Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[release] mGadu (dawne ApolloPL)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
769 odpowiedzi w tym temacie

#51 Dawid24

Dawid24
  • 42 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 13:33

firmware 1.1.2 hasło - prawidłowe (bo gdy pisuję je w GG, to działa) włączanie/wyłączanie niestety nie pomaga a czy mGadu jest zależne od jakichś innych aplikacji w systemie :?:

#52 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 14:23

firmware 1.1.2
hasło - prawidłowe (bo gdy pisuję je w GG, to działa)
włączanie/wyłączanie niestety nie pomaga

a czy mGadu jest zależne od jakichś innych aplikacji w systemie :?:


Nie zauważyłem żadnych zależności, a możesz sprawdzić czy ApolloPL ci działa?

#53 Dawid24

Dawid24
  • 42 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 14:56

a możesz sprawdzić czy ApolloPL ci działa?

Już go odinstalowałem ... i widzę, że z forumowego repozytorium też zniknął :\

#54 Dominnn23

Dominnn23
  • 66 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 16:28

Mam identyczny problem wszystko zrobiłem jak należy i ten sam błąd wyskakuje mam wersję 1.1.2 mam nadzieje ze ilość cyferek w swoim nr gg nie ma nic do rzeczy i 4 cyfrowe numerki też działają? wszystko poinstalowałem :(

#55 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 16:41

Jeśli chodzi o "connection failed" to może być problem z GPRS, po prostu GPRS potrzebuje kilku sekund na nawiązanie połączenia. Mogę ewentualnie wydłużyć ten czas. Czasem na GPRS/EDGE też to mam, ale jak za 2 razem kliknę "Zaloguj" wszystko jest OK.

#56 RS4

RS4
  • 211 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 17:18

Panowie zanim cokolwiek zainstalujcie sprawdźcie czy macie dosyć miejsca na instalację następnych aplikacji, a najlepiej przenieście Aplication na drugą partycje tam gdzie zapisujecie video i muzykę, bardzo często są przez to problemy. Odinstalujcie Apollo i zainstalujcie mGadu, u mnie na 1.1.2 działa idealnie. Gratulacje i podziękowania dla twórców Pzdr. RS4

#57 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 lutego 2008 - 17:26

RS4 - ale skoro mGadu się zainstalowało i uruchamia, tylko są problemy z zalogowaniem, to chyba nie jest to wynikiem małej ilości miejsca na partycji systemowej Dołączona grafika

#58 Hektor

Hektor
  • 1 568 postów
  • SkądPolska

Napisano 12 lutego 2008 - 17:37

Odinstalowalem apollo zeby zainstalowac mGadu a tam w installerze go nie ma...

#59 yaroel

yaroel
  • 1 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 18:06

MGadu i 1.1.3 Official Dev update Cześć, Po Pierwsze ogromny respect dla wszystkich, którzy angażują się w powstawanie i działanie tego forum. Jestem satrym użytkownikiem Iphona już od czasów 1.02:P. Od niedawna znlazłem Wasze forum i musze powiedzieć, że jest naprawdę rewelacyjne i kupa tu ciekawych tricków i programów. Takich jak min ApolloPL inaczej MGadu. Jeśli mogę podzielić się spostrzeżeniami. Na 1.1.2 Dawne ApolloPL działało super i bez zarzutu (program rewelka) Po przejściu na 1.1.3 ApolloPL też działało, ale po odinstalowaniu i zainstalowaniu MGadu juz nietety nie. W czym problem? Działa, włącza się i można gadać ale nie zapamiętuje konta (loginu) oraz nie mogę załadować kontaktów nawet według instukcji ( /var/root/......). Więc za każdym włączeniem muszę konfigurować od nowa konto i nie mam kontaktów. Może, koledzy którzy napisali ten programik mogą coś doradzić? Ukłony za starania i efekty Waszej pracy Panowie i Panie:) Gorąco pozdrawiam całą ekipę MyApple.pl yaroel

#60 pawelmalin

pawelmalin
  • 8 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 18:12

Witam, wielkie gratulacje dla twórców mGadu, jednak mam iphone 1.1.2, plik gadugadu.txt przenosze zgodnie z instrunkcja do podanego folderu, a listy kontaktow( okolo 40 numerow) jak nie bylo tak nie ma ; (

#61 SHARK_2

SHARK_2
  • 13 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 20:41

Witam, ja także mam podobny problem mianowicie mGadu zainstalowało sie bez problemów, jednak nie zapisuje konta i za każdym razem trzeba je tworzyć od nowa oraz nie chce się zaimportować lista kontaktów mimo że jest pliczek gadugadu.txt wgrany do podanej w mGadu lokalizacji. No i oczywiście ogromne uznanie dla twórców programu Pozdrawiam PS tel to 1.1.3 OTB dev Team unlock

#62 Dominnn23

Dominnn23
  • 66 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 21:05

slyv nie wiem czy chodzi o gprs skoro łączę się przez wifi aa i kontaktów też nie mam ale rozumiem ze sie pokazują po zalogowaniu którego nie mogę przejść pomyślnie :/ rs6 od dawna mam wszystkie programy na drugiej partycji więc to nie to..

#63 swiderr

swiderr
  • 41 postów

Napisano 13 lutego 2008 - 00:06

u mnie to samo. Nie pamieta konta. Nie wiem tylko jak wrzucisc kontakty? Glupio sie przyznac ale za pomoca jakiej aplikacji mozna zarzadzac plikami tel - komputer?

#64 SHARK_2

SHARK_2
  • 13 postów

Napisano 13 lutego 2008 - 00:43

Chocby programem WinSCP

a zandziesz go tutaj: [URL="http://winscp.net/eng/docs/lang:pl"]WinSCP[/URL]

Pozdrawiam

#65 wojo2000

wojo2000
  • 121 postów
  • SkądPoland/Lodz

Napisano 13 lutego 2008 - 00:45

Witam, ja także mam podobny problem mianowicie mGadu zainstalowało sie bez problemów, jednak nie zapisuje konta i za każdym razem trzeba je tworzyć od nowa oraz nie chce się zaimportować lista kontaktów mimo że jest pliczek gadugadu.txt wgrany do podanej w mGadu lokalizacji.

No i oczywiście ogromne uznanie dla twórców programu

Pozdrawiam

PS tel to 1.1.3 OTB dev Team unlock



U mnie to samo, nie zapisuje konta i nie importuje
1.1.1 OTB / a teraz 1.1.3

#66 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 13 lutego 2008 - 01:02

..::## UPDATE 1.02 ##::..

zmiany:
- można już ustawić tryb "niewidoczny"
- w trybie GPRS/EDGE program czeka 10s (a nie jak poprzednio 5) na ustanowienie połączenia
- jeśli tel rozłączy sieć w trybie uśpienia, to po powrocie do mGadu restartowany jest SpringBoard, wcześniej następowało niekontrolowane zamknięcie Gadu, lub czasem nawet zawieszenie iPhona.
- poprawione wyświetlanie komunikatów informacyjnych ("łączenie", "pobieranie kontaktów", "wylogowywanie")

uwaga
Na wersjach 1.1.3 nie jest zapamiętywana konfiguracja, jak dostane (już zamówiłem) nowego iPhona poprawię to

#67 Dawid24

Dawid24
  • 42 postów

Napisano 13 lutego 2008 - 09:47

zassałem 1.02 - zrobiłem restart i ...
nic a nawet gorzej, tzn przy próbie zalogowania pojawia się Łączenie, a po chwili pod kręcącym się kółeczkiem pojawia się takie samo (troszkę mniejsze) i za chwilę mGadu się zamyka i wraca do SB (nawet nie pojawia się - tak jak w 1.0 - Connection failed)

#68 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 13 lutego 2008 - 09:58

zassałem 1.02 - zrobiłem restart i ...
nic a nawet gorzej, tzn przy próbie zalogowania pojawia się Łączenie, a po chwili pod kręcącym się kółeczkiem pojawia się takie samo (troszkę mniejsze) i za chwilę mGadu się zamyka i wraca do SB (nawet nie pojawia się - tak jak w 1.0 - Connection failed)


A działają ci inne programy korzystające z internetu, np. MobileScrobbler, normalne Apollo, RSS, LocateME?
Próbowałeś zarówno EDGE/GPRS jak i WIFI?

#69 Dawid24

Dawid24
  • 42 postów

Napisano 13 lutego 2008 - 10:01

A działają ci inne programy korzystające z internetu, np. MobileScrobbler, normalne Apollo, RSS, LocateME?
Próbowałeś zarówno EDGE/GPRS jak i WIFI?


nie mam żadnego z tych programów, ale www przez Safari działa

zarówno przez wi-fi jak i gprs jest to samo

#70 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 13 lutego 2008 - 10:34

nie mam żadnego z tych programów, ale www przez Safari działa

zarówno przez wi-fi jak i gprs jest to samo


OK, zrób tak: połącz się z iphonem przez putty.
i wpisz:
cd /Applications/mGadu
./mGadu

Kliknij "Zaloguj" w mGadu, i wyslij mi na priv logi które ci się wyświetliły w putty. Może coś z tego wymyślę

#71 Dawid24

Dawid24
  • 42 postów

Napisano 13 lutego 2008 - 11:50

OK, zrób tak: połącz się z iphonem przez putty.
i wpisz:
cd /Applications/mGadu
./mGadu

Kliknij "Zaloguj" w mGadu, i wyslij mi na priv logi które ci się wyświetliły w putty. Może coś z tego wymyślę


ok, ale dopiero po południu, bo nie mam teraz jak się dostać z PuTTy'ego do iPhone'a

#72 Dominnn23

Dominnn23
  • 66 postów

Napisano 13 lutego 2008 - 15:30

Dawid24 tez uaktualniłem i mam identycznie jak ty.. :) i widze ze przed aktualizacją tez taki sam mieliśmy błąd przy połączeniu.

#73 zewlak

zewlak
  • 225 postów

Napisano 13 lutego 2008 - 17:15

U mnie to samo. 1.1.2 po jailbreaku. Btw. Jak to się dzieje, że jednym działa na takim samym sofcie, a innym nie? Zalezy od sieci?

#74 Dawid24

Dawid24
  • 42 postów

Napisano 13 lutego 2008 - 18:08

Halleluyah :!: Po powrocie do domu, zanim odpaliłem PuTTY, tak bez większego przekonania tapnąłem na mGadu i ... uruchomił się :D Nic nie zmieniałem - a on automagicznie ruszył :) EDIT: przepraszam - w ciągu dnia jednak coś mieszałem - zainstalowałem OpenSSH ... ale czy to mogło mieć znaczenie :?: Dominnn23 i zewlak - sprawdźcie teraz u siebie

#75 wakoman

wakoman
  • 962 postów
  • SkądMiami, Gdynia

Napisano 13 lutego 2008 - 18:12

Jestem pod wrażeniem pracy i dokonanych dotychczas postępów w sprawie gg na iPhone. Cos, czego mi brakowało, a mianowicie status niewidocznosci widze, ze zawital w komunikatorze, wiec to mnie rowniez cieszy. Nie ukrywam, że w jeszcze kilka dni temu przekonany byłem do beeJive, jednak postępy jakich dokonaliście, z dnia na dzień udowadniają, że wasz projekt zasługuje na większą uwagę. Co do pracy programu nie moge miec zadnych zastrzezen - testowałem i wszystko pieknie gra :) Brakuje mi jedynie mozliwości wstawienia opisu, podziału kontaktów na grupy oraz mozliwosci dodania nowego kontaktu z poziomu programu. Są to sprawy naprawde błache, które są najmniej istotne a na pewno w przyszłości, blizszej lub dalszej, zostaną nadrobione. Jeszcze raz gratuluje wspanialego projektu i cóż.. życzyc tylko można dalszych sukcesów i sił do pracy nad programem :) Pozdrawiam, Maciej




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych