Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5 czy Samsung GSIII ? Co wybrać ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
158 odpowiedzi w tym temacie

#1 slubowskimateusz

slubowskimateusz
  • 54 postów

Napisano 19 marca 2013 - 16:18

Witam , użytkuję iPhone od 5 lat . Zaczynałem od 2 poprzez 3G , 3Gs i 4 oraz 4s . Bardzo jestem z nich zadowolony ale chciałem spróbować czegoś nowego . Zastanawiam się nad Samsungiem GSIII ale obawiam się ze może mnie on zawieźć pod względem stabilności działania itp . Więc moje pytanie jest takie czy warto wypróbować ten telefon, czy po prostu kupić co prawda droższy ale pewny iPhone 5. Bardzo proszę o odpowiedź . Pozdrawiam Mateusz

#2 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 19 marca 2013 - 16:34

ip5 jest konkurentem raczej dla s4. ip5 przewyższa s3 szybkością działania i wydajnością :)

#3 ZlyPL

ZlyPL
  • 229 postów

Napisano 19 marca 2013 - 16:42

Jak już się zastanawiasz nad czymś innym, to ja raczej wybierał bym między ip5 a najnowszym HTC One ten htc jest świetnie, że tak określę po krawiecku skrojony, choć to sprawa indywidualna -gustu, guściki. Wykonaniem raczej nie będziesz zawiedziony. Samsung niczym w wyglądzie nie zaskakuje, po prostu jest jaki jest bez rewelacji, inaczej ujmując to już było. A tak nie dość, że spróbujesz czegoś nowego to jeszcze będzie ładnie się prezentować.
http://www.htc.com/p...id=sem244p84164

#4 szela_512

szela_512
  • 450 postów
  • SkądChoszczno , PL

Napisano 19 marca 2013 - 16:48

nie warto , zostań przy Apple. To jeszcze nie ten moment , android z nakładkami to dno pod względem płynności . Jeśli coś innego niż iOS to czysty android prosto od Google'a czyli obecnie Nexus 4 :) Ja mimo wszystko zostałbym przy iPhonie i kupiłbym 5-tkę :D

#5 slubowskimateusz

slubowskimateusz
  • 54 postów

Napisano 19 marca 2013 - 17:21

A co uważacie na temat HTC ONE X ? Jest chyba lepszy od GS3

#6 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 19 marca 2013 - 17:24

Jest lepszy pod względem wyglądu.

#7 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 marca 2013 - 17:37

ip5 jest konkurentem raczej dla s4. ip5 przewyższa s3 szybkością działania i wydajnością :)


Ale rocznikowo to SGS3 wlasnie jest konkurencja iP5. A ze dziala jak dziala... znasz moje zdanie ;)

#8 slubowskimateusz

slubowskimateusz
  • 54 postów

Napisano 19 marca 2013 - 17:43

Cięzki wybór przede mną , z jednej storny chcę czegoś nowego a z drugiej wiem ze i tak to nie będzie tak dobre jak iPhone :P . Juz kiedyś zamieniłem 3g na nokię 5800 :) z marnym skutkiem :P

#9 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 19 marca 2013 - 18:16

SGS3 kupisz o wiele taniej niż iPhone 5, więc tylko kwestia czy stać Cię dołożyć kilka stów. HTC ONE X jest gorszyze względu na słabszy aparat/kamerę, ekran, nie ma slotu na karty pamięci i nie wiadomo jak HTC postąpi w przypadku aktualizacji i jak długo będzie trzeba czekać. Obudowa jest zrobiona z lepiej wyglądającego plastiku ale za to bateria nie jest wyjmowalna. Do SGS3 można nawet dokupić 3000mAh. Co do iPhone 5 to jest lepszy z wyjątkiem ekranu który do oglądania filmów czy nawigacji z uwagi na wielkość ekranu, który robi różnice.

#10 schreder

schreder
  • 201 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 19 marca 2013 - 19:52

Ja bym dołożył do iP5. Mam 4s i nawet z dopłatą bym nie zamienił go na żadnego obecnie istniejącego Androida (no jakby ktoś oferował Nexus 4+ jakieś 500zł to bym się zastanawiał).

#11 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 marca 2013 - 20:04

Poczekaj na SGS4.

#12 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 marca 2013 - 20:10

Ja bym dołożył do iP5. Mam 4s i nawet z dopłatą bym nie zamienił go na żadnego obecnie istniejącego Androida (no jakby ktoś oferował Nexus 4+ jakieś 500zł to bym się zastanawiał).


Skąd ty taką wycene wytrzasnąłeś?

#13 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 marca 2013 - 20:51

Ja bym dołożył do iP5. Mam 4s i nawet z dopłatą bym nie zamienił go na żadnego obecnie istniejącego Androida (no jakby ktoś oferował Nexus 4+ jakieś 500zł to bym się zastanawiał).


Twój iPhone jest wart 1600zł a Nexus 4 kosztuje 1700 więc to Ty byś musiał dokładać albo kupić go sobie taniej samemu na ebay.

#14 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 19 marca 2013 - 23:09

Mu chodziło ogólnie o system i o telefony pod nim działające. Mógł jednocześnie napisać 50000zł

#15 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 25 marca 2013 - 21:24

Witam. Mam podobny dylemat. W T-mobile będę miał do wyboru te telefony, Galaxy Note II oraz Xperię Z. Od zawsze używam Androida, aktualnie mam hTC Evo 3D, jakie mam potrzeby ? Otóż: - przeglądanie www - facebook/gg itp - youtube - pobieranie plików z poziomu przeglądarki z możliwoscia otwierania ich i edytowania z poziomu telefonu (ot takie przyzwyczajenie z andka) - płynność ! - gry - ekran - przegladam wiele treści, smartfon nawet zastepuje mi laptopa Trochę obawiam sie przejscia na iPhone 5 16 GB z powodu niskiej ilości pamieci i jego małego ekranu. Teraz mam 4.3', Galaxy S III ma 4,8, Xperia Z 5', a GNote II 5,5'. Wiec nie wiem, czy odczuwałbym dyskomfort przenosząc się z Evo. Przechodził ktoś z większego ekranu na 4 cale piątki ? Jak wrażenia ? Pozdrawiam

#16 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 marca 2013 - 21:40

Raczej nie odczujesz dyskomfortu po przejściu na 4'. Bierz iphone'a 5 zdecydowanie.

#17 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 25 marca 2013 - 22:08

Możesz dać jakieś powody ? W podpisie widzę SGS III, więc dziwi mnie Twoja odpowiedź :D Zauważ, ze do wyboru prócz iPhone 5 16GB mam Note 2, SGS 3 i Xperie Z ;)

#18 cwirke

cwirke
  • 117 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 marca 2013 - 22:35

Jak ja uwielbiam takie tematy. Na końcu nic z tego konkretnego nie wynika, lecą hejty zamiast solidnej pomocy, ponieważ każdy użytkownik odnajduję się w czymś innym i każdy oczekuję od urządzenia czegoś innego. Uważam, że wybór smartfona jest kwestią osobistą i prywatną bo to Ty będziesz go używał, a nie randomowy użytkownik tegoż forum. I wydaję mi się, że wrzucanie tematów iPhone, iRzecz vs. inne marki i systemy operacyjne na forum o tematyce jabłuszkowej jest błędem. A wynika to z tego, że większość tego forum będzie za iUrządzeniem, gdyż kto rejestruję się na myAPPLE mając w domu wszystko nieAPPLE. A moja szybka odpowiedź to: iPhone 5 i to CZAAARNY! Jest perfecyjny.

#19 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 26 marca 2013 - 19:35

Po prostu chciałbym usłyszeć opinie innych osób, aby podzielili sie swoimi doświadczeniami i uwagami dotyczącymi danych urządzeń. Nie żyjemy w 2007 roku, kiedy iPhone był tym jedynym, tylko w 2013, kiedy pora otworzyć oczy i brać pod uwagę też produkty konkurencji.

#20 adixx

adixx
  • 52 postów
  • SkądDziki Zachód

Napisano 27 marca 2013 - 13:43

Wszystko zależy jakie preferencje masz co do tel , posiadam iP 4s i Note II od 4 miesięcy jako tel służbowy. Wypowiem się tak jak jest u mnie : - 4s bardzo dobry tel jako prywatny dla mnie dużo SMS i rozmów głosowych w necie rzadko mimo że pakiet jest spory. - Note II doskonały tel do netu , pisania maili , i całej zabawy z plikami szybą edycja rysik robi swoje ekran (wielkość również) , bateria jak na tą wielkość doskonała 24 h podłączony do netu i trzyma do 2 dni. Edycja maili , plików text otwieranie załączników bajka. Trzeba się przyzwyczaić tylko że to "paletka" jest :) między bajki włożyć słowa ludzi że nie mieści się do spodni itd. jest duży ale bez przesady. Pracuje dobrze szybko , nie pożera ramu, ekran świeci dobrze momentami aż za dobrze za ostre kolory - ale to kwestia gustu. Wykonanie znośne szału nie ma ale trzasków które robił SGS I nie ma. SGS III mimo że mocno reklamowany mocno mu ustępuje -to moje zdanie. O Xperiach się nie wypowiadam - nie znam ich nigdy nie miałem i nie sądzę abym miał. Jeśli iPhone kolejnej generacji będzie ciut większy niż obecna 5 to s pewnością zamienię Note na iPhon'a. Chodź nie długo będę zmianiał możliwe że Priv 4s na 5 na tą chwilę do celów służbowych iPhone 5 mnie osobiście nie pasuje -kolega z firmy zdecydował się na 5-ke niestety już lekko żałuje do Naszych potrzeb istotny jest duży ekran i wydajna bateria -niestety co by nie mówić 5-ka tego nie ma , może w 5s czy kolejnej generacji to zmienią... Nie da się porównać iOS do Androida tak samo moim zdaniem nie da rady iPhonów równać do Smasungów , HTC , czy Innych Xperi :) każdy ma swoje gusta. Na mój gust środowisko iOS jest stricte dosotosowane do platformy sprzętowej przez co jest bardzo wydajny płynny i miły w użytkowaniu. Android hmm to taki "tel do tunigu" :) Na miejscu Twoim Damixs74 zadałbym sobie pytanie co tak naprawdę chcę ?? iOS czy Android ?? jeśli iOS to decyzja jest gruntowanie prosta stać mnie na 5-kę czy tylko na 4s , jeśli miałby być Android to już sytuacja cięższa bo tego jest dużo ....

#21 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 27 marca 2013 - 16:47

Po prostu chciałbym usłyszeć opinie innych osób, aby podzielili sie swoimi doświadczeniami i uwagami dotyczącymi danych urządzeń. Nie żyjemy w 2007 roku, kiedy iPhone był tym jedynym, tylko w 2013, kiedy pora otworzyć oczy i brać pod uwagę też produkty konkurencji.


• Do przeglądania internetu i oglądania filmów lepszy będzie SGS3 z uwagi na bardziej otwarty system i lepszy ekran.
• Do rozmów, smsów, poczty, słuchania muzyki lepszy będzie iPhone5 ze względu na mniejsze wymiary, lepiej zoptymalizowany i wygodniejszy system, iTunes, lepsze słuchawki w komplecie.

#22 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 27 marca 2013 - 17:03

No właśnie, problem w tym, że wymagam płynności i stabilności, oraz wygody grania w gry i przeglądania internetu. iPhone bylby idealny, lecz boje sie, ze ekran w dobie pięciocalówek będzie dla mnie za mały.

#23 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 27 marca 2013 - 17:11

Jeśli iPhone kolejnej generacji będzie ciut większy niż obecna 5 to s pewnością zamienię Note na iPhon'a. Chodź nie długo będę zmianiał możliwe że Priv 4s na 5 na tą chwilę do celów służbowych iPhone 5 mnie osobiście nie pasuje -kolega z firmy zdecydował się na 5-ke niestety już lekko żałuje do Naszych potrzeb istotny jest duży ekran i wydajna bateria -niestety co by nie mówić 5-ka tego nie ma , może w 5s czy kolejnej generacji to zmienią...


Nie wiem jak kolega używa tej piątki, ale według testów, bateria w najnowszym iPhonie jest całkiem niezła na tle konkurencji, szczególnie patrząc na potrzeby użytkownika przeglądającego na smartfonie internet. Osobiście wyciągam min. 24 godz bez ładowania, w tym 10-11 godz. pracy cały czas włączone wifi lub dane sieci kom., więc wszystko się zgadza.

Dołączona grafika

źr:http://www.chip.pl/n...zyma-na-baterii

#24 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 27 marca 2013 - 18:00

No właśnie, problem w tym, że wymagam płynności i stabilności, oraz wygody grania w gry i przeglądania internetu. iPhone bylby idealny, lecz boje sie, ze ekran w dobie pięciocalówek będzie dla mnie za mały.


W tej kategorii urządzeń oba systemy działają płynni i stabilnie. Co do gier to więcej jest ich na iOS, niektóre tytuły są lepiej dopracowane ale np. w GTA lepiej się gra na SGS3 z uwagi na ekran.

#25 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 27 marca 2013 - 18:36

Mam co raz to większy dylemat. Kilka tygodni temu, bawiąc się białą piątką w Orange, czułem tzw. '' niewykorzystany potencjał'', ze względu na niewielkich rozmiarów ekran... Z drugiej strony mam małe dłonie, wiec takiego LG L9 z 4,7', czy SGS III jedną dłonią niezbyt wygodnie mi się obsługuje, no ale przy grach... No ale chyba zdecyduje sie na iPhone, mozę wypowie sie ktoś, kto przesiadł się z androida z większym ekranem na iPhone 5 ? Jakie odczucia ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych