Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mail.app vs Gmail - porownanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#101 johannes

johannes
  • 57 postów

Napisano 28 maja 2010 - 02:46

Chodzi o prostą rzecz. Jeśli masz wybór i jeden z nich przedstawia się bezpieczniej niż drugi (pomijając dywagacje co do bezpieczeństwa moich maili na serwerach googla) to rozsądniej wybrać ten bezpieczniejszy. To jest sedno tego co starałem się powiedzieć. Robisz coś by minimalizować potencjalne zagrożenie tym bardziej, gdy jest tak prosty i nie wymaga popadanie z żadną paranoję, ani żadnego paranoicznego wysiłku. Tak trzymam kontakty w moim telefonie, ale moje kontakty troche mniej "mówią" niż pełne zdania maili :)

#102 rad3ks

rad3ks
  • 353 postów
  • SkądOberschlesien

Napisano 30 maja 2010 - 21:17

... kłótnia rządzi krajem. obydwa rozwiazania maja swoje mocne i slabe strony, a to ktore z nich wybierzemy, zalezy wylacznie od nas i naszych upodoban. uwazam ze gmail jest niezwykle dobra rzecza, szczegolnie jak na poczte przez www, natomiast mail.app ma te zalete ze jest przejrzysty, dziala offline i ... ten wyglad. tutaj niektorzy na sile chca przekonac innych do swoich racji, a to sensu nie ma... po co ? a porównanie z pierwszego postu wyraznie subiektywne. bezuzyteczne.

#103 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 czerwca 2010 - 10:05

Słuchajcie, a propo - połączę temat obu rzeczy na raz :D. Mam problem z Mail.app i kontem na Gmailu - Mail cały czas, non stop, stara się chyba odświeżać skrzynkę, natomiast nic wcale nie odbiera. Mam już tak od tygodnia. Co jest nie tak?

P. S. Skrzynka na WP działa poprawnie.

Dołączona grafika

#104 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 09 czerwca 2010 - 15:10

Musisz wywalic skrzynke z ustawien i na nowo postawic. Raz tak mialem i to pomoglo, aczkolwiek wczesniej wkurzalem sie kilka dni uzywajac wersji www. Dodam, ze ja mam imapa bo uzywam jeszcze iphona do skrzynki. Jesli masz popa to stracisz wszystko jak nie masz kopii na serwerze.

#105 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 czerwca 2010 - 19:45

Dzięki Chris, pomogło. Z ciekawości - wiesz może co jest przyczyną problemu?

#106 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 czerwca 2010 - 07:34

BARDZO kulawa implementacja IMAP na tej pseudo-fajnej poczcie? Da się w tym %#W$@%^ webowym interfejsie ukryć przekretynskie labele 'All mail' i 'Starred' tak, żeby nie pisało '2 more'?

#107 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 10 czerwca 2010 - 09:00

Całkowicie ukryć to chyba nie, tak to działa że ukrywasz te na stałe widocznie, a reszte masz w "more".

#108 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 czerwca 2010 - 14:57

No ale skoro _ukrywam_, to chcę przestać daną rzecz oglądać, a nie dostać w zamian oczojebny napis 'More', prawda? No to inna rzecz: skoro dżimejl jest taki cudowny, czemu na gejfonie jak klikam 'delete' (po exchange), wiadomość w kliencie webowym nie jest w trash, tylko w debilnym-all-mail?

#109 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 10 czerwca 2010 - 15:05

No to usuń jak ich nie chcesz oglądać, na to samo wyjdzie ;) albo napisz do nich że to niesamowicie popsuli. Ale nie, wróć, przecież tak tylko widać lekko się czepiasz tego, prawda? Dla mnie jest fajny ich webowy klient, może dlatego że ogólnie lubię webowe rzeczy, a podłączanie tego pod gejony i inne pierdoły mnie nie interesuje.

#110 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 czerwca 2010 - 15:17

Nie czepiam się 'lekko'. Jestem minimalistyczny do przesady. Jeśli z czegoś nie korzystam, nie chcę tego oglądać, bo mnie skręca.

Btw. Screen shot 2010-06-10 at 3.25.32 PM.png - gdzie jest teraz Wasz bóg? :P

#111 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 10 czerwca 2010 - 15:55

ftpd - po co sie meczyc? Przekieruj se gmaial na jakis onet czy cos:D Tam nie ma takich zbednych rzeczy jak All mail itp:D

#112 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 czerwca 2010 - 16:48

Jedynym powodem, dla którego przepiąłem się na Google Apps wywalając własnego postfixa jest push. Onety mi tego nie dadzą.

#113 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 11 czerwca 2010 - 17:15

uuu, ej no ale moze jednak poprobuj tak przez tydzien dwa, daj mu szanse, pouzywaj labelsow etc, poarchiwizuj troche - tak fajnie sie w to klika:> Naprawde warto. Ja do dzisiaj nie ogarniam applowago Maila w pracy, straszny burdel jednym slowem. Niestety nic dla mnie nie zastapi LABELsow i Archiwizacji..

#114 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 11 czerwca 2010 - 18:20

Wiesz co, gwarantuje Ci że ftpd zna gmaila i wie co trzy, jeśli mu się nie podoba to mu się nie podoba i tyle.

#115 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 11 czerwca 2010 - 21:44

Dzięki Chris, pomogło. Z ciekawości - wiesz może co jest przyczyną problemu?


Niestety nie wiem.

Ja ogólnie używam gmail z przyzwyczajenia z Androida. Tam miałem push mail, teraz również mam na iphonie. Do tego 300 mega w erze za 14 zł to po prostu marzenie. Interface na www wydaje mi się bardzo mało czytelny, dlatego używam makowego mail app. A grupowanie w wątki czy całe rozmowy to zbędny dla mnie bajer. W każdym razie, dla zatwardzialym zapalencow wersji www polecam ciekawy program air mail czy jakoś tak, taka ikonka z samolocikiem ;). Ciekawa integracja z systemem, przeglądarka biblioteki iPhoto przy dodawaniu zdjęć i inne. Kiedyś uzywalem jakiejś bety, ale z przyczyn podanych wróciłem do mail app.

#116 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 czerwca 2010 - 15:41

uuu, ej no ale moze jednak poprobuj tak przez tydzien dwa, daj mu szanse, pouzywaj labelsow etc, poarchiwizuj troche - tak fajnie sie w to klika:>


Ale ja nie mam czego tam archiwizować. Dostaję dziennie na prywatną skrzynkę kilka (tj. mniej niż 10) maili, które po przeczytaniu/załatwieniu NATYCHMIAST KASUJĘ. Ja jestem trochę zboczony na tym punkcie - po kasacji maili idę grzecznie do Trasha i wywalam je też stamtąd, bo nie mogę mieć czegoś, co jest niepotrzebne, boli mnie to.

A labelsy są . Jakbym już miał co rozdzielać na podkatalogi, użyłbym filtrów 'przenieś do', a nie 'nadaj labelsa' - skoro chcę mieć coś w katalogu X, to po cholerę ma mi leżeć w inbox jeszcze?

#117 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 13 czerwca 2010 - 09:32

ej no jak kasuejsz mejle to kurde nie dziw ze cie gmail wkurza. On jest chyba bardziej dla ludzi ktorzy lubia sobie poarchiwizowac:D A kasacja z Trasha, no ej, moze czas udac sie do jakiegos psychologa?:D

#118 FaFaL

FaFaL
  • 72 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 17 czerwca 2010 - 07:55

@vendisse może taki klient emaila Ci się spodoba Thanks for downloading! — Postbox

---------- Wpis dodano o 08:55 ---------- Poprzedni wpis dodano o 08:46 ----------

po testach Postbox-a stwierdzam że i on ma kiepski system konwersacji - za bardzo jestem przyzwyczajony do gmailowego.

#119 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 20 czerwca 2010 - 20:58

nie ma nic co sie moze rownac.. dziwi mnie ze Gmail kurde wali w zaparte, napisali porzadna przegladarke, czemu nie napisza natywnego prog do gmaila?

#120 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 czerwca 2010 - 02:17

Ten Postbox jest fajny i w ogóle, ale nie umie Exchange :( Vandzia: ChromeOS też będziesz chwaliła? Bo dla mnie to jakaś porażka, xorg + browser w trybie kiosk nazywany 'systemem operacyjnym' ;-)

#121 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 21 czerwca 2010 - 11:59

chroem OS nie widzialam, nie oceniam:> Jednakowoz IMO chmura to zle rozwiazanie, choc ma wiele zalet jeszcze na nie za wczesnie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych