Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mail.app vs Gmail - porownanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#51 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 15 maja 2010 - 22:16

ftpd - dokladnie - mam to samo, wsyztsko archiwizowane pod Labelsami i w inbox tylko rzeczy czekajace na swoja kolej, z reguly kilka mejli (konwersacji wlasciwie:) Ciagle czekam na odpowiedz czy da sie zorbic tak zbey meic w MAIL.app wiadomosc zawrchiwizowana ale przynalezaca do skrzynki inteligentnej nr 1, nr 3 i nr 15? Zaczyna mnie dobijac ilosc mejli w inboxie w pracy... :/ Nie ogarniam glupoty tego programu.

#52 yasiek

yasiek
  • 268 postów

Napisano 16 maja 2010 - 08:44

vendisse tak się składa, że zawsze pamiętam o czym pisałem, a nawet jak już zapomnę to poświęcenie 5 sekund na sprawdzenie w wysłanych to nie problem. Dla mnie używanie maila przez www jest po prostu niewygodne i tyle. Jak dla Ciebie jest wygodniejsze to świetnie. Ogólnie mam wrażenie, że cała ta dyskusja jest trochę bez sensu :P Tak samo jak odwieczny temat co jest lepsze, Mac czy PC (chociaż wszyscy wiemy które ;) )?

#53 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 16 maja 2010 - 08:53

oczywiscie, www nie jest jakies przewygodne, ale tak jak piszesz - ma to swoje plusy i dla mnie one przewazaja diametralnie nad plusami Mail.app. I ciagle czekam na odpowiedz na moje pytanie:)

#54 macendrju

macendrju
  • 358 postów

Napisano 16 maja 2010 - 09:22

Okey, ja rowniez lubie systemowego Mail.app ale ma jedną poważna wadę i nie wiem jak sobie z nią radzic. Kiedy wysyłam komuś jpgi czesto poprzez dodawanie ich poprzez drag&drop osadzają się w mejlu i ludzie odbierajacy mejle spod windowsa czesto maja problem z "wydobyciem " zdjec z listu. Radze sobie z tym poprzez zipowanie zdjecia i wysylanie go w ten sposob. Ale to w gruncie rzeczy nie zalatwia sprawy, bo spod iphone nie moge spojrzec w zalacznik wyslane... To samo dzieje sie poprzez przycisk dołącz i zaznaczenie wybranych zdjec z zaznaczonym "wysylaj załączniki przyjazde Windows".... Ten sam problem. Dziwne jest to , ze czasem wyslą się jako zalacznik a czasem osadzą. Bardzo przeszkadzające w mojej pracy. Ma ktos na to jakis patent?

#55 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 16 maja 2010 - 09:38

I ciagle czekam na odpowiedz na moje pytanie:)

A jakie było pytanie? :P

#56 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 maja 2010 - 09:53

Ma ktos na to jakis patent?


Edit -> attachments -> always insert attachments at end of message.

Postaraj się dołączać pliki w tradycyjny sposób.

Gdy używasz drag&drop Mail.app scala je ze sobą. Jeśli dołączasz tradycyjnie, idą jako rzeczywiste załączniki.

---------- Wpis dodano o 10:53 ---------- Poprzedni wpis dodano o 10:52 ----------

czy da sie zorbic tak zbey meic w MAIL.app wiadomosc zawrchiwizowana ale przynalezaca do skrzynki inteligentnej nr 1, nr 3 i nr 15?


Regułami. U mnie rachunki wedrują zarówno do "rachunki" jak i do "iTunes Store".

#57 maxijazz

maxijazz
  • 303 postów

Napisano 16 maja 2010 - 21:13

Co do konwersacji, to poza widokiem Threads trzeba w preferencjach zaznaczyc Automatycznie Bcc myself. Z szybkoscia wyszukiwania Mail nic sie nie rowna. Jezeli powiem, ze uzywam Gmaila 7 lat to moja wypowiedz ma wieksza wartosc??? Problem z Roboczymi wynika z implementacji IMAP.

#58 macendrju

macendrju
  • 358 postów

Napisano 16 maja 2010 - 22:45

Edit -> attachments -> always insert attachments at end of message.

Postaraj się dołączać pliki w tradycyjny sposób.

Gdy używasz drag&drop Mail.app scala je ze sobą. Jeśli dołączasz tradycyjnie, idą jako rzeczywiste załączniki.

---------- Wpis dodano o 10:53 ---------- Poprzedni wpis dodano o 10:52 ----------



Regułami. U mnie rachunki wedrują zarówno do "rachunki" jak i do "iTunes Store".


Ka, wielkie dzieki, chyba dziala! super

#59 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 maja 2010 - 15:37

A ja mam głęboko głęboko gdzieś GMaila, używam Mobile Me i Mail.app, po zalogowaniu się na Me.com widzę coś co cholernie przypomina systemowego klienta, mało tego niebawem będzie aktualizacja, która doda reguły bezpośrednio na serwerze, wtedy będzie idealnie, nic dodać, nic ująć. :) Nie będę już wspominał o synchronizacji z kilkoma maszynami.

#60 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 17 maja 2010 - 17:24

"Co do konwersacji, to poza widokiem Threads trzeba w preferencjach zaznaczyc Automatycznie Bcc myself." Ale kurde, no ustawiam juz setna rzecz w tym Mail.app i nadal jest mu daleko to czegos co mozna nazwac narzedziem pracy. Zeby uzyskac podstawowe funckjonalnosci trzeba sie niezle natrudzic, szczerze nie mam na to czasu, skonczy sie chyba przekierowaniami na gmaila. Brak conv view jest po prostu tragiczny.

#61 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 maja 2010 - 20:18

Brak conv view jest po prostu tragiczny.


Można sobie dać radę:

How To: Gmail conversation views in Mail.app

Ale wiem, że zgłebiałaś już temat, szukajka pokazała stary wątek na MyApple.

Wiem, że są fani interfejsu Gmaila i produktów Google generalnie. Ja jestem zachowawczy. Używałem dostępu przez przeglądarkę, gdy Gmail raczkował. Jadnak nie przekonałem się do niego, wyemigrowałem do Mobile Me, które sobie bardzo chwalę.

Jeśli chodzi o ten nieszczęsny widok konwersacji, nigdy nie odczułem jego wyższości nad zwykłym grupowaniem wątku, bo 99% osób odpisując na list, nie odcina treści poprzedniego.

---------- Wpis dodano o 21:18 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:15 ----------

A. Tak w ramach postscriptum - dlaczego akurat Mail.app?

Thunderbird, mimo okropnego rodowodu ( nie lubię niczego spod znaku Mozilli), ma cały szereg przydatnych wtyczek. Między innymi tę:

https://addons.mozil...rd/addon/54035/

A coś mi się wydaje, że i domyślnie ma widok wątku całkiem niezły.

#62 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 18 maja 2010 - 21:09

mamy mail.app w pracy i tyle:D przeciez nie z wolnego wyboru. Conv view ma te wyzszosc ze mozesz klepac milion mejli jeden po drugim. Dziala jak forum po prostu. I jesli ktos wysyla ci nl 5 mejli pod rzad (a jak wysylaja z tego typu programow to zawsze sa to nowe mejle przeciez) to masz to widoczne jak zlepione razem i to jest kapitalne. Widze cala konwersacje a nie jakies szczatki. Implementacja tych watkow(threads) jest tragiczna, nie dziwie sie ze nikt z tego nie korzysta. Wczoraj przeszukalam chyba caly internet - nie ma nawet jednego programu poczty z chocby sladowymi znakami trickow gmailowych w poczcie. Nie rozumiem czy google ma na to patent jakis czy po prostu tworcy programow sa na tyle archaiczni ze nie moga wymyslec czegos nowego. Naprawde, rzeczy ktore sa w mejlu i sposob dzialania programow nie zmienil sie nic w ciagu ost. 5 lat. To jest dla mnie przerazajace, zwlaszcza zwazywszy na to ze email jest podstawa komunikacji w internecie.

#63 yasiek

yasiek
  • 268 postów

Napisano 18 maja 2010 - 21:17

No to używaj przez www i tyle. Proponuję zakończyć dyskusję, bo od kilku stron Twoje posty są w sumie takie same, inni podają nowe argumenty, rozwiązania, a Ty w każdym poście piszesz dokładnie to samo, że Gmail ma genialne rozwiązanie a wszystkie klienty poczty są do bani…Każdy używa tego co chce, co mu się podoba i co mu jest wygodniej. Tu nie ma lepsze/gorsze, to sprawa indywidualna. A jeśli chodzi już o przeglądanie www to nie tylko Gmail ma takie rozwiązania. PS: a w pracy nie masz przeglądarki www? Bo internet to masz na pewno skoro odbierasz maile, nie możesz odbierać przez www, skoro Mail.app się nie podoba? ;)

#64 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 18 maja 2010 - 21:46

Wczoraj przeszukalam chyba caly internet - nie ma nawet jednego programu poczty z chocby sladowymi znakami trickow gmailowych w poczcie.

To ja chyba używam innego internetu, bo znalazłem plugin z conv. view do TB bez problemów :P

Nie, żebym go używał, ale dla sprawdzenia ;)

#65 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 maja 2010 - 06:09

Kolejna krucjata użytkownika vendisse... Pamiętam jak nas wszystkich namawiała do Google Buzz... Żal...

#66 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 19 maja 2010 - 07:45

W sumie goscia podziwiam za wytrwalosc i upartosc ;)

#67 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 19 maja 2010 - 08:12

"ją" nie "jego" ;)

#68 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 19 maja 2010 - 17:09

W sumie racja ;)

#69 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 maja 2010 - 10:25

To ja chyba używam innego internetu, bo znalazłem plugin z conv. view do TB bez problemów :P


Używam TB z tą wtyczką od tygodnia. Conv view działa świetnie. Nie umiem znaleźć funkcji, która byłaby w interfejsie webowym Gmaila, a nie byłoby jej w Thunderbirdzie.

#70 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 22 maja 2010 - 14:57

gratuluje Ka, z tymze wychodzi ze w ogole chyba nie korzystales (korzystaliscie) z Gmaila bo widze ze nie rozumiecie dalej na czym rzecz polega. Wtyczka do TB nie ma sie nijak to tego co robi Gmail. Chodzi o skrzynke odbiorcza. Nadal jest tam i bedzie burdel bo ZADEN program pocztowy sobie z tym nie radzi. Faktycznie czas zakonczyc rozmowe bo jak zwykle rozpisujecie sie na temat rzeczy o ktorych nie macie zielonego pojecia i popisujecie sie calkowitym brakiem jakiejkolwiek wyobrazni.

#71 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 maja 2010 - 17:54

gratuluje Ka, z tymze wychodzi ze w ogole chyba nie korzystales (korzystaliscie) z Gmaila bo widze ze nie rozumiecie dalej na czym rzecz polega.
Wtyczka do TB nie ma sie nijak to tego co robi Gmail. Chodzi o skrzynke odbiorcza. Nadal jest tam i bedzie burdel bo ZADEN program pocztowy sobie z tym nie radzi.

Faktycznie czas zakonczyc rozmowe bo jak zwykle rozpisujecie sie na temat rzeczy o ktorych nie macie zielonego pojecia i popisujecie sie calkowitym brakiem jakiejkolwiek wyobrazni.


Może czas wykazać się inicjatywą i pokazać/zaznaczyć na zrzutkach ekranu o jakie wyłączności w interfejsie Gmaila Ci chodzi, miast obrzucać interlokutorów inwektywami?

Wskaż, proszę, różnice pomiędzy gmailowym conv view a tym generowanym wtyczkami do TB, w przeciwnym wypadku nie pozostanie mi nic innego, jak zgłosić Cię do moderacji za bezzasadne obrażanie rozmówców.

#72 maxijazz

maxijazz
  • 303 postów

Napisano 22 maja 2010 - 18:03

@vendisse "Chodzi o skrzynke odbiorcza. Nadal jest tam i bedzie burdel bo ZADEN program pocztowy sobie z tym nie radzi. " Kup sobie program Tags by gravityapps.com. Taguje tez emaile. W ustawieniach Mail.app zaznacz Automatucally Bcc myself, uzywaj widoku Threads. Aha.. i sciagnij sobie do Gmaila poczte z Exchange. Powodzenia.

#73 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 maja 2010 - 19:16

@vendisse "Chodzi o skrzynke odbiorcza. Nadal jest tam i bedzie burdel bo ZADEN program pocztowy sobie z tym nie radzi. "
Kup sobie program Tags by gravityapps.com. Taguje tez emaile. W ustawieniach Mail.app zaznacz Automatucally Bcc myself, uzywaj widoku Threads.
Aha.. i sciagnij sobie do Gmaila poczte z Exchange.
Powodzenia.


Kolego, na forum prawie wszyscy wiedzą, że Pani Vendisse jest opłacana przez Google, to nie jej pierwsza krucjata :D

BTW Vendisse, ja podziękuję za GMaila z jednego względu, nie lubię jak osoby trzecie zaglądają mi do skrzynki pocztowej.

#74 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 maja 2010 - 19:24

Kolego, na forum prawie wszyscy wiedzą, że Pani Vendisse jest opłacana przez Google, to nie jej pierwsza krucjata :D


Aaa... teraz skojarzyłem. To ta osoba, która prawie kazała nam używać Google Buzz?

ja podziękuję za GMaila z jednego względu, nie lubię jak osoby trzecie zaglądają mi do skrzynki pocztowej.


Oby tylko do skrzynki.

#75 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 22 maja 2010 - 19:55

Co macie na mysli mowiac ze ktos wam zaglada do skrzynki?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych