Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4s czy iPhone 5 co kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
455 odpowiedzi w tym temacie

#51 jechanek

jechanek
  • 6 postów

Napisano 04 listopada 2012 - 19:31

teraz, właśnie poczytałem i tak myślę bardziej opłacalne będzie kupić 5, dlatego że jeśli chciałbym kiedyś sprzedać, to bardziej będzie mi to na rękę

#52 chudek

chudek
  • 34 postów

Napisano 07 listopada 2012 - 18:49

A ja posiadajac juz 4s mam pytanie do posiadaczy i 4s i 5 jak jest z wydajnoscia? Widoczna bardzo na korzysc 5? Nie chodzi mi o chwalenie sie apple tylko opinie ludzi ktorzy maja obydwa telefony.

#53 Adrianns

Adrianns
  • 158 postów

Napisano 08 listopada 2012 - 21:43

Testowałem mojego Iphona 5 z Iphonem 4s kolegi i jeśli chodzi o samą szybkość działania różnica nie jest jakaś powalająca. Może szczególnie zobaczymy jakieś różnice dopiero za jakiś czas, kiedy wyjdą jeszcze bardziej wymagające gry i aplikacje. Natomiast jeżeli chodzi o zmianę z 4s na 5, nie odczujesz zbytnio zmian, jedynie może większy ekran.

#54 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 listopada 2012 - 00:33

A ja posiadajac juz 4s mam pytanie do posiadaczy i 4s i 5 jak jest z wydajnoscia? Widoczna bardzo na korzysc 5? Nie chodzi mi o chwalenie sie apple tylko opinie ludzi ktorzy maja obydwa telefony.


Szybciej się zapisują zdjęcia, otwierają pdf'y, strony www, ładują gry i aplikacje (ale to zazwyczaj milisekundy), szybciej się włącza i wyłącza. No a na więcej różnic to trzeba poczekać na jakies nowe gierki, np. Real Racing 3, Modern Combat 4 albo GTA Vice City.

#55 ArekP

ArekP
  • 38 postów

Napisano 17 listopada 2012 - 17:39

Zastanawiam się nad zmianą Galaxy S3 na ip tylko nie mogę się zdecydować czy na 4s czy na 5. Jako że abonament mi się kończy brałbym nowy, różnica w cenie wynosi 480zł. Obecnie S3 używam głównie do dzwonienia i pisania sms, ostatnio polubiłem gry wyścigowe (NFS Most Wanted i Asphalt 7). Internet przeglądam z reguły na laptopie/tablecie. Myślicie że warto dokładać? To mój pierwszy sprzęt od Appla i z jednej strony nie chciałbym pakować się w koszta bo zawsze może się nie spodobać. Z drugiej strony na 99% zmieniłbym ip na nowy model po pojawieniu się 5S. No i ważny argument - ip 4s mam dostępny od ręki w sklepie internetowym a za 5 musiałbym łazić a i tak dostępność gdy ostatnio sprawdzałem w play była wręcz żałosna.

#56 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 listopada 2012 - 17:42

Zdecydowanie bierz iPhone 5, To najlepszy iPhone do tej pory. Rewelacyjna szybkość, wykonanie, trochę większy wyświetlacz przy bardziej zgrabnej obudowie. Lepsza jakość wyświetlacza, lepszy aparat, lepsza jakość rozmów. Ogólnie cudo :) Nie zastanawiałbym się nawet jakby dopłata wynosiła 1000zł. Później sobie go sprzedaż i kupisz iPhone 6. A co z dostępnością, to dla chcącego nic trudnego, połazisz trochę i dostaniesz.

#57 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 listopada 2012 - 17:53

Ja z kolei piątkę wziąłbym tylko gdyby różnica w cenie do 4s była nie większa niż 100zł… :)

#58 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 listopada 2012 - 17:57

Oczywiście, każdy woli co innego :) Dlatego ArekP powinieneś sam przetestować oba modele, pobawić się nimy trochę i wtedy zadecydować. Tu na forum każdy ma inne zdanie, są też osoby, które twierdzą, iż iPhone 4s jest lepszy od iPhone 5, to jest ich prywatne zdanie i trzeba je również uszanować.

#59 ArekP

ArekP
  • 38 postów

Napisano 17 listopada 2012 - 18:07

Czyli Twój poprzedni post był przesycony ironią? Już się bałem że to fanatyzm. Piątką się bawiłem chwilę 4s też i wizualnie lepsze wrażenie na mnie wywarł 4s. Zdjęć praktycznie nie robię, o jakość rozmów w 4s się nie martwię. Chyba wezmę 4s. W przyszłym roku najwyżej zmienię na 5s. Zaoszczędzone pieniądze się przydadzą bo w planach jest jeszcze ipad i mac mini jeżeli ios przypadnie mi do gustu.

#60 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 listopada 2012 - 18:10

Czyli Twój poprzedni post był przesycony ironią? Już się bałem że to fanatyzm.

Piątką się bawiłem chwilę 4s też i wizualnie lepsze wrażenie na mnie wywarł 4s. Zdjęć praktycznie nie robię, o jakość rozmów w 4s się nie martwię.

Chyba wezmę 4s. W przyszłym roku najwyżej zmienię na 5s. Zaoszczędzone pieniądze się przydadzą bo w planach jest jeszcze ipad i mac mini jeżeli ios przypadnie mi do gustu.


Mój pierwszy post to jak najbardziej moje realne odczucia, a z kolei Twój pierwszy post z zapytanie co wybrać był delikatnie mówiąc zbędny bo i tak od początku byłeś pewny co weźmiesz

:)

Pozdro.

#61 L:eodogg

L:eodogg
  • 99 postów

Napisano 17 listopada 2012 - 19:36

Gdyby teraz kończył mi się kontrakt i chciałbym go przedłużyć/zmienić operatora to brałbym IP 5 bez namysłu, akrat przez te dwa lata miałby wsparcie a pewnie i dłużej. Natomiast w tej chwili mam IP 4 i kontrakt do kwietnia więc nie widzę sensu wydawać kasy na nowego w sklepie, większość zastosowań Ipka przejął w moim przypadku Ipad.

#62 ArekP

ArekP
  • 38 postów

Napisano 17 listopada 2012 - 19:46

Mój pierwszy post to jak najbardziej moje realne odczucia, a z kolei Twój pierwszy post z zapytanie co wybrać był delikatnie mówiąc zbędny bo i tak od początku byłeś pewny co weźmiesz

:)

Pozdro.

Chodziło o to czy jest sens dopłacać do ip5 jeżeli a) 4s spokojnie by mi wystarczył B) i tak zmieniłbym go w przyszłym roku

#63 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 listopada 2012 - 19:52

Chodziło o to czy jest sens dopłacać do ip5 jeżeli a) 4s spokojnie by mi wystarczył B) i tak zmieniłbym go w przyszłym roku


No to Ci odpowiedziałem, opłaca się :) Bo tak właśnie zrobiłem i jestem zadowolony. :)

#64 Pieka

Pieka
  • 641 postów

Napisano 17 listopada 2012 - 20:16

Miałem podobny dylemat i wybrałem iP 4S. Z tym, że u mnie za takim, a nie innym wyborem przemawiała m.in. infrastruktura dostosowana do iP 4/4S. Na piątkę jeszcze przyjdzie czas, niekoniecznie obecną, bo faktycznie warto w przypadku tej firmy czekać spokojnie do wydania z "S".

#65 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 21 listopada 2012 - 09:29

Zdecydowanie iPhone 5.

#66 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 listopada 2012 - 09:50

Jeśli ktoś nie ma parcia na nowości, to polecam iP 4S. Sprawdzony model. S-ki zawsze są lepsze od swoich "braci" - poprawione błędy konstrukcyjne, usprawnienia na bazie "znanej" materii itp. Wydajność 4S jest znakomita. Żaden 4-rdzeniowy Android, z gigabajtami RAMu go nie przebije. Poza tym dla mnie osobiście iP5 jest już za duży i za lekki (lubię czuć ciężar gatunkowy), choć niestety z czasem trzeba będzie się przyzwyczaić. Wolę za jakiś czas kupić 5S z w/w przyczyn. Prócz tego seria 4 ma moim zdaniem genialny design. Osobiście również dlatego się zdecydowałem na 4S, żeby mieć na "pamiątkę" właśnie tą konstrukcję :) - jakkolwiek dziwnie to brzmi...

#67 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 21 listopada 2012 - 11:05

żeby mieć na "pamiątkę" właśnie tą konstrukcję :) - jakkolwiek dziwnie to brzmi...


Brzmi to normalnie :) Ja na pamiątke mam iP 2G, który jest w świetnym stanie jak na pięciolatka, jest ich coraz mniej na rynku, wiec na pewno za pare lat będzie miłym dla mnie wspomnieniem jak na niego spojrzę. Że to od niego przeszedłem droge z każdym iP.

#68 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 listopada 2012 - 15:00

Brzmi to normalnie :) Ja na pamiątke mam iP 2G, który jest w świetnym stanie jak na pięciolatka, jest ich coraz mniej na rynku, wiec na pewno za pare lat będzie miłym dla mnie wspomnieniem jak na niego spojrzę. Że to od niego przeszedłem droge z każdym iP.


Rownierz mam swojego 2G 16GB, tyle ze zakupionego rok temu od pedanta. Swietny design i wygodniejszy w rece od czworek czy piatek.

#69 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 22 listopada 2012 - 15:02

wygodniejszy w rece od czworek czy piatek.

Ojjj taaak! Wygodny to on jest bardzo :)

#70 pablito16

pablito16
  • 11 postów

Napisano 26 listopada 2012 - 14:06

Witam a ja mam problem kończy mi sie umowa i zastanawiam sie nad iphone. Tylko nie wiem czy brać już 5 czy 4s. mam przefłużyć umowe w play i ceny są takie że 4s bym miał w abonamencie 159 zł za 199 zł a i phona 5 w abonamencie 179 zł za 199 zł. Nie wiem co mam robić. Pomóżcie, aha nigdy nie miałem iphona tylko samsung galaxy s.

#71 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 listopada 2012 - 15:09

Jak chcesz grać w gry, w nowości, to bierz 5.

#72 pablito16

pablito16
  • 11 postów

Napisano 26 listopada 2012 - 16:39

Niechodzi mi o gry nowości czasami pogram ale nie muszą być nowości. Boję się troche brać iphona 5 bo to jest świerzy produkt i ma pewne jakies wady a iphone 4s jest sprawdzony i już troche na rynku, tylko z drugiej strony ile jeszcze będzie miał wsparcia od apple

#73 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 listopada 2012 - 16:42

4S spokojnie będzie miał jeszcze wsparcie. Poza tym to znakomity telefon. Sprzęt i tak bierzesz na 2 lata a za 2 lata kupisz sobie 5S albo 6 :)

#74 AssuanShi

AssuanShi
  • 346 postów

Napisano 26 listopada 2012 - 16:43

4S wyszedł z softem 5.0, dostał 6.0, 100% że dostanie 7.0 no i prawdopodobnie 8.0, więc nie ma się o co martwić ^^

#75 pablito16

pablito16
  • 11 postów

Napisano 26 listopada 2012 - 16:50

No właśnie się zastanawiam ile jeszcze będzie miał wsparcie chciałbym żeby miał jak najdłużej, bo za dwa lata wziąłbym 5 lub 5s i sprzedał.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych