Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie najlepiej kupić iPhone'a?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wosiu96

Wosiu96
  • 8 postów

Napisano 18 kwietnia 2020 - 12:45

Cześć wszystkim  ;) Wraz z wejściem serii 12-tej planuję zakupić iPhone'a. Od jakiegoś czasu zastanawiam się, gdzie takowego najlepiej kupić? Jak wiadomo Apple daje 12 miesięcy gwarancji a w polsce sklep musi nam zagwarantować 24 miesiące rękojmi. Czy sklep apple.pl różni się czymś w warunkach zwrotu/gwarancji aniżeli cortland, ispot itp.? Mam możliwość kupna iPhone z Niemiec w AppleStore i wiem, że można tam wraz z zakupem dobrać plany rozszerzonej gwarancji i bodaj jakiś plan na uszkodzenia mechaniczne? Waszym zdaniem, gdzie lepiej kupić i jak wyglądają poszczególne plany. Z góry dziękuję i zagłębiam się dopiero w tematy apple także wszystko nie jest mi wiadome.

 


#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 kwietnia 2020 - 14:24

To może spytaj, jak już wyjdzie? ;-)


  • kalvin lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Wosiu96

Wosiu96
  • 8 postów

Napisano 20 kwietnia 2020 - 16:51

Wolę zapytać wcześniej i przeanalizować sytuację ;)



#4 adst

adst
  • 109 postów

Napisano 15 października 2020 - 20:36

Już wyszedł, odświeżam :)
  • 5b46927ee6 lubi to

#5 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 października 2020 - 22:38

Kup w Apple Store Online PL, chyba że zależy ci na Apple Care+, to wtedy w Niemczech w Apple Store.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#6 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 16 października 2020 - 10:50

Kup w Apple Store Online PL, chyba że zależy ci na Apple Care+, to wtedy w Niemczech w Apple Store.

co lepiej wybrać do zakupu iphona? ispot czy zwykłe sklepy rtv agd, media expert itd? w jakim sklepie najlepiej wygląda sytuacja z gwarancją?

zaznaczę, że interesuje mnie odbiór telefonu w kolejny piątek i zapłata przy odbiorze i koniecznie na fakturę


Użytkownik Adrian Gajewski edytował ten post 16 października 2020 - 10:52


#7 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 16 października 2020 - 11:04

Gwarancja jest wszędzie 12 miesięcy. 

Doświadczenie wskazuje, że przy zakupie od autoryzowanego sprzedawcy (resellera) w drugim roku rękojmia działa w zasadzie jak gwarancja.

Z odbiorem w kolejny piątek będzie problem. Trzeba dzwonić, pytać i liczyć na szczęście.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#8 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 16 października 2020 - 11:07

Gwarancja jest wszędzie 12 miesięcy. 

Doświadczenie wskazuje, że przy zakupie od autoryzowanego sprzedawcy (resellera) w drugim roku rękojmia działa w zasadzie jak gwarancja.

Z odbiorem w kolejny piątek będzie problem. Trzeba dzwonić, pytać i liczyć na szczęście.

czyli szybciej przyjdzie do mnie kurier w piątek aniżeli odbiorę go w sklepie?



#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2020 - 11:16

Tak. Po 14:00 w AOS możesz zobaczyć, kiedy dojdzie. Być może nawet będzie to od razu piątek.
W salonach w piątek nie ma szans - oni sami je wtedy dostaną, bo to jest dzień startu dostępności. Nim rozwiozą po magazynach/salonach, chwilę minie. Pewnie będzie 'oczekujemy dostawy' wszędzie.

No i odpuść sobie elektromarkety, cortland/ispot tylko. No, może x-kom jakiś.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 16 października 2020 - 11:25

A czemu ma sobie odpuścić elektromarkety?


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#11 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 16 października 2020 - 11:28

a przedsprzedaż będzie tylko na oficjalnej stronie apple czy w elektromarketach też?



#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2020 - 11:47

A czemu ma sobie odpuścić elektromarkety?

 

Nie mam żadnego 'racjonalnego argumentu'. To tylko moja opinia, wolę kupić u autoryzowanego resellera, jeśli nie w AOS.
 

a przedsprzedaż będzie tylko na oficjalnej stronie apple czy w elektromarketach też?

Nie wiem, zadzwoń i zapytaj. Zgaduję, że nie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#13 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 16 października 2020 - 11:50

Tak właśnie myślałem.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2020 - 11:54

A coś w tym złego, że mam preferencje zakupowe?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#15 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 16 października 2020 - 12:09

Preferencje sobie możesz mieć. Ale pisz, że to porada niepoparta jakimikolwiek sensownymi przesłankami. Co innego kupowanie od jakiś dziwnych komisów z allegro. Ale MM i inne markety to bezpieczny zakup i nie ma różnicy w stosunku do wymienionych przez Ciebie.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#16 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2020 - 12:16

SubOP zapytał 'gdzie polecacie', no i JA polecam w X, a nie polecam w Y. Nie mam zamiaru zmieniać swojego zdania, bo ktoś inny uważa inaczej. Moją 'poradę' można przyjąć, albo odrzucić, nikt nikomu nic nie nakazuje.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#17 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 16 października 2020 - 12:27

Gdyby kogoś interesowało to dzwoniłem do rtv agd i dziś bądź jutro będzie przedsprzedaż na stronie i odbiór będzie możliwy w dniu premiery tj. 23.10



#18 adst

adst
  • 109 postów

Napisano 16 października 2020 - 13:10

W iDream też np będa w sprzedaży stajconarnie od 23.10 (przyszły piątek), więc kupując w ten sposób może dostaniesz nawet szybciej niż przez AOS gdzie dostawę pokazuje na 23-26.10

 

Dodatkowo iDream daje 24 mce gwarancji



#19 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 16 października 2020 - 13:13

Ehh wszędzie masz 24 miesiące ochrony jak kupisz u oficjalnego sprzedawcy. Nawet media markt czy euro rtv.

Użytkownik Regiss edytował ten post 16 października 2020 - 13:13

iPhone 15 Pro


#20 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 16 października 2020 - 13:15

W iDream też np będa w sprzedaży stajconarnie od 23.10 (przyszły piątek), więc kupując w ten sposób może dostaniesz nawet szybciej niż przez AOS gdzie dostawę pokazuje na 23-26.10

 

Dodatkowo iDream daje 24 mce gwarancji

w media expert i x kom też już dostępne



#21 adst

adst
  • 109 postów

Napisano 16 października 2020 - 13:16

Wiem, z rękojmi.

Ale jak ktoś chce do tego FV to już trzeba się zastanowić

Dodaktowo w iDream dokupić można ubezpieczenie od razu



#22 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 16 października 2020 - 13:17

Co się zastanowić? W MM czy innych elektromarketach dają normalną fakturę. A i jak ktoś musi ubezpieczyć, to też można. 


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#23 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 16 października 2020 - 13:18

a jakie zdanie macie o media expert? warto?



#24 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 16 października 2020 - 13:20

A co za różnica? I tak oddajesz do serwisu przez okres 2 lat. Sklep jest nieistotny byle był oficjalny a me jest.

iPhone 15 Pro


#25 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2020 - 13:22

Dobry news z tą przedsprzedażą, może i z 12 Mini tak będzie.
Na stronie Euro RTV AGD już wszystkie są, ale jako 'brak możliwości dostawy'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych