Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Lion - czy warto przesiadać się z Leoparda ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
354 odpowiedzi w tym temacie

#26 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 11:53

Nagraj sobie DMG liona na płytke i z niego zainstaluj od razu 10.7, i to tyle :) Można jeszcze prościej, pobierz liona z innych źródeł wypal zainstaluj a potem go zakup z AppStore, znacznie mniej roboty :)

#27 tayer

tayer
  • 42 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 12:24

OK. tak więc zrobię. Po wyczyszczeniu dysku ruszy? W jaki sposób wypalić dmg na płytce?

#28 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 12:44

Jak wypalić płytkę? Chyba w każdym wątku odnośnie Liona to jest na forum.

#29 escaper

escaper
  • 23 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 12:53

tutaj jest caly watek o tym:
http://myapple.pl/os...ak-wypalic.html

#30 bartorux

bartorux
  • 146 postów
  • SkądGdańsk/Łeba, Poland, Poland

Napisano 21 lipca 2011 - 13:07

Czy warto ?? Używam z godzinkę, i już kocham nowe gesty :) I do tego naprawdę Safari zamiata :)

#31 marda

marda
  • 139 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2011 - 13:11

Mam mieszane uczucia. Moim zdaniem Lion nie wprowadza żadnych istotnych funkcji. Z mojej perspektywy te nowości to wodotryski, no może drobne udogodnienia.

Zaktualizowałem OS z jednego tylko powodu - w poprzedniej wersji miałem problem z zapamiętywaniem części ustawień - np. za każdym razem przy odpalaniu iTunes byłem pytany czy program może łączyć się z internetem, identycznie Dropbox. W Lionie nie mam tego problemu.

Być może potrzeba czasu aby odkryć i docenić ulepszenia i za miesiąc moja ocena będzie wyższa...

Z drugiej strony aktualizacja bezproblemowa, a 100zł to nie majątek.

#32 bapo

bapo
  • 24 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 13:28

Ja postawiłem cały system od nowa. Lion pobrał się sam na dysk podczas instalacji (trochę to trwało).

też zamierzam postawić caly system od nowa i potem aplikacje od nowa i nie wiem czy Cię dobrze rozumiem.

Mam już Liona na SL ściągniętego ale jeszcze nie miałem czasu przeprowadzić instalacji. Czy mam rozumieć, że podczas samej pełnej instalacji (z formatem dysku) Lion pobiera się jeszcze raz z AppStora czy się wcześniej gdzieś wrzuca na małą swoją partycję ukrytą jeszcze przed formatem i stamtąd się już instaluje w czym mu format dysku nie przeszkadza? No bo w czasie instalacji nie ma skonfigurowanej sieci, konta itd.??

#33 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 21 lipca 2011 - 13:32

po kilku godzinach stwierdzam obiektywnie, że warto. W domu podłączę pod monitor i sprawdzimy te problemy.

#34 Opoya

Opoya
  • 63 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2011 - 14:08

Instalowałam Liona na SL. Zero problemów. Nie podoba mi się nowy pomysł ze Spaces, poza tym ukrycie folderu Library w Users jest IMO bezsensowne. PS. później zainstaluję jeszcze na lapie, też na SL.

#35 PiotrT

PiotrT
  • 104 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 14:16

toki daj znac jak wyglada sytuacja z zewnetrznym monitorem. Jakie sa roznice i o co wlasciwie chodzi z ta platka ze cos jest nie tak..

#36 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2011 - 14:24

Ja mam może głupie pytanie ale dopiero zaczynam przygodę z MB. Kupiłem w dość niskiej cenie w tygodniu MB white 2010. Czy jest sens na nim liona instalować? Czy na tym modelu będzie sprawnie działał? I najważniejsze, czy ten mac w dobie i5/i7 jeszcze się sprawdzi w codziennym użytkowaniu? MBP i MBA były za drogie.

#37 rbej

rbej
  • 596 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 21 lipca 2011 - 14:29

Jakbym nie miał wrodzonej skłonności do posiadania ZAWSZE najnowszych wersji programów i systemów operacyjnych, to bym został przy Snow Leopardzie.

#38 tomek:P

tomek:P
  • 173 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 21 lipca 2011 - 14:30

@robgrab ja instaluje Liona na MacBooku Air (1,8 GHz C2D, 2GB RAMu i SSD). Podobno działa bardzo dobrze na Core 2 Duo. OS X to nie Windows, który na minimalnych wymaganiach muli. Ja z kolei mam pytanie czy Lion nie skraca czasu pracy na baterii. To bardzo ważny aspekt dla mnie. Sorry ze tak bezczelnie podpinam sie do tematu, ale nie bede zakładac nowego tematu z tak banalnym pytaniem.

#39 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 14:34

Ja nie zauważyłem aby na baterii działał krócej. Jest tak samo jak na SL jak widzę.

#40 banditknight

banditknight
  • 67 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 lipca 2011 - 14:38

Ja z kolei mam pytanie czy Lion nie skraca czasu pracy na baterii. To bardzo ważny aspekt dla mnie.


Wg moich obserwacji skraca. Upgrade'owałem z SL ma MBP z 2010 roku. Jak na razie bateria schodzi wyraźnie szybciej niż na SL. Przy 50% pokazuje mi 1:12 do rozładowania przy włączonym jedynie Mail'u i Chrome. Zwykle przy 50% miałem dwa razy więcej. Indeksowanie wygląda, że skończyło się. Zobaczymy jak będzie dalej.

#41 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 14:41

Tyle pokazuje, a tyle, przy tylu, a tylu... blablabla. Mi działał realne 5 godzin, tak jak na SL. A ile pokazywało to nie wiem.

#42 tomek:P

tomek:P
  • 173 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 21 lipca 2011 - 14:44

Się wstrzymam jak na razie z aktualizacją. Poczytam opinie innych użytkowników. Może indeksowanie jeszcze trwa ale Ty niekoniecznie o tym wiesz. Kusi mnie ten Lion, ale jeśli bateria ma dostac po dupie to lekko do bani ;/

#43 dr_gonzo

dr_gonzo
  • 57 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 14:44

Chyba tęsknię za Snow Leopardem ;-) Kilka moich spostrzeżeń: Nie podoba mi się, że czterema palcami w góre teraz jest mission control, bardzo nie intuicyjne imo. Przyzwyczajenie, że pulpit mi się ukazuje po czterech palcach jest dość duże i było bardzo bardzo wygodne. Dlaczego to zmienili?! Teraz żeby rozsunąć cały syf musimy trzema palcami w jedną i kciukiem w drugą, wtf? Nie podoba mi się ten gesture w ogóle, tym bardziej, że czasem nie wychodzi... Launchpad? Kompletnie nie przydatna rzecz, bez której napewno bym się obszedł. Tak dużo aplikacji ma tam każdy z nas, że komu się to teraz chce z tych np. 4 ekranów grupować czy wciskać w foldery. Stary widok aplikacji jest nadal dostępny i wg mnie ciągle też jest dobry. Nowe spaces są okej nie używałem starych za bardzo, jakoś nie czułem wielkiej potrzeby. Tutaj łatwo możemy sobie pootwierać różne rzeczy w różnych pulpitach przesuwając palcami trzema się przemieszczamy. Odświeżony wygląd, całkiem spoko. Nie ma na co narzekać, ładniejsze buttony, itp. Resume nie ma się co jarać, gdyż w pakiecie Adobe, nie uświadczymy nic z tego. Może po aktualizacjach. A resume w text edicie jest (czy innych systemowych appsach), tylko kto tego tak naprawdę używa? ;) Może się przekonam do tych rzeczy, ale póki co wg mnie można zostać śmiało przy SL. Pzdr.

#44 banditknight

banditknight
  • 67 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 lipca 2011 - 14:52

Tyle pokazuje, a tyle, przy tylu, a tylu... blablabla. Mi działał realne 5 godzin, tak jak na SL. A ile pokazywało to nie wiem.

\

Wyluzuj. Przecież piszę, że szybciej bateria schodzi. Przy czym "szybciej" może być odczuciem względny. Dlatego podałem przykład. Nie minęło 2h od momentu jak odpiąłem MBP od sieci a baterii zostało 30%. Nie ma mowy od 5h jak na razie a na SL tyle było. Widać zachowanie w przypadku Liona jest nie do końca deterministyczne. Niech potencjalni aktualizujący to wiedzą.

#45 bartekkw

bartekkw
  • 110 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 15:38

No to info o baterii nie napawa optymizmem...;( Czy ktoś może to jeszcze potwierdzić ? No i koniecznie zachowanie z zewnętrznym monitorem - aczolwiek NEC PA231W w połączeniu z MBP 2010 u mnie problemów żadnych nie stwarza .....

#46 dorian

dorian
  • 311 postów
  • SkądLublin

Napisano 21 lipca 2011 - 16:10

Ale w jakich warunkach Lew pożerał tę baterię? :-) Może to kwetia obciążenia systemu, jakichś konfiguracji poinstalacyjnych? U mnie dość długo indeksował się Spotligt na MacBook Air, procesor szalał i nawet wiatraki obudziły się na poważnie, co rzadko zdarza się w nowych Air.

#47 kamilhex

kamilhex
  • 15 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 16:36

warto czy nie warto... to zależy od upodobań. Mi osobiście kilka nowych rozwiązań się podoba, a kilka nie. Na przykład nowe safari jest OK, nowy mail mnie trochę denerwuje, może się przyzwyczaję. Mission Control to jakaś totalna porażka. Szkoda, że nie można wrócić do poprzedniej wersji, gdyż bardzo mi się nie podoba obecna forma, do tego brakuje mu płynności (iMac 27 C2D 3 ghz 8GB ram). Launchpad jest totalnie niepotrzebny i nie można usuwać z niego programów, które nam nie odpoiwadają... porażka. Masa niepotrzebnych ikon i nic więcej. Można wywalić tylko to co było kupione lub ściągnięte z mac app store. Także ogólnie lipa. Jedynym plusem liona jest to, że będziemy mieli cały czas system "na czasie" i będzie nam się wszystko aktualizowało w razie potrzeby. Dobra teraz to się realnie wkurzyłem. Jak do kur... mam odnaleźć się przy otwartych 6-10 oknach? Mission contlol pokazuje 4 pierwsze, a reszta i tak jest przykryta pozostałymi. To jest jakaś masakra, co za DEBIL to projektował? Może powinni zrobić jeszcze gratis pasek start jak z windowsa, aby można było się przełączać między oknami. Ja chcę powrotu Expose... Tam zawsze było widać wszystko...

#48 zirk

zirk
  • 598 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 17:09

@ kamilhex W exposee z poziomu biurka pokazuje wszystkie okna jak dawniej. e: ale np tylko findera, jak finder jest zaznaczony (wyświetla się w menubarze). Jak mam do tego jeszcze np preferencje otwarte w innym oknie to już nie wyświetla. Wrr. Lipa faktycznie.

#49 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 21 lipca 2011 - 17:29

No to info o baterii nie napawa optymizmem...;(
Czy ktoś może to jeszcze potwierdzić ?
No i koniecznie zachowanie z zewnętrznym monitorem - aczolwiek NEC PA231W w połączeniu z MBP 2010 u mnie problemów żadnych nie stwarza .....


u mnie na mojej zjechanej baterii lion wytrzymuje od naładowania do podpięcia ok 3h
na snow leo było tak samo
czyli bateria działa tak jak powinna

#50 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 lipca 2011 - 18:35

Wg mnie nowy Lion jest całkiem ok, kilka ciekawych funkcji. Co zauważyłem na minus to, że mój MBA uruchamia się teraz nie w 11sekund tylko w ok 20. Mi to nie przeszkadza ale jednak wolniejszy jest. Fakt, że to zapewne wina sprzętu, bo parametry są nie najwyższe. Dysk SSD 128GB, 2GB ramu, procek intel core2duo. Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych