Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy warto kupić iPad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
420 odpowiedzi w tym temacie

#1 smartkid

smartkid
  • 117 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 25 listopada 2010 - 17:34

Witam chciałbym poruszyć dyskusję czy warto w okresie przed świątecznym zakupić iPada mając na uwadzę widmo nowszej wersji na początku przyszłego roku. Jaka jest wasza opinia? Pzdr

#2 gizmo3800

gizmo3800
  • 1 906 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 listopada 2010 - 17:37

Znając życie ceny przed świętami delikatnie wzrosną na wszystko co może stać się prezentem (patrz wszystkie gadżety Apple w tym iPad) A co do kwestii: brać teraz czy później ? To masz masę takich wątków a odpowiedź należy do Ciebie, potrzebny Ci teraz koniecznie, czy nie?

#3 Empiryczny

Empiryczny
  • 525 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 listopada 2010 - 17:39

IMO nie warto. Po nowym roku w okolicach marca najprawdopodobniej dostaniesz coś z FaceTime, może lepszym ekranem, zapewne lepszą baterią.

#4 DiegoRamirez

DiegoRamirez
  • 348 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 listopada 2010 - 17:41

było n razy :) to zależy: Odpowiada Ci w formie obecnej - bierz! Brakuje Ci czegoś i myślisz, że pojawi się w kolejnej generacji? - poczekaj! Nowy będzie droższy - o ile się pojawi w 2011, a jeśli już to najwcześniej kupisz go za prawie pół roku :)

#5 Mercz

Mercz
  • 2 783 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 25 listopada 2010 - 18:03

Ja tam planuję właśnie kupić sobie Ipad'a na święta i biorę go w takiej oto wersji.

#6 smartkid

smartkid
  • 117 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 25 listopada 2010 - 18:22

Ojjj dylemat potężny a sprzęt kusi ;)

#7 CeBeeR

CeBeeR
  • 1 362 postów
  • SkądUK

Napisano 25 listopada 2010 - 18:50

Odpowiedziec sobie nalezy na kilka pytan: 1. Czy obecny (uwazany przez niektorych za przestarzalego) iPad jest dostepny juz w oficjalnej sprzedazy w Polsce? 1a. Czy jest obecny w oficjalnej sprzedazy w kraju w ktorym zamierzamy kupic? 2. Czego oczekujemy od iPada? 3. Czy skupimy sie tylko na tym, w czym domniemany iPad jest slabszy od nastepcy? Obecny iPad zyskal od kilku dni (oficjalnie) nowe funkcjonalnosci, jak pelen jezyk polski, pelen polski alfabet do wpisywania z klawiatury lacznie z litera "ą". Moze jezeli pojawiaja sie watpliwosci, iPad nie jest tym, co nalezy kupic? Moze warto rozejrzec sie za innym zakupem?

#8 biblo

biblo
  • 432 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 18:53

Nie warto! Pieniądze wsadź do skarpety, jedz suchy chleb, a koło 70-tki będziesz milionerm. Bez iPda da się żyć... :-)

#9 www007

www007
  • 408 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 listopada 2010 - 03:56

Ale co to za życie :D

#10 demandred

demandred
  • 305 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 listopada 2010 - 15:46

Wg najnowszych plotek nowy iPad ma byc przedstawiony w kwietniu...o ile sie sprawdza. To prawie pol roku. Zanim trafi masowo do sprzedazy, zanim jego cena bedzie akceptowalna...pewnie gdzies za rok (o ile naprawde sie pojawi) bedzie mial cene zblizona do obecnego modelu. Kto chce czekac, niech czeka;)

#11 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 listopada 2010 - 17:37

Nie warto, beznadziejne urządzenie, kup ipoda touch, zaoszczędzisz trochę kasy.

#12 cezdeville

cezdeville
  • 207 postów

Napisano 26 listopada 2010 - 22:01

Ostro. Decyzja będzie Twoja, ja posiadam Toucha oraz iPada i używam ich obu. Każde urządzenie sprawdza się w innych zadaniach. Osobiście uważam, że warto.

#13 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 listopada 2010 - 12:47

Zależy do czego. Za miesiąc sobie kupuję swojego, do prezentowania fot klientom, albo po prostu do surfowania po internecie, bez tego szumu i warkotu który wydaje z siebie mój macbook ;) Myślę o wersji 3G, często w mojej pracy przydaje się mieć pod ręką notatnik, kalendarz, bardzo często przydaje mi się mapa google (miałem niby w telefonach, ale rozbijam je na tyle często, że zbastowałem z kolejnego droższego), do tego książka adresowa, wszystko bez problemów synchronizuje się z iMaciem, macbookiem, iPodem, iPhonem, itp..... :D Tylko się zastanawiam nad wersją, 16gb 3g jest najtańsza, ale z drugiej mańki najmniej opłacalna, 32 jest chyba najlepsza pod względem pojemność/cena, ale różnica do 64gb to koło 500zł..

#14 cezdeville

cezdeville
  • 207 postów

Napisano 27 listopada 2010 - 13:03

Zależy do czego. Za miesiąc sobie kupuję swojego, do prezentowania fot klientom, albo po prostu do surfowania po internecie, bez tego szumu i warkotu który wydaje z siebie mój macbook

O tak! Wyświetlacz ma bardzo dobre parametry. Oczywiście nie jest to Retina, ale krytycy zapominają, że na powierzchni o przekątnej 9,7" upakowano rozdzielczość, jaką kiedyś oferował 15" monitor.
Chyba zostanę tu etatowym adwokatem iPada, ale po prostu bardzo mi podpasowało to urządzenie. Teraz mój komputer tylko się kurzy przez większość czasu.

Do zastosowań które Ty wymieniasz iPad jest po prostu genialny.

Jeszcze jedno - od wielu lat uporczywie zmagam się z systemami operacyjnymi (kilka generacji Windows oraz parę dystrybucji Linuxa), dla odmiany miło jest mieć komputer (tak!) w którym nie dostrzegasz systemu operacyjnego.

Pozdrawiam!

#15 Kazek-ff49ee234d

Kazek-ff49ee234d
  • 527 postów

Napisano 27 listopada 2010 - 13:29

iPad to przerosniety iphone. wszystko to co na ipadzie mozna robic na iphonie( notatki , email, kalendarz, mapy google ksiazka adresowa) jeszcze jak sie ma iphone 4 to nie ma sensu kupowac ipada. moze tylko lepiej przeglada sie www ale czy warto wylozyc 3000zl po to zeby przegladac www ? i to jeszcze bez flesha ? lepszym rozwiazaniem jest galaxy tab . moze ipad 2 jak wprowadza aparat z tylu i z przodu to "wideorozmow" jezeli to mozna tak nazwac bo apple jak zwykle ograniczenia wprowadza tylko FaceTime i tylko miedzy urzadzeniami apple! zenada!

#16 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 listopada 2010 - 14:14

@kazek .... "iPad 2 aparat z tyłu i z przodu do wideorozmów"? Ej... Może z przodu to owszem ale z tyłu? No chyba że będzie można robić zdjęcia takim urządzeniem. Galaxy tab? Ej do czego tu porównujesz... No fakt... Ma dwia aparaty :wink: A tak na serio... Kupić czy nie kupić bo za chwilkę będzie nowszy i lepszy a może już w 3D... Nie kupuj.... Może do emerytury zdążysz się zdecydować... Ale czy jeszcze będą iPady? Ja mam i cieszę się tą chwilą obecną i przy obecnym spolszczeniu iOSa jest poprostu super

#17 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 listopada 2010 - 14:52

iPad to przerosniety iphone. wszystko to co na ipadzie mozna robic na iphonie( notatki , email, kalendarz, mapy google ksiazka adresowa) jeszcze jak sie ma iphone 4 to nie ma sensu kupowac ipada. moze tylko lepiej przeglada sie www ale czy warto wylozyc 3000zl po to zeby przegladac www ? i to jeszcze bez flesha ? lepszym rozwiazaniem jest galaxy tab . moze ipad 2 jak wprowadza aparat z tylu i z przodu to "wideorozmow" jezeli to mozna tak nazwac bo apple jak zwykle ograniczenia wprowadza tylko FaceTime i tylko miedzy urzadzeniami apple! zenada!


A czemu Galaxy Tab? Co go wyróżnia?

#18 maxld

maxld
  • 636 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 listopada 2010 - 14:56

Masa beznadziejnego chłamu z android market...

#19 gucorek

gucorek
  • 596 postów
  • SkądStalowa Wola

Napisano 27 listopada 2010 - 15:19

galaxy tab wyróżnia: - 7 calowy ekran - android 2.2 a w nim - flash player 10.1 -niedostosowanie aplikacji z android marketu do rozdzielczości taba - samo google powiedzialo ze samsung sie poswieszyl bo wersja 2.2 nie jest dostosowana do tabletow i ich rozdzielczosci - kamerke 3mpix(tyl), 1,3 mpix przod -plastikowa obudowa -modul gsm/hspa Więc z androidem 2.2 galaxy tab nadaje się do przeglądania internetu i aplikacji wbudowanych(coś jak ios 1.x), pełne możliwości androidowe tablety będą miały z gingerbear'em ;), który ma wyjść w najbliższej przyszłości. Co do chłamu w android market, w app store nie lepiej a wiele aplikacji z app store już w android market jest lub ma swoje odpowiedniki(patrząc na mojego 3gs i desire ;) ) Ja osobiście czekam na nowego ipada i wtedy zdecyduje czy kupić ipad 2, czy nowego macbooka z 10.7 , bo to będą pewnie podobne terminy wprowadzenia.

#20 cezdeville

cezdeville
  • 207 postów

Napisano 27 listopada 2010 - 15:19

@Kazek Akurat w tym przypadku size matters i to bardzo. Przeglądanie netu, pisanie maila, czy tego właśnie posta nie jest tak samo wygodne na ekranie wielkości iPhone/iPod Touch. Twierdzę to na podstawie własnych doświadczeń. Rozumiem, że dla siebie nie widzisz zastosowania dla takiego urządzenia, ale to nie znaczy, że tak właśnie jest w każdym przypadku. Dla mnie iPad jest sprzętem, na który czekałem od lat, nawet o tym nie wiedząc ;) Za iPadem przemawia jeszcze iOS, który jest bardzo dobrym środowiskiem do codziennej pracy z urządzeniem - systemu po prostu nie widać. I to jest chyba rzecz, której nie łapie konkurencja wprowadzając na rynek tablety z systemem Windows. Statystyczny Pan Kowalski oraz ja, nie chcemy mieć kolejnych jazd ze sterownikami, kodekami, konfiguracją i brakującymi wtyczkami, tylko że w płaskim - tabletowym wydaniu. Biorę iPada do ręki i praktycznie nie mam świadomości, że gdzieś tam jest jakiś system operacyjny. Tak jak w reklamie - trzymam w łapie Safari, Marvel Comics, iBooks, czy Angry Birds, bo tego akurat potrzebowałem. Pozdrawiam!

#21 smartkid

smartkid
  • 117 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 30 listopada 2010 - 09:58

Moja jedyna wątpliwość co do zakupu to ekran. Marzyłaby się Retina ale z drugiej strony ekran iPad'a jest dość mocno zachwalany. Aktualne polskie ceny u dystrybutorów są dość zachęcające.

#22 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 grudnia 2010 - 08:45

Witam, mam małe pytanie co do slotu na karty sim w iPadzie, patrząc po slajdach, nie było tam żadnej aplikacji pozwalającej na wywołanie odpowiednich kodów, w przypadku operatora na kartę, bo głównie o tego typu rozwiązaniu myślę.

#23 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 grudnia 2010 - 08:49

A nie mozna załadować przez strone operatora, przez bankomat, przez infolinia, przez konto bankowe?

#24 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 grudnia 2010 - 08:52

To już jest mniejszy problem, tylko przykładowo żeby włączyć pakiet 500mb, muszę w 36i6 wykonać połączenie z jakimiś krzaczkami. I generalnie raczej wszędzie tak to wygląda.

#25 biblo

biblo
  • 432 postów

Napisano 02 grudnia 2010 - 10:28

Niestety nie ma możliwości wysyłania kodów z iPada. Aby to zrobić musisz przełożyć kartę do normalnego telefonu...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych