Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Moutain Lion... Co Wam się podoba, a co Was denerwuje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
330 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dorsześ

Dorsześ
  • 170 postów
  • SkądToruń / Aberdeen

Napisano 28 lipca 2012 - 09:47

Witajcie mnie na sam start zszokował i lekko podirytował komunikat (po instalacji tlenu), że ML jest ustawiony tak by uruchamiać aplikacje z Apple Store. Trochę czasu i nerwów minęło gdy doczytałem komunikat do końca i zmieniłem ustawienia ochrony :P

#2 mikolaj2481

mikolaj2481
  • 59 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 28 lipca 2012 - 11:30

Witam:) Ogólnie po kilku dniach użytkowania tegoż systemu, mogę powiedzieć że podoba mi się całkiem całkiem. Cieszy mnie opcja wiadomości i notatek. Podoba mi się wygląd i obsługa Safari, tylko jedno mi tu nie działa. Otóż na pasku jest ikona iCloud-a, która po kliknięciu powinna pokazać karty otwarte na innych urządzeniach. I u mnie to nie działa. Sprawdzałem i na drugim Mac-u i na iPhone i nic nie pokazuje, Wy też tak macie?? I wydaje mi się że w poprzednim Dock-u było lepiej widać które programy są otwarte(były świecące kropki a teraz są poziome kreski które słabo widać). Ale ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Mam MBP z 2010 roku i nic się jak na razie nie wiesza i nic nie zarywa, wszystko śmiga bez problemu. Nowe funkcje bardzo mnie cieszą. Pozdrawiam.

#3 Dorsześ

Dorsześ
  • 170 postów
  • SkądToruń / Aberdeen

Napisano 28 lipca 2012 - 11:35

Fakt, powiadomienia to fajna rzecz lecz w moim przypadku kompletnie zbędna. Wiązałem nadzieję, że będzie to działać z programami firm trzecich (Microsoft outlook) lecz niestety tak się nie dzieje :) Co do pasków aktywności aplikacji w doku to owszem, jest to mniej widoczne niż stara dobra kropka :) Poza tym do tej pory system działa sprawnie, choć powinienem zainstalować go na czysto - CS5 nadal ma problemy z zaznaczaniem podglądadu etc. Pozdrawiam

#4 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 lipca 2012 - 11:35

Działa bardzo dobrze. Jest szybki. Szybszy od Liona (subiektywnie). Chyba szybciej sie uruchamia. Zobaczymy, co będzie dalej.

#5 mikolaj2481

mikolaj2481
  • 59 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 28 lipca 2012 - 11:42

Jeszcze co zauważyłem, to to że mój laptop już się tak nie grzeje:D. W tej chwili cały czas utrzymuje się temperatura około 60-65 stopni, co bardzo mnie cieszy a wcześniej było 75-80. No i oczywiście też jak koledze wyżej uruchamia się bardzo szybko. Pozdrawiam.

#6 zubel

zubel
  • 1 194 postów
  • SkądWodzisław Śląski / Opole / Katowice

Napisano 28 lipca 2012 - 12:23

nie uzywalem Liona, ale na SL temperatura utrzymywala sie w granicach 50-65 stopni, teraz na ML lata 60-75 fakt, że uruchamia się szybciej niz SL, ale co mnie lekko irytuje: czasem (przynajmniej u mnie) trzeba dac mu chwile… np. w mejlu, przechodząc między wiadomościami, musze poczekac tą sekunde, max 2, az wiadomosc sie zaladuje … ale ogólnie nie jest źle - chociaż, gdyby tak jeszcze działał mi iCloud i logowanie do MAS byłoby super

#7 mfs

mfs
  • 3 postów

Napisano 28 lipca 2012 - 13:26

Moim zdaniem najbardziej wkurzająca zmiana, to brak opcji ustawienia czasu pracy baterii w górnym pasku... Masakra...

#8 Dognier

Dognier
  • 43 postów

Napisano 28 lipca 2012 - 13:30

Na plus: szybsze Safari, wydaje się że lepsze zarządzanie energią (dłuższy czas pracy na baterii); Na minus: przycięcia animacji (na 10.7.4 nie występowały), brzydszy Dock.

#9 Sebol

Sebol
  • 501 postów

Napisano 28 lipca 2012 - 13:36

Plusy - szybsze uruchamianie i wybudzanie (przy Lionie musiałem chwilę odczekać, tu wręcz ekran logowania pojawia się w momencie, gdy pokrywa zostanie całkowicie otwarta), ogólnie szybszy, lepiej zarządza RAMem Minus - nie działa mi bajer z dockowym powiadomieniem z iTunesa, tak jak w Lionie :(, trochę wkurza połączona wyszukiwarka z paskiem adresu w Safari gdy chce się szybko wpisać pierwsze litery strony - kiedyś wchodziło na tę stronę, teraz czasami wyszukuje te literki

#10 Dorsześ

Dorsześ
  • 170 postów
  • SkądToruń / Aberdeen

Napisano 28 lipca 2012 - 13:47

Do instalacji z płyty potrzebny jest DVD DL 8.5 GB - a to mi się nie podoba :(

#11 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 lipca 2012 - 14:00

co mnie boli - iMak mi się grzeje i wentylatory częściej pracują na wyższych obrotach niż to było na SL co mnie cieszy - jest szybki a bałem się zwolnienia w stosunku do SL co mnie zaskoczyło - po automatycznym wyłączeniu ekranu aby go włączyć nie wystarczy ruch myszy - trzeba wcisnąć przycisk :)

#12 dodo21x

dodo21x
  • 137 postów
  • SkądLondyn

Napisano 28 lipca 2012 - 14:11

Witam:)
Ogólnie po kilku dniach użytkowania tegoż systemu, mogę powiedzieć że podoba mi się całkiem całkiem.
Cieszy mnie opcja wiadomości i notatek. Podoba mi się wygląd i obsługa Safari, tylko jedno mi tu nie działa.
Otóż na pasku jest ikona iCloud-a, która po kliknięciu powinna pokazać karty otwarte na innych urządzeniach. I u mnie to nie działa. Sprawdzałem i na drugim Mac-u i na iPhone i nic nie pokazuje, Wy też tak macie??
I wydaje mi się że w poprzednim Dock-u było lepiej widać które programy są otwarte(były świecące kropki a teraz są poziome kreski które słabo widać). Ale ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Mam MBP z 2010 roku i nic się jak na razie nie wiesza i nic nie zarywa, wszystko śmiga bez problemu. Nowe funkcje bardzo mnie cieszą.
Pozdrawiam.


Co do ICloud i przegladarki wymagany jest IOS6

Moim zdaniem notification center jest w Mountain Lion tak troche na sile. (moje zdanie)

#13 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 lipca 2012 - 15:56

Ja dzisiaj stawiam go na czysto. Tak mnie korci, żeby zbudować wszystko od nowa;) Do następnego OS wystarczy.

#14 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 28 lipca 2012 - 16:00

Na ML zauważyem szysbszą pracę ale też większe zużycie baterii...:o I to mnie denerwuje bo ceniłem sobie długą pracę na moim sprzecie;)

#15 andrzej265

andrzej265
  • 65 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 28 lipca 2012 - 16:41

Centrum powiadomień można wywoływać gestem tylko za pomocą gładzika, co nie? tak. Ja jednak używam magic mouse, może nie jest to istotne, ale po otwarciu centrum powiadomień za pomocą przycisku na pasku można je zamknąć gestem, nie trzeba używać kliknięcia, dwa palce jak przy przewijaniu między pulpitami wystarczy. Szkoda że w drugą stronę na myszce to nie działa... dla mnie to nowość/ciekawostka, nie wiem czy to jakaś ogólnie znana informacja, a ja ją zwyczajnie przeoczyłem?

#16 qubuss

qubuss
  • 518 postów
  • SkądKońskie, PL

Napisano 28 lipca 2012 - 16:46

Niekoniecznie, możesz sobie ustawić tzw. "aktywny narożnik" dla centrum powiadomień. Ja tak zrobiłem A sprawdzał ktoś czy można ustawić dla Magic Mouse programem MagicPrefs?.

#17 haki

haki
  • 19 postów

Napisano 28 lipca 2012 - 17:03

"co mnie zaskoczyło - po automatycznym wyłączeniu ekranu aby go włączyć nie wystarczy ruch myszy - trzeba wcisnąć przycisk" U mnie w lionie tak jest jak się przygasi ekran, trzeba najpierw kliknąć na touchpadzie a dopiero wtedy kursor działa, czy to jest jakiś błąd ? bo wcześniej tego nie miałem, czy ktoś z was też tak ma, czy wystarczy przejechać palcem po touchpadzie i się rozjaśnia ekran ze stanu redukcji jasności ekranu?

#18 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 lipca 2012 - 18:46

Co mnie się podoba w ML 1. Dlatego zainwestowałem w ML aby w pełni korzystać ATV3. Klonowanie obrazu na TV jest super. Ja używam MBA 11 i jak widok ekranu zobaczyłem na 40" monitorze to mi serce miło zagrało. Mimo że ATV3 jest "ciut" ograniczony w Polsce to obecnie jest sens go nabyć. 2. Notatki. Teraz mam porządek. Nie pieprzy mi się to w Mail to jest to oddzielna aplikacja. Super synchronizuje się poprze iCloud z iP-kiem. Naprawdę miło. 3. Powiadomień jeszcze nie rozgryzłem ale już pracuje nad tym. 4. Zauważyłem dłuższą pracę na baterii w lapku. Może to ktoś potwierdzi Co mnie drażni 1. Safari jest elementem ML. Drażnią mnie te karty szerokości gigantycznej. Ale może się przyzwyczaję. Ogólnie na razie szperam tu i tam. Pozytywne odczucie.

#19 savage4pl

savage4pl
  • 46 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 lipca 2012 - 18:53

Czy to, że po przejściu z Liona nie mogę wgrać żadnego zewnętrznego programu, oznacza, że czas JB OSX ? Chyba, że ktoś mi pomoże i wskaże gdzie mogę to zabezpieczenie wyłączyć...

#20 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 28 lipca 2012 - 19:04

Czy to, że po przejściu z Liona nie mogę wgrać żadnego zewnętrznego programu, oznacza, że czas JB OSX ? Chyba, że ktoś mi pomoże i wskaże gdzie mogę to zabezpieczenie wyłączyć...


Preferencje systemowe > ochrona i prywatność > dopuszczaj programy pobranr z i wybierasz dowolne źródło

#21 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 lipca 2012 - 19:04

Czy to, że po przejściu z Liona nie mogę wgrać żadnego zewnętrznego programu, oznacza, że czas JB OSX ? Chyba, że ktoś mi pomoże i wskaże gdzie mogę to zabezpieczenie wyłączyć...

a więc preferencje systemowe - ochrona i prywatność - ogólne - dopuszczaj programy pobrane z "dowolnego źródła"

YABBA uprzedził :P

#22 thms

thms
  • 160 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 lipca 2012 - 19:46

Mnie irytuje niedziałająca funkcja AirPlay dla wysyłania pełnego dzwieku z Maca na Airport Express. Dzwięk leci z 2 sek opóźnieniem, takze o ogladaniu filmow z YouTube można pomarzyć. Głównie liczylem na ta funkcje kupujac nowy system i Airport...

#23 andrzej265

andrzej265
  • 65 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 28 lipca 2012 - 20:34

Niekoniecznie, możesz sobie ustawić tzw. "aktywny narożnik" dla centrum powiadomień. Ja tak zrobiłem
A sprawdzał ktoś czy można ustawić dla Magic Mouse programem MagicPrefs?.


O! nie wiedizałem o aktywnym narożniku dla centrum, dzięki :)
A co do MagicPrefs to ktoś na forum pisał o tym i da się ustawić, tylko nie pamiętam w jakim temacie... może tym o premierze ML w appstore, nie jestem pewien.

#24 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 lipca 2012 - 20:40

Moim zdaniem najbardziej wkurzająca zmiana, to brak opcji ustawienia czasu pracy baterii w górnym pasku... Masakra...

podpisuję się pod tym obiema rękami!
Druga sprawa dotyczy zmiany avatara przypisanego do konta użytkownika.
Pościeliłem ML na czysto i nie mogę (nie widzę gdzie) wybrać sobie z dysku dowolnego obrazka, który ma być avatarem ...
(mogę wybrać albo któryś z domyślnych, albo zrobić sobie zdjęcie) Dołączona grafika

#25 Koyot

Koyot
  • 947 postów

Napisano 28 lipca 2012 - 20:54

Jakby ktoś chciał zrobić eksport Growla do systemowych powiadomień, to ten program jest rozwiązaniem: http://collect3.com.au/hiss/

W ML domyślnie programy wyłączają się zamykając wszystkie okna, kończąc sesję. Także jak ktoś chce wyłączyć Safari i nie zamykać kart, to albo robi to z altem, albo odznacza opcję zamykania okien w Pref. Systemowe -> Ogólne. Z terminala można też zmieniać dla poszczególnych aplikacji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych