Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[release] mGadu (dawne ApolloPL)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
769 odpowiedzi w tym temacie

#101 tukan

tukan
  • 772 postów

Napisano 14 lutego 2008 - 23:00

witam. mam problem i opisze tu moja sytuacje. mialem iphone 1.1.2 i BL 3.9. zrobilem restore do 1.1.3 przez itunes. nastepnie ziphone. zainstalowalem mgadu. wprowadzilem numer gg kilka zaloguj i na srodku ekranu te kreseczki i pisze laczenie. po kilku sekundach wyrzuca do springboardu...???

#102 Tato

Tato
  • 34 postów

Napisano 14 lutego 2008 - 23:23

no to udalo sie.
podziekowania dla slyva, oczywiscie :-)

spostrzezenia i rady dla posiadaczy 1.1.3 dev team:
- usuncie przed instalacją wszelkie ręcznie utworzone wczesniej katalogi mGadu
- zainstalujcie mGadu
- skopiujcie plik gadugadu.txt do sciezki podawanej przez program
- (w moim przypadku bylo to niezbedne!) zmiencie ustawienia dostepu do pliku gadugadu.txt na iPhonie na full dostęp :-)

powinno dzialac

#103 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 14 lutego 2008 - 23:29

witam. mam problem i opisze tu moja sytuacje. mialem iphone 1.1.2 i BL 3.9. zrobilem restore do 1.1.3 przez itunes. nastepnie ziphone. zainstalowalem mgadu. wprowadzilem numer gg kilka zaloguj i na srodku ekranu te kreseczki i pisze laczenie. po kilku sekundach wyrzuca do springboardu...???


Może na edge/gprs tak masz, czasem nawiązanie połączenia gprs trwa bardzo długo. Po ponownym uruchomienie mGadu powinno być ok

#104 tukan

tukan
  • 772 postów

Napisano 15 lutego 2008 - 00:13

robie to na wifi

#105 SHARK_2

SHARK_2
  • 13 postów

Napisano 15 lutego 2008 - 00:45

na 1.1.3 dev team niema problemu z instalacja przynajmniej u mnie i kontakty tez widzi jedyna niedogodnosc jaka zauwazylem to nie zapamietywanie konta

#106 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 15 lutego 2008 - 01:38

a u mnie niestety na 1.1.3 dev team, odpala sie program, daje "zaloguj", zakreci kilka razy kwiatuszkiem i wywala do SB :(

#107 tukan

tukan
  • 772 postów

Napisano 15 lutego 2008 - 03:18

a u mnie niestety na 1.1.3 dev team, odpala sie program, daje "zaloguj", zakreci kilka razy kwiatuszkiem i wywala do SB :(


witam w klubie

#108 wojo2000

wojo2000
  • 121 postów
  • SkądPoland/Lodz

Napisano 15 lutego 2008 - 09:59

u mnie na 1.1.3 w najnowszej wersji loguje się, nawet zapamiętuje login, ale nadal nie importuje kontaktów, mam wgrane w dówch miejscach tak jak dla 1.1.3 i dla 1.1.2 ale ciągle ten sam komunikat :(

#109 quba

quba
  • 30 postów
  • SkądŁódź, PL

Napisano 15 lutego 2008 - 09:59

U mnie wywala tylko na wifi - na edge chodzi w miare dobrze

#110 Tato

Tato
  • 34 postów

Napisano 15 lutego 2008 - 12:43

u mnie na 1.1.3 w najnowszej wersji loguje się, nawet zapamiętuje login, ale nadal nie importuje kontaktów, mam wgrane w dówch miejscach tak jak dla 1.1.3 i dla 1.1.2 ale ciągle ten sam komunikat :(



spróbuj kroków które podałem powyżej.

mialem ten sam problem - po wykonaniu tych czynnosci pomoglo i mGadu dziala jak trzeba.
pamietaj zeby najpierw usunac wszystkie recznie stworzone foldey i pliki, zainstalowac na nowo program i dac uprawnienia pelnego dostepu do pliku z kontaktami.

#111 maqs77

maqs77
  • 213 postów

Napisano 15 lutego 2008 - 13:00

co z opisiami? :)

#112 localhero-dcc71d2008

localhero-dcc71d2008
  • 130 postów

Napisano 15 lutego 2008 - 15:17

u mnie wywala ale tylko wtedy kiedy jestem zalogowany na adium w tym samym czasie. jezeli loguje sie tylko z ipoda to jest ok. no wlasnie - tylko ze ja uzywam ipoda.

#113 Dominnn23

Dominnn23
  • 66 postów

Napisano 15 lutego 2008 - 18:18

jak nie działało tak nie działa :/ dalej się wyłącza usuwałem wszystkie foldery odinstalowalem z installera instalowalem na nowo nowe kontakty wgrywałem do niby nowej scieżki i dalej to samo chwile pomyśli i wywala do sb :[

#114 menuet

menuet
  • 7 postów
  • SkądJastrzębie Zdrój

Napisano 15 lutego 2008 - 19:56

Witam! Ogólnie nowe wersje są ok, u mnie (soft 1.1.1) nic się praktycznie nie dzieje:) Ale po wprowadzeniu statusu "niewidoczny" nie dało by się zrobić takiego czegoś aby po zalogowaniu był właśnie taki status a nie dostępny a dopiero wtedy można zmienić:D No albo poprostu jakąś opcje wyboru statusu początkowego:) Pozdrawiam, Menuet

#115 Wartal

Wartal
  • 154 postów
  • SkądŁodz /Dublin

Napisano 16 lutego 2008 - 00:28

a co z 1.0.2 ja mam wciaz tego softa i mi nie dziala niestety dobrze mgadu bo np nie importuje mi listy tontaktow?!;/ da sie jakos w inny sposob dodac kontakty?

#116 ar3k

ar3k
  • 493 postów
  • Skądfrom apple

Napisano 16 lutego 2008 - 06:22

ja mam wciaz tego softa i mi nie dziala niestety dobrze mgadu bo np nie importuje mi listy tontaktow?!;/ da sie jakos w inny sposob dodac kontakty?


a masz wgrany plik z kontaktami pod nazwa gadugadu.txt w /var/mobile/Library lub /var/root/Library bo on nieimportuje listy z serwera a z pliku tylko.

#117 ontoid

ontoid
  • 251 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 lutego 2008 - 10:35

u mnie wywala ale tylko wtedy kiedy jestem zalogowany na adium w tym samym czasie.


To nie jest wina mGadu, do sieci GG nie da sie zalogowac z 2 klientow jednoczesnie.

#118 swiderr

swiderr
  • 41 postów

Napisano 16 lutego 2008 - 13:40

Testowałem wczoraj na najnowszym 1.1.3 - update z iTunes, wszystko działało.
Był to nowiutki iPhone prosto z pudełka.
Firmwary 1.1.3dev-tema, i 1.1.13Nate nie będę testowane, wiec jeśli wam coś nie działa po prostu wgrajcie update 1.1.2 lub 1.1.3 z iTunes.
Jeśli coś wam nie działa opisujcie dokładnie jaki macie firmware, i jak zrobiliście UPDATE.


slyv u mnie na nowym 1.1.3 poszlo elegancko. wlasnie wrzucilem kontakty i gadam. extra robota z GG, wrzucam ci autorytecik:)

#119 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 16 lutego 2008 - 14:19

Ja instalowalem mGadu kilka razy i ciagle byl problem. Przed chwila odinstalowalem zarowno mGadu jak i stare ApolloPL. Sprawdzilem czy nie pozostaly jakies katalogi po tych programach i zainstalowalem ponownie mGadu. Smiga bezproblemowo. Co ciekawe, w domu (WI-FI) jak usypiam telefonik przyciskiem u gory, to mGadu nadal dziala i odbiera polaczenia, o czym informuje mnie dzwiekiem. Wychodzi na to, ze polaczenie WIFI nie jest uspione no i system do konca tez chyba nie. Nie dziwi mnie to, bo jak wczesniej pisalem tak samo mialem po GPRSie, ale z tego co tu wyczytalem, to jest to anomalia :) Mi tam taka anomalia jest na reke :) Co mi nadal bardzo brakuje w mGadu to mozliwosci ustawiania kiedy mam byc powiadamiany dzwiekiem/wibra o nadejsciu nowej wiadomosci. Chcialbym np, aby nawet jak mam otwarte okno rozmowy, program powiadamial dzwiekiem (moze to byc inny dzwiek dla rozmowcy ktorego okno mam otwarte i inny dla rozmowcy z ktorym aktualnie nie rozmawiam). Jest to istone, bo jesli z kims rozmawiam dluzsza chwile i np rozmowca sobie poszedl na siku ;) to wlaczam sobie safari i nie widze juz kiedy ten ktos do mnie pisze, chyba, ze przejde w mGadu do listy kontaktow, co jest uciazliwe na dluzsza mete.

#120 w4rri0r3k

w4rri0r3k
  • 88 postów

Napisano 16 lutego 2008 - 16:54

margiel a czy w tym czasie gdy testowales w domu twoj IP nie stal w podpietym do ladowarki/komputera docku? zauwazylem ze gdy telefon sie laduje to wtedy wifi dziala, normalnie wifi znika

#121 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 16 lutego 2008 - 20:35

Nie. Testowalem na telefonie niepodpietym do niczego. Jednak zauwazylem, ze po dluzszym czasie (nie sprawdzalem jeszcze jakim) jednak mGadu sie wylacza / wiesza czy cos, bo np zostawilem wlaczone mGadu na kilkanascie minut, telefon sie uspil po minucie. Jak wlaczylem telefon po kilkunastu minutach, to juz mGadu nie bylo. Widocznie jest cos w rodzaju czasowego podtrzymania sprawnosci systemu po wylaczeniu telefonu. Ale tak tylko gdybam - nie znam sie.

#122 Wartal

Wartal
  • 154 postów
  • SkądŁodz /Dublin

Napisano 16 lutego 2008 - 23:01

mam w obu wgrane i mi nie dziala ;/
moze to byc przyczyna tego ze mam 1.0.2 softa

---- Dodano 16-02-2008 o godzinie 22:35 ----
super wszystko mi juz dziala .
tylko mam pytanie czy da sie opis ustawiac?

#123 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 lutego 2008 - 00:15

tylko mam pytanie czy da sie opis ustawiac?


a zadaj sobie odrobinkę trudu i przejrzyj ten wątek Dołączona grafika

#124 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 17 lutego 2008 - 01:12

tak sobie pomyslalem o tych opisach, ze jesli to duzo roboty, to moze zrobic wczytywanie opisu z pliku? Tak jak kontakty. Slabo to edytowalne, ale napewno czesciowo rozwiazuje to problem.

#125 Wartal

Wartal
  • 154 postów
  • SkądŁodz /Dublin

Napisano 17 lutego 2008 - 11:15

a zadaj sobie odrobinkę trudu i przejrzyj ten wątek Dołączona grafika


hehe:) przeczytalem caly watek i teraz juz wiem ze trzeba poczekac na ta opcje z opisami:/
a przydalaby sie!

czas pokaze

Dizeki
Pozdro




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych