Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[release] mGadu (dawne ApolloPL)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
769 odpowiedzi w tym temacie

#76 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 lutego 2008 - 18:19

Brakuje mi jedynie mozliwości wstawienia opisu, podziału kontaktów na grupy oraz mozliwosci dodania nowego kontaktu z poziomu programu. Są to sprawy naprawde błache, które są najmniej istotne a na pewno w przyszłości, blizszej lub dalszej, zostaną nadrobione.


Może i błahe, ale bardzo użyteczne ... mam nadzieję, że dorobienie tych funkcjonalności nie będzie stanowiło problemu i szybko je otrzymamy Dołączona grafika

#77 lamocik

lamocik
  • 7 postów

Napisano 13 lutego 2008 - 18:51

Odinstalowałem apollo zrobilem refreash sources w zakladce popularne pojawilo mi sie mgadu z instalajca nie bylo problemu. Za pomocą ibricka wrzucilem plik gadugadu.txt do wskazanego folderu. Stworzylem w programie wlasne konto/automatycznie pobralo liste kontaktow i ogolnie program dzialal perfekcyjnie do momentu nacisniecia wyloguj. Tj iphone zwiesil sie a po 20 sekundach uruchomil sam ponownie. Czy jest to wina nadmiernej ilości kontaktów (ok 150) czy jest to spowodowane czymś innym ?

#78 wakoman

wakoman
  • 962 postów
  • SkądMiami, Gdynia

Napisano 13 lutego 2008 - 19:11

Może i błahe, ale bardzo użyteczne ... mam nadzieję, że dorobienie tych funkcjonalności nie będzie stanowiło problemu i szybko je otrzymamy Dołączona grafika


Błache, w stosunku do tego, co już osiągneli autorzy. Bez wątpienia funkcje te okazalyby się przydatne, jednak ja jest zadowolony z programu. ;)

#79 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 13 lutego 2008 - 19:50

Wszystko ok, ale jak napisze do nas kilka osób naraz, a my odbieramy wiadomości na starcie mGadu to aplikacja nie daje rady i wywala do springa.

#80 ar3k

ar3k
  • 493 postów
  • Skądfrom apple

Napisano 13 lutego 2008 - 20:04

co dziwne jak daje cd /Applications/mGadu ./mGadu to importuje mi lisste kontaktow jak robie to z poziomu iphona to nieimportuje >> prawa do plikow 777 ROZWIAZANIE Dla wersji 1.1.3. Przenies katalog mGadu z /var/root/Library/ do /var/mobile/Library/ liste kontaktow wrzuc do /var/mobile/Library/mGadu/ zadziala

#81 ontoid

ontoid
  • 251 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 lutego 2008 - 20:10

Cześć,
W czym problem? Działa, włącza się i można gadać ale nie zapamiętuje konta (loginu) oraz nie mogę załadować kontaktów nawet według instukcji ( /var/root/......). Więc za każdym włączeniem ...
yaroel


Dla wersji 1.1.3.
Przenies katalog mGadu z /var/root/Library/ do /var/mobile/Library/

liste kontaktow wrzuc do /var/mobile/Library/mGadu/

zadziala
  • ar3k lubi to

#82 syndrom18

syndrom18
  • 633 postów

Napisano 13 lutego 2008 - 21:15

GG śmiga super, brawa dla autorów:)Brakuje mi prócz tego co napisał Wakoman , klawiatury wide... dało by rade zrobić taki trick?? pozdrawiam syndrom18

#83 localhero-dcc71d2008

localhero-dcc71d2008
  • 130 postów

Napisano 13 lutego 2008 - 21:52

swietna sprawa! dziala ladnie i wygodnie. prosilbym jeszcze o mozliwosc dodawania kontaktow i ustawienie opisu. i jest bomba!

#84 Dominnn23

Dominnn23
  • 66 postów

Napisano 13 lutego 2008 - 22:32

no niestety Tobie zadziałało od tak se a mi dalej po dzisiejszej aktualizacji smiga kółeczko po czym wywala do sb :(

#85 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 14 lutego 2008 - 02:11

..::## UPDATE 1.03 ##::..

- powinno już działać bez problemu na 1.1.3
- dla 1.1.2 - nie trzeba już ręcznie dodawać katalogu /var/root/Library/mGadu
- Aby wyświetlić listę kontaktów wykonaj eksport kontaktów w gadugadu do pliku gadugadu.txt, a następnie wgraj go do katalogu /var/mobile/Library/mGadu/ (jeśli masz 1.1.3) lub /var/root/Library/mGadu/ (jeśli 1.1.2) w iPhonie.

Proszę o odzew czy zaczęło już wszystkim działać (zarówno 1.1.2 jak i 1.1.3)

#86 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 lutego 2008 - 07:14

u mnie (1.1.2), tym razem, update poszedł od strzału - mGadu śmiga ... choć z całej listy kontaktów, on-line mam teraz tylko infobota** :D

___
** - zgodnie z zasłyszanym tekstem: Wstaję tak wcześnie, że na GG mam tylko Lecha Wałęsę i Infobota.

#87 bbolss

bbolss
  • 461 postów

Napisano 14 lutego 2008 - 08:46

mhm jak wiadomo po uzyciu ziphone super fajnie szybko sie odblokowuje iphona 112/113 ale niestety ali TC ani iphone browser niedziała ssh tez ma spore problemy wiec ciezko wgrac kontakty dlatego APELUJĘ do autora błagam dodaj mozliwosc ręcznego wpisywania kontaktów! kiedys była ale niestety od paru wersji nie da się:( pozdro

#88 Tato

Tato
  • 34 postów

Napisano 14 lutego 2008 - 09:03

1.1.3 - lista kontaktow nie wczytuje sie (probowalem wszytkich lokalizacji podanych w tym wątku) - ustawienia nie zapisują się mam najnowszą wersje mGadu - 1.3 pozdr PS. gorąca prośba o przywrócenie ApolloPL do repozytorium, przynajmniej na czas dopracowania mGadu.

#89 Dawid24

Dawid24
  • 42 postów

Napisano 14 lutego 2008 - 09:31

u mnie (firmware 1.1.2) - po apdejcie - wszystko ok :)

#90 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 14 lutego 2008 - 09:45

1.1.3
- lista kontaktow nie wczytuje sie (probowalem wszytkich lokalizacji podanych w tym wątku)
- ustawienia nie zapisują się

mam najnowszą wersje mGadu - 1.3

pozdr

PS. gorąca prośba o przywrócenie ApolloPL do repozytorium, przynajmniej na czas dopracowania mGadu.


Testowałem wczoraj na najnowszym 1.1.3 - update z iTunes, wszystko działało.
Był to nowiutki iPhone prosto z pudełka.
Firmwary 1.1.3dev-tema, i 1.1.13Nate nie będę testowane, wiec jeśli wam coś nie działa po prostu wgrajcie update 1.1.2 lub 1.1.3 z iTunes.
Jeśli coś wam nie działa opisujcie dokładnie jaki macie firmware, i jak zrobiliście UPDATE.

#91 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 lutego 2008 - 10:41

Chciałbym sobie w mGadu podmienić pliki ApolloRecv i ApolloSend - na własne, ale mam problem.
Konwertuję wave'y do aiff (via Media Convert ) - ustawiając takie same parametry jakie mają te oryginalne pliki dźwiękowe (PCM 8bit / mono / 22050MHz), ale te moje nie odtwarzają się w mGadu (wibra też nie sygnalizuje nadchodzącej wiadomości). Dołączona grafika
Czy to wina tego on-line'owego konwertera, czy może to ja czegoś jeszcze nie robię (ew. robię, ale źle) ? Dołączona grafika

#92 Tato

Tato
  • 34 postów

Napisano 14 lutego 2008 - 11:04

Testowałem wczoraj na najnowszym 1.1.3 - update z iTunes, wszystko działało.
Był to nowiutki iPhone prosto z pudełka.
Firmwary 1.1.3dev-tema, i 1.1.13Nate nie będę testowane, wiec jeśli wam coś nie działa po prostu wgrajcie update 1.1.2 lub 1.1.3 z iTunes.
Jeśli coś wam nie działa opisujcie dokładnie jaki macie firmware, i jak zrobiliście UPDATE.



mam firmware 1.1.3 devteam

dodając jeszcze Nate mamy juz zdecydowaną wiekszosc uzytkownikow iPhona 1.1.3
z calym szacunkiem - mysle ze jednak warto by bylo opracowac dzialanie programu na tych wersjach

ewentualnie ponawiam gorącą prosbe o AplolloPL w repozytorium
- dzialalo u mnie bez zadnego problemu na wszystkich wersjach, włączając obecną
po usunięciu juz nie moge znalezc tej instalki

#93 quba

quba
  • 30 postów
  • SkądŁódź, PL

Napisano 14 lutego 2008 - 11:29

Witam U mnie występuje następujący problem (iPhone 1.1.2 OOB zupdatowany przez iTunes do 1.1.3, a następnie potraktowany ZiPhonem): mGadu 1.03 - przez edge loguje sie do gg (chociaz nie zawsze), natomiast przez Wifi od razu wywala do SB. Na szczęście zapamiętuje już ustawienia konta :)

#94 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 14 lutego 2008 - 12:06

mam firmware 1.1.3 devteam

dodając jeszcze Nate mamy juz zdecydowaną wiekszosc uzytkownikow iPhona 1.1.3
z calym szacunkiem - mysle ze jednak warto by bylo opracowac dzialanie programu na tych wersjach

ewentualnie ponawiam gorącą prosbe o AplolloPL w repozytorium
- dzialalo u mnie bez zadnego problemu na wszystkich wersjach, włączając obecną
po usunięciu juz nie moge znalezc tej instalki


mGadu testowałem na 1.1.2, 1.1.3 (iTunes) oraz dostałem potwierdzenie że działa bez problemu na 1.1.3-devteam.
Jeśli ci nie działa odezwij się do mnie na gg lub skype, może coś wymyślimy

Aha, jeszcze spróbujcie wywalić katalog mgadu z /var/root/Library/ oraz /var/mobile/Library. Program sam teraz tworzy te katalogi z odpowiednimi uprawnieniami. Może stare katalogi ręcznie stworzone mają złe uprawnienia

#95 previl

previl
  • 81 postów

Napisano 14 lutego 2008 - 12:47

Ja mam z ta wersja jeden mały, acz istotny problem.... za kazdym razem, gdy zamnke rozmowe i otworze ja na nowo, to mam czyste okienko ... We wczesniejszych wersjach wszystko było ok ... dodam, ze mam Ipoda 1.1.2

#96 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 14 lutego 2008 - 12:56

Ja mam z ta wersja jeden mały, acz istotny problem.... za kazdym razem, gdy zamnke rozmowe i otworze ja na nowo, to mam czyste okienko ... We wczesniejszych wersjach wszystko było ok ... dodam, ze mam Ipoda 1.1.2


Jeśli wychodzisz z rozmowy ikonką "X" z prawej - rozmowa jest czyszczona.
Jeśli wychodzisz klikając w "Kontaky" (z lewej) - rozmowa jest pamiętana

#97 w4rri0r3k

w4rri0r3k
  • 88 postów

Napisano 14 lutego 2008 - 13:26

przy prowadzeniui kilku rozmow naraz i przelaczaniu sie co chwile miedzy nimi przez Kontakty po jakis 10 minutach wiesza mi sie iP druga sprawa gdy nie moze sie polaczyc i wywala do sp a nastepnie wlaczymy od nowa mGadu wtedy nie dziala ono w ogole, nie laduja sie buttony trzeba je zamknac poprzez przytrzymanie przez 5 sek przycisku Home, to takie pierwsze spostrzezenia :) IP 1.1.2 BL 3,9

#98 blackvanilla

blackvanilla
  • 12 postów

Napisano 14 lutego 2008 - 20:41

Gdy wchodzę na i.myapple.pl nic tam nie znajduje. Pisze tylko "Strona w przygotowywaniu". Skąd moge jeszcze ściągnąć mgadu?

#99 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 lutego 2008 - 21:02

Właśnie wróciłem z terenu i tam (via EDGE) już tak różowo nie jest - gdy mGadu nie mogło się zalogować do sieci, to nie wypluwało stosownego komunikatu (Connection failed), tylko wstydliwie wracało do SB.
Miałem też sytuacje, że wyglądało na to, że jestem on-line - moje msgi niby wychodziły, ale nie docierały do odbiorców ...

BTW: przypomnę się przy okazji z moim porannym pytaniem :arrow: http://www.myapple.p...832-post91.html Dołączona grafika

#100 SHARK_2

SHARK_2
  • 13 postów

Napisano 14 lutego 2008 - 21:15

nie masz wchodzic na i.myapple.pl tylko dodac ja do zrodel a nastepnie w instalerze pojawia Ci sie nowe pozycje i tam znadziesz mGadu




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)