Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[release] mGadu (dawne ApolloPL)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
769 odpowiedzi w tym temacie

#26 ar3k

ar3k
  • 493 postów
  • Skądfrom apple

Napisano 11 lutego 2008 - 13:26

Uwaga do wszystkich - zarówno 1.1.2 jak i 1.1.3: wszystkie pliki konfiguracyjne są zapisywane w katalogu:
/var/root/Library/mGadu/

Installer powinien stworzyć ten katalog, ale jesli go nie stworzył to trzeba to dodać ręcznie. I do tego katalogu wrzucamy gadugadu.txt


Plik z kontaktami wsadzony ale po odpaleniu mGadu niemam listy kontaktów.

#27 Gerard

Gerard
  • 75 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 14:48

Firmware: 1.1.3 (upgraded from 1.1.2, by official dev-team method)

Po zainstalowaniu mGadu kompletnie "nie trzyma" ustawień konta - za każdym razem trzeba ręcznie dodawać, więc zainstalowałem z powrotem Apollo.

mGadu uruchamia się, importuje kontakty z pliku, wylogowywanie działa, odbieranie / wysyłanie wiadomości jak należy.

Pozdrawiam

#28 unsznuptryk

unsznuptryk
  • 21 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 15:59

mi na 1.1.3 smiga bez problemu, tak samo poprzednie wersje (ApolloPL)

#29 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 16:44

Firmware: 1.1.3 (upgraded from 1.1.2, by official dev-team method)

Po zainstalowaniu mGadu kompletnie "nie trzyma" ustawień konta - za każdym razem trzeba ręcznie dodawać, więc zainstalowałem z powrotem Apollo.

mGadu uruchamia się, importuje kontakty z pliku, wylogowywanie działa, odbieranie / wysyłanie wiadomości jak należy.

Pozdrawiam


mGadu na 1.1.3 nie było testowane, napisałem już o tym w pierwszym poście. Jak uda mi sie załatwić drugiego iPhona to sie to poprawi.

#30 Gerard

Gerard
  • 75 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 16:59

@slyv: napisałem w celu informacyjnym a nie z jakimiś pretensjami.

#31 mar1323

mar1323
  • 28 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 17:02

U mnie po zalogowaniu staje sie dostępny i ludzie mnie widza, a za chwile pojawia sie błąd: "Unable to read socket" PS. Rozumiem, ze kontakty sa pobierane z pliku txt na iPhone wiec połączenie z netem nie powinno byc aktywne w momencie "Ładowanie listy znajomych", a mimo to staje sie odrazu DOSTEPNY po kliknieciu ZALOGUJ. Pomysl na "Unable to read socket"?

#32 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 11 lutego 2008 - 17:15

@Gerard: Ale o tym wiemy i było to uwzględnione już na początku tematu ;)

#33 olosawa

olosawa
  • 8 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 17:48

"Error Main script execution failed!" podczas instalacji na 1.1.3 Nate'a.

#34 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 11 lutego 2008 - 17:53

Zainstaluj BSD Subsystem i/lub odśwież źródła.

#35 olosawa

olosawa
  • 8 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 18:35

KUL! Zadziałało. Mam nieodparte wrażenie, że unable socket pojawia się przy włączonym GG na 2 maszynach: iPhone i PC. Iphone Nate 1.1.3

#36 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 22:31

Wydawalo mi sie, ze uspiony telefon nie rozlaczal polaczenia GPRS. Testowalem to kilka dni temu. Dziwne.

#37 Dominnn23

Dominnn23
  • 66 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 02:30

przy probie polączenia mam Connection failed nie podawałem żadnego serwera jedynie wgrałem listę z kontaktami(ok 60) i podałem login oraz hasło wiec ocb?

#38 swiety74

swiety74
  • 773 postów
  • SkądKatowice

Napisano 12 lutego 2008 - 09:22

W Apollo Pl wszystko działało na uśpionym telefonie i w opcji WIFI jak i EDGE. Nie bardzo rozumiem dlaczego w nowym programie ma nie działać

#39 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 09:25

W Apollo Pl wszystko działało na uśpionym telefonie i w opcji WIFI jak i EDGE. Nie bardzo rozumiem dlaczego w nowym programie ma nie działać


Nie działało, nie mogło działać ze względu na to że w trybie uśpienia iPhone wyłącza sieć, mogło działać najwyżej na firmwarach 1.1.1 i starszych.
Poza tym w starym ApolloPL po wyjściu z trybu uśpienia wieszał się na ogół cały iPhone, teraz po prostu wywala się program.

#40 bsokol

bsokol
  • 36 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lutego 2008 - 09:59

Nie działało, nie mogło działać ze względu na to że w trybie uśpienia iPhone wyłącza sieć, mogło działać najwyżej na firmwarach 1.1.1 i starszych.
Poza tym w starym ApolloPL po wyjściu z trybu uśpienia wieszał się na ogół cały iPhone, teraz po prostu wywala się program.


Na pewno dzialalo i dziala w 1.1.2 (stare ApolloPL) na GPRS. Wczoraj robilem testy i na uspionym telefonie moje konto bylo aktywne przez kilkadziesiat minut. Obserwowalem stan na kompie i odbieralem wiadomosci na telefonie (dzwiek + wibracja) - wyslalem kilka razy dla testow w dlugich odstepach czasu.

Dzisiaj wieczorem potestuje na 1.1.3.

#41 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 11:06

Na pewno dzialalo i dziala w 1.1.2 (stare ApolloPL) na GPRS. Wczoraj robilem testy i na uspionym telefonie moje konto bylo aktywne przez kilkadziesiat minut. Obserwowalem stan na kompie i odbieralem wiadomosci na telefonie (dzwiek + wibracja) - wyslalem kilka razy dla testow w dlugich odstepach czasu.

Dzisiaj wieczorem potestuje na 1.1.3.


Dziwne, nic pod tym katem sie nie zmieniło w nowej wersji, jak wtedy działało to i teraz powinno. Możesz zrobić dokładnie taki sam test w ApolloPL jak i w mGadu i potwierdzić że tam działa a w mGadu nie?

#42 bohun

bohun
  • 41 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 lutego 2008 - 11:29

OT: jezeli ktos uzywa aplikacji Categories a widze ze sporo jest takich, to nie pakujcie do jakiegos działu ikonki Installera tylko trzymajce w glownym SB. To tak w przypadku jakby Categories sie wysypalo... moga byc problemy

#43 bsokol

bsokol
  • 36 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lutego 2008 - 11:36

Dziwne, nic pod tym katem sie nie zmieniło w nowej wersji, jak wtedy działało to i teraz powinno. Możesz zrobić dokładnie taki sam test w ApolloPL jak i w mGadu i potwierdzić że tam działa a w mGadu nie?


Jasne. Potestuje wieczorem. Nie twierdze, ze mGadu nie dziala - po prostu dziwilem sie, ze tak kategorycznie twierdzisz, ze polaczenie jest zrywane w stanie uspienia, i ze najlepiej wtedy wylaczac mGadu. Wedlug mnie GPRS jest nadal podtrzymywany. Nie mam pewnosci jedynie co do WIFI.

Zreszta nie tylko ja wyrazilem takie zdziwienie.

Mozna sobie ustawic sprawdzanie poczty co 15 minut i nawet jak telefon jest uspiony to informuje, ze nowa poczta przyszla... Wiec na pewno jest mozliwosc korzystania z netu w stanie uspienia.

#44 pcstud

pcstud
  • 173 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 12:00

Jasne. Potestuje wieczorem. Nie twierdze, ze mGadu nie dziala - po prostu dziwilem sie, ze tak kategorycznie twierdzisz, ze polaczenie jest zrywane w stanie uspienia, i ze najlepiej wtedy wylaczac mGadu. Wedlug mnie GPRS jest nadal podtrzymywany. Nie mam pewnosci jedynie co do WIFI.

Zreszta nie tylko ja wyrazilem takie zdziwienie.

Mozna sobie ustawic sprawdzanie poczty co 15 minut i nawet jak telefon jest uspiony to informuje, ze nowa poczta przyszla... Wiec na pewno jest mozliwosc korzystania z netu w stanie uspienia.


obawiam sie ze slyv ma racje... to ze poczta moze sie spradzac co 15 minut znaczy tylko tyle, ze bedzie otwierana nowa sesja co 15 minut a nie to ze ciagle jestes "on-line"

inna sprawa ze fajnie byloby zrobic cos podobnego w GG (o ile mozliwe), jak telefon jest uspiony nie ma sensu zeby bylo stale podtrzymywanie sesji ale sprawdzanie czy nie ma nowej wiadomosci co zadany okres czasu byloby bardzo pozadana opcja; wzglednie jakis mechanizm "autologowania" tak aby zaraz po wybudzeniu IPhone'a logowalo sie do konta

#45 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 12:07

obawiam sie ze slyv ma racje... to ze poczta moze sie spradzac co 15 minut znaczy tylko tyle, ze bedzie otwierana nowa sesja co 15 minut a nie to ze ciagle jestes "on-line"


Dokładnie, na upartego można zainstalować taki programik "imapidle", skonfigurować sobie jakąś pocztę która to obsługuje (np gmail), i ten programik będzie podtrzymywał sieć, i wtedy mGadu powinno działać w trybie uśpienia. Jeśli się dowiem jak ten programik to robi postaram się zrobić podobnie w mGadu.

inna sprawa ze fajnie byloby zrobic cos podobnego w GG (o ile mozliwe), jak telefon jest uspiony nie ma sensu zeby bylo stale podtrzymywanie sesji ale sprawdzanie czy nie ma nowej wiadomosci co zadany okres czasu byloby bardzo pozadana opcja


To niestety niemożliwe, protokół GG wymaga aby klient odpowiadał co chyba pół minuty na "ping" od serwera. Inaczej konto jest rozłączane.

wzglednie jakis mechanizm "autologowania" tak aby zaraz po wybudzeniu IPhone'a logowalo sie do konta


Tak, może kiedyś coś takiego się uda zrobić, ale na tą chwilę nie jest to najpilniejsza sprawa.

#46 Dominnn23

Dominnn23
  • 66 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 12:43

ponaglam pytanie przy probie polączenia mam Connection failed nie podawałem żadnego serwera jedynie wgrałem listę z kontaktami(ok 60) i podałem login oraz hasło wiec ocb?

#47 pcstud

pcstud
  • 173 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 13:10

slyv a nie mozna robic tak aby program automatycznie logowal sie co te powiedzmy 15 minut sprawdzal czy nie ma nowych wiadomosci i zrywal polaczenie? wtedy nie masz problemu z podtrzymywaniem sesji- jedyny minus bedzie taki, ze dla innych bedziemy wiekszosc czasu niewidoczni ale to moze nawet i lepiej skoro telefon jest w uspieniu

#48 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 13:16

A ja bym wolal, aby bylo tak jak jest (lub bylo do niedawana) - telefon sobie spi, ale polaczenie dziala i jak ktos do mnie pisze, to telefon to odbiera, informujac mnie o tym dzwiekiem i wibra. Wprowadzilbym tylko mozliwosc konfiguracji dzwiekow i wibry, tak aby mozna bylo np wlaczyc dzwieki nawet jak z kims rozmawiam i mam otwarte jego okno, a takze aby moznabylo np wylaczyc sam dzwiek (lub sama wibre) gdy telefon jest uspiony.

#49 Dawid24

Dawid24
  • 42 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 13:18

ponaglam pytanie

przy probie polączenia mam Connection failed

nie podawałem żadnego serwera jedynie wgrałem listę z kontaktami(ok 60) i podałem login oraz hasło wiec ocb?


ja też - stale mam to samo :(
na ApolloPL - nie było aż takich problemów ... gdzie szukać przyczyny :?:

#50 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 13:29

ja też - stale mam to samo :(
na ApolloPL - nie było aż takich problemów ... gdzie szukać przyczyny :?:


Podawacie zawsze jaki macie Firmware, ew jak nie działa spróbujcie wyłączyć i włączyć iPhona. Nigdy nie miałem podobnego problemu, a kontaktów mam prawie 100. Na pewno dobre hasło wpisujesz?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych