Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[release] mGadu (dawne ApolloPL)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
769 odpowiedzi w tym temacie

#1 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 01:28

ApolloPL od dzisiaj jest pod nową nazwą mGadu. Jest dostępne ze źródełka:
http://i.myapple.pl

Od ostatniego update ApolloGG zaszły następujące zmiany:
- poprawiona stabilność, tym razem powinno być naprawdę lepiej
- dodane konkaty typu "proszę czekać" podczas ładowania listy kontaktów i wylogowywania się.
- zmieniło się położenie pliku z listą kontaktów (gadugadu.txt), od teraz trzeba go umieszczać w katalogu: /var/root/Library/mGadu/
- nie ma już żadnych plików wspólnych z oryginalnym Apollo, więc obie aplikacje powinny działać jednoczśnie
- mogą być problemy na wersji 1.1.3 (official Dev-team).
- źródła są teraz ogólnodostępne na mgadu - Google Code.
Wszelkie uwagi/prośby o nowe funkcjonalności prosimy dodawać na tej stronie w zakładce Issues.

Uwaga
Jest problem z działaniem mGadu w tle, tzn działa, ale jak iPhone przechodzi w stan uśpienia (np po naciśnięciu przycisku Power) mGadu się wyłącza (na szczęście już nie blokuje całego iPhona). To dlatego że w iPhone w stanie uśpienia sieć nie działa, a gadugadu cały czas pinguje klienta, jeśli klient nie odpowiada połączenie jest zamykane. Dlatego proszę wyłączać mGadu jeśli kończymy korzystanie z iPhona. Na tą chwilę chyba nie da się tego w żaden sposób obejść, po prostu iPhone tak ma że w trybie uśpienia sieć jest wyłączana (żeby oszczędzać energię). Jest jedno obejście - trzeba mieć włączoną muzykę z iPoda, wtedy nawet w trybie uśpienia sieć cały czas jest.

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo autora i zmotywować go do dalszej pracy, wejdź na stronę: iPhone - Dotacja dla autora mGadu i słowników. Za każdą złotówkę będę szalenie wdzięczny.
  • syrakuz i przemek83 lubią to

#2 Fred

Fred
  • 5 postów
  • SkądChicago

Napisano 11 lutego 2008 - 03:30

Na 1.1.1 wszystko dziala. Wielkie dzieki. Pozdrawiam z Chicago

#3 MA$A

MA$A
  • 22 postów
  • SkądKraków/ Fort Lauderdale

Napisano 11 lutego 2008 - 08:47

NA 1.1.2 niestety nie dziala. Co wiecej powoduje to ze nie da sie uzywac Iphone'a....

#4 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 lutego 2008 - 08:54

MA$A ... a może ciut więcej konkretów ?? bo u mnie (1.1.2) właśnie się zainstalowało i odpaliło ... Dołączona grafika

#5 MA$A

MA$A
  • 22 postów
  • SkądKraków/ Fort Lauderdale

Napisano 11 lutego 2008 - 09:06

Ok:) zgodnie z prosba autora posta umiescilem moje uwagi w issues. Ale zacznijmy od poczatku. Zainstalowalem to mGadu jednak pod koniec instalacji wwalilo mnie z instalera. Nie pojawila sie ikonka programu na pulpicie wiec sprawdzilem jeszcze raz. W dalszym ciagu program byl w instalerze wiec sprobowalem go ponownie zainstalowac. Dlej to samo czyli wtwalenie do pulpitu. Zresetowalem telefon i o dziwo ikonka mGadu pojawila sie. Program po wlaczeniu od razu sie wylanczal wiec chcialem odinstalowac. w uninstalerze jednak go nie znalazem bo siedzial dalej w plikach niezainstalowanych. Nie mogac go usunac ani z niego korzystac postanowilem przeniesc go za pomoca categories do folderu. I wlasnie wtedy stalo sie to co sie stalo czyli po zamknieciu categories nie widze zadnych ikonek na pulpicie. Nie pomaga reset ani nci innego. Nie chce robic restore bo nie chce stracic wszystkich danych z telefonu. i co teraz? jakies pomysly?:(

#6 bsokol

bsokol
  • 36 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 lutego 2008 - 09:12

- zmieniło się położenie pliku z listą kontaktów (gadugadu.txt), od teraz trzeba go umieszczać w katalogu: /var/root/Library/mGadu/
- mogą być problemy na wersji 1.1.3 (official Dev-team).

....
To dlatego że w iPhone w stanie uśpienia sieć nie działa, a gadugadu cały czas pinguje klienta, jeśli klient nie odpowiada połączenie jest zamykane.
...


Dla 1.1.3 plik z kontaktami powinien byc w:
private\var\mobile\Library\mGadu\gadugadu.txt

Pod 1.1.3 nie jest zapisywane ustawienia konta. Za kazdym razem musze je dodawac. Moze nie jest utworzony jakis katalog na dysku? Brak praw?

Co do zamykania polaczenia w stanie uspienia to z moich obserwacji wydaje mi sie, ze zamykane jest tylko polaczenie WIFI, a EDGE dziala caly czas.

#7 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 11 lutego 2008 - 09:24

@MA$A: Prawdopodobnie miałeś za mało miejsca na partycji systemowej, a nie przeniosłeś Aplikacji na partycję danych, co spowodowało problemy jakie opisujesz.

#8 MA$A

MA$A
  • 22 postów
  • SkądKraków/ Fort Lauderdale

Napisano 11 lutego 2008 - 09:31

Hmm niewiem ale chyba nie bo 2 tygodnie temu robilem upgrade do 1.1.2 co niestety usunelo wszystkoz telefonu,a od tego czasu nie instalowalem zbyt wiele. Teraz to niewazne jak przywrocic telefon do stanu uzywalnosci?

#9 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 11 lutego 2008 - 09:33

Ale zaraz wchodzac na: POPULARNE nie pojawia mi sie zadne mGADU.

#10 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 11 lutego 2008 - 09:35

@Hektor: A odświeżyłeś źródła? @MA$A: To nie jest temat na tą rozmowe. W każdym razie musisz zrobić restore do 1.1.1 a potem dalej wg wskazań na forum (dział Tutoriale).
  • Hektor lubi to

#11 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 11 lutego 2008 - 09:42

@Hektor: A odświeżyłeś źródła?

@MA$A: To nie jest temat na tą rozmowe. W każdym razie musisz zrobić restore do 1.1.1 a potem dalej wg wskazań na forum (dział Tutoriale).


Tak, dodam ze caly czas mam zainstalowanego tego apollo poprzedniego.

#12 MA$A

MA$A
  • 22 postów
  • SkądKraków/ Fort Lauderdale

Napisano 11 lutego 2008 - 10:29

A jest jakas szansa ze po tym wszystkim zostanie cos na telefonie czy wyczysci wszystko jak leci? Moze jest jakis sposob na zrobienie kopi tego wszystkiego?

#13 zewlak

zewlak
  • 225 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 10:32

Package download failed. Przy ściąganiu, przy ok 90% taki komunikat ciągle wywala.

#14 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 10:34

Uwaga do wszystkich - zarówno 1.1.2 jak i 1.1.3: wszystkie pliki konfiguracyjne są zapisywane w katalogu: /var/root/Library/mGadu/ Installer powinien stworzyć ten katalog, ale jesli go nie stworzył to trzeba to dodać ręcznie. I do tego katalogu wrzucamy gadugadu.txt Na tą chwilę nie używamy /var/mobile/... Jeśli ktokolwiek pisze jakiekolwiek uwagi informujcie jaki FW macie, jeśli macie 1.1.3 to podawajcie tez czy to official dev-team, czy Nate. Ja już zamówiłem dodatkowego iphona, wiec może za ok tydzień będę już mógł testować na 1.1.3
  • swiderr lubi to

#15 Dawid24

Dawid24
  • 42 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 10:37

Wszelkie uwagi/prośby o nowe funkcjonalności prosimy dodawać na tej stronie w zakładce Issues.


chyba mam coś z oczami, bo nigdzie nie widzę tej zakładki :(

BTW: u mnie jest ciągle Connection failed, a sieć działa (Wi-Fi) - w Safari mogę surfować po www

#16 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 10:44

chyba mam coś z oczami, bo nigdzie nie widzę tej zakładki :(


mgadu - Google Code - na prawdę nie widzisz tu linku "Issues"?

BTW: u mnie jest ciągle Connection failed, a sieć działa (Wi-Fi) - w Safari mogę surfować po www


A po reboocie iPhona? Może złe hasło do gg wpisujesz?

---- Dodano 11-02-2008 o godzinie 12:54 ----

Ok:) zgodnie z prosba autora posta umiescilem moje uwagi w issues. Ale zacznijmy od poczatku. Zainstalowalem to mGadu jednak pod koniec instalacji wwalilo mnie z instalera. Nie pojawila sie ikonka programu na pulpicie wiec sprawdzilem jeszcze raz. W dalszym ciagu program byl w instalerze wiec sprobowalem go ponownie zainstalowac. Dlej to samo czyli wtwalenie do pulpitu. Zresetowalem telefon i o dziwo ikonka mGadu pojawila sie. Program po wlaczeniu od razu sie wylanczal wiec chcialem odinstalowac. w uninstalerze jednak go nie znalazem bo siedzial dalej w plikach niezainstalowanych. Nie mogac go usunac ani z niego korzystac postanowilem przeniesc go za pomoca categories do folderu. I wlasnie wtedy stalo sie to co sie stalo czyli po zamknieciu categories nie widze zadnych ikonek na pulpicie. Nie pomaga reset ani nci innego. Nie chce robic restore bo nie chce stracic wszystkich danych z telefonu. i co teraz? jakies pomysly?:(



Też używam Categories. Właśnie przeniosłem mGadu do folderu - żadnych kłopotów.
Jedna z wersji Categories miała właśnie taki błąd jaki opisujesz, na pewno używasz najnowszego Categories? Problem nie ma nic wspólnego z samym mGadu.

#17 MA$A

MA$A
  • 22 postów
  • SkądKraków/ Fort Lauderdale

Napisano 11 lutego 2008 - 10:56

Categories bylo anjnowsze zawsze aktualizuje programy. Ale To juz nie wazne teraz chodzi mi o backup danych przed restore i ponownym odblokowaniem. Macie jakies pomysly?

#18 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 11:09

Categories bylo anjnowsze zawsze aktualizuje programy. Ale To juz nie wazne teraz chodzi mi o backup danych przed restore i ponownym odblokowaniem. Macie jakies pomysly?


Polecam ten wątek:
http://www.myapple.p...up-iphonea.html

Dodatkowo zbackupuj jeszcze kontakty/mp3/filmy/zdjecia poprzez iTunes.

#19 MA$A

MA$A
  • 22 postów
  • SkądKraków/ Fort Lauderdale

Napisano 11 lutego 2008 - 11:41

Dzieki wielkie:)

#20 Dawid24

Dawid24
  • 42 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 12:02

mgadu - Google Code - na prawdę nie widzisz tu linku "Issues"?


oops ... (shame on me) nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem :-\

A po reboocie iPhona? Może złe hasło do gg wpisujesz?


reboot pomógł :)

#21 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 lutego 2008 - 12:09

a u mnie nie chce się wylogować - cały czas wyświetla Wylogowywanie

#22 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 12:10

oops ... (shame on me) nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem :-\



reboot pomógł :)


To jest pewnie problem który opisałem w pierwszym, poście - wyłączajcie mGadu jeśli chcecie wyłączyć iPhona. W trybie uśpienia niestety internet jest odcinany, i mGadu na razie wywala się w niekontrolowany sposób. I może np. spowodować w/w problemy.

#23 yolmen

yolmen
  • 116 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 13:03

u mnie nie chce sie zalogowac , pisze ladowanie listy znajomych i wychodzi do springboardu (1.1.2) OK reboot pomogl , i sie dopytam czy bedzie mozliwosc wstawienia Opisu ?

#24 zewlak

zewlak
  • 225 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 13:12

Opis i możliwość bycia niewidocznym to jedyne braki tego programu. Czekamy :)

#25 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 13:22

"Niewidoczny" - to zrobię w pierwszej kolejności, to dość łatwe do zaimplementowania, a widzę że dużo ludzi lubi się "ukrywać".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych