Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy warto kupić iPad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
420 odpowiedzi w tym temacie

#51 bjabrzyk

bjabrzyk
  • 544 postów

Napisano 05 grudnia 2010 - 21:58

Książki zajmują naprawdę stosunkowo mało. Najwiecej gry. No i standardowo nie ma tych 16,32 czy 64 gb. W żadnym sprzęcie. Chodzi o formatowanie. W ipadzie 16gb jest własnie ok. 14gb

#52 pakmacbook-a932835d00

pakmacbook-a932835d00
  • 37 postów

Napisano 06 grudnia 2010 - 08:56

Pojemność iPada 16GB - 14,0 GB - dostępne 13,7 GB (po zainstalowaniu oprogramowania w wersji 4.2.1 (8C148).

#53 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 06 grudnia 2010 - 17:58

No to 14gb, jakieś 5-6 filmów, zostaje z 8gb (zależnie oczywiście od jakości), pare gier - zostaje 4gb. Muzyka + ebooki maks 500mb wiec masz jeszcze zapas 3,5gb. Oczywiście wszystko to zależy głownie od gier i filmów bo one są najbardziej miejscozerne:d

#54 RumburMK

RumburMK
  • 613 postów

Napisano 06 grudnia 2010 - 19:02

dlatego tego typu sprzęty, w których nie ma możliwości rozszerzenia pamięci, kupuje się z możliwie najwyższą pojemnością..dlatego też wybrałem 64 :)

#55 Empiryczny

Empiryczny
  • 525 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 grudnia 2010 - 19:13

Dzisiaj się trochę pobawiłem iPadem w MediaMarkt. Czy to tylko moje odczucie czy gry jak Angry Birds czy Cut The Rope albo nawet Fruit Ninja zawsze chodzą tak mało płynnie? W porównaniu do iPhone 4 jest bardzo kiepsko.

#56 texz

texz
  • 18 postów

Napisano 06 grudnia 2010 - 21:09

Dziwna sprawa, wszystkie 3 gry chodzą na moim iPadzie bez żadnych zarzutów, bardzo płynnie.

#57 bjabrzyk

bjabrzyk
  • 544 postów

Napisano 06 grudnia 2010 - 21:48

Mam ip4 i ipada. Gry chodzą bardzo dobrze i na tym i na tym

#58 pakmacbook-a932835d00

pakmacbook-a932835d00
  • 37 postów

Napisano 07 grudnia 2010 - 08:38

U mnie też nie ma problemów z płynnością w Angry Birds w porównaniu do wersji z iPhone 4. W Cut the Rope nie sprawdzałem.

Co do pojemności 16GB, dla mnie jest ona w zupełności wystarczająca. iPad służy mi przede wszystkim jako przeglądarka internetowa, foto ramka z ulubionymi zdjęciami (by choć na chwilę odprężyć się w pracy) i odtwarzacz filmów - głównie seriali w drodze do pracy i do domu. :smile: Jeden odcinek serialu zajmuje ok 350 do 500 MB, w zalezności od jakości, długości odcinka itd., co pozwala zapisać w pamięci urządzenia co najmniej kilka odcinków, które wystarczają na parę dni.

Zresztą i tak codziennie synchronizuję swoje przenośne urządzenia z MBP, na bieżąco dostosowując ich zawartość do aktualnych potrzeb, więc szkoda byłoby mi dopłacać za dodatkową pamięć w wersji 32/64GB.:wink:

Tak czy siak, iPada polecam - ale tylko po analizie swoich potrzeb i oczekiwań w stosunku do tego urządzenia.

#59 waldusthecyc

waldusthecyc
  • 36 postów

Napisano 07 grudnia 2010 - 11:27

zdecydowanie tak, jeśli ma się konkretne wymagania i potrzeby. Kupowałem iPada parę tygodni temu z Niemiec. Moje potrzeby: - oglądanie filmów w pociągu - przeglądanie forum internetowych oraz www po pracy - ściąganie poczty i odpowiadanie na maile - relax przy grach - długa praca na baterii - czytanie dokumentów Office i PDF wszystkie powyższe są "prawie" spełnione (z wyjątkiem wygody dla dwóch ostatnich punktów), zdecydowanie polecam

#60 Tomeszek

Tomeszek
  • 252 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 grudnia 2010 - 23:13

witam obecnie posiadam netbooka samsunga nc10, myślę nad zamianą go na właśnie ipada... tak więc ipad w moim przypadku ma zastąpić komputer - netbooka, dodatkowo w dużej mierze ma służyć jako domowy odtwarzacz muzyki, tak więc krótkie pytanie - podoła zadaniu ? czy zostać z netbookiem i ipodem ? pytanie z innej beczki - czy jest gg na ipada? i czy bardzo odczuwalny jest brak flasha ?

#61 iBook

iBook
  • 580 postów

Napisano 20 grudnia 2010 - 00:09

witam
obecnie posiadam netbooka samsunga nc10, myślę nad zamianą go na właśnie ipada... tak więc ipad w moim przypadku ma zastąpić komputer - netbooka, dodatkowo w dużej mierze ma służyć jako domowy odtwarzacz muzyki, tak więc krótkie pytanie - podoła zadaniu ? czy zostać z netbookiem i ipodem ?
pytanie z innej beczki - czy jest gg na ipada? i czy bardzo odczuwalny jest brak flasha ?


Sa komunikatory obsługujące gg, brak flasha jak dla mnie jest kompletnie nieodczuwalny, co więcej nawet na komputerze mam zablokowanego flasha, bo i po co mi to.

Tylko pamiętaj że sam iPad nie wystarczy, komputer musisz mieć. Samo pierwsze uruchomienie iPada wymaga komputera. A potem aktualizacja, wrzucanie muzyki, filmów itd. iPad jest dodatkiem do komputera i go nie zastąpi.
O

#62 Balin0

Balin0
  • 1 448 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 grudnia 2010 - 00:12

ipad w moim przypadku ma zastąpić komputer - netbooka

W pełni nie zastąpi. I tak będzie ci potrzebny komputer do synchronizacji iPada. Bez tago ani rusz ;) Do większości zadań mobilnych nadaje się idealnie. Co do domowego odtwarzacza muzyki to powinien się nadać o ile zaopatrzysz się w dodatkowe głośniki. Pamiętaj, że iPad ma bardzo ograniczoną współpracę z wszelkiego rodzaju pamięciami przenośnymi. Bez JB z pendriva wrzucisz chyba tylko zdjęcia. Oczywiście będzie potrzebny CCK. Jeśli chodzi o brak flasha to ja nie odczuwam go w ogóle.

#63 Tomeszek

Tomeszek
  • 252 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 grudnia 2010 - 00:23

komputer w domu mam oczywiście, podpięty pod TV ale z niego nie korzystam - mam na chwile obecną swojego netbooka, ale oczywiście w razie potrzeby będę mógł z niego bezproblemowo korzystać, co nie zmienia faktu, że praktycznie ipad całkiem zastąpiłby mi komputer, a służyć miałby mi on tylko do przeglądania neta, gg, ewentualnie jakies filmy zdjęcia no i muzyka. mógłby ktoś sprawdzić jak ipad daję sobie radę z filmami z iitv.pl, chodzą bezproblemowo? jest to główne moje źródło seriali.. jeśli chodzi o muzyke to słuchałbym na słuchawkach dokanałowych - głównie słucham przed snem ale i w czasie dnia się zdarzy, a filmy czy seriale z głośników, dzwięk chyba byłby wystarczający. no cóż, dylemat mam spory, głównie przez jego zaporową cene... conajmniej 1600-1700zł to nadal wydaje się dużo i to za tylko 16gb... właśnie jak z pamięcią? brakuje jej wam czasem ?

#64 Balin0

Balin0
  • 1 448 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 grudnia 2010 - 17:59

iitv.info nie działa bo tam są filmy z megavideo.

#65 GacolekPL

GacolekPL
  • 257 postów
  • SkądTarnów

Napisano 20 grudnia 2010 - 18:59

No 16gb to nie jest dużo (i nie można ściemniać że niby to jest ok i tylko przełacają ludzie z 32/64gb). Mi tak na styk wystarcza, ale ja wrzucam pare filmów, troche książek i pare nowych gier wrzucam do torby i biore do pociągu/samolotu. Ale jak ktoś jeźdźi na dłuższe wyjazdy i np zgrywa zdjęcia żeby obejrzeć to poniżej 32 gb bym mu nie polecał. A czy warto iPada kupić? Moim zdaniem tak, jest bardzo mobilny bo nie musimy go bootować, nie trzeba mieć jakiegoś stolika żeby go długi czas używać, bateria jest moim zdaniem idealna (około 10 godzin używania !) no i jak dopłacimy za modem 3g i kupimy jakiś prepaid orange to mamy tani internet bez potrzeby płacenia za modem i abonament ;)

#66 shadowsky

shadowsky
  • 299 postów
  • SkądPleszew

Napisano 20 grudnia 2010 - 19:39

Nie ma idealnego rozwiązania dla wszystkich, wszystko zależy od osobistych preferencji i takie gadanie na forum "czy kupić, który kupić" to będzie czytanie czyiś preferencji i potrzeb, a nie własnych.

Są 3 możliwości:
Phone 4- wszystko w jednym, wszędzie nosisz ze sobą i nie potrzebujesz do tego dodatkowego plecaka.
cena 1600-3000zł

iPod touch 4- uboższa wersja iphona tzn bez telefonu, gps, slabszy wyswietlacz i kamerka. Dodatkowo nosisz jakiś telefonik ze sobą- ale za to sam ipod touch jest najmniejszy i najlższejszy choć ekran zostaje taki sam jak iphone 3,5". Rozwiązanie dla umiarkowanych i nie lubiących wydawać za dużo (np. ja) Sam ipod wydaje mi się najbardziej "sexy" ;D
cena 900-1500

iPad- wielki iPod ;) używanie iOS na takim stosunkowo dużym obszarze to sama przyjemność, jest stosunkowo spory więc do kieszeni nie wsadzisz :) ("na urodziny", na spacer czy na zakupy raczej nie weźmiesz ;D Bardziej zasobny miłośnik Apple ma i iPhona i iPada, iphona zawsze ma przy sobie, a dla iPada szuka dobrego zadania np. prezentacja zdjęć, przeglądanie internetu czy poczty. iPad kusi ale może okazać się zbędnym gadżetem, który w końcu nie zastąpi ani iphona/ipoda ani laptopa. ALE KUSI! :)
cena 1600-3000zł

Tyle ode mnie.


Kolorki - zwłaszcza czerwony, zostaw MODom.

#67 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 21 grudnia 2010 - 11:56

Na chwilę obecną kupowanie iPada jest niedorzecznością z dwóch powodów - zbliża się iPad2, więc nawet jak już chcecie brać 1 to poczekajcie po premierze 2 sprzedawcy zaczną wyprzedawać starą generację i ceny polecą mocno w dół - warto poczekać na iPad2, to już naprawdę niedługo, bo za te samą kasę kupicie nowsze i lepsze urządzenie z większą ilością funkcji Teraz iPada kupują tylko nieświadomi, niezorientowani, albo nadgorliwcy. Wszyscy inni grzecznie czekają na to co pokaże najbliższa przyszłość :)

#68 Dexters

Dexters
  • 12 postów

Napisano 21 grudnia 2010 - 13:06

Na chwilę obecną kupowanie iPada jest niedorzecznością z dwóch powodów
- zbliża się iPad2, więc nawet jak już chcecie brać 1 to poczekajcie po premierze 2 sprzedawcy zaczną wyprzedawać starą generację i ceny polecą mocno w dół
- warto poczekać na iPad2, to już naprawdę niedługo, bo za te samą kasę kupicie nowsze i lepsze urządzenie z większą ilością funkcji

Teraz iPada kupują tylko nieświadomi, niezorientowani, albo nadgorliwcy. Wszyscy inni grzecznie czekają na to co pokaże najbliższa przyszłość :)


Nie widziałem powodu dla którego miałbym czekać jeszcze z 4 miesiące na zakup iPada2. Przez ten czas też trzeba z czegoś korzystać a w moim przypadku było to konieczne. Dla mnie to tak jak stwierdzić, że nie kupie chleba bo za tydzień dostępny będzie smaczniejszy. Jeśli komuś iPad nie jest potrzebny i traktuje go jak np przeglądarkę internetową która umili czas, jakiś dodatek, może warto zaczekać. Choć nie wiadomo dokładnie co wniesie nowy model (może tylko drobne poprawki) i nie sądzę, że nagle stwierdzę, iż iPad 1G to g* i nie będę szczęśliwy z posiadania go. Dokładnie przemyślałem zakup iPada i jestem zadowolony z jego cech. Jedyne co chciałbym dodatkowo to slot SD, na mnóstwo muzy - mam wersję 16GB bo kasy brak i wg mnie różnice cenowe za większe pojemności są spore (szczególnie w PL realiach), ale tego podejrzewam nie zobaczymy w 2G, bynajmniej nie do tego celu.
Zastanawiam się co będzie jeśli apple zacznie aktualizować produkty jeszcze częściej np co 8 miechów.. mój iPad przestanie działać ;( :P

#69 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 21 grudnia 2010 - 13:50

Ze tez Ci sie chce dyskutowac z dysonansem poznawczym goodboya...

#70 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 21 grudnia 2010 - 14:10

Nie widziałem powodu dla którego miałbym czekać jeszcze z 4 miesiące na zakup iPada2. Przez ten czas też trzeba z czegoś korzystać a w moim przypadku było to konieczne. Dla mnie to tak jak stwierdzić, że nie kupie chleba bo za tydzień dostępny będzie smaczniejszy. Jeśli komuś iPad nie jest potrzebny i traktuje go jak np przeglądarkę internetową która umili czas, jakiś dodatek, może warto zaczekać. Choć nie wiadomo dokładnie co wniesie nowy model (może tylko drobne poprawki) i nie sądzę, że nagle stwierdzę, iż iPad 1G to g* i nie będę szczęśliwy z posiadania go. Dokładnie przemyślałem zakup iPada i jestem zadowolony z jego cech. Jedyne co chciałbym dodatkowo to slot SD, na mnóstwo muzy - mam wersję 16GB bo kasy brak i wg mnie różnice cenowe za większe pojemności są spore (szczególnie w PL realiach), ale tego podejrzewam nie zobaczymy w 2G, bynajmniej nie do tego celu.
Zastanawiam się co będzie jeśli apple zacznie aktualizować produkty jeszcze częściej np co 8 miechów.. mój iPad przestanie działać ;( :P

Jeśli nie chcesz czekać na nową generację, tylko brać 1 to i tak teraz się nie opłaca, bo po premierze 2 ceny 1 bardzo spadną, więc kupując teraz przepłacisz, ale to twoja sprawa :) Owszem pewnie do sklepów 2 wejdzie dopiero za kilka miesięcy, ale zapowiedziany będzie już w styczniu i to będzie początek końca pierwsze generacji, a zarazem spadku jego ceny. To są logiczne fakty i ten kto obserwuje premiery produktów Apple wie doskonale, że okres bliski pojawieniu się nowej generacji to najgorszy czas na zakup. Nawet jeśli 2 Cię nie interesuje to za chwilę będzie okazja kupić znacznie taniej 1 niż teraz.


@grzes_l
tak tak, wiem, że masz z logiką nie po kolei i potrafisz tylko ad personam, co właśnie potwierdzasz po raz n-ty...

#71 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 grudnia 2010 - 14:41

Na chwilę obecną kupowanie iPada jest niedorzecznością z dwóch powodów
- zbliża się iPad2, więc nawet jak już chcecie brać 1 to poczekajcie po premierze 2 sprzedawcy zaczną wyprzedawać starą generację i ceny polecą mocno w dół
- warto poczekać na iPad2, to już naprawdę niedługo, bo za te samą kasę kupicie nowsze i lepsze urządzenie z większą ilością funkcji

Teraz iPada kupują tylko nieświadomi, niezorientowani, albo nadgorliwcy. Wszyscy inni grzecznie czekają na to co pokaże najbliższa przyszłość :)


Po co piszesz takie "niedorzecznosci"?
Znasz tych wszystkich? Moich ośmiu znajomych zakupilo sobie na święta własnie iPada, pomimo, ze kazdy dzwonił do mnie i pytał co i jak? Kazdego informowalem, ze istnieje duże prawdopodobieństwo (a nie pewność!!!!), ze wyjdzie iPad 2 w ciagu 4 miesięcy, jednak nie wiadomo jak z dostepnoscia w US, a tym bardziej w Polsce.

#72 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 21 grudnia 2010 - 14:42

@goodboy: Bo logiczne jest glupawe gadanie "co bedzie" na temat produktu, ktory nie ma zadnej historii. Marnujesz sie na forum. Firmy analityczne potrzebuja takich talentow... Bardzo mi sie tez podoba fraza "logiczne fakty", cokolwiek to znaczy.

#73 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 grudnia 2010 - 14:51

Argumentacja @goodboya jest o tyle niedorzeczna, że sprzęt kupuje się po to aby go używać. Skoro teraz nie kupię iPada to nie będę go używał, skoro nie będę go używał 4 miesiące to może w ogóle nie jest mi potrzebny? Ogólnie całe czekanie na nowe modele, dłuższe niż parę dni, przypomina mi dyskusje na temat kupna samochodów, gdzie też jest grono czekających na nowszy model, czekających w zatłoczonym tramwaju...

#74 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 21 grudnia 2010 - 14:54

Po co piszesz takie "niedorzecznosci"?

To moje zdanie i mam do niego prawo, czy Ci się to podoba, czy nie. Na chwilę obecną kiedy najprawdopodobniej za 2-3tyg będzie keynote z prezentacją iPada2 nie ma wg mnie sensu kupować 1, a nawet jak ktoś chce to teraz i tak nie ma sensu ze względu na to, że po 2 ceny 1 spadnie ostro w dół. Oczywiście są tacy co będą kupować na święta pod choinkę, ale powinni mieć na uwadze, że w tej chwili mocno przepłacają.

ps: to, że myślisz inaczej jeszcze nie powinno oznaczać zaraz ataku na inne osoby z tego powodu. Jest to bardzo niskie, że tak postępujesz i powoli odbiera mi to ochotę do polemiki z kimś takim

#75 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 grudnia 2010 - 15:00

To moje zdanie i mam do niego prawo, czy Ci się to podoba, czy nie. Na chwilę obecną kiedy najprawdopodobniej za 2-3tyg będzie keynote z prezentacją iPada2 nie ma wg mnie sensu kupować 1, a nawet jak ktoś chce to teraz i tak nie ma sensu ze względu na to, że po 2 ceny 1 spadnie ostro w dół. Oczywiście są tacy co będą kupować na święta pod choinkę, ale powinni mieć na uwadze, że w tej chwili mocno przepłacają.

ps: to, że myślisz inaczej jeszcze nie powinno oznaczać zaraz ataku na inne osoby z tego powodu. Jest to bardzo niskie, że tak postępujesz i powoli odbiera mi to ochotę do polemiki z kimś takim


Przeczytaj to co napisałeś we wcześniejszym poście, co daje Tobie prawo do nazywanie moich kolegów nieswiadomymi, niezorientowanymi? Raczej na odwrót oni są bardzo świadomi swoich potrzeb.
W żaden sposob nie zaatakowalem, żadne z moich słów nie jest atakiem.
Prosze Ciebie wytłumacz mi co to znaczy "logiczne fakty"?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych