Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nike+ GPS z iPod


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
587 odpowiedzi w tym temacie

#26 denis

denis
  • 589 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 19 kwietnia 2007 - 14:00

być może nie zachęcili cię bo nie jest to tania sprawa, ale jak dla mnie cały pomysł z nike+ jest świetny. To nie tylko mierzenie odległości, prędkości, ilości spalonych kalorii ale także na stronach www.nikeplus.com możesz zrobić sobie zadania, że np przebiegniesz 100km w miesiąc i pokazuje ci się ile powinieneś przebiedz w danym dniu, to samo jest z kaloriami, prędkością, oraz ilością biegów. Dodatkowo możesz wyzwać innych na "pojedynek", kto więcej przebiegnie, itp. Wydaję mi się że pomiary są dokładne, jeżeli korzystasz z butów Nike+ bo w te przyczepiane do innych butów pojemniki na chip nie wierzę. Ostatnio sprawdzałem czy nike+ zadziała to na rowerze i nie działało, widocznie chip musi poczuć uderzenie stopy o ziemię a nie ciągły nieprzerwany ruch więc działa dobrze. Jaki masz pulsometr? Bo mój znajomy ma zegarek i specjalny pasek na klatkę piersiową która mierzy jego parametry, przed biegiem podaje swoją wagę i wzrost tak aby pomiary były jak najdokładniejsze. Ma też w tym zegarku program, który go prowadzi jak ma biedz aby biedz jak najdłużej i prawie się nie zmęczyć. Jeżeli masz coś podobnego to nie musisz kupować Nike+, no chyba że chcesz aby mierzyło twoje odległości jakie przebyłeś. ;-)

#27 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 19 kwietnia 2007 - 16:06

Wczoraj byłem w sklepie i widziałem jedną parę nike+. Wyjąłem wkładke i żadnego mioejsca na czujnik nie było. Czy to oznacza, że w nie wszystkich modelach butów Nike+ jest na to miejsce??

#28 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 kwietnia 2007 - 16:19

Nie w każdych jest miejsce na czujnik, ale jesli jest to jest zakryte taką piankową zaślepką, niewidziałem na żywo ale ona chyba jest tak zrobiona żeby była ledwo widoczna, po to by można było bez czujnika chodzić i żeby nie było dziury.Jest tam znaczek nike a pod spodem appla.

#29 denis

denis
  • 589 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 19 kwietnia 2007 - 17:53

Powinna być ta dziura a w niej gumowo-gąbkowa zaślepka na chipa. Sprawdzałeś lewego buta? Jeśeli to było Nike+, tak jak piszesz to powinno być to miejsce na chip.

#30 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 20 kwietnia 2007 - 18:04

Kurde, pała za mnie. To był prawy...

#31 denis

denis
  • 589 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 20 kwietnia 2007 - 20:54

No ładnie :D. Jeżeli but ma w nazwie znaczek + lub napis plus to na pewno musi mieć to miejsce na chipa.

#32 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 20 kwietnia 2007 - 21:54

Jak już mówiłem pała ze mnie. Skoro już sie przyznałem, to proszę mnie nie gnębić.

#33 Slimowski

Slimowski
  • 21 postów

Napisano 20 kwietnia 2007 - 22:40

Ja juz zdazylem przetestowac ten sensorek bez obuwia nike+, tylko do moich starych butow do biegania doszylem sobei kieszonke do jezyka. Wszytsko dziala, wydaje mi sie ze poprawnie, gdyz staralem sie pokonac mniej wiecej trase ktora pokonywalem na rowerze i wszyystko sie zgadzalo. Na dodatek na wykresie wszytskie ladnie mam opisane, kiedy moje tepo malalo a kiedy roslo. Postaram sie w najblizszym czasie dostac gdzies na bierznie, to wtedy bede mial 100% pewnosc! Pozdrawiam +++ Pozatym gdzies wyczytalem (chyba w pdf'ie ze strony sciezkibiegowe.pl) ze miejsce na sensor w kazdym modelu jest w innym miejscu (wkoncu rozne krztalty podeszwy) wiec chyba sensorek nie wyczuje roznicy czy znajduej sie w podesziwe czy np pod jezykiem? Musze isc na ta bieznie, tylko gdie byla najblizsza? :)

#34 denis

denis
  • 589 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 21 kwietnia 2007 - 08:54

No to jak wszystko działa dobrze to się cieszę :) a ile średnio spalasz kalorii na 1 mi.? No chyba że masz ustawione na km.

#35 Slimowski

Slimowski
  • 21 postów

Napisano 21 kwietnia 2007 - 10:23

Niestety nie mam w poblizu dobrej biezni, jedyna jaka odnalazlem to na boisku szkolny, gdzie niekotre metry widac na oko ze nei sa rowne, i po przebiegnieciu przez 40m(tylko z tylu moglem odczytac miare, reszta zeszla farba) wynik roznil sie o 5m, tylko gdzie lezy blad, w tym ze chip jest w nieodpowiednim miejscu, czy tym ze metry byly malowane zapewne przez woznego "na oko" :) Moze ma ktos dostep do profesjonalnej biezni? Wogole zastanawiam sie z jaka dokladnascia mierzy ten sensor, bo wkoncu pewnie jakies tam niewielkie zaklamanie jest. Nie widze na nikeplus gdzie pisza ile srednio kalori spalam na km(tak mam ustawione km) ale 1 km pokonuje w srednio 4,31, dzisiaj mialem troche gorszy dzien, lydni nei chcialy sie rozgrzac :) Tak wogole to malo nas, w Polsce oczywiscie, bo ja po 2 dniach biegania z moimi skromnymi 15km lokuje sie na 300 miejscu w Polsce :/

#36 denis

denis
  • 589 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 21 kwietnia 2007 - 10:41

Niestety nie mam w poblizu dobrej biezni, jedyna jaka odnalazlem to na boisku szkolny, gdzie niekotre metry widac na oko ze nei sa rowne, i po przebiegnieciu przez 40m(tylko z tylu moglem odczytac miare, reszta zeszla farba) wynik roznil sie o 5m, tylko gdzie lezy blad, w tym ze chip jest w nieodpowiednim miejscu, czy tym ze metry byly malowane zapewne przez woznego "na oko" :) Moze ma ktos dostep do profesjonalnej biezni? Wogole zastanawiam sie z jaka dokladnascia mierzy ten sensor, bo wkoncu pewnie jakies tam niewielkie zaklamanie jest.
Nie widze na nikeplus gdzie pisza ile srednio kalori spalam na km(tak mam ustawione km) ale 1 km pokonuje w srednio 4,31, dzisiaj mialem troche gorszy dzien, lydni nei chcialy sie rozgrzac :)
Tak wogole to malo nas, w Polsce oczywiscie, bo ja po 2 dniach biegania z moimi skromnymi 15km lokuje sie na 300 miejscu w Polsce :/


Średnio czyli tak przy biegu ile spalasz kalorii, ja spalam odpowiednio jeżeli przebiegne 5 mil to 500 kalorii, troche wiecej lub mniej. Jeżeli jesteś zalogowany w polsce to daj sobię na nikeplus swój przedział wiekowy, napewno podskoczysz o "kilka" miejsc ;). Druga sprawa. Nigdy nie widzę na stronie z mapą europy dymków żeby polacy biegali. Najbliżej w berlinie co chwila jakiś dymek wyskoczy a w polsce nic? Widział ktośkiedyś żeby coś na tej ziemi się pojawiło?

#37 Slimowski

Slimowski
  • 21 postów

Napisano 21 kwietnia 2007 - 11:30

Wczoraj przy przebiegnieciu 9,48km(5,89mili) spalilem 863 kalorie przy mojej wadze 88,5. Co do rankingu to niechodzi mi o podskoczenie na wyzsza pozycje tylko chcialem zobaczyc ile mniej wiecej osob stosuje to w Polsce, i skoro przy 15km ktore przebieglem jestem juz na 300 miejscu to znaczy ze chyba nie duzo, stad brak dymkow z Polski :/ moze kiedys moj tam zobaczysz :D

#38 denis

denis
  • 589 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 29 kwietnia 2007 - 10:47

Wczoraj była reklama nike+ w TV na TVN. Ale nie pokazywali cen tylko reklamowali sam serwis nikeplus.com

#39 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 kwietnia 2007 - 11:20

w wawie buty nike+ kosztuja 429zl... sprawdzalem ...

#40 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 29 kwietnia 2007 - 16:31

W Poznaniu widziłem za 449zł. I to jakieś niespecjalnie ładne

#41 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 kwietnia 2007 - 16:39

ja sobie nie omieszkam zakupic tych plusów jesli tylko zaczne biegac na powaznie. teraz narazie odkrywam co to bieganie i czy sprawia mi to przyjemnosc;)

#42 fadro

fadro
  • 698 postów
  • Skądzimuje w poznaniu

Napisano 30 kwietnia 2007 - 21:49

a moze by tak do roleczek? to by bylo mile... chyba, ze cos takiego juz jest a to ja sie dowiaduje jakies 20 lat pozniej...

#43 max.milion

max.milion
  • 186 postów
  • SkądWWA <gównie>

Napisano 01 maja 2007 - 17:38

ja sobie nie omieszkam zakupic tych plusów jesli tylko zaczne biegac na powaznie. teraz narazie odkrywam co to bieganie i czy sprawia mi to przyjemnosc;)


no to dokladnie tak jak ja :-)

#44 denis

denis
  • 589 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 02 maja 2007 - 09:40

no to dokladnie tak jak ja :-)


To życzę wytrwałości, bo rzeczywiście po co kupować sprzęt jeżeli pobiegacie sobie z 5 razy a potem będzie to leżeć na półce ;). Co do przyczepienia nike+ do rolek to wątpię żeby to dobrze działało jak nie wcale, chyba że byś bardzo często uderzał nogą o ziemię, bo jeżeli będziesz jechać płynnie to sprzęt nie wykryje tępa a co za tym idzie dystansu, to samo jest w rowerze. ;)

#45 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 maja 2007 - 14:24

To życzę wytrwałości, bo rzeczywiście po co kupować sprzęt jeżeli pobiegacie sobie z 5 razy a potem będzie to leżeć na półce ;). Co do przyczepienia nike+ do rolek to wątpię żeby to dobrze działało jak nie wcale, chyba że byś bardzo często uderzał nogą o ziemię, bo jeżeli będziesz jechać płynnie to sprzęt nie wykryje tępa a co za tym idzie dystansu, to samo jest w rowerze. ;)


tyle że do roweru od lat są elektroniczne liczniki za 10zł. :-)

#46 denis

denis
  • 589 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 02 maja 2007 - 14:41

tyle że do roweru od lat są elektroniczne liczniki za 10zł. :-)


Ale niestety nie ma w nich funkcji łączenia z komputerem i przesyłania danych do strony nike+.

#47 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 maja 2007 - 18:34

myśle że te bardziej zaawansowane liczniki mają taką funkcję :) Ooops ale oczywiscie nie z nike+

#48 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 maja 2007 - 19:30

myśle że te bardziej zaawansowane liczniki mają taką funkcję :)

Ooops ale oczywiscie nie z nike+


może te najbardziej zaawansowane mają i z nike+ :P

#49 denis

denis
  • 589 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 02 maja 2007 - 19:48

może te najbardziej zaawansowane mają i z nike+ :P


niestety nie mają

#50 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 maja 2007 - 19:56

niestety nie mają


mimo wszystko, dla kogoś kto ma iPoda Video-jak ja-to jest bardzo duży wydatek
500zł Nano
400zł Buty
+nie znam cen sensora i tych innych bajerów ale trzeba liczyć z 1200zł. :-) według mnie to naprawdę dużo, a na coś takiego powinni się skusić wyczynowi sportowcy. Nike żeruje na frajerach co to kupią bo się napalą bo mają kasę. Idealnym celem są biznesmeni po 40, którym rosną brzuszki. :)

Lubie biegać, ale NIGDY nie kupię sobie Nike+ bo to strata kasy dla kogoś kto biega do pracy i sklepu, ewentualne wieczorkiem co kilka dni.

cmok. :-*




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych