Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4s czy iPhone 5 co kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
455 odpowiedzi w tym temacie

#26 FishBB

FishBB
  • 1 244 postów
  • SkądPOLAND

Napisano 17 października 2012 - 07:01

ja kupilem 4S i jestem bardzo zadowolony, wiekszego ekranu nie potrzebuje na razie (przesiadlem się z S3)

#27 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 17 października 2012 - 07:08

Ja z s2 sie przesiadlem i tez nie płacze. Do twoich wymagań na luzie starczy

#28 Tranquility

Tranquility
  • 353 postów

Napisano 18 października 2012 - 02:53

Tak sobie przemyślałem sprawę i wychodzi, że teraz rozsądnie wziąć iPhone 4S w Play. Fakt faktem, uwiązać się na 3 lata trzeba i płacić 139zł na miesiąc (Formuła 4.0) ALE... Jakby nie patrzeć, nielimitowane rozmowy + 2GB na miesiąc to uczciwa oferta. Zważywszy na to, że mając na kartę powiedzmy, że nie wykonam tyle doładowań... przeważnie. Czasem się zdarzy, że trzeba do kogoś zadzwonić na dłużej. Trzeba kupić pakiet internetowy... i kolejne doładowania lecą. Także wysnuwam wniosek, że ogólnie można wręcz na tym zaoszczędzić. Co sądzicie? Aha tak btw 4S w tym abonamencie kosztuje oczywiście symboliczne 1zł. :-)

#29 gtatarkin

gtatarkin
  • 401 postów

Napisano 18 października 2012 - 08:24

Orange do końca października ma lepszą ofertę na 4S.

#30 Tranquility

Tranquility
  • 353 postów

Napisano 18 października 2012 - 09:19

W jakiej taryfie i na jaki okres? Możesz podesłać link?

#31 mangekyo

mangekyo
  • 32 postów

Napisano 18 października 2012 - 09:23

tylko na orange.pl iPhone 4S 16GB - Sklep dla Ciebie - www.orange.pl
Taniej i krótszy okres umowy ;)

#32 Wojtasio

Wojtasio
  • 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 października 2012 - 11:29

Jak 4s 16GB i za gotówkę to polecam Tesco Extra - 1999zł W zeszłym roku we wrześniu brałem u nich ipada 2 16GB 3G kosztował 2199 :)

#33 Clemo

Clemo
  • 322 postów

Napisano 20 października 2012 - 12:05

tylko na orange.pl iPhone 4S 16GB - Sklep dla Ciebie - www.orange.pl
Taniej i krótszy okres umowy ;)

Czy do tej oferty też są darmowe 3 lub 6 miesięcy abonamentu ?

#34 mangekyo

mangekyo
  • 32 postów

Napisano 20 października 2012 - 12:26

Tak, tyle że nie ma już telefonów ;) dopiero jakaś dostawa MOŻE będzie.

#35 BlackJack

BlackJack
  • 147 postów

Napisano 20 października 2012 - 12:51

A na jakiej podstawie wnosisz że są te free abo? Jakiś link do regulaminu plizzz...?

#36 mangekyo

mangekyo
  • 32 postów

Napisano 20 października 2012 - 16:34

http://www.orange.pl...277/8475711.pdf
darmowe przy przenoszeniu numeru

#37 Tranquility

Tranquility
  • 353 postów

Napisano 21 października 2012 - 14:07

Jednak rezygnuje, nie warto się pchać w abonament.

#38 Mrk-WX

Mrk-WX
  • 38 postów

Napisano 24 października 2012 - 09:06

Aktualnie posiadam iPhone 3G i nowego iPada, który od wczoraj nie jest już nowy. :) Z racji, że mój iPhone przestał być wygodny w użytkowaniu już jakiś czas temu zastanawiam się nad zmianą na nowego. iP5 mi się podoba - większy ekran mi nie przeszkadza, prędkość robi wrażenie, design też ok. Ale chyba wybór padnie na 4S, za którym przemawia dużo niższa cena (za jednostke 16GB na allegro różnica koło 1200zł względem iP5 16GB), oraz stare złącze, które mam też w iPadzie. iPhone ma mi służyć do dzwonienia, smsów, imessage, słuchania muzyki, icloud, nawigacji, przeglądania internetu kiedy nie mam przy sobie iPada i paru aplikacji. Chyba w takim wypadku nie ma sensu dopłacać takiej kasy do iP5, a po prostu kupić 4s i wymienić telefon i tablet jednocześnie za jakiś czas...

#39 niegoslav

niegoslav
  • 17 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 24 października 2012 - 10:36

@UP Na twoim miejscu wziąłbym 4s. Jest na prawdę świetnym telefonem. Chyba, że masz pieniądze na 5tkę i nie robi Ci różnicy dopłacanie pieniędzy - to czemu nie? Ja osobiście jakieś 1,5 tygodnia temu zainwestowałem w 4Skę za 1 zł w abo w play 139 zł na 36 miesięcy (mój pierwszy iPhone. Co prawda kupiłem we wrześniu iphone 3gs, ale zalał się 3 dni później). Wychodzi, że mniej więcej tyle będzie supportowany 4s (przynajmniej taką mam nadzieję ;) ). Jednakowoż miałem dylemat czy nie wziąć 5tki, jednak wolę design 4ki. Mam również iPada 2, dla mnie z 4ską - zestaw idealny. Szkoda, że kiedy brałem iPada (listopad 2011) nie było tego the new z retiną. Ale i tak jestem mega zadowolony z dwójki. Poza domem i zasięgiem wi-fi, podczas ruchu - iPhone 4S wymiata. Natomiast nie ma to jak przed snem rozwalić się w łóżku z iPadem, ewentualnie usiąść w Starbaksie (hipstah) i pośmigać w safari. Według mnie iPhone 4s jest w tym momencie najbardziej opłacalnym ajfonem. Appki spokojnie będą śmigać przez jeszcze dłuuugi czas. I jestem pod OGROMNYM wrażeniem aparatu w tym telefonie - byłem co prawda sceptycznie nastawiony do foto z reklam apple - zdjęcia są po prostu świetne, robią lepsze niż moja wysłużona cyfrówka. (Wiadomo, lustrzanka lepsza, ale to nie ta liga). Siri używam do przypomnień oraz do prostych zadań typu ustawienie budzika czy sprawdzenie pogody. Jak wejdzie polska wersja, to będzie super (marzenie ściętej głowy). IMO 4s > 5tka, pod względem: - ceny - wyglądu - mobilności (choć przyznaję iż 5tki nie miałem) Na korzyść piątki przemawia na pewno jej waga, która jest piórkowa (i to dosłownie) oraz fajny ekran i dłuższy support od 4s.

#40 gtatarkin

gtatarkin
  • 401 postów

Napisano 24 października 2012 - 12:35

Chyba w takim wypadku nie ma sensu dopłacać takiej kasy do iP5, a po prostu kupić 4s i wymienić telefon i tablet jednocześnie za jakiś czas...


To bardzo indywidualna kwestia. Ja - podobnie jak większość - radziłbym jednak 4S. Ceny iP5 nie spadną dopóki będzie w ograniczonych ilościach na rynku (czytaj - dopóki nie wejdziesz do operatora z ulicy i z miejsca nie dostaniesz iP5 do ręki a więc już zapewne nie w tym roku). Różnica w cenie w sklepach pomiędzy iP4S i iP5 jest stanowczo zbyt duża.

No i jeszcze jedna indywidualna kwestia, "odbiór emocjonalny" :D Podczas premiery iP4 wydobył się ze mnie odgłos "WoooooooWWWww!" a w czasie premiery iP5 tylko "Yyyyyyyyyyyy... Hmmmmmmmm....". No ale to nie jest rzeczowa porada :)

PS. W czasie wczorajszej premiery "Woooww!" było tylko przy nowym modelu iMaca, reszta zdecydowanie "Yyyyyyyyyyyy... Hmmmmmmmm....". Nie jest dobrze Apple :)

#41 Mrk-WX

Mrk-WX
  • 38 postów

Napisano 31 października 2012 - 16:55

To bardzo indywidualna kwestia. Ja - podobnie jak większość - radziłbym jednak 4S. Ceny iP5 nie spadną dopóki będzie w ograniczonych ilościach na rynku (czytaj - dopóki nie wejdziesz do operatora z ulicy i z miejsca nie dostaniesz iP5 do ręki a więc już zapewne nie w tym roku). Różnica w cenie w sklepach pomiędzy iP4S i iP5 jest stanowczo zbyt duża.


Hmm, ostatnio trochę nad tym myślałem i doszedłem do wniosku, że gdyby zmienił swojego iPada 3 16GB 4G na nowszego iPada 16GB WiFi, to doplacic bym musial moze ze 200-300zł. Jako ze mialbym nowego iPhone'a wersja 4G iPada nie byłaby mi wlasciwie potrzebna, gdyz mam duzo niewykorzystanego transferu co miesiac z abonamentu i spokojnie starczyloby dla iPhone'a i iPada w opcji hotspotu. Wtedy też byłbym sens kupić iP5 i mieć spokój na kilka lat. Z jednej strony wiaze sie to z wydatkiem okolo 1200zł wiekszym (1000zł roznica miedzy iP 4s a iP 5 + 200zł dopłaty do iPada) niz kupno samego iP 4S ale z drugiej mialbym 2 szybsze, nowsze i dluzej supportowane urzadzenia. Sam juz nie wiem... :)

#42 xCHERRYx

xCHERRYx
  • 217 postów

Napisano 31 października 2012 - 17:39

ja bym bral 4s, za rok czy dwa sprzedal i kupil 5/5s, nie ma chyba sensu teraz tyle placic, szczegolnie ze do 99% zastosowan 4s styknie.

#43 crisco

crisco
  • 1 485 postów

Napisano 31 października 2012 - 17:48

Mój kolega mówi "się ma się gra, nie masz nie grasz". Jak masz bilety NBP w wystarczającej ilości to iPhone 5.

#44 Gość_ubiq2012_*

Gość_ubiq2012_*

Napisano 02 listopada 2012 - 20:36

@crisco, sporo osób na tym forum podnieca się poczuciem wyższości wynikającym z wydania pewnej ilości kiloPLN na sprzet z jabłkiem. Ja mam kasę na iphone5, ale ponieważ go nie ma w salonach, to sobie dwa dni temu kupiłem w fajnej promocji 4S na przeniesienie numeru. Owszem, różnica to raptem kilka stów, ale raz, że iPhone5 nie był dostępny (nie chciało mi się czekać do połowy listopada), a dwa, że po przeczytaniu recenzji iPhone5 (wady fabryczne, drenaż baterii), wyleczyłem się i wybrałem stary sprawdzony 4S. Model 4S jednak lepiej się trzyma w ręce - ma lepsze proporcje niż piątka ("macałem" go w iSpocie dość długo). Wbrew pozorom wagowo 4S trzyma się pewniej, niż ten 5. No i te tanie akcesoria i ich zgodność z innym sprzętem Apple. W pełni popieram wypowiedź xCHERRYx (post wyżej).

#45 crisco

crisco
  • 1 485 postów

Napisano 02 listopada 2012 - 21:11

@crisco, sporo osób na tym forum podnieca się poczuciem wyższości wynikającym z wydania


Możesz uzasadnić ten wniosek ? Każda opinia warta jest tyle, ile jej uzasadnienie. Co do iP4S, po kilku tygodniach obcowania z iP5 gdy korzystam z iP4S to wyraźnię odczuwam przewage nowego ( wiekszy ekran, który staje się naprawde idealny , mniejsza waga, lepsza kamera, nowe złącze).

#46 Gość_ubiq2012_*

Gość_ubiq2012_*

Napisano 02 listopada 2012 - 22:25

No i cool, na tym polega bycie świadomym konsumentem, że wiesz, czego chcesz i sobie to chwalisz. Teraz piszesz konkrety, bo przedtem napisałeś dość arogancki komentarz "Jak masz bilety NBP w wystarczającej ilości to iPhone 5.". To nie jest żaden argument, tylko swego rodzaju maniera maniaków jabłek. Ja lubię Apple, ale maniakiem nie jestem, po kilku prób przekonywania się wróciłem z Maców na PC, co do telefonów jednak uważam, że Apple ciągle przewyższa chaos androidowy. Za rok czy nieco później pewnie kupie sobie iPhone 5S, kolejną rewolucje w stylu "nasze telefony mają wymienne baterie" lub inną :-)

#47 zalceson

zalceson
  • 41 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 02 listopada 2012 - 23:03

crisco - jaką przewagą jest nowe złącze? A ten większy ekran to średnia ewolucja, bo ciut wydłużono. I do tego wygląda nieproporcjonalnie. Posiadacze 4S powinni pozostać przy nich, bo 5 niewiele wnosi, po prostu.

#48 cake

cake
  • 176 postów

Napisano 03 listopada 2012 - 20:23

Mieliśmy ze znajomym zamiar kupić iPhone 5 w trybie tzw. ASAP. Jednak z czasem zrezygnowaliśmy, a klamka zapadła dziś. Oglądaliśmy IP5 w salonie Play, gdzie dostępny był biały i w iSpocie, gdzie dostępny był czarny. (Kraków - Galeria Krakowska). Telefon jest bardzo fajny i dwie sztuki byłyby brane bez zastanowienia, ale jednak stan obydwóch egzemplarzy pozostawiał wiele do życzenia. Telefon w sklepie powinien zachęcać do zakupu, a tutaj mamy wyobijane, poodpryskiwane egzemplarze. I nie, że telefony po upadkach, bo były na krótkich kabelkach antykradzieżowych - po prostu te odpryski na fazowaniu aluminium są ochydne. Może w rocznym ,eksploatowanym egzemplarzu było by to zjadliwe, a nie w nówce salonowej. Zostajemy przy 4S i czekamy na 5S/6 czy co tam będzie następcą. Byleby by było solidnie wykonane, bo nie po to kupuje telefon, aby wkładać go w jakieś bumpery. Ma być, działać, leżeć i pachnieć.

#49 jechanek

jechanek
  • 6 postów

Napisano 04 listopada 2012 - 18:26

Cześć. Proszę o szybką radę, mam wybór pomiedzy 4s a 5 ;) oba telefony nowe, roznia się ceną 400zł , warto dokładać ?

#50 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 04 listopada 2012 - 19:16

jechanek: poczytaj jakie są różnice i ew. zapytaj o coś czego nie wiesz w obszarze swoich oczekiwań co do sprzętu. Decyzji za Ciebie nikt nie podejmie bo ani nie zna sytuacji ekonomicznej ani potrzeb.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych