem, bez astmy, arytmii i chorób towarzyszących to raczej nieprzydatne gadżety. Niestety nie da się przewidzieć, czy pewnego dnia nie dostaniesz zawału, ale wtedy musiałbyś odpalić sobie ekg samemu. Są oczywiście historie osób którym Apple Watch uratował życie, nie wątpię, ale tez trzeba pamiętać ze zawał wcale nie musi wiązać się ze zmianami w ekg od razu, ciśnienie i tętno mogą być prawidłowe, tym bardziej saturacja. Na pewno rozwój tych Health apps jest ważny, ale nie każdy jest tu targetem.  



#63 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 19 września 2020 - 20:30

Zauważyłem w aw6 ze szybciej przygasa po odłożeniu ręki od aw5. Bateria tez na plus.

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#64 damianmajk

damianmajk
  • 762 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 19 września 2020 - 20:46

Zauważyłem w aw6 ze szybciej przygasa po odłożeniu ręki od aw5. Bateria tez na plus.


Bateria mocno na plus, czy jeszcze za wcześnie żeby coś więcej powiedzieć ?

#65 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 19 września 2020 - 21:17

Bateria mocno na plus, czy jeszcze za wcześnie żeby coś więcej powiedzieć ?


Może za wczesnie. Ale widzę różnice.

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#66 Demos

Demos
  • 139 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 19 września 2020 - 22:36

Mi wczoraj baterię zjadło w moment, dziś odłączyłem zegarek o 9 od ładowania z 100% i teraz jest 37%, ale wczoraj sporo się bawiłem, dziś już normalnie używałem, ale u mnie co chwile wpada jakieś powiadomienie. ;)


MacBook Pro 13,3' 128GB 2017 | Magic Mouse 2 iPhone 14 Pro Max Deep Purple 256GB | Apple Watch UltraAirPods Pro | 


#67 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 20 września 2020 - 11:34

Co do EKG i saturacji - jeśli jesteś zdrowym człowiekiem, bez astmy, arytmii i chorób towarzyszących to raczej nieprzydatne gadżety. Niestety nie da się przewidzieć, czy pewnego dnia nie dostaniesz zawału, ale wtedy musiałbyś odpalić sobie ekg samemu. Są oczywiście historie osób którym Apple Watch uratował życie, nie wątpię, ale tez trzeba pamiętać ze zawał wcale nie musi wiązać się ze zmianami w ekg od razu, ciśnienie i tętno mogą być prawidłowe, tym bardziej saturacja. Na pewno rozwój tych Health apps jest ważny, ale nie każdy jest tu targetem.  

 

Może się okazać pomocne aby zarejestrować ekg kogoś z rodziny, znajomych u kogo wystąpiły jakieś objawy.

To ekg bodaj nie wykryje zawału, ale może zarejestrować migotanie przedsionków i być może inne anomalie.

Pytałem dwóch lekarzy pokazując im ekg zdrowego człowieka zarejestrowane przez AW i powiedzieli mi że jest warte uwagi.



#68 Aszyn

Aszyn
  • 21 postów

Napisano 20 września 2020 - 12:42

Może się okazać pomocne aby zarejestrować ekg kogoś z rodziny, znajomych u kogo wystąpiły jakieś objawy.

To ekg bodaj nie wykryje zawału, ale może zarejestrować migotanie przedsionków i być może inne anomalie.

Pytałem dwóch lekarzy pokazując im ekg zdrowego człowieka zarejestrowane przez AW i powiedzieli mi że jest warte uwagi.

Owszem, zgadzam się. Sam jestem lekarzem, wiec moja opinia bierze pod uwagę wiedzę, która posiadam. 
Śmieszna sytuacja wystąpiła natomiast u mojego taty. Dla niego aw jest wyznacznikiem wysiłku fizycznego i stara się konkurować z przyjaciółmi w zamykaniu kręgów. W związku z czym często chodził na marsze, orbitrek itp. Cierpiał także na niewielkie zaburzenia rytmu, przy których spacer powodował naliczenie wysiłku. Niedawno był na zabiegu ablacji, który wyleczył go z arytmii, serce się uspokoiło i spacer nie jest już traktowany jako wysiłek. Śmieszna sytuacja pokazująca niedoskonałości tych pomiarów ;)


  • Clevland lubi to

#69 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 21 września 2020 - 06:56

Owszem, zgadzam się. Sam jestem lekarzem, wiec moja opinia bierze pod uwagę wiedzę, która posiadam. 
Śmieszna sytuacja wystąpiła natomiast u mojego taty. Dla niego aw jest wyznacznikiem wysiłku fizycznego i stara się konkurować z przyjaciółmi w zamykaniu kręgów. W związku z czym często chodził na marsze, orbitrek itp. Cierpiał także na niewielkie zaburzenia rytmu, przy których spacer powodował naliczenie wysiłku. Niedawno był na zabiegu ablacji, który wyleczył go z arytmii, serce się uspokoiło i spacer nie jest już traktowany jako wysiłek. Śmieszna sytuacja pokazująca niedoskonałości tych pomiarów ;)

 

A korzystał z EKG w AW dla jakieś diagnostyki, np. czując objawy, albo po wysiłku?

Normalnie trzeba wypożyczać 24h holtera i nie zawsze trafi się w tym oknie czasowym w objawy.
Zapewne arytmia jest widoczna w zapisie. 

 

Najważniejsze że po zabiegu jest ok. 

 

Odbiegając od tematu, dla osób które są narażone na zator płucny (bodaj obciążenie genetyczne) domyślny monitoring tętna może powiadomić o tym że następuje.


Użytkownik Clevland edytował ten post 21 września 2020 - 06:56


#70 Aszyn

Aszyn
  • 21 postów

Napisano 21 września 2020 - 12:44

A korzystał z EKG w AW dla jakieś diagnostyki, np. czując objawy, albo po wysiłku?

Normalnie trzeba wypożyczać 24h holtera i nie zawsze trafi się w tym oknie czasowym w objawy.
Zapewne arytmia jest widoczna w zapisie. 

 

Najważniejsze że po zabiegu jest ok. 

 

Odbiegając od tematu, dla osób które są narażone na zator płucny (bodaj obciążenie genetyczne) domyślny monitoring tętna może powiadomić o tym że następuje.

On wiedział, że ma arytmię, bo miał holtera, ale nie pytałem go o to, czy testował ekg. W sumie zapytam. 



#71 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 września 2020 - 13:54

A możecie dyskutować o arytmiach kolegów gdzieś jakoś poza tym wątkiem?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#72 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 21 września 2020 - 17:49

On wiedział, że ma arytmię, bo miał holtera, ale nie pytałem go o to, czy testował ekg. W sumie zapytam. 

 

Prosiłbym o odpowiedź w tym temacie:

https://myapple.pl/f...4-opinie/page-3



#73 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 września 2020 - 20:16

I super, dzięki ;-)


  • Clevland lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#74 wiesiek3d

wiesiek3d
  • 404 postów

Napisano 21 września 2020 - 22:50

Panowie chce wziąć sobie na fakturke EU Apple watcha, SE 44 GPS kosztuje 1178zł, natomiast 6 44 z GPS 1665 zł.
Orientujecie się czy poza gorszym procesorem, brakiem czujników i trybu Always On będą jakieś znaczące różnice ? Czy SE posiada również ekran OLED który w moim odczuciu jest wisienka Apple Watcha :) jaka wersje polecacie ? W moim przypadku zakup 5 chyba jest bez sensu.

IP 14 Pro Max/ AW Ultra 

MB Pro 14/ IMAC 24/ IPAD PRO M1


#75 stiv1984

stiv1984
  • 8 postów

Napisano 22 września 2020 - 14:43

A jest możliwość wyłączenia  Always On  w AW5/6 ???
Czy bateria wtedy dłużej nie będzie trzymała?

Tak z czystej ciekawości...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych