Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5 czy Samsung GSIII ? Co wybrać ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
158 odpowiedzi w tym temacie

#51 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 08 kwietnia 2013 - 21:14

Wspierany? Jeśli chodzi Tobie o zmianę numeru w wersji systemu i odcinanie kolejnego kuponu to tak, masz rację. Teraz zastanówmy się co wprowadza nowy iOS na starszych sprzętach? Nic poza tym, że sprzęt szybciej zużywa baterię i działa wolniej. Na dobrą sprawę wszystkie funkcje z najnowszego iOS zawsze ma najnowszy model (co oczywiste) oraz 1 model wstecz, reszta nie dostaje nic nowego poza wcześniej wspomnianą zmianą cyferki i zwolnienia sprzętu. Pamięta ktoś jak działał iPhone 4 na iOS 4 a jak działa teraz? Co dostał przy nowej aktualizacji? To samo się tyczy modelu 3g jak 4s stał się flagowcem. Te długie wsparcie to mit, który w ogóle nie ma potwierdzenia w faktach - także proszę oszczędź tego typu postów. Co zaś się tyczy zarzutów odnośnie nowych funkcji to popatrz choćby na wsparcie Galaxy S II - ile nowych wersji systemu dostał, a telefon już leciwy.


Dostal to, czego kazdy zwykly "Kowalski" potrzebuje- szybkosc i responsywnosc. Android? Owszem, moze byc szybki. Ale 90% sluchawek, dostaje zadyszki po ok. 2 miesiacach uzytkowania. iPhone? 3GS po dzis dzien, dziala jak po wyjeciu z pudelka. Mozemy sie tak sprzeczac i przytaczac przyklady przez lata, a do porozumienia i tak nie dojdziemy. Fakt jest taki, iz nie kazdy potrzebuje miliona widgetow i funkcji ktorych i tak zapewne wiekszosc nie uzywa. Jeden woli Andka inny iOS. Whatever;)

#52 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 08 kwietnia 2013 - 21:33

Dostal to, czego kazdy zwykly "Kowalski" potrzebuje- szybkosc i responsywnosc. Android? Owszem, moze byc szybki. Ale 90% sluchawek, dostaje zadyszki po ok. 2 miesiacach uzytkowania. iPhone? 3GS po dzis dzien, dziala jak po wyjeciu z pudelka. Mozemy sie tak sprzeczac i przytaczac przyklady przez lata, a do porozumienia i tak nie dojdziemy. Fakt jest taki, iz nie kazdy potrzebuje miliona widgetow i funkcji ktorych i tak zapewne wiekszosc nie uzywa. Jeden woli Andka inny iOS. Whatever;)


Daj spokój, 3GS na iOS 6.1.3 ledwo co działa przy SGS3 czy iPhone 5. Na iOS3 też działał o wiele szybciej.

#53 smartfonomaniak

smartfonomaniak
  • 65 postów

Napisano 08 kwietnia 2013 - 21:35

Ale na ios 5.1.1 działa bardzo przyzwoicie, 3gs jak na tak leciwy tel działa ok, także nie ma co mówić, bo jak na takie bebechy to on śmiga;)

#54 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 kwietnia 2013 - 21:38

Apple ma przewagę nad androidem ponieważ tam system nie powstaje na jeden telefon w ciągu roku tylko na kilkanaście a nawet kilkaset.Według mnie inaczej by działał android gdyby każdy z telefonów miał tą samą specyfikacje(przez to by był lepiej zoptymalizowany) a po prostu obudowy by były inne .


Bzdura. Android wydawany jest w 1 formie jako materiał do obróbki dla producentow (aosp). Ci, zamawiajac lub tworzac podzespoly pisza do nich sterowniki. Jest to ten sam proces jak w iOS gdzie do kazdego z urzadzen system kompilowany jest osobno i wydawany pod postacia osobnego romu.
Wada Androida jest otwartosc i modyfikowalnosc. Producenci wola nawalic badziewia i go zmulic powodujac, ze cala optymalizacje szlag trafia.
Na szczescie, samo Google juz tego w swoich telefonach nie robi.

#55 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 08 kwietnia 2013 - 21:42

Bzdura. Android wydawany jest w 1 formie jako materiał do obróbki dla producentow (aosp). Ci, zamawiajac lub tworzac podzespoly pisza do nich sterowniki. Jest to ten sam proces jak w iOS gdzie do kazdego z urzadzen system kompilowany jest osobno i wydawany pod postacia osobnego romu.
Wada Androida jest otwartosc i modyfikowalnosc. Producenci wola nawalic badziewia i go zmulic powodujac, ze cala optymalizacje szlag trafia.
Na szczescie, samo Google juz tego w swoich telefonach nie robi.



Fragmentacja Androida zawsze przyprawiala mnie o dreszcze. Dlatego jestem zwolennikiem Custom Rom'ow lub Android'a w wersji podstawowej bez uprzedniego kompilowania oraz wdrazania nakladek, ktore powiedzmy sobie szczerze, powoduja wiecej zlego niz dobrego.

#56 geresz

geresz
  • 120 postów

Napisano 08 kwietnia 2013 - 23:31

Ten wątek jednak do niczego dobrego nie doprowadzi :) każdy telefon można zajechać , każdy soft będzie miał niedociągnięcia itd
dużo sensu znajduje się w zdaniu:

Jeden woli Andka inny iOS.

choć zarówno autor (opis w stopce) tak jak i ja sam korzystamy z obu

#57 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 09 kwietnia 2013 - 01:12

Taki lekko offtop, bo widzę że tu jest jakiś ruch w temacie o sgs iii. Czy to jest prawda, że na stockowym androidzie 4.1.2(tam gdzie działają te bajery typu pop up play, fajny multitasking) telefon łapie lagi przy prostych czynnościach, odświeża karty w przeglądarce, gry potrafią się zaciąć? Bo mam sylemat iphone 4s czy sgs iii.


Poczytaj sobie: Pomoc techniczna

#58 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 09 kwietnia 2013 - 06:26

Najgorszy lag, ktory doprowadza do szalu to dlugosc otwierania aplikacji Telefon, czyli raczej czesto uzywanej:-)Tak na oko to 2s trwa, porazka jakas. Wytrzymalem z sgs3 tydzien po przesiadce z ip4 i go sprzedalem, wlasnie przez brak plynnosci w wielu miejscach no i rozmiar. Jak dla mnie za duzy. Kupilem ip5 i nie ma nawet porownania, tu wszystko wrecz lata.

#59 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 09 kwietnia 2013 - 07:16

Ale na ios 5.1.1 działa bardzo przyzwoicie, 3gs jak na tak leciwy tel działa ok, także nie ma co mówić, bo jak na takie bebechy to on śmiga;)


Nie wiem jak na iOS 5.1.1 ale już na iOS 4 aplikacje potrafiły się długo odpalać.

#60 pawellopl

pawellopl
  • 1 postów

Napisano 09 kwietnia 2013 - 07:42

moim zdaniem Iphone 5 ma lepszy wyświetlacz.

#61 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 09 kwietnia 2013 - 07:59

moim zdaniem Iphone 5 ma lepszy wyświetlacz.


Lepszy bo mniejszy? Lepszy bo ma mniejsze nasycenie kolorów? Czy lepszy bo brak mu naturalnej czerni?

#62 geresz

geresz
  • 120 postów

Napisano 09 kwietnia 2013 - 08:06

Miałem 4 cale i wydawało mi się że to będzie wystarczający rozmiar .. Miałem racje - wydawało mi się .. Przejście na S3 pokazało inny świat.. Ale przyznaje że iPhone ma zdecydowaną przewagę w obudowie, w porównaniu z S3 jego obudowa wydaje się mocniejsza i bardziej wytrzymała w razie nieszczęścia..

#63 offca86

offca86
  • 52 postów
  • SkądBristol, UK

Napisano 09 kwietnia 2013 - 08:37

A ja miałem SGS3 jakieś 3-4 miesiące i zamieniłem go na iP5 i jestem bardzo zadowolony, wcześniej miałem same telefony z androidem (trochę ich było) zazwyczaj co 3-4 miesiące zmieniałem telefon i zawsze coś w tym sofcie mi nie pasowało, w jednym kontakty otwierały się 2s w drugim się resetował itd itp tak zgadza się można powiedzieć że mogłem sobie wgrać modyfikowany rom ale przecież ktoś kto kupuje telefon za sporą kwotę to ma nadzieję że jak go wyciągnie z pudełka to on będzie chodził tak jak powinien bez żadnych spowolnien restartów czy tego typu rzeczy a SGS3 już po tygodniu używania zaczął pokazywać różki :) a w iPhonie nie muszę nic kombinować instalować telefon jak chodził tak chodzi...

#64 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 09 kwietnia 2013 - 10:02

Właśnie przesiadłem się z iOs na WP8. W porównaniu do iOs6 to niebo a ziemia. Również w porównaniu z Androidem 4, chociaż ten u mnie zajmował zawsze ostatnie miejsce, jako sam system. Czymś innym jest na S3. Zastanawiam się skąd ten wybór Android/iOs podczas gdy do wyboru są jeszcze świetne Lumie 820/920, Samsung Ativ czy HTC 8x z bardzo udanym systemem Microsoftu. Fakt, aplikacji rzeczywiście mało...ale czy naprawdę aż tak mało? Problemem są gry. Ale to w zasadzie wszystko. Również sama prędkość systemu jest na poziomie iOs chociaż wrażenie jest szybszego, głównie za sprawą dynamicznych animacji. Tak czy owak. Skoro dyskusja jest o wyborze Galaxy S3 vs iPhone to wziąłbym Galaxy S3. Samsung co prawda od pierwszego Galaxy pokazywał rogi w S2 całkiem wyczuwalne a S3 to nie tylko rogi ale i pazur. W S4 całkiem już długi i ostry. Mnogość funkcji które wdrożył Samsung to jest to co można nazwać innowacją. Android jak to Android coś za coś. Otwartość systemu kontra zamknięty system ale dość ograniczony. Poza tym warto pamiętać o jeszcze bardziej udanym niż S3, Galaxy Note 2. Fakt, że ze swoim rozmiarem jest indywiduum na rynku...ale to kwestia rąk, spodni i preferencji. iPhone ma ogromną konkurencję. W zasadzie dziś nie wyróżnia się na ich tle a wręcz wypada blado. Jako telefon działający w oderwaniu od OsX i całego ekosystemu Apple ten telefon nie ma obecnie niczego, co by deklasowało konkurencję. Wprost przeciwnie. To konkurencja deklasuje iPhona. Oczywiście zupełnie inaczej jest posiadając w domu całość systemu Apple wtedy rzeczywiście iPhone nabiera wiatru w żagle posiadając całkiem mocne karty w rękawie.

#65 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 09 kwietnia 2013 - 10:09

Szkoda tylko że w erze takich programów jak np. Pocket, Evernote, Dropbox i usług Google zamknięty ekosystem iCloud przestaje być znaczną zaletą a staje się wręcz wadą kiedy chcemy skorzystać z rozwiązań innych producentów.

#66 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 kwietnia 2013 - 12:28

Lepszy bo mniejszy? Lepszy bo ma mniejsze nasycenie kolorów? Czy lepszy bo brak mu naturalnej czerni?


Lepszy bo mniejszy, lepszy bo dokladniejsze odwzorowanie kolorow (99% sRGB), lepszy bo wyswietla biały kolor. Lepszy bo posiada normalna matryce RGB, lepszy bo jasniejszy/czytelniejszt w sloncu. Gorszy tylko ze wzgledu na czerń.

#67 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 09 kwietnia 2013 - 12:57

Lepszy bo mniejszy, lepszy bo dokladniejsze odwzorowanie kolorow (99% sRGB), lepszy bo wyswietla biały kolor. Lepszy bo posiada normalna matryce RGB, lepszy bo jasniejszy/czytelniejszt w sloncu. Gorszy tylko ze wzgledu na czerń.


• Tylko na wyświetlaczu w SIII wygodniej przegląda się pocztę, wygodniej przegląda strony internetowe, wygodniej ogląda i nagrywa się filmy, lepiej wyglądają zrobione zdjęcia, lepiej wyglądają gry, lepiej czyta eBooki. Ekran jest mniejszy ale i tak za długi żeby złapać obsługiwać go wygodnie jedną ręką dla większości osób.
• Odwzorowanie kolorow (99% sRGB) ale w następnym modelu i tak poprawią nasycenie kolorów, bo jest co poprawiać.

#68 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 09 kwietnia 2013 - 13:12

• Tylko na wyświetlaczu w SIII wygodniej przegląda się pocztę, wygodniej przegląda strony internetowe, wygodniej ogląda i nagrywa się filmy, lepiej wyglądają zrobione zdjęcia, lepiej wyglądają gry, lepiej czyta eBooki. Ekran jest mniejszy ale i tak za długi żeby złapać obsługiwać go wygodnie jedną ręką dla większości osób.
• Odwzorowanie kolorow (99% sRGB) ale w następnym modelu i tak poprawią nasycenie kolorów, bo jest co poprawiać.


Ogladac filmy na takiem ekranie to glupota. Ale pominmy ten temat. Pod uwage trzeba wziac wszystkie czynniki. Jeden potrzebuje SmartPhone dla Custom Rom'ow i ingerencji w oprogramowanie. Lubi kazda technologie, ktora poszczegolni producenci wdrazaja (w przypadku Samsunga, Smart Stay etc.) Nie zwraca uwagi na uzyte materialy do produkcji SP. Kocha cyfry i mocny Hardware.

Inni zas chca miec responsywny, szybki i stabilny system w swoim telefonie, przy tym nie interesujac sie tym, jakie taktowanie ma jego procesor i jaka ilosc rdzeni posiada jego sluchawka. Chce by ladnie sie prezentowala i byla przy tym wykonana z najlepszej jakosci materialow. Ekran ma byc czytelny a jakosc rozmow pozwalac na wielogodzinne rozmowy, bez obawy o jakosc polaczenia. Nie zna sie kapletnie na systemach, wiec wybiera najprostszy i przy tym najbardziej stabilny system z dlugoletnim wsparciem ze strony producenta.

Whatever;) Wiec, to zalezy tylko od tego, jakim typem czlowiek jest kupujacy. A jesli lubi i to i to, kupi cos z Andkiem, WP lub iOS;)

#69 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 kwietnia 2013 - 16:53

• Tylko na wyświetlaczu w SIII wygodniej przegląda się pocztę, wygodniej przegląda strony internetowe, wygodniej ogląda i nagrywa się filmy, lepiej wyglądają zrobione zdjęcia, lepiej wyglądają gry, lepiej czyta eBooki. Ekran jest mniejszy ale i tak za długi żeby złapać obsługiwać go wygodnie jedną ręką dla większości osób.
• Odwzorowanie kolorow (99% sRGB) ale w następnym modelu i tak poprawią nasycenie kolorów, bo jest co poprawiać.


A jeszcze wygodniej robic to na PC/Mac z 30 calowym monitorem, wiem. Telefon jednak ma przede wszystkim byc maksymalnie mobilny i kompaktowy. Najchetniej kupowany telefon na swiecie ma "tylko" 4 calowy ekran ;)

#70 japusz

japusz
  • 361 postów

Napisano 09 kwietnia 2013 - 16:57

Właśnie przesiadłem się z iOs na WP8. W porównaniu do iOs6 to niebo a ziemia. Również w porównaniu z Androidem 4, chociaż ten u mnie zajmował zawsze ostatnie miejsce, jako sam system. Czymś innym jest na S3. Zastanawiam się skąd ten wybór Android/iOs podczas gdy do wyboru są jeszcze świetne Lumie 820/920, Samsung Ativ czy HTC 8x z bardzo udanym systemem Microsoftu. Fakt, aplikacji rzeczywiście mało...ale czy naprawdę aż tak mało? Problemem są gry. Ale to w zasadzie wszystko. Również sama prędkość systemu jest na poziomie iOs chociaż wrażenie jest szybszego, głównie za sprawą dynamicznych animacji.


Jaki zbieg okoliczości. Także właśnie dzisiaj zmieniłem androida na telefon z wp8. A mianowicie HTC 8S. Miała być lumia 920, ale w zasadzie 8S ma wszystko to czego oczekuję, a dodatkowo wg mnie fajnie się prezentuje.
Szybkość działania... Nie ma co porównywać z androidem. Fakt, nie narzekałem na niego bo mi nie lagował, jednak htc działa jeszcze szybciej i płynniej.
A jako, że gry mnie nie interesują (są to są, fajnie. Nie ma to nie ma ) to uważam ten wybór za świetny.

Też nie wiem czemu właśnie wszyscy tylko albo android albo iOS.

#71 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 09 kwietnia 2013 - 17:04

Jaki zbieg okoliczości. Także właśnie dzisiaj zmieniłem androida na telefon z wp8. A mianowicie HTC 8S. Miała być lumia 920, ale w zasadzie 8S ma wszystko to czego oczekuję, a dodatkowo wg mnie fajnie się prezentuje.
Szybkość działania... Nie ma co porównywać z androidem. Fakt, nie narzekałem na niego bo mi nie lagował, jednak htc działa jeszcze szybciej i płynniej.
A jako, że gry mnie nie interesują (są to są, fajnie. Nie ma to nie ma ) to uważam ten wybór za świetny.

Też nie wiem czemu właśnie wszyscy tylko albo android albo iOS.


Właśnie przez owe aplikacje, długoterminowe wsparcie producenta oraz wszystkich dodatków które można znaleźć do iPhone´a. Nie powiem, HTC to świetny telefon (miałem okazje się pobawić), ale porównywanie WP do iOS, który dopiero zaczyna "raczkować" w świecie mobilnych systemów, nie ma tutaj miejsca bytu;)

#72 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 kwietnia 2013 - 17:22

Też nie wiem czemu właśnie wszyscy tylko albo android albo iOS.


Choć nie mam nic do systemu WP8 to poki co boje sie lokowac pieniadze w telefon, ktory nie wiem jak dlugo ma miec wsparcie, nie wiem czy znajde tam aplikacje, ktore mnie interesuja (jak nie ma gier to juz ze 30% przepada) a takze nie wiem jak szybko po zakupie telefonu nie wejdzie nowy, poprawiony model. Majac iPhone czy Nexus moge przez rok nie interesowac sie zupelnie rynkiem telefonow a potem po prostu je sprzedac i przejsc na nowe modele i znowu przez rok miec spokoj.

#73 geresz

geresz
  • 120 postów

Napisano 09 kwietnia 2013 - 17:24

oglądanie filmów na S3 ? lipa.. przeglądanie poczty na S3 ? lipa .. przeglądanie www na S3 lipa .. wyświetlacz ? lipa.. smart stay ? lipa.. NFC (nikt jeszcze nie wspomniał ?) lipa.. reszta funkcji S3 ? lipa.. 20 ? 23 ? mln sprzedanych sztuk ? lipa .. Android ? lipa.. itd itp rozumiem ze to forum dotyczy sprzętów Appla ale posiadanie iPhona nie jest powodem żeby sobie schlebiać .. te czasy już minęły .. kiedyś tak było ale coraz mocniej Apple nie wytrzymuje konkurencji..

#74 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 09 kwietnia 2013 - 17:37

rozumiem ze to forum dotyczy sprzętów Appla ale posiadanie iPhona nie jest powodem żeby sobie schlebiać .. te czasy już minęły .. kiedyś tak było ale coraz mocniej Apple nie wytrzymuje konkurencji..


Bo my lubimy "Appla".

#75 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 09 kwietnia 2013 - 19:51

WP8, pewnie nie będzie tak samo długo wspierany jak iOs ale aktualizacja przychodzi bezpośrednio i omijamy pośredników. Patrząc na fakt, że aktualizację do WP 7.8 dostały nawet 2,5 letnie telefony to nie będzie gorzej niż w przypadku Androida. Oceniając sam system, jest niesamowitym powiewem świeżości. Wrażenie lekkości i szybkości działa na jego korzyść i robi lepsze wrażenie niż iOs. Oczywiście to tylko zabieg, lekkość i dynamika animacji to zapewniają niemniej jednak uczucie bardzo szybkiego systemu zostaje. Problemem jest tylko sklep Microsoftu. Tragedii nie ma, szału też nie. Wiedziałem co kupuje i dlaczego, więc nie płaczę z powodu aplikacji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych