Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4s czy iPhone 5 co kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
455 odpowiedzi w tym temacie

#76 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 26 listopada 2012 - 16:52

No właśnie się zastanawiam ile jeszcze będzie miał wsparcie chciałbym żeby miał jak najdłużej, bo za dwa lata wziąłbym 5 lub 5s i sprzedał.


2 lata spokojnie. Ręcze za to moją głową. Mimo wszystko brałbym 5, jest ,,amazing".

#77 pablito16

pablito16
  • 11 postów

Napisano 26 listopada 2012 - 16:55

A co do piątki to dużo jest opini ze tu coś nie dopracowane, tam coś nie dopracowane i pakować się w duży abonament dla 5 to chyba przesada lekka , to może macie rację że 4s mi wystarczy spokojnie

- - - Połączono posty - - -

Chyba najlepiej to jechać gdzieś na żywo i porównać oba telefony zanim kupię

- - - Połączono posty - - -

mam mętlik w głowie

#78 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 26 listopada 2012 - 17:34

Chyba najlepiej to jechać gdzieś na żywo i porównać oba telefony zanim kupię


Nie rób tego, wtedy na pewno wybierzesz 5.

Pozdrawiam

#79 pablito16

pablito16
  • 11 postów

Napisano 26 listopada 2012 - 17:51

Czemu tak mówisz że jak pojade i porównam sobie zobacze to wezmę 5

#80 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 listopada 2012 - 21:37

Pisz normalnie bo ciężko sie czyta. Chodziło zapewne o to, że jak weźmiesz 5 do ręki to spodoba Ci sie waga jak i trochę większy ekran.

#81 Fin

Fin
  • 3 postów

Napisano 28 listopada 2012 - 22:14

Witam! Chciałbym zadać podobne pytanie, ale dylemat jeszcze trudniejszy - mam oferte (od sprawdzonego źródla, żadne allegro) kupna używanego (rok) iphone 4s 32 gb za 1800 zł. To już tysiąc różnicy pomiędzy tym modelem a iphone'm 5, nie wspominając już o dwukrotnie większej pamięci. Na moim miejscu zastanawialibyście sie co brać, czy w ciemno szli na 4s? :)

#82 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 listopada 2012 - 22:54

Za 1800 to na allegro masz 64GB. Troche odwagi.

#83 galant3

galant3
  • 45 postów
  • SkądRuciane-Nida

Napisano 29 listopada 2012 - 08:53

Przecież napisał, że ze sprawdzonego źródła. A za 1800 64gb ( roczny) to bym się w niego nie pchał-cena mówi sama za siebie ( stan wątpliwy). W idealnym stanie trzeba dać "troszkę" więcej.

#84 Dalvikir

Dalvikir
  • 168 postów
  • SkądPL

Napisano 29 listopada 2012 - 14:05

Witam! Chciałbym zadać podobne pytanie, ale dylemat jeszcze trudniejszy - mam oferte (od sprawdzonego źródla, żadne allegro) kupna używanego (rok) iphone 4s 32 gb za 1800 zł. To już tysiąc różnicy pomiędzy tym modelem a iphone'm 5, nie wspominając już o dwukrotnie większej pamięci. Na moim miejscu zastanawialibyście sie co brać, czy w ciemno szli na 4s? :)


Brałbym 4S bez zastanawiania, uwież mi, mam 4S, miałem też 5 ale 3 razy wymienialem i więcej nie chce do czasu 5S. 4S to solidny, sprawdzony i przezdewszystkim trwalszy od 5.

#85 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 listopada 2012 - 14:38

Przecież napisał, że ze sprawdzonego źródła. A za 1800 64gb ( roczny) to bym się w niego nie pchał-cena mówi sama za siebie ( stan wątpliwy). W idealnym stanie trzeba dać "troszkę" więcej.


Nie trzeba, ja nie daje i wczoraj 4S 16GB kupilem za 1049zl.

#86 Fin

Fin
  • 3 postów

Napisano 30 listopada 2012 - 16:50

Hmm, wczoraj miałem okazję pobawić się iphone 5 i muszę przyznać że ergonomia (grubość, lekkość) zdecydowanie przemawia na jego korzyść. Ciężki wybór ;). Właściwie z mojej persepektywy prócz 16 gb pamieci więcej, to iphone 4s wygrywa tylko ceną.

#87 Dalvikir

Dalvikir
  • 168 postów
  • SkądPL

Napisano 30 listopada 2012 - 17:51

Hmm, wczoraj miałem okazję pobawić się iphone 5 i muszę przyznać że ergonomia (grubość, lekkość) zdecydowanie przemawia na jego korzyść. Ciężki wybór ;). Właściwie z mojej persepektywy prócz 16 gb pamieci więcej, to iphone 4s wygrywa tylko ceną.


To bierz 5tke i nie marudź :)

#88 minister23

minister23
  • 73 postów

Napisano 02 grudnia 2012 - 21:30

Potrzebuje porady. Moja przygoda z apple zaczęła sie od modelu "4" który kupiłem na próbę - miałem go 2 miesiące, po czym sprzedałem z myśla kupna 4S lub 5 bo telefon od apple siadł mi idealnie. W zasadzie IP4 starczał do moich potrzeb. ale wiadomo chęć posiadania czegoś lepszego i obejrzenie paru porównań prędkości między 4 a 4S zachęciła mnie do wymiany na coś nowszego. Od tygodnia jestem posiadaczem Iphona 5 16GB Black - fajny, ale chyba tylko fajny ... Dziwne, każdy się zachwyca IP5 a ja marudzę. Telefon kupiony w AOS więc mam czas do namysłu (14 dni można odesłać) i cały czas się waham, odesłać i kupić za 1600 - 1700 pln Iphona 4S 32GB ?? IP5 co mi nie pasuję, pierwsza podstawowa sprawa to obsługa kciukiem ekranu, nie dosięgam wszędzie i konieczność zmiany położenia telefonu w dłoni aby np. napisać nową wiadomość sms strasznie mnie irytuję ! sprawia to niepewne trzymanie telefonu w ręce (w IP4 było to idealnie rozwiązane 3,5 calowym wyświetlaczem) Mi nie trzeba 4" ekranu. Wiem, że ja muszę zdecydować, ale podpowiedzcie proszę co radzicie ? i jakbym się cofnął do modelu 4S - obawiam się że odczuję spadek mocy, wiadomo człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego.

#89 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 grudnia 2012 - 21:35

Człowieku, jak dobrze zauważyłeś, my nie zdecydujemy za Ciebie. Widać, że telefon Ci nie odpowiada i chcesz zaoszczędzić wracając do starszej wersji. To tak po prostu zrób. Każdy Ci będzie radził inaczej, więc takie zapytania są bez sensu. Osobiście co mogę powiedzieć, to sam miałem i nawet dalej mam iPhone 4s (obecnie żona używa) i byłem bardzo zadowolony, teraz posiadam iPhone 5 i do 4s bym nie wrócił.

#90 Kamil4500

Kamil4500
  • 47 postów

Napisano 02 grudnia 2012 - 21:46

@up Ale takie telefony z USA np mogą nie mieć slotu na kartę sim ^^

#91 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 02 grudnia 2012 - 22:02

@up Ale takie telefony z USA np mogą nie mieć slotu na kartę sim ^^


To że ty taki kupiłeś nie znaczy że wszyscy są tacy zdolni.

#92 Fin

Fin
  • 3 postów

Napisano 04 grudnia 2012 - 19:09

Wynegocjowałem obniżkę do 1600, kupiłem iphone 4s z 32 gb i po wgraniu muzyki muszę przyznać, że to byłą najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć :)

#93 zszalbot

zszalbot
  • 9 postów
  • SkądToruń

Napisano 05 grudnia 2012 - 19:20

Dzień dobry! Postanowiłem napisać z pytaniem o poradę, ponieważ zastanawiam się między 4S a 5, ale mój przypadek jest być może nieco inny od typowych użytkowników. Nie planuję używać iPhona do gier, a w zasadzie tylko do następujących rzeczy: - dzwonienie :) - testowanie e-booków na iBooks i czytanie ich - testowanie aplikacji mobilnych wykonywanych na zlecenie (niezbyt wiele tego, ale czasami zachodzi potrzeba sprawdzenia, jak dana aplikacja działa i czy spełnia swoje funkcje) - korzystanie z nawigacji w samochodzie - korzystanie z aplikacji typu iRunner lub podobnych do mierzenia odległości pokonywanych na rowerze (jestem zapalonym rowerzystą) - słuchania muzyki - robienia okazjonalnych, rodzinnych zdjęć Czy w związku z tym warto mierzyć od razu w iPhone 5? Martwię się, czy biorąc 4s nie będę wkrótce musiał kupować nowszej wersji. Do niedawna miałem 3G i praktycznie nie dało się już z niej korzystać do w/w zastosowań, ponieważ apliakcje dostępne AppStore wymagały nowszej wersji systemu operacyjnego (a więc nie dało się ich pobierać, o wydajności nie wspominając). Proszę poradźcie, co najlepiej byłoby zrobić w takiej sytuacji, jak moja. Z góry bardzo serdecznie dziękuję!

#94 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 grudnia 2012 - 19:50

Dzień dobry!
Postanowiłem napisać z pytaniem o poradę, ponieważ zastanawiam się między 4S a 5, ale mój przypadek jest być może nieco inny od typowych użytkowników. Nie planuję używać iPhona do gier, a w zasadzie tylko do następujących rzeczy:
- dzwonienie :)
- testowanie e-booków na iBooks i czytanie ich
- testowanie aplikacji mobilnych wykonywanych na zlecenie (niezbyt wiele tego, ale czasami zachodzi potrzeba sprawdzenia, jak dana aplikacja działa i czy spełnia swoje funkcje)
- korzystanie z nawigacji w samochodzie
- korzystanie z aplikacji typu iRunner lub podobnych do mierzenia odległości pokonywanych na rowerze (jestem zapalonym rowerzystą)
- słuchania muzyki
- robienia okazjonalnych, rodzinnych zdjęć

Czy w związku z tym warto mierzyć od razu w iPhone 5? Martwię się, czy biorąc 4s nie będę wkrótce musiał kupować nowszej wersji. Do niedawna miałem 3G i praktycznie nie dało się już z niej korzystać do w/w zastosowań, ponieważ apliakcje dostępne AppStore wymagały nowszej wersji systemu operacyjnego (a więc nie dało się ich pobierać, o wydajności nie wspominając). Proszę poradźcie, co najlepiej byłoby zrobić w takiej sytuacji, jak moja.
Z góry bardzo serdecznie dziękuję!


Witaj,

Do tych zadań o których piszesz to spokojnie wystarczy Ci iPhone 4s, który jeszcze długo będzie wspierany przez Apple.
Osobiście mam obydwa modele i iPhone 5 jest na pewno szybszy, lepiej leży w dłoni, jest lżejszy i na pewno większy wyświetlacz.
Reszta to to samo co iPhone 4s.

#95 zszalbot

zszalbot
  • 9 postów
  • SkądToruń

Napisano 06 grudnia 2012 - 09:12

Do tych zadań o których piszesz to spokojnie wystarczy Ci iPhone 4s, który jeszcze długo będzie wspierany przez Apple.


Bardzo dziękuję! Czy można założyć, że wsparcie Apple dla iPhona trwa tak mniej więcej do trzeciego pokolenia? :) To znaczy, 4S powinien być wspierany do chwili, gdy po 5S ukaże się 6 (czyli tak mniej więcej do (końca) 2014 roku)?

P.S. To pewnie nie temat na ten wątek, ale czy jest gdzieś jakiś poradnik, jak szukać używanego iPhona, by nie kupić jakiejś podróby (o ile takie istnieją), telefonu z odzysku itp.? Innemu słowy, czemu nowy 4S w serwisach aukcyjnych potrafi kosztować 1 800 zł, a w sklepie Apple 2 400?

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam!

#96 Balin0

Balin0
  • 1 448 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 grudnia 2012 - 11:06

P.S. To pewnie nie temat na ten wątek, ale czy jest gdzieś jakiś poradnik, jak szukać używanego iPhona, by nie kupić jakiejś podróby (o ile takie istnieją), telefonu z odzysku itp.? Innemu słowy, czemu nowy 4S w serwisach aukcyjnych potrafi kosztować 1 800 zł, a w sklepie Apple 2 400?

http://myapple.pl/ip...przeczytaj.html

http://myapple.pl/th...ki-myapple.html

Co do różnic między cenami na allegro i cenami w Apple Store, to przyczyny mogą być różne. Czasem sprzedawcy na allegro są uczciwi, ale chcą szybko sprzedać telefon, a czasami sprzedają towar z podejrzanego źródła lub wciskają najzwyklejsze podróbki. W Apple Store masz pewność, że nie dostaniesz paczki z cegłą, a iPhone jest oryginalny.

#97 NouNejm

NouNejm
  • 717 postów
  • SkądToruń

Napisano 07 grudnia 2012 - 00:10

http://myapple.pl/ip...przeczytaj.html

http://myapple.pl/th...ki-myapple.html

Co do różnic między cenami na allegro i cenami w Apple Store, to przyczyny mogą być różne. Czasem sprzedawcy na allegro są uczciwi, ale chcą szybko sprzedać telefon, a czasami sprzedają towar z podejrzanego źródła lub wciskają najzwyklejsze podróbki. W Apple Store masz pewność, że nie dostaniesz paczki z cegłą, a iPhone jest oryginalny.


Z tym, że iPhone 4S kosztuje w Apple Store tyle, ile raz włączony nieaktywowany iPhone 5 na Allegro.

#98 Mercz

Mercz
  • 2 783 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 07 grudnia 2012 - 00:11

Dołóż do 5 . Serio dłużej się pocieszysz :D .

#99 zszalbot

zszalbot
  • 9 postów
  • SkądToruń

Napisano 07 grudnia 2012 - 08:41

Dołóż do 5 . Serio dłużej się pocieszysz :D .

:) Z pewnością. Niestety, przyglądając się ofertom na Allegro, mam wrażenie, że oferty nieco tańsze od oficjalnej ceny w polskim sklepie Apple są wystawiane bez faktur VAT, a przy działalności f-ra to dla mnie ważna kwestia.
Dziękuję wszystkim za rady, choć w sumie to nadal nie wiem na co się zdecydować :)

#100 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 07 grudnia 2012 - 08:58

Telefony pochodzące z nieznanego źródła i podróbki to margines w sprzedazy na Allegro. Większość aukcji, to telefony wzięte za grosze na wysokie abonamenty, przez ludzi którzy i tak płacą duze rachunki za telefon, a przy okazji jescze zarobią na sprzedazy samego aparatu. Sam sie zastanawiałem, gdzie kupić, Aos czy Allegro. Spokojnie poczekałem, poszukałem okazji i kupiłem na aukcji. Za 2350 mam nowiutkiego, idealnego, bez zadnych wad iphona 5, białego, oryginalnie zapakowanego w folie. Zaoszczedzilem 500 zł i do tego mam 2 lata gwarancji z T-Mobile:-) Warto poszukac okazji:-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych