Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4s czy iPhone 5 co kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
455 odpowiedzi w tym temacie

#1 matip1

matip1
  • 63 postów

Napisano 25 września 2012 - 20:44

Witam w przyszłym miesiącu będę kupował iPhone'a lecz problem w tym czy kupić 4s za 2499zł czy dorzucić do 5 tylko pytanie czy warto? Mnie osobiście nie bardzo podoba się pomysł z jackiem na dole oraz design. Co do ekranu to moga być problemy z aplikacjami. Wiadomo nowszy - lepszy ale czy dopłacać za coś co raczej średnio mi przypadło do gustu czy kupić 4s i kupic nowszego iPhone'a za rok czy dwa jak wyjdzie ? Proszę o podanie przez was powodów dla których warto dopłacić do 5. Dodam że w tym momencie nie mam iPhone'a bo 3gs uległ zniczeniu.

#2 Clemo

Clemo
  • 322 postów

Napisano 25 września 2012 - 20:52

Jeśli masz zamiar kupować 4s za 2500 zł to raczej te dołożenie kilku stów to nie problem a jeśli Ci nie przeszkadza większy ekran to cała reszta jak najbardziej na tak.

#3 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 września 2012 - 20:56

Zdecydowanie iPhone 5. W życiu bym się nie zastanawiał. Sporo zmian i do tego nowszy telefon.

#4 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 25 września 2012 - 20:57

a według mnie lepiej zostać na czymś sprawdzonym przez miliony, bo wygląda na to, że kupując teraz iPhone'a 5 będziesz się czuł trochę jak beta-tester. Poza tym ja osobiście wolę szkło od metalu, mniej na nim widać rysy.

#5 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 25 września 2012 - 21:00

Niektórzy na tym forum zaraz powiedzą, że skoro jesteś na 3gs to przesiadaj się na 5. Ja mówię inaczej. Kup 4s. Sam kupiłem go na AOS kilka dni temu właśnie za 2399. Świetny wybór. Telefon doskonały i przetestowany. Jest to sprawdzony model i uważam, że będzie dobrze służył jeszcze przez długi czas.

#6 maciek1422

maciek1422
  • 170 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 września 2012 - 21:06

Tylko po co kupować za 2400zł jak na allegro/tablica można znaleźć nawet za 1700zł nówkę 16gb? :) Ja bym na Twoim miejscu kupił 4s i poczekał na 5s/6.

#7 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 25 września 2012 - 21:11

Tylko po co kupować za 2400zł jak na allegro/tablica można znaleźć nawet za 1700zł nówkę 16gb? :)
Ja bym na Twoim miejscu kupił 4s i poczekał na 5s/6.

Nie polecam nówek z allegro. Sam szukałem. Są podejrzane.

#8 maciek1422

maciek1422
  • 170 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 września 2012 - 21:13

Co w nich podejrzanego? Oczywiście z odbiorem osobistym, bo inaczej sprzętu nie kupuję na allegro. Jak jest dowód zakupu/wygranej to ja nie widzę problemu :)

#9 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 25 września 2012 - 21:14

Będziesz wiedział co w nich podejrzanego jak pojawi się z taką sztuką problem. Przerabiałem już to.

#10 maciek1422

maciek1422
  • 170 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 września 2012 - 21:31

Może jaśniej coś? Przecież Apple nie patrzy gdzie był kupiony telefon tylko przyjmuje na gwarancję po prostu. Ktoś sprzedaje telefon z przedłużenia abonamentu, odbiór osobisty, sprawdzam sobie wszystko i zadowolony wracam z telefonem (i z kilkoma stówkami w kieszeni) i jakby coś było nie tak to wiem jak się skontaktować ze sprzedawcą - gdzie tu problem?

#11 Levy

Levy
  • 658 postów
  • SkądPuławy

Napisano 25 września 2012 - 21:34

Jak będzie z dostępnością iPhone'ów 4S o pojemności większej niż 16GB (konkretnie 32GB) po premierze iPhone'a 5? Przymierzam się do kupna takiego modelu, prawdopodobnie na Allegro, ale martwię się to, że będzie ich coraz mniej. Jeśli dobrze się orientuję, od piątku w oficjalnej sprzedaży będzie iPhone 5, iPhone 4S tylko 16GB i iPhone 4 tylko 8GB. Czy mam rację?

#12 literat

literat
  • 419 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 26 września 2012 - 13:26

Jak będzie z dostępnością iPhone'ów 4S o pojemności większej niż 16GB (konkretnie 32GB) po premierze iPhone'a 5? Przymierzam się do kupna takiego modelu, prawdopodobnie na Allegro, ale martwię się to, że będzie ich coraz mniej. Jeśli dobrze się orientuję, od piątku w oficjalnej sprzedaży będzie iPhone 5, iPhone 4S tylko 16GB i iPhone 4 tylko 8GB. Czy mam rację?


Zdecydowanie masz racje. Sam się przymierzam do 4S i okazuje się, że właściwie pomiędzy 32, a 64 nie ma różnicy cenowej, a jak nie ma różnicy to......

#13 matip1

matip1
  • 63 postów

Napisano 26 września 2012 - 17:30

pewnie będzie jak z 4 że jedna wersja zostanie ta najmniejsza w tym wypadku to 16 gb. Wracając do tematu iPhone'a bede kupowal jakoś 15 października bo wtedy wrócę z wyjazdu. Zdecydowałem się na iP 5 16 gb z tym, że nie wiem jaki kolor ;p a pytanie jest takie jak myślicie jak będzie z dostępnością po 2 tygodniach po premierze w odniesieniu do premier poprzedników? Oraz podajcie jakies ceny orientacyjne ile on będzie kosztował ? :)

#14 Clemo

Clemo
  • 322 postów

Napisano 26 września 2012 - 17:48

Czas oczekiwania zapewne będzie koło 1 miesiąca. Co do Polskich cen to jeszcze nie wiadomo, w piątek się okaże.

#15 matip1

matip1
  • 63 postów

Napisano 26 września 2012 - 17:56

[CIACH]

Twój wpis został usunięty ze względu na błędną pisownię. Napisz jeszcze raz, poprawnie.
Pamiętaj, na tym forum bezwzględnie przestrzegamy zasad jęz. polskiego. Przeczytaj koniecznie TO.

#16 wxx

wxx
  • 20 postów

Napisano 28 września 2012 - 09:05

Nie polecam nówek z allegro. Sam szukałem. Są podejrzane.


Ja kupiłam 4S 32GB o 500 zł taniej - nowego, zafoliowanego, bez simlocka. Oczywiście odbiór osobisty - było warto zaoszczędzić.

#17 gtatarkin

gtatarkin
  • 401 postów

Napisano 28 września 2012 - 13:02

W Warszawie 4S jest obecnie dostępny od ręki za 2100PLN ver 32GB i 1900PLN za wersję 16GB. Nówki, zafoliowane, najczęściej od operatorów ale bez simlocka. Można też spodziewać się dalszego spadku cen. Na chwilę obecną wychodzi więc ok 1000PLN taniej niż za iP5, tak więc moim zdaniem nowszy model się nie opłaca ale to już zostawiam do indywidualnej oceny.

#18 blade827

blade827
  • 57 postów
  • SkądŁódź, PL

Napisano 05 października 2012 - 17:29

Kurde a w moim iP 4 wlasnie wczoraj pękła przednia szybka (upadł na beton) i jak zobaczylem ile wszedzie wolaja za jej wymiane to sie załamalem i powiedzialem sobie po co wywalac na to kase. Juz robie przymiarki do bialej 4S -ki, jedyny bol to strasznie mala cena za jaka moge sprzedac swoja wysluzona 4

#19 jabuka

jabuka
  • 155 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 października 2012 - 11:36

Hej, podobnie jak na wstępie czy warto kupić iphona 5 16 GB czy lepiej jednak kupić sprawdzonego iphona 4s? Różnica w cenie w abonamencie nie jest zbyt duża, ale przeciw ip5 przemawiają słaby design (kwestia gustu;) no i to co mnie najbardziej zastanawia nie ma jeszcze tylu akcesoriów co do poprzednich wersji. Nawet w sprawie kabla trzeba już trochę poszukać, bo poprzednie odpadają;) W związku z tym pytanie do posiadaczy nowych telefonów, czy warto już w tej chwili zakupić nową wersję? Pozdr

#20 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 października 2012 - 12:22

jabuka zdecydowanie warto zakupić iPhone 5, zwłaszcza, że cena jak sam podkreśliłeś w abonamencie jest zbliżona.
Plusów na korzyść iPhone 5 w stosunku do 4s jest wiele.
Szybkość działania, jakość ekranu, jakość zdjęć, większy ekran nie powiększający za bardzo telefonu, obudowa zdaje się mieć lepsze wykonanie, choć ciężar to dalej dla mnie lekki minus, ale to już kwestia przyzwyczajenia.
Posiadam w domu iPhone 4s jak i iPhone 5 i mam porównanie.

#21 jabuka

jabuka
  • 155 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 października 2012 - 12:59

większy ekran to rzeczywiście fajna sprawa, teraz mam arc S i ekran 4s wydaje mi się przy nim malutki:P

#22 mangekyo

mangekyo
  • 32 postów

Napisano 09 października 2012 - 21:52

Admin wyrzucił mój post, polecając ten temat (który swoją drogą już czytałem) więc dopiszę swoje 3 grosze ;)
Więc..
1. Co myślicie o tym?

Pamiętaj! W tym dziale pytamy o konkretne modele, a nie poszczególne egzemplarze. Nie pytaj, czy warto kupić sprzęt z aukcji X. Tę decyzję musisz podjąć sam. edytowane przez stróża Anioła

skąd taka niska różnica w cenie, nie są podejrzane? Jeśli tak to czemu i na no zwracać uwagę?

2. Jaki pakiet danych Wam starcza? Obecnie mam 1GB w PLAYu i nie wiem czy starczy (na Samsungu Monte używam tak z 300MB) - dużo przeglądam internetu, chce korzystać z Siri i iClouda itd

3. Czy nie ma problemu z siecią PLAY? Szczególnie jeśli chodzi o wydanie mniejszej karty, zasięg i aktualizacje telefonu. Umowę mam bezterminową więc jeśli są problemy to mogę od razu zmienić sieć.

4. Czytałem o problemie z żółtawym ekranem, czy nadal on występuje? Bo generalnie czytając starsze wypowiedzi wywnioskowałem, że problem występuje rzadziej, ale jednak występuje. Jeśli tak to gdy kupiłem telefon na allegro to czy przysługuje mi prawo zwrotu?

5. Czy jest różnica między trwałością dla koloru białego i czarnego, w sensie rysowania itd (jak np. ma to znaczenie w iP 5)?

6. Jak to jest z tymi szklanymi obudowami z allegro, za ile można kupić taką jak w 4S, nie jakąś tandetną podróbkę, jakie w ogóle w tym telefonie występują problemy techniczne?

I swoją drogą dla osoby nie potrzebującej wysokiego abonamentu iP 5 najtaniej wychodzi w Orange, taniej niż na allegro, w moim przypadku około 2,7k zł.

Pozdrawiam

#23 greenboi

greenboi
  • 8 postów

Napisano 10 października 2012 - 10:27

W Warszawie 4S jest obecnie dostępny od ręki za 2100PLN ver 32GB i 1900PLN za wersję 16GB. Nówki, zafoliowane, najczęściej od operatorów ale bez simlocka. Można też spodziewać się dalszego spadku cen. Na chwilę obecną wychodzi więc ok 1000PLN taniej niż za iP5, tak więc moim zdaniem nowszy model się nie opłaca ale to już zostawiam do indywidualnej oceny.

możesz polecić jakieś pewne miejsce zakupu iphona w Warszawie ?

#24 gtatarkin

gtatarkin
  • 401 postów

Napisano 11 października 2012 - 14:00

możesz polecić jakieś pewne miejsce zakupu iphona w Warszawie ?


Pewne? iSpot, iMad, Cortland :) Kolega kupował w sklepiku na Jerozolimskich 42 (w bramie). Telefon nówka, nie aktywowany, nr seryjny nie wskazuje na refaba, zafoliowany, bez simlocka. Sprzedający miał sporo sztuk, różne ilości pamięci, czarne i białe. Na większości były naklejki orange i tmobile, stąd pewnie pochodzą telefony. Nie namawiam i nie zachęcam, w każdym razie 2100 za iP4S 32GB vs 3300 za iP5 16GB na popularnym serwisie aukcyjnym to dla mnie osobiście prosty wybór :)

#25 Pavkoe30

Pavkoe30
  • 4 postów

Napisano 16 października 2012 - 19:26

Jesli biorac pod uwage, ze wsumie telefonu potrzebuje do dzwonienia i robienia dobrych zdjec a duzy wyswietlacz mam w IPadzie to jest sens placic duzo wiecej za 5?? Bo czekanie na 5 mnie juz wykancza.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych