Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Lion - czy warto przesiadać się z Leoparda ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
354 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartekkw

bartekkw
  • 110 postów

Napisano 20 lipca 2011 - 21:24

Witam Widzę że wszyscy w szale :) instalują i ściągają z App Store Liona - czy zatem jest to odpowiedź na pytanie czy warto zmieniać na ten system? Ja mam C2D 2,66 i 8GB ram - jest sens, będzie szybciej i bardziej komfortowo ?? Będę wdzięczny za info - jeśli ktoś już o to wcześniej pytał to przepraszam za powielanie wątku - mało mam czasu na czytanie forum...poproszę wtedy o linka :)

#2 uczenn

uczenn
  • 40 postów

Napisano 20 lipca 2011 - 22:08

Siedzę na Lionie od dwóch godzin i stwierdzam, że warto. Czemu? - W Snow Leopardzie program Mail gryzł mi się z Gmailem ( sprawdzone na macbooku, macbooku pro 2011 13'', macbooku pro 2010 15'', mac pro 2010 ). W Lionie wszystko działa jak należy i mail ma przyjemniejszy interfejs wg. mnie - Safari w Lionie zdaje się szybciej działać niż ten w Snow Leopardzie - Mission Control lepsze niż "pokaż wszystkie aplikacje", bardziej czytelne, i zdecydowanie lepsze od starego expose & spaces - Podoba mi się interfejs kalendarza w ipadzie, więc i podoba mi się zmiana interfejsu Ical w Lionie - Lion wydaje się być po prostu bardziej dopracowany i szybszy od Snowa

#3 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 20 lipca 2011 - 22:10

potwierdzam że tak jest nawet na starym sprzęcie

#4 bartekkw

bartekkw
  • 110 postów

Napisano 20 lipca 2011 - 22:12

dzięki...proszę o kolejną porcję wrażeń ;)

#5 a11

a11
  • 511 postów

Napisano 20 lipca 2011 - 22:15

nie wiem co jeszcze robisz na leopardzie ;)

#6 Heniutek

Heniutek
  • 423 postów
  • Płeć:

Napisano 20 lipca 2011 - 22:31

Witam

Widzę że wszyscy w szale :) instalują i ściągają z App Store Liona - czy zatem jest to odpowiedź na pytanie czy warto zmieniać na ten system? Ja mam C2D 2,66 i 8GB ram - jest sens, będzie szybciej i bardziej komfortowo ??
Będę wdzięczny za info - jeśli ktoś już o to wcześniej pytał to przepraszam za powielanie wątku - mało mam czasu na czytanie forum...poproszę wtedy o linka :)


Pierwszoplanowa sprawa to sprawdzenie czy wszystkie programy których używasz będą działały na 10.7
Ot choćby tu:
App Compatibility Table - RoaringApps
Mnie np. zasmucił afront ze strony VOXa.

IMHO jak Ci się nie nudzi to można trochę poczekać i poobserwować "scenę".
Niech się najpierw wyszumią harcownicy:-)

Pozdrawiam,
Tomek

#7 OzzyMac

OzzyMac
  • 324 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lipca 2011 - 22:41

A czy przed instalowaniem liona robiliście jakieś archwizacje?

#8 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 lipca 2011 - 22:54

Ja postawiłem cały system od nowa. Lion pobrał się sam na dysk podczas instalacji (trochę to trwało). Podlecem, wszystko jest odmienione a 100 zł to nie jest wieka kasa :) Tylko jeszcze mam problemy z gładzikiem aby się przyzwyczaić.

#9 oczopek

oczopek
  • 240 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 00:04

A ja zapytam o dość prostą rzecz, ale dla mnie nie jasną. Czy instalując nowy system, wszystko co miałem na snow leopardzie zostanie przeniesione? wszystkie programy, pliki, ustawienia itp? Wiem, ze niektóre programy mogą nie działać, ale to już inna sprawa.

#10 bartekkw

bartekkw
  • 110 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 00:10

A ja zapytam o dość prostą rzecz, ale dla mnie nie jasną. Czy instalując nowy system, wszystko co miałem na snow leopardzie zostanie przeniesione? wszystkie programy, pliki, ustawienia itp? Wiem, ze niektóre programy mogą nie działać, ale to już inna sprawa.


Tu masz odpowiedź
http://myapple.pl/os...o-osx-lion.html

#11 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 00:23

Przeglądając informacje na apple.com twierdziłem że nie, bo z nowych funkcji praktycznie mnie nic nie przekonuje, po używaniu Liona od kilku chwil spodobało mi się w nim kilka rzeczy których wcześniej nie do końca widziałem a po długim czasie z snow leo nawet małe zmiany są na prawde bardzo przyjemne, coś zmieniają w codziennym życiu. Ale wracając do tematu:

Lion - czy warto przesiadać się z Leoparda ?


Jeżeli zależy Ci na pewności systemu itd ... to poczekaj, poczytaj fora abyś był pewien co robisz. Ja wszystko mam pod kontrolą w prosty sposób - TimeMachine jeżeli lion będzie miał większe problemy wrócimy do Snow Leoparda. W każdym razie jak na chwile obecną mam wrażenie że Lion działa sprawniej niż 10.6.8, Mission Control świetnie się sprawdza w zamian Expose i Spaces, oraz co mnie najbardziej cieszy funkcja resume.

#12 Sallazar

Sallazar
  • 93 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 lipca 2011 - 01:29

warto

#13 dorian

dorian
  • 311 postów
  • SkądLublin

Napisano 21 lipca 2011 - 01:46

- Safari w Lionie zdaje się szybciej działać niż ten w Snow Leopardzie


Mam nadzieję, u mnie mniej więcej od wersji 10.6.5 Safari stało się bezużyteczne. Ładowanie stron zajmowało po kilkanaście - kilkadziesiąt sekund. Odinstalowanie dodatków i wyzerowanie też nic nie dawało. To samo miałem na 2 komputerach. Używałem w zastępstwie OmniWeb, niezły, ale brakuje mu paru rzeczy. Mam nadzieję, że na Lionie wrócę do Safari... Może to zboczenie, ale na Makach lubię "makowe" przeglądarki. Żadnych Firefoksów, Oper i Chromów (obrzydliwe kanciaste karty)... :-)

#14 antonib

antonib
  • 62 postów
  • SkądKatowice/Rzeszów

Napisano 21 lipca 2011 - 08:24

Wczoraj zainstalowałem, cały proces sprawnie i szybko. Wszystkie do tej pory sprawdzone programy działają bez problemu, z wcześniejszymi ustawieniami, biurko zostało dokładnie takie jak przed zmianą. Nowe funkcje gladzika, trzeba się przyzwyczaić. Wczoraj mi nie pasowały, więc wyłączyłem. Dzisiaj zacznę poszukiwać nowości i spróbuję wrócić do Safari, bo korzystam z Chroma. Jutro dalsze obserwacje. Pzd Antek

#15 padre_gekone

padre_gekone
  • 83 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 lipca 2011 - 08:27

Dzisiaj zacznę poszukiwać nowości i spróbuję wrócić do Safari, bo korzystam z Chroma.


Kurcze, też chciałem wrócić do Safari, bo tak jak Ty korzystam z Chroma, ale niestety nie działa wtyczka LastPass do Safari (wykrzacza się i nie da się zalogować), więc na razie zostaje przy Chromie. Mam nadzieję, że szybko pojawi się jakiś apdejt.

#16 zirk

zirk
  • 598 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 08:34

W Safari brakuje mi tylko wyszukiwania w Google bezpośrednio z paska adresu. Reszta jest prawie idealna.

#17 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 08:50

@zirk można to zrobić -> SafariOmnibar

#18 PiotrT

PiotrT
  • 104 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 08:59

macbook pro plus monitor.... Jak wyglada sytuacja na Lion? Czytałem ze byly jakies problemy z obsluga monitorow ?

#19 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 21 lipca 2011 - 09:31

Dalej są, za chiny nie da sie uruchomić maka tylko z zewnętrznym monitorem, jedyna opcja to zamknięcie obudowy, kosztem chłodzenia mojego white, a tak to nawet jak go wygasze to kurskor ucieka i trzeba go szukać. Poza tym nie ma obsługi prqacy na dwóch ekranach, jak dawalem sobie na 13" Skype i klikalem na zewnętrznym to Skype wracał na niego, nie wiem jak inne appki.

#20 PiotrT

PiotrT
  • 104 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 10:10

Jak to nie ma obsługi pracy na dwoch ekranach ??? to znaczy ze nie moge na mojej 13 otwartego okna z kodem a na duzym monitorze pdf'ow safari itd w tym samym czasie ???? Powariowali ? Chyba bede musial sie udac to jakiegos ispota na testy...

#21 keteso

keteso
  • 29 postów
  • SkądAntwerp/Belgium

Napisano 21 lipca 2011 - 10:45

Bez obaw! Wszystko powinno byc tak jak miales na SL U mnie nic sie nie zmienilo i programy dzialaja super. Tez mialam takie obawy ale teraz juz tylko sama radosc i zabawa;)

#22 zirk

zirk
  • 598 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 10:48

@zirk można to zrobić -> SafariOmnibar

Fakt, działa nie najgorzej, ale usunąłem po chwili bo nie ma Google auto-suggest, chyba, że nie potrafię tego włączyć.

#23 kosa666

kosa666
  • 322 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 10:48

W Safari brakuje mi tylko wyszukiwania w Google bezpośrednio z paska adresu. Reszta jest prawie idealna.


Podpisuję się pod tym jako wieloletni użytkownik Opery. Właśnie po raz pierwszy od ładnych kilku lat zmieniłem domyślną przeglądarkę na Safari. Bardzo mi w nim odpowiada tryb pełnoekranowy i szybkość działania.

Pozdrawiam

#24 tayer

tayer
  • 42 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 11:39

Macbook 2008 --> leopard to Lion Posiadam 3 letniego macbooka z sierpnia 2008 roku - MB403PL. Konkretnie 2,4GHz dual + 2GB ram dysk 160GB. System leopard w zupełności wystarczał mi jeśli chodzi o użytkowanie komputera. Teraz chciałbym przesiąść się na Lion. Jak to wygląda od strony technicznej? Musze mieć najpierw snow leopard? Czy mogę pobrać system, zrobić format dysku i postawić wszystko od nowa instalując system z płyty. Zależy mi na wyczyszczeniu dysku bo system nie był zmieniany od 3 lat i teraz pytanie jak się do tego zabrać jeśli chcę mieć liona. Musze na nowo zainstalować leoparda, potem snow i na końcu lion czy mogę to obejść?

#25 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 21 lipca 2011 - 11:43

Leopard, potem snow i na końcu lion, chyba że masz płytkę z SL full to bez Leo. Ew. wyciągnąć instalke Liona z pakietu, ale i tak czymś musisz pobrać, więc app store potrzebny.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych