Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie najlepiej kupić iPhone'a?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#26 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 16 października 2020 - 13:23

Dobry news z tą przedsprzedażą, może i z 12 Mini tak będzie.
Na stronie Euro RTV AGD już wszystkie są, ale jako 'brak możliwości dostawy'.

widocznie jakieś opóźnienia tam mają, bo media martk, media expert, x kom już normalnie można zamawiać z każdą opcją wysyłki



#27 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 października 2020 - 13:50

I podają daty dostawy? Bo chyba nie muszę nikomu mówić, że OD LAT co roku ludzie zamawiają w tego typu sklepach (xkom, media expert, media markt itp) czy iSpotach/Cortlandach i czekają po 2-3 miesiące na dostawę. Aż w końcu anulują i kupują bezpośrednio od Apple, które chociaz mówi otwarcie, że dostawa np. 2-3 tygodnie, ale tego terminu się trzyma.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#28 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 16 października 2020 - 13:56

Nie wiem czy od lat. Ja pamiętam, że np. iP7 kupiłem w MM w dniu premiery. Poszedłem, był, zapłaciłem, wyszedłem.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#29 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 października 2020 - 14:23

Przykład anegdotyczny vs liczne posty na forum osób co roku jak to czekają aż im w końcu przesyłka z preorderu w tych sklepach dojdzie bez nawet konkretnej daty. I oczywiście zawsze zależy to od danego modelu, łatwiej było na pewno dostać wtedy 7 niż 7 Plus, analogicznie dostępność 8 i 8 Plusów a dostępność X przy premierze.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#30 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 16 października 2020 - 14:36

Ja bym powiedział że częściej były sytuację że ludzie po dacie premiery szli do sklepu i normalnie kupowali i anulowali zamówienia z AOS. Przynajmniej ostatnie dwa lata

iPhone 15 Pro


#31 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2020 - 14:46

Peem Wam, że euro RTV agd pisze, że 12 Pro jest 'do odbioru za godzinę, do domu już jutro', a 12 Pro Max 'do domu 20. października'.
A potem przychodzi gość i pyta, czemu nie polecam kupowania w elektromarketach ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#32 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 16 października 2020 - 15:29

12 zamówiona w media expert, do odbioru powinno być w piątek

#33 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 16 października 2020 - 16:34

„Gość” stwierdza, ze dlugo szukałeś uzasadnienia. Gościu.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#34 babeo

babeo
  • 152 postów

Napisano 19 października 2020 - 13:38

Gwarancja jest wszędzie 12 miesięcy. 

Doświadczenie wskazuje, że przy zakupie od autoryzowanego sprzedawcy (resellera) w drugim roku rękojmia działa w zasadzie jak gwarancja.

Z odbiorem w kolejny piątek będzie problem. Trzeba dzwonić, pytać i liczyć na szczęście.

A jak wyglada kwestia gwarancji w drugim roku przy zakupie w Apple Store Online PL?


iPhone 7 128GB + iPad 2018 32GB WiFi + BeatsX

#35 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 października 2020 - 22:05

Bardzo dobrze, masz de facto 2 lata gwarancji, bo drugi rok rękojmi w AOS działa jak gwarancja.

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#36 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 20 października 2020 - 04:15

Jak obu każdego innego autoryzowanego.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#37 nuggie

nuggie
  • 249 postów

Napisano 20 października 2020 - 09:34

Ja polecam w AOS z doświadczenia:
- jak biore na fakturę i chcę odesłać sprzęt to nie robią problemów
- (to chyba działa jak kupisz gdziekolwiek) są 2 lata gwarancji/rękojmi



#38 otuadiordna

otuadiordna
  • 161 postów

Napisano 20 października 2020 - 11:56

Ja polecam w AOS z doświadczenia:
- jak biore na fakturę i chcę odesłać sprzęt to nie robią problemów
- (to chyba działa jak kupisz gdziekolwiek) są 2 lata gwarancji/rękojmi

To że ktoś napisał że drugi rok rękojmi działa jak gwarancja nie znaczy że trzeba stawiać znak "=". Tak samo nie gdziekolwiek. Jak już zostało napisane trzeba być autoryzowany sprzedawcą. Wtedy w drugim roku jak coś się stanie Apple przyjmie sprzęt tak jakby był na gwarancji choć prawnie mogliby się stawiać i mówić o rękojmi. Taka to nagroda za wspieranie ich bezpośrednio a nie od jakichś Januszy. Niemniej tak z ciekawości bo tego nigdy nie rozkminiałem. Czy operatorzy (oczywiście bez Plusa) też są traktowani jak autoryzowani sprzedawcy? 



#39 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 20 października 2020 - 12:02

Z tego co pamiętam, to z operatorami jest problem.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#40 otuadiordna

otuadiordna
  • 161 postów

Napisano 20 października 2020 - 12:31

Z tego co pamiętam, to z operatorami jest problem.

No właśnie bo może to dotyczy tylko i wyłącznie premium resellerów czy Apple Shopów (jak niektóre punkty w MM) a nie wszystkich autoryzowanych punktów bo tych jest dużo więcej. W tym x-kom euro itd. Na stronie Apple w wyszukiwarce resellerów Play i T-mobile brak jest tylko Orange. Z drugiej Cortland nie widnieje jako Premium a z tego co mi wiadomo to są Premium. 



#41 nuggie

nuggie
  • 249 postów

Napisano 22 października 2020 - 07:05

To że ktoś napisał że drugi rok rękojmi działa jak gwarancja nie znaczy że trzeba stawiać znak "=". Tak samo nie gdziekolwiek. [...]

Nie za bardzo rozumiem o jakim znaku '=' mówisz. I o co Ci chodzi z 'gdziekolwiek'....

Ale jak kupie sobie iPhona np. z "x-kom" i mi sie popsuje, to idę i tak z reklamacją do autoryzowanego salonu Apple, nie do "x-kom"-a.



#42 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 października 2020 - 07:18

To dotyczy wszystkich autoryzowanych sprzedawców Apple OPRÓCZ operatorów (nie trzeba być premium, wystarczy autoryzacja). Oraz warto sprawdzać, czy sprzedawca nie wyklucza rękojmii dla przedsiębiorców.

Chociaż z drugiej strony, ciekawe czy ktoś kupił w sklepie autoryzowanym wyłączającym rękojmię, następnie w drugim roku oddał do innego serwisu i został przyjęty na „gwarancję”, bo pochodził z autoryzowanego źródła i serwis już nie bawił się w sprawdzanie konkretnych regulaminów danego sklepu.

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#43 Aszyn

Aszyn
  • 21 postów

Napisano 22 października 2020 - 10:43

Warto pamiętać, że przedsiębiorcy nie mają 2 roku rękojmi, ale są firmy, które go dają i w drugim roku naprawę wykonują w swoim autoryzowanym serwisie. Kupowałem tak AW w idream przykładowo.



#44 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 22 października 2020 - 10:46

Przedsiębiorcy domyślnie mają również 2 lata rękojmi, ale można ją umownie ograniczyć lub wyłączyć. Wbrew pozorom jest spora różnica w stosunku do tego co napisałeś.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#45 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 października 2020 - 11:05

O, a kto umownie ogranicza/wyłącza? Bo będę kupował jako przedsiębiorca i w sumie się nigdy nie interesowałem, ile mam gwarancji/rękojmi na jakąś pierdołę typu mysz, ale przy telefonie za kilka kafli to już warto.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#46 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 22 października 2020 - 11:14

Jakiś czas temu założyłem taki temat, gdzie jak na tamten czas opisałem główne źródła zakupu. Z tego co wiem, to trochę się zmieniło, bo np. Cortland już nie wyłącza rękojmi.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#47 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 października 2020 - 12:34

Niestety, nasz super silnik pokazuje w Twoim profilu tylko 4 ostatnie wątki, które założyłeś. Pamiętasz może dział albo coś, co ułatwi szukanie?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#48 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 22 października 2020 - 12:38

Kolega mod ma bana na google chyba ;)

https://myapple.pl/f...a-a-rękojmia/

 

Tyle, że stan jest na dzień napisania informacji i od tego czasu mogło się trochę pozmieniać.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#49 phillix

phillix
  • 166 postów

Napisano 22 października 2020 - 12:56

Mediamarkt daje tylko rok na gwarancję. Zamawiałem na allegro przez oficjalny sklep mediamarkt i w system mam wbite już, że gwarancja równo rok od dnia kupienia.



#50 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 22 października 2020 - 12:57

A rozumiesz, że tutaj rozmawiamy o rękojmi a nie o gwarancji? I MM nie daje żadnej gwarancji swojej.


  • otuadiordna lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych