Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mail.app vs Gmail - porownanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#26 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 14 maja 2010 - 16:43

grzes - sprawa sie komplikuje gdy nie masz maila na gmailu tylko firmowego na nedznym polskim serwerze. janhalb - a probowales faktycznie uzywac gmaila przez www? I powiedz mi czy archiwizowanie pozwala na trzymanie tych wiadomosci rowniez w innych skrzynkach (smart inboxes)?

#27 yasiek

yasiek
  • 268 postów

Napisano 14 maja 2010 - 21:01

Letterbox


jeszcze może być WideMail ;)

---------- Wpis dodano o 22:01 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:52 ----------

osobiście nie używam tego widoku, to jest dobre jak ma się trochę więcej niż 13,3" jak dla mnie ;) ale koniec OT

Mail.app i tylko i wyłącznie, używanie konta przez www to dla mnie jakiś prymityw :P po to zostały wymyślone klienty pocztowe żeby nie trzeba było się non-stop logować przez przeglądarkę. No ale co kto lubi, chcecie się tak z tym babrać to proszę bardzo. Mail jest też genialną aplikacją jeśli chodzi o konfiguracje skrzynki, wpisujemy adres, hasło i możemy używać (oczywiście mowa o tych najpopularniejszych pocztach) Ja mam w robocie niestety Windowsa i cudownego Outlooka - chyba największe gówno jakie może być. Ale maila mam na Exchange i muszę się gościa z informatycznego zapytać czy mogę go sobie skonfigurować w domu na Mail, bo nie znam tych nazw serwerów etc, ale to może w poniedziałek w końcu będzie mi się chciało do niego ruszyć ;) - taki malutki OT jeszcze na koniec :P

Pozdrawiam

#28 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 14 maja 2010 - 21:07

Może ktoś mi powie jak w Mail.app + Gmail IMAP, wywalić aby w skrzynce Wysłane w Mail.app nie było wszystkich maili, ale żeby były w gmail. Ze skrzynką odbiorczą nie ma problemu bo przenoszę maile w gmail do archiwum, natomiast "Wysłanych" nie można tam przenieść, ani nigdzie indziej. Problemu by nie było gdyby nie to że mam w Mail.app przez to maile z 2005 roku, które mi nie są potrzebne tam, ale chciałbym je zachować w gmail. Ktoś ma jakiś pomysł? Druga sprawa, dość śmieszna ;) Ustawiłem katalog robocze w Mail.app na robocze w Gmail, wszystko niby ładnie pięknie, ale działa to dość dziwnie, bo co chwile mi ląduję mail, który aktualnie piszę w koszu, zapisuje tam jakby historię tego co aktualnie piszę w mailu, czyli w koszu mam kilka maili i każdy z nich zawiera część maila którego piszę, jest jakiś sensowny sposób jak się tego pozbyć? Mówię sobie: znowu spróbuję gmail imap w mail.app, ale widzę że lekkie cyrki wychodzą.

#29 quba88

quba88
  • 130 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 14 maja 2010 - 21:41

Wyłącz te dwie skrzynki w IMAPie i mail.app nie będzie Ci ich w ogóle pobierał.

#30 zavader

zavader
  • 298 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 maja 2010 - 22:02

Ja dopiero niedawno się przyzwyczaiłem do Mail.app, głównie dzięki LetterBox. Aktualnie podpiąłem sobie kolejne dwie skrzynki do programu, uporządkowałem SMTP i zaczyna to działać tak, jak lubię. Brakuje mi tylko szybkiego kolorowania wiadomości, bez używania inteligentnych skrzynek. Szukam pluginów, jak ktoś zna "szybkie tagi" to dajcie znać. Najtrudniej się przerzucić na myslenie o swoim mailu jak o czymś dostępnym głównie ze swojego komputera. Nie ukrywam, że przerzucenie się na Mail.app miało silny związek z używaniem jednego (mojego) komputera w domu, pracy i na uczelni. Wcześniej - mając kilka maszyn, byłem skazany na Gmail@Web. Więc myślę, że to przychodzi z czasem. Pozdrawiam ;)

#31 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 14 maja 2010 - 23:23

Wyłącz te dwie skrzynki w IMAPie i mail.app nie będzie Ci ich w ogóle pobierał.


Ale ja chce mieć "wysłane" w Mail.app, tylko że nie od 2005 roku ;)

Tak samo chce mieć "Robocze", ale działające normalnie ;)

PS.
To wam powiem że nie da się tego zrobić tak ja chce i tyle.

Ok, wracam do webowego gmaila.

#32 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 maja 2010 - 09:18

Z tym wyglądem:

Helvetimail - josef richter

można nawet od czasu do czasu skorzystać z Gmaila poprzez www. W przeciwnym wypadku to zwykły masochizm. ;)

#33 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 15 maja 2010 - 09:28

sam jestes masochizm ;) Masochizm to jest Mail.app.

#34 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 maja 2010 - 09:44

Ale ja chce mieć "wysłane" w Mail.app, tylko że nie od 2005 roku ;)


Gmail też ma prehistoryczne. W Mailu zrób sobie regułę dot. starszych wiadomości i po sprawie. Minuta roboty.

Tak samo chce mieć "Robocze", ale działające normalnie ;)


Od "zawsze" działa normalnie, że pozwolę sobie użyć podobnej retoryki.

---------- Wpis dodano o 10:44 ---------- Poprzedni wpis dodano o 10:42 ----------

Masochizm to jest Mail.app.


Jak tam sobie uważasz. Choć myślę, że raczej nauka to masochizm ;)

#35 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 15 maja 2010 - 10:02


Gmail też ma prehistoryczne. W Mailu zrób sobie regułę dot. starszych wiadomości i po sprawie. Minuta roboty.


Ale o to chodzi że chce mieć i w webowym gmailu tak samo jak w mail.app

Wszystko da radę zrobić ale oprócz "wysłanych", ich najzwyczajniej nie da rady przesunąć stamtąd nigdzie.

Poza tym to IMAP, będą wracały z gmaila z powrotem, bo tam są nie do ruszenia te "Wysłane".


Od "zawsze" działa normalnie, że pozwolę sobie użyć podobnej retoryki.


Czyli jak? Bo zapisuje oprócz w "Roboczych", także po fragmentach w koszu.

Choć myślę, że raczej nauka to masochizm


Tego nie łapię, ale widocznie za głupi jestem ;)

#36 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 maja 2010 - 12:41

Ale o to chodzi że chce mieć i w webowym gmailu tak samo jak w mail.app

Wszystko da radę zrobić ale oprócz "wysłanych", ich najzwyczajniej nie da rady przesunąć stamtąd nigdzie.

Poza tym to IMAP, będą wracały z gmaila z powrotem, bo tam są nie do ruszenia te "Wysłane".


Oznacza to tylko tyle, że masz pretensję do Gmaila, że nie da się go skonfigurować. Od zawsze się mówiło, że Gmail ma zrąbaną implementację IMAP. Poza tym trochę nie łapię, gdzie chcesz trzymać te wysłane wiadomości, jeśli nie w wysłanych wiadomościach, które również w Gmailu figurują jako wysłane? Może warto porobić reguły na gmailu?


Czyli jak? Bo zapisuje oprócz w "Roboczych", także po fragmentach w koszu.


Nigdy nie zaobserwowałem takiego zjawiska. Ale też od dosyć dawna nie używam Gmaila jako dostawcy poczty.



Tego nie łapię, ale widocznie za głupi jestem ;)


Że czytanie manuali to masochizm. Taka złośliwostka ;P

#37 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 15 maja 2010 - 15:39

yasiek a zastanawiales sie co bedzie jak ci ktos kompa ukradnie? dla mnie np to tez jest orzeistotna sprawa, laptopy apple niestety sa dobrym kaskiem dla zlodziei, nawet stare sztuki kusza, a potem taki delikwent ma dostep do wszystkiej twojej konwersacji. Niefajnie. Z www wystarczy zmienic haslo i juz sobie nic nie zobaczy. Ja tak dzialam ze wszystkim - zdjecia, wazne dokumenty, email. W razie kradziezy zmieniam kilka hasel i po temacie. A co do logowania - z MAILPLANE np logujesz sie raz na poczatku . To samo tyczy sie przegladarek. Jak dla mnie najwiekszy masochizm to brak tego widoku konwersacji z gmaila - korzystanie z MAIL.app jest dla mnie archaiczne. W Gmailu jak chce odpisac komus - to nie dosc ze widze od razu cala moja konwersacje z nim, to jeszcze nie otwiera mi sie niepotrzebne zbedne kolejne okno tylko odpisuje jak na forum tudziez jak na IM. Po prostu nie wiem jak odpisywanie w osobnym oknie moze byc "wygodniejsze". Jak wy z tego korzystacie? W pracy jak komus odpisuje to musze przeszukiwac skrzynke odbiorcza, albo klikac inteligentna z dana osoba, zeby szykac po kolei kazdego mejla i o co mnie pytala dana osoba, a zeby sprawdzic na co juz odpisalam musze grzebac w wyslanych dodatkowo. Przeciez to jest jakas czarna komedia. Wiem ze jest swposob na grupowanie tych wiadomosci ale niestety niewiele to wnosi bo tez trzeba klikac po sto razy. Jak dla mnie to wlasnie najwieksza zaleta Gmaila, zrobili z emaila narzedzie do komunikacji a nie wysylania pojedynczych wiadomosci z zalacznikami(bo do tego zawsze sie tego uzywalo). W zasadzie jest to takie IM z dobrze dzialajaca funkcja offline:) A sama implementacja chata tez jest swietnym rozwiazaniem. Chce z kims szybko pogadac z obojetnie jakiego miejsca i komputera - pisze na czat jesli jest dostepny, jak nie automatycznie wysylam email. Mail.app jest dla mnie powolne jak krowa przy gmail. Nawet pomimo tego ze gmail jest przez www wiec czasami zamuli itd.

#38 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 15 maja 2010 - 15:46

Jak dla mnie najwiekszy masochizm to brak tego widoku konwersacji z gmaila


Też mam takie samo zdanie, to grupowanie konwersacji jest genialne.

#39 francisco

francisco
  • 175 postów
  • SkądWarszawa / Wrocław

Napisano 15 maja 2010 - 15:50

a powiedzcie jak zrobic tak, aby czytanie emaili bylo w jakby trzeciej kolumnie, tak jak na printscreenie, jak pokazal autor watku?

#40 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 15 maja 2010 - 15:51

było pisane o tym "letterbox"

#41 yasiek

yasiek
  • 268 postów

Napisano 15 maja 2010 - 15:54

yasiek a zastanawiales sie co bedzie jak ci ktos kompa ukradnie?
dla mnie np to tez jest orzeistotna sprawa, laptopy apple niestety sa dobrym kaskiem dla zlodziei, nawet stare sztuki kusza, a potem taki delikwent ma dostep do wszystkiej twojej konwersacji. Niefajnie.


Z takim podejściem to nic nie można mieć :P Dlaczego nosisz kartę płatniczą/kredytową w portfelu? Ktoś Ci ukradnie i zanim się zorientujesz to ktoś kupi sobie za to coś ładnego ;) Po co trzymasz kontakty znajomych w telefonie? Ktoś ukradnie i będzie miał do wszystkich numery etc. Chyba trochę przesadzasz, poza tym nie muszę mieć laptopa prawda? Jak mam dajmy na to iMac'a to chyba nikt mi go na ulicy czy w autobusie nie ukradnie ;)

Też mam takie samo zdanie, to grupowanie konwersacji jest genialne.


Przecież w mailu macie coś takiego jak Threads (wątki?) co wam grupuje rozmowy na konkretne osoby. Chyba niektórzy tak narzekają na ten Mail a nawet nie wiedzą co w nim jest.

#42 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 15 maja 2010 - 15:58

Przecież w mailu macie coś takiego jak Threads (wątki?) co wam grupuje rozmowy na konkretne osoby


No i co z tego że jest taka funkcja, która działa źle (albo dobrze, ale inaczej), w każdym razie nie działa tak jak w gmail.

#43 yasiek

yasiek
  • 268 postów

Napisano 15 maja 2010 - 16:02

Kolejne podejście, które uwielbiam "co z tego że wy też to oferujecie jak nie jesteście tą firmą którą ja lubię, więc spadajcie". Działa dobrze, może pokazuje tylko wiadomości o tej osoby (nie wiem może da się też ustawić żeby pokazywało wysłane) ale ja zazwyczaj pamiętam co do kogo pisałem, poza tym zazwyczaj ludzie używają czegoś takiego jak cytowanie przy odpowiedzi i w razie czego widzę co napisałem wcześniej do tej osoby.

#44 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 15 maja 2010 - 16:33

"co z tego że wy też to oferujecie jak nie jesteście tą firmą którą ja lubię, więc spadajcie"


Firma tu nie ma nic do rzeczy.

Najzwyczajniej mi się to grupowanie w gmailu podoba, w mail.app nie działa to tak samo, wszystko na temat.

Wiele ludzi kasuje całość poprzedniej odpowiedzi i wpisuje tylko swoją odpisując, nie raz się z tym spotkałem, a nawet gdyby wszyscy zostawiali to, to i tak gmail to o wiele ładniej wizualnie przedstawia, niż te wcięcia jak mail.app z pionowymi liniami albo znakami >, >>, >>>.

Uwielbiam gmaila, używam go od 5 lat, także nic mnie nie przekona do "programiku" typy Mail.app.
No i generalnie lubię aplikacje webowe, tak samo uwielbiam Google Readera i żadne desktopowe czytniki rss mi go nie zastąpią.
Także miłej dysputy życzę, ja odpadam bo nie widzę sensu jej dalej ciągnąć.

#45 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 916 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 maja 2010 - 19:48

A mi się w Gmailu szalenie nie podoba idiotyczna, nieusuwalna etykieta 'All mail'. I fakt, że skasowanie wiadomości na gejfonie nie przenosi jej do trasha webowego, tylko do tego all mail właśnie :/

#46 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 15 maja 2010 - 20:21

Ja na kompie mam tyle "sensitive information", że emaile byłyby moim ostatnim zmartwieniem. Ale najpierw ktoś musiałby się przegryźć przez moje hasło i filevault

#47 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 916 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 maja 2010 - 20:24

No, ten argument o 'dostępie do informacji' był słaby ;-) @feuerfest, filevault jest dla dzieci, używa się PGP do szyfrowania całego dysku ;-) W mail.app chciałbym jeszcze tylko regułę 'kiedy wiadomość jest w określonym katalogu...' i byłby już cud miód.

#48 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 15 maja 2010 - 20:37

yasiek, masz typowa argumentacje - "po co mi conversation view jak ja pamietam co pisali/pisalem". Jak bedziesz mial 100mejli to tez bedziesz pamietal tresc kazdego i co kazedmu kiedy odpisales? To ze z czegos nie korzystasz nie oznacza ze jest to zbedne. Roznica miedzy convers. view a typowymi mejlami jest dokladnie taka sama jak miedzy iPhonowym programem do SMSow ktory tworzy z nich cale konwersacje widoczne jak rozmowa na chacie, a zwyklymi SMSami w starszych telefonach, gdzie sa one osobno i nie zawsze wiadomo kto na co odpisuje, trzeba szukac w wyslanych etc.

#49 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 916 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 maja 2010 - 20:50

Ja tam w inboksie prywatnym mam 0 wiadomości, w firmowym te z poprzedniego miesiąca 'jakby co'. Nie lubię chomikować rzeczy mi zbędnych. Jeśli coś w inboksie leży (tym prywatnym), to znaczy, że nie jest załatwione i czeka na swoją kolej.

#50 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 15 maja 2010 - 21:17

@feuerfest, filevault jest dla dzieci, używa się PGP do szyfrowania całego dysku ;-)


e, za duzo babrania, ja chce tylko ~/ szyfrowac, tam mam zdjęcia, .svn i .ssh

co do mejli - ja naprawde duzo mejluje ale nigdy nie przydalo mi sie jeszcze to całe "conversation view" (od wielkiego dzwonu odpalam to w Mail.app). za to ludzie w firmie mnie denerwuja, bo używają tego badziewia i zawsze jak odpisują np na emaila rozesłanego przez szefa do całego teamu, to musowo robią "reply all" i mnie spamują




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych