Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4s czy iPhone 5 co kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
455 odpowiedzi w tym temacie

#126 iPit

iPit
  • 143 postów
  • SkądK-ce

Napisano 30 grudnia 2012 - 23:37

Ostatniego Jailbreaka miałem na iphone 3GS. Od 4 nie robiłem i juz nie zrobię bo sie to mija z celem. Nie chce mi sie w telefonie grzebać, jak coś chce to te pare zł sobie zapłacę kredytowką w AppStore za aplikacje. Folia na przód i tył 5 to najlepszy z pomysłów. Do tego etui na tył i jest gites. Bierz 5 nie będziesz żałował. Większy ekran, ładniejsze wygląd. I szybkość

#127 Albertinho7

Albertinho7
  • 202 postów
  • SkądIstebna

Napisano 31 grudnia 2012 - 11:23

aha:) no właśnie też tak myślę żeby zacząć kupować aplikacje i nie kąbinować ale znów jak pomyślę że większość gier to wydatek ok 1$ to kapke niebardzo;/ a nie mówiąc o najnowyszych:) no tak ale chce bez euti tylko bumper biały kupic;) widzę że masz iphona 5 powiedz mi jak z wytrzymałością jego i tymi aplikacjami większość to góra i dół czarny ekran prawda?;/ no i dla mnie teraz najważniejsze nawigacja... jeżdżę w busach... i potrzebuję nawigacji a w iP 5 będę musiał kupić nawigacje bo nie ma a to pewnie duzy wydatek niejednorazowy;/

#128 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 grudnia 2012 - 11:30

Kurde planujesz kupić telefon za ponad 2000zł, a przejmujesz się kosztami aplikacji? Trochę to dla mnie nie zrozumiałe.

#129 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 31 grudnia 2012 - 12:32

Jeździsz autobusami i potrzebujesz nawigacji?

#130 Albertinho7

Albertinho7
  • 202 postów
  • SkądIstebna

Napisano 31 grudnia 2012 - 13:22

heh telefon za 2tys przy przedłużeniu umowy za 400zł więc to że kupuje iPhona nie znaczy ze mam kase:) bo jej nie mam:D to nie samochod ze jak drogi sie kupuje to trzeba miec kase na niego:) wiec wiesz:) nie AUTOBUSAMI tylko BUSAMI:) dostawczakiem do 3,5t:)

#131 sheep.

sheep.
  • 559 postów
  • SkądŁódź

Napisano 31 grudnia 2012 - 13:39

Czy kupisz 4s czy 5 już sobie nie popiracisz bo developerzy zamkneli serwery. A ja od siebie polecam ip5 jak koledzy mowią zawsze nowy, szybszy i smuklejszy model.

#132 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 31 grudnia 2012 - 13:42

Czy kupisz 4s czy 5 już sobie nie popiracisz bo developerzy zamkneli serwery. A ja od siebie polecam ip5 jak koledzy mowią zawsze nowy, szybszy i smuklejszy model.


...i zapomniałeś dodać, że z wadami, których 4s nie ma.

#133 Albertinho7

Albertinho7
  • 202 postów
  • SkądIstebna

Napisano 31 grudnia 2012 - 13:51

jak zamkneli to juz w ogole tego nie bd?:) o jakich wadach mowisz?

#134 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 31 grudnia 2012 - 13:53

jak zamkneli to juz w ogole tego nie bd?:) o jakich wadach mowisz?


Chodziło mi o tą drugą część zdania.

#135 michszy

michszy
  • 31 postów

Napisano 31 grudnia 2012 - 15:36

Ja osobiście korzystam z 5 od początku grudnia i mówiąc szczerze nie wyobrażam już sobie powrotu do 4s. Większy ekran, lżejszy, wygodniejszy, szybszy to tak po krótce najważniejsze zmiany. Warto też odnotować lepszą baterię, 5 trzyma mi dłużej niż 4s na identycznym sofcie.

#136 Albertinho7

Albertinho7
  • 202 postów
  • SkądIstebna

Napisano 31 grudnia 2012 - 18:14

aha.. rozumiem. no ale właśnie ta bateria.. czy przy normalnym użytkowaniu tj. pisanie sms dzwonienie i czasami net to wytrzyma dzień? no i ta nawigacja.. w jakiej cenie taki tomtom? z mapami europy? i to bez internetu? nie ma darmowej nawigacji dobrej?:D

- - - Połączono posty - - -

aha.. rozumiem. no ale właśnie ta bateria.. czy przy normalnym użytkowaniu tj. pisanie sms dzwonienie i czasami net to wytrzyma dzień? no i ta nawigacja.. w jakiej cenie taki tomtom? z mapami europy? i to bez internetu? nie ma darmowej nawigacji dobrej?:D

#137 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 grudnia 2012 - 18:14

aha.. rozumiem. no ale właśnie ta bateria.. czy przy normalnym użytkowaniu tj. pisanie sms dzwonienie i czasami net to wytrzyma dzień?


Przy takim użytkowaniu to spokojnie wytrzyma Ci nawet 2 dni. Bynajmniej w moim przypadku tak jest. Choć ja ładuję codziennie wieczorem nawet jak mam 65%, aby rano znów mieć 100%. Nigdy nie wiadomo jak intensywnie będę używał telefonu następnego dnia.

#138 iPit

iPit
  • 143 postów
  • SkądK-ce

Napisano 31 grudnia 2012 - 19:51

aha.. rozumiem. no ale właśnie ta bateria.. czy przy normalnym użytkowaniu tj. pisanie sms dzwonienie i czasami net to wytrzyma dzień? no i ta nawigacja.. w jakiej cenie taki tomtom? z mapami europy? i to bez internetu? nie ma darmowej nawigacji dobrej?:D

- - - Połączono posty - - -

aha.. rozumiem. no ale właśnie ta bateria.. czy przy normalnym użytkowaniu tj. pisanie sms dzwonienie i czasami net to wytrzyma dzień? no i ta nawigacja.. w jakiej cenie taki tomtom? z mapami europy? i to bez internetu? nie ma darmowej nawigacji dobrej?:D

Tak jak Ci napisał powyżej. Bateria faktycznie na 6.0.1 działa dłużej niż na 4s. Ja od rana ze 100% mam obecnie 36%. Dziś smartfon używany Non stop. Instagtam, Facebook, tapatalk, net od 16:30 do teraz Non stop plus 2 godziny słuchania muzyki. Jestem z baterii bardzo zadowolony. Przeważnie tez ładuje co wieczór bo tak jest najwygodniej.

#139 buldoggg

buldoggg
  • 544 postów
  • SkądKatowice

Napisano 01 stycznia 2013 - 16:05

masz pieniądze kupuj iphone 5 nie masz kasy kup 4s i temat do zamknięcia

#140 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 stycznia 2013 - 16:28

Gdzie rozdają 4S'y za darmo?

#141 sheep.

sheep.
  • 559 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 stycznia 2013 - 22:42

Gdzie rozdają 4S'y za darmo?


http://myapple.pl/gd...tml#post2043910 :D

#142 Albertinho7

Albertinho7
  • 202 postów
  • SkądIstebna

Napisano 02 stycznia 2013 - 09:27

Gdzie rozdają 4S'y za darmo?


nie wiem gdzie:) dzieki wielkie za info:) postanowione biorę iPhone 5:) w sumie nie mam wyjścia bo pytałem kolegi z salonu i mówił że nie ma już wgl 4 ani 4S na sprzedaż wszystko się rozeszło jak miesiąc czy 2 temu weszła promocja iPhone 4S za 1zł w abonamencie chyba 100zł ;) i mówił że wszystko odrazu poszło i nie ma nawet na magazynach:D pozdro!!!

PS. nie chce zakładać nowego tematu dla jednego zdania i chce tylko zapytać jak zrobić zeby strona myapple była po polsku? jakoś samo się mi zrobiło że od 3 dni połowa po angielsku a to co przetłumaczy google to po polsku;/ mówię o wszytkich napisach itd;/

#143 tomcio16

tomcio16
  • 93 postów
  • SkądZłoczew PL

Napisano 02 stycznia 2013 - 10:26

przejedź na sam dół strony np w tym wątku i masz 2 listy rozwijalne w jednej jest "MyApple v3" a w drugiej "--English" rozwiń tą druga i wybierz :---Polski UTF-8"

#144 Albertinho7

Albertinho7
  • 202 postów
  • SkądIstebna

Napisano 02 stycznia 2013 - 11:19

dzięki wielkie!!!:) ciekawe czemu samo się przełączylo:) pozdro!

#145 Kacper Moritz

Kacper Moritz
  • 18 postów

Napisano 13 stycznia 2013 - 23:23

Witam. Otóż mam dylemat. Niedługo zostanie przedłużona umowa w Play. W związku z tym można wybrać nowy telefon. Na celownik poszły 2 iPhony. 4S w wersji 32GB, i iPhone 5 w wersji 16GB. O co chodzi ? Mam problem z wyborem. Zapłacić 399zł za 4S, czy 699 za 5 ? Moje pytania dotyczące ogólnie iOS i telefonów: * warto dopłacać? *16gb to nie za mało? *jak będzie ze wsparciem? *aplikacje - dużo jest płatnych ? aktualnie mam andka, i jeszcze płacić nie musiałem *synchronizacja kontaktów z FB - występuje? *brak przesyłania plików przez USB, plus czy minus? *muzyka - używam PowerAMP z Beats Audio i jestem bardzo zadowolony *aparaty, nagrywanie video *w GPS dostępne są mapy od Google ? Pewnie wielu pytań zapomniałem. Możecie podać również swoje plusy i minusy. Aktualnie używam HTC Sensation (z Sense 4.5) + 32gb karta, ale jak to Android - płynności i stabilności trochę tu brakuje.

#146 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 stycznia 2013 - 23:41

*To można ocenić tylko jak się ma przynajmniej jeden z telefonów w ręku *Dla mnie tak, a dla Ciebie nie wiem *5 będzie miał rok dłużej od 4S *Dużo jest płatnych i drugie tyle darmowych *Tak *W zestawie jest kabel USB i można przesyłać pliki *Wbudowany iPod *Obecne w obu modelach *W GPS nie, ale w AppStore tak

#147 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 13 stycznia 2013 - 23:54

@Kacper Moritz Jeśli to będzie 4S z softem iOS 5 to się opłaca brać wersje 32GB. Model iP5 z 16GB to naprawdę malutko, z czego dla użytkownika masz tylko 14GB, a widać, że Ci na pojemności zależy. Na dzisiejsze czasy to tyle co nic. Tak więc wg. mnie albo 4S 32GB albo iPhone 5 ale też 32GB i wtedy z jeszcze większą dopłatą niestety... Co do Androidów są modele Samsunga i Nokii, gdzie nic zarzucić płynności i stabilności nie można.

#148 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 14 stycznia 2013 - 00:05

Dla mnie kwestia 4S czy 5 to szczerze powiedziawszy, walka Dawida z Goliatem, z tym ze Dawid zaopatrzony jest we wszelkiego rodzaju pancerze, bron jadrowa i wyrzutnie rakiet typu ACTON;) Czyli, moim zdaniem, jesli mialbym sam wybierac wzialbym 4S dlaczego? Dlatego ze za wersje 16 GB zaplace o 500 zl mniej niz za iPhona 5 (na Allegro zapewne o wiele, wiele mnie) i do tego 4S nie grzeszy Hardware. Aparat prawie ten sam (wiekszej roznicy nie ma), Siri jest, i pedzi jak Kubica na Rajdach (Software). Jesli chodzi o 5 to napewno jest smuklejszy (Aluminium zastosowane na tyle, choc nie wiem jak dla innych lecz dla mnie to wada, wole szkielko;)), procesor troszke lepszy, 4 cale czyli juz nie 3,5 (choc wole te skromne lecz poczciwe 3,5). Reasumujac, podstawa mojego wyboru jest cena;) Napewno nowego na Allegro dostaniemy za wiele mniej niz na glownej Apple a wzamian nie tracimy zbyt wiele w porownaniu do piateczki;) Takie moje zdanie;)

#149 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 14 stycznia 2013 - 05:03

Co do Androidów są modele Samsunga i Nokii, gdzie nic zarzucić płynności i stabilności nie można.


Mam nadzieje ze to po prostu mała pomyłka z Twojej strony i wiesz ze nie ma androidow od nokii ;)

#150 Mateusz Strzeszewski

Mateusz Strzeszewski
  • 161 postów
  • SkądOtwock, Poland

Napisano 14 stycznia 2013 - 07:48

Moim zdaniem 4s. Dlaczego? Pojemność. 16 gb to naprawdę malutko. Dużo nie stracisz, iPhone 5 ma tylko większy ekran i trochę szybszy procesor, w normalnym użytkowaniu większej różnicy nie odczujesz (choć przyznam, że 5tką bawiłem się tylko w salonie Orange). Zanim 4s straci wsparcie, to Tobie pewnie skończy się umowa. Dla mnie ważnym plusem jest też stare 30 pinowe gniazdo, bo łatwiej dostać akcesoria do niego. Nadal jednak najważniejszą kwestią pozostaje pojemność. Skoro masz 32gb w obecnym telefonie, pewnie doceniasz możliwości zabrania ze sobą większej części kolekcji muzycznej i jeszcze paru gier, a nawet jakiegoś filmu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych