Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy warto kupić iPad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
420 odpowiedzi w tym temacie

#26 lobotommy

lobotommy
  • 553 postów
  • SkądGliwice

Napisano 02 grudnia 2010 - 11:46

doładowania z internetu spokojnie działają. @Kazek - kolego, nie dość, że nie masz urządzenia, nie dość, że nie używasz na codzień, nie dość, że przeceniasz ten szit jakim jest flash (swoją drogą dostępny na iPada gdybys poczytał), nie dość, że nie rozumiesz na czym polega różnica czytania np pdfów na 9,7 cala w porówaniu z tym co jest na iphonie, to jeszcze piszesz o androidowym tablecie z tym adroid marketem który przez większą część developerów jest zwyczajnie zlewany (chodzi o aplikacje na tablety których po prostu tam nie ma). Kamery brak? nie płaczę. A co do USB - jest poprzez camera connection kit - działa, wystarczy poczytać. Przy tych cenach iPada to myślę, że nie warto się zastanawiać, a najlepiej pobawić się tym wpierw w iSpocie.

#27 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 grudnia 2010 - 15:02

Niestety nie ma możliwości wysyłania kodów z iPada. Aby to zrobić musisz przełożyć kartę do normalnego telefonu...

Ugh, to ssie - jedyny znany mi jak na razie telefon z tymi kartami to iPhone 4, czyli dosyć droga zabawka. Tak czy siak, nie ma iPad'a 64G bez 3G, więc biorę 32 3G na przyszłość.

Może uśmiechnę się do Play, mają jakiś tam internet mobilny, może to będę mógł ładować przez internet.

#28 Stivo

Stivo
  • 1 232 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 02 grudnia 2010 - 16:58

Jest iPad 64gb + 3g sam takiego posiadam. Co do reszty play ma internet 2gb miesięcznie za 40zł. Wole kupić orange free za 30zł i mieć spokój na pół roku... Bez doładowań i całej reszty. Wchodzę i korzystam.

#29 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 grudnia 2010 - 19:49

A wiem, to że jest to wiem. W iSpocie nie rzucili, więc kupiłem ostatecznie 32 3G. Fajna maszynka się zapowiada, właśnie synchronizuję swoje śmieci ;)

#30 biblo

biblo
  • 432 postów

Napisano 02 grudnia 2010 - 22:55

Ugh, to ssie - jedyny znany mi jak na razie telefon z tymi kartami to iPhone 4, czyli dosyć droga zabawka. Tak czy siak, nie ma iPad'a 64G bez 3G, więc biorę 32 3G na przyszłość.


Możesz kupić na Allegro adapter microSim->Sim i wówczas taką kartę wkładasz do dowolnego aparatu.

#31 lukullus

lukullus
  • 194 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 grudnia 2010 - 00:17

Witam, Nie mogłem znaleźć lepszego topicu, więc chcę zadać parę pytań, które są mi niezbędne w procesie decyzyjnym kupna iPada. 1) Czy ktoś pisał długo na klawiaturze dotykowej? Jak wypada np. pisanie ok 35 min bez przerwy? Czy jest to bardzo uciążliwe, męczące?? 2) Czy istnieje jakaś inna możliwość przenoszenia plików pages/keynote/numbers z iPad'a na inne urządzenia niż poprzez iTunes? Czy może przez jakieś programy? Idealna byłaby opcja wrzucania na Dropbox, ale chyba nie jest to możliwe. A czy taką możliwość daje iDisk?? Jeżeli urodzą się kolejne, to będę pytał dalej. Pozdrawiam, Jędrek ---edycja---- Co do punktu 2 - obczaiłem, że dobrą opcją jest GoodReader. Jak wygląda jego współpraca z plikami pages itd.? Precyzując, potrzebuję spełnić następujące dwa schematy: 1. Robię plik na komputerze ---> wrzucam na ipad bez żadnych itunes -----> na ipadzie mogę go oglądać, edytować etc. -----> zapisuję -------> mogę go odczytywać na każdym komputerze, ze wszystkimi zmianami 2. Robię plik na ipadzie -----> mogę odczytywać na każdym komputerze

#32 bjabrzyk

bjabrzyk
  • 544 postów

Napisano 03 grudnia 2010 - 00:22

jest dropbox na ipada ;]

#33 CeBeeR

CeBeeR
  • 1 362 postów
  • SkądUK

Napisano 03 grudnia 2010 - 01:43

1) Czy ktoś pisał długo na klawiaturze dotykowej? Jak wypada np. pisanie ok 35 min bez przerwy? Czy jest to bardzo uciążliwe, męczące??


Nie mierzyłem ile czasu pisałem bez przerwy. Sporo piszę - używając zarówno typowych klawiatur, jak też ekranowych - w tym przypadku iPada. Na pewno zdarzały się dłuższe sesje pisania - czy 35 minut - nie wiem.
Próbowałem prowadzić polemikę na temat "co by było, gdyby polskie znaki można było uzyskiwać za pomocą ALTa". Obecnie, kiedy już jest pełna polska klawiatura, a możliwość wpisywania polskich znaków jest uproszczona / wygodniejsza, niż uprzednio. Przytrzymujemy daną literę (np. A), dość krótko i zdecydowanym ruchem ciągniemy w górę - mamy wtedy literę Ą.

Potrzeba chwili by do tego przywyknąć... jednak, idzie to całkiem sprawnie po pewnym czasie.

#34 depe

depe
  • 484 postów

Napisano 03 grudnia 2010 - 09:51

ad. 2)
Dołączona grafika


Jeśli masz JB na iPadzie możesz przenosić pliki poprzez SSH.
Nawigujesz do: root/var/mobile/Applications/XXXXXXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXXXXXXXXXX (Numbers.app)/Documents
i tam znajdziesz pliki w formacie .xls

#35 cezdeville

cezdeville
  • 207 postów

Napisano 03 grudnia 2010 - 11:05

@Lukullus - stosunkowo najprostszym sposobem przerzucania plików jest wysyłanie ich do siebie mailem. Na plus: nie wymaga to żadnych dodatkowych aplikacji, konta mobile me itd., minus: iPad musi mieć dosęp do internetu. W kwestii szybkiego i długiego pisania: jak najbardziej można, tylko trzeba się przyzwyczaić do innego sposobu wywoływania znaków specjalnych. Poza tym możesz też rozważyć później dokupienie sobie klawiatury zew.

#36 szymonvader

szymonvader
  • 557 postów
  • SkądBędzin

Napisano 03 grudnia 2010 - 11:49

dla mnie bardzo wygodnie pisze się na ekranowej. A po aktualizacji zacząłem się zastanawiać nad sprzedażą klawiatury z dockiem. Także dla mnie pisanie jest ok.

#37 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 grudnia 2010 - 15:36

[QUOTE=biblo;1432797]Możesz kupić na Allegro adapter microSim->Sim i wówczas taką kartę wkładasz do dowolnego aparatu.[/QUOTE]

Nie jest to zbyt wygodne, zwazywszy na ta kretynska szufladke na sim, ale fakt - to chyba jedyny prosty i prsktyczny sposob. Bede sie musial podpytac w playu - maja internet na karte za male pieniadze i o duzej szybkosci.

---------- Wpis dodano o 15:36 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:23 ----------

[QUOTE=CeBeeR;1432924]Nie mierzyłem ile czasu pisałem bez przerwy. Sporo piszę - używając zarówno typowych klawiatur, jak też ekranowych - w tym przypadku iPada. Na pewno zdarzały się dłuższe sesje pisania - czy 35 minut - nie wiem.
Próbowałem prowadzić polemikę na temat "co by było, gdyby polskie znaki można było uzyskiwać za pomocą ALTa". Obecnie, kiedy już jest pełna polska klawiatura, a możliwość wpisywania polskich znaków jest uproszczona / wygodniejsza, niż uprzednio. Przytrzymujemy daną literę (np. A), dość krótko i zdecydowanym ruchem ciągniemy w górę - mamy wtedy literę Ą.[quote/]

Nie zgodze sie, wkurza mnie w tej klawiaturze to, ze dziala jak w iphone - bez altow, etc. Tak samo bezsensem jest to ze po sparowaniu z apple keyboard po wklepaniu alt+czekogolwiek wyskakuja umlauty.

Niemniej jednak nie zaluje ani jednej z szalonej ilosci zlotowek wydanych na ta zabawke, czekam na wyplate zeby kupic sobie keynote, przejsciowke do vga i camera connection kit i w wiekszosci przypadkow nie bede musial taskac macbooka ze soba. Szkoda ze nie ma zadnej rozsadnej aplikacji do edycji zdjec. Jakby przetransportowali Camera Raw na to to bylby ideal. W sumie jakos EOS utility przetransportowali ;)

Ogolnie urzadzenie jest fajne, pare rzeczy zwalili, jak to zwykle jest u japca, ale da sie zyc. Ogolnie macbooka uzywam do ogladania filmow i czasem obrobki fot na szybkiego, imaciek jest katowany pare razy w miesiacu po sesjach i mniej wiecej tyle samo w illustratorze. iPad jest wrecz genialny do sufrowania po internecie, ale tutaj nie moge ni cholery pojac dlaczego belka sie nie chowa tak, jak w ipadzie. Ja to chowam na 15", a oni mi wciskaja ze ten ekranik ipada jest na tyle duzy zeby jej nie chowac.

#38 CeBeeR

CeBeeR
  • 1 362 postów
  • SkądUK

Napisano 03 grudnia 2010 - 16:40

Nie zgodze sie, wkurza mnie w tej klawiaturze to, ze dziala jak w iphone - bez altow, etc. Tak samo bezsensem jest to ze po sparowaniu z apple keyboard po wklepaniu alt+czekogolwiek wyskakuja umlauty.


Nie mogę zgodzić się, ze działa tak samo jak w iPhone. Przez lata przywykłem również do klawisza ALT i uważam to za całkiem dobre rozwiązanie (jeżeli muszę pisać po polsku).
Jednak, jezeli korzystamy z typowego sposobu pisania - czyli wciśniecie danego klawisza i czekanie aż pojawi się "karuzela" - to jest uciążliwe, przyznam i wpływa znacząco na spadek wydajności pisania.
Jednak, jeżeli wciśniemy klawisz i szybko przesuniemy palec w gore, pojawi się polska litera, nie żaden umlaut nawet - ale polska litera, gdzie jedynym wyjątkiem jest "Ź".

#39 cezdeville

cezdeville
  • 207 postów

Napisano 03 grudnia 2010 - 22:11

Nie mogę zgodzić się, ze działa tak samo jak w iPhone. Przez lata przywykłem również do klawisza ALT i uważam to za całkiem dobre rozwiązanie (jeżeli muszę pisać po polsku).
Jednak, jezeli korzystamy z typowego sposobu pisania - czyli wciśniecie danego klawisza i czekanie aż pojawi się "karuzela" - to jest uciążliwe, przyznam i wpływa znacząco na spadek wydajności pisania.
Jednak, jeżeli wciśniemy klawisz i szybko przesuniemy palec w gore, pojawi się polska litera, nie żaden umlaut nawet - ale polska litera, gdzie jedynym wyjątkiem jest "Ź".


Zgadza się, też nie od razu to zauważyłem, ale działa całkiem ok!

#40 szymonvader

szymonvader
  • 557 postów
  • SkądBędzin

Napisano 03 grudnia 2010 - 23:27

u mnie ź mam pod X:) czyli klasycznie, wymaga to jednak JB. Ale jeżeli ktoś chce to mogę pomóc i podrzucić gotowy pliczek do podmiany:)

#41 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 grudnia 2010 - 11:38

Napisz krótki poradnik w poradnikach i tam załącz swój plik. Takie inicjatywy są mile widziane :)

#42 bjabrzyk

bjabrzyk
  • 544 postów

Napisano 04 grudnia 2010 - 13:42

Tak sobie rozmawiamy czy warto kupić ipada... A ja własnie niespodziewanie go kupiłem :D jest super! Wszyscy niezdecydowani niech kupują :) po przesiadce z retiny bałem się wyświetlacza ale na prawdę jest ok. Kupiłem 16gb z modemem. Teraz muszę znaleźć tylko jakąś fajna ofertę internetu na kartę i będzie już w ogóle miodzio :] Zaskoczył mnie tylko ciężar. Myślałem ze będzie lżejszy, ale i tak jest ok. Także drodzy niezdecydowani koledzy... Kupujcie, myśle ze nie pozalujecie. ;) Edit:jeszcze tylko jakiś pokrowiec, tylko ze są cholernie drogie :/

#43 szymonvader

szymonvader
  • 557 postów
  • SkądBędzin

Napisano 04 grudnia 2010 - 13:51

z pokrowców polecam SGP (mam vintage), ale teraz są inne modele. Cholernie drogi ale cholernie dobry:) "pomacałem" go i stwierdziłem, że warto zainwestować. PS w dziale poradniki pojawił się mój tutek na szybkie wpisywanie ź. Polecam sprawdzić.

#44 pakmacbook-a932835d00

pakmacbook-a932835d00
  • 37 postów

Napisano 05 grudnia 2010 - 17:52

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Apple iPad 16GB 3G + WiFi, a także etui Apple iPad Case. Zakup nastąpił, w oficjalnej, polskiej dystrybucji, w sklepie Cortland. Nosiłem się z zamiarem zakupu już od jakiegoś czasu, a samą decyzję poprzedziły dogłębne analizy przydatności urządzenia w stosunku do moich potrzeb, w jego obecnym kształcie i z obecnymi możliwościami. Uznałem, że żadna z zapowiadanych, spekulowanych zmian, nie jest mi na tyle niezbędna, by odkładać decyzję o zakupie. Wszystkim niezdecydowanym polecam zrobienie sobie analizy podobnej do mojej, do jasnego określenia swoich potrzeb i oczekiwań względem iPada - to naprawdę pomaga. 8-)

#45 bjabrzyk

bjabrzyk
  • 544 postów

Napisano 05 grudnia 2010 - 18:14

Jesteś zadowolony z iPad casea? Mnie odstraszają beznadziejnie wyglądające na zdjęciach te szwy czy miejsca sklejenia...

#46 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 05 grudnia 2010 - 18:40

No ja też za tydzień będę już zamawiał iPada na gwiazdkę akurat. Tylko zastanawiam się na jedną rzeczą. Z iPhone aplikacją MyWi będzie można spokojnie udostępnić internet iPadowi w wersji WiFi? MyWi robi połączonie chyba adhoc (albo tak mi się zdaje), więc czy iPad nie będzie miał z tym problemów? Wydaje mi się, że nie, ale wolę się upewnić:D Różnica między wersja 3G to 500zł, a ja i tak mam zawsze w kieszeni iPhone.

#47 bjabrzyk

bjabrzyk
  • 544 postów

Napisano 05 grudnia 2010 - 18:47

Da się, przed sekunda sprawdziłem, trochę żałuje ze kupiłem 3G :P 400zl to sporo, a i tak nie będę tego 3G wykorzystywać aż tak często. Thetering by wystarczył

#48 pakmacbook-a932835d00

pakmacbook-a932835d00
  • 37 postów

Napisano 05 grudnia 2010 - 18:53

Nie mogę się niestety wiążąco wypowiedzieć, co do trwałości Apple iPad Case, natomiast funkcjonalność i estetyka są dla mnie na bardzo wysokim poziomie. Przeglądałem wcześniej wiele różnych rodzajów etui, natomiast żadne nie spełniało by zakładanych przeze mnie wymagań, tak dobrze, jak to wybrane.

#49 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 grudnia 2010 - 19:03

Posiadam incase Apple iPad wart każdej złotówki, choc w moim przypadku dolara, mam juz pol roku, rewelacja, polecam każdemu.

#50 ThimGrim

ThimGrim
  • 8 postów

Napisano 05 grudnia 2010 - 21:27

A ja się ciągle waham... Najpierw doszedłem do najlepszej (dla portfela) opcji- ipad wi-fi 16 GB ale biorąc pod uwagę GPS i internet 3g uznałem, że chyba bez tej opcji się nie obejdzie. Dzisiaj natomiast miałem okazję pomacać ipada w Saturnie, właśnie wersję wi-fi + 3g 16 GB. 3g co prawda nie było akurat aktywne ale chciałem sprawdzić ile miejsca jeszcze wolnego im zostało na tym demonstracyjnym ipadzie. W sumie zainstalowanych było około 30 programów, żadnych zdjęć, ze dwa filmy/podacsty i Pan Tadeusz po angielsku (!) na książkach a w ustawieniach pisało, że do dyspozycji jest 14 giga z czego 12 zajęte. I teraz moje pytanie- bo może w pośpiechu źle spojrzałem ale ile giga dostajemy kupując wersję z 16- tzn. chodzi mi o tę rzeczywistą wartość? Głównie chciałem wykorzystywać ipada jako czytnik pdfów/książek oraz do przeglądania internetu- także gry ani muzyka mnie specjalnie nie interesują. Dodatkowo spodobało mi się kilka programów- ale słownie: kilka, np. The Elements ( zajmuje prawie 2 giga...). Wydawało mi się, że 16 giga starczy ale chyba było by po prostu na styk. Hmm...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych