Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konto deweloperskie: zakładanie, używanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#476 wladyslaw.h-cd2f3555e3

wladyslaw.h-cd2f3555e3
  • 105 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 07 stycznia 2013 - 12:51

Płatność

Numer CV2 jest prawidłowy, o wygaśnięciu karty nie ma mowy bo jest do 2015, środki na karcie także są... a w appstore nie mam problemów z kupnem aplikacji.
Ktoś korzystał z przelewu bankowego? Jak to wygląda od strony czasowej... czy to coś zmienia później w kwestii użytkowania Developer program czy tylko wydłuża czas na realizację zamówienia?


Może musisz zwiększyć limit na płatności kartą w internecie :)

#477 WMJ

WMJ
  • 5 postów

Napisano 07 stycznia 2013 - 12:54

Numer CV2 jest prawidłowy, o wygaśnięciu karty nie ma mowy bo jest do 2015, środki na karcie także są... a w appstore nie mam problemów z kupnem aplikacji.
Ktoś korzystał z przelewu bankowego? Jak to wygląda od strony czasowej... czy to coś zmienia później w kwestii użytkowania Developer program czy tylko wydłuża czas na realizację zamówienia?


Imię i nazwisko z/bez polskich znaków takie samo jak na karcie?

Jedna z następujących rzeczy musi się niezgadzać w formularzu: dane / prawidłowy numer CV2 / środki na karcie. Nie ma innej możliwości.

#478 babeczka

babeczka
  • 21 postów

Napisano 07 stycznia 2013 - 13:10

Wszystko mam wpisane poprawnie. Imię/nazwisko/ulica jest bez polskich znaków. Właśnie zakupiłem jeszcze aplikacje w appstore by sprawdzić czy wszystko działa poprawnie, zweryfikowałem dane karty i nie ma najmniejszych problemów. Limit na karcie to 5tys. więc chyba wystarczająco. Dane prawidłowe, CV2 prawidłowy (chyba nie da się pomylić 3ch cyfr), środki na karcie jak najbardziej są. Mam pytanko, czy można zrobić przelew podając numer innej karty? Drugą mam z Alior Banku ale nie próbowałem nią płacić nigdy w appstore.

#479 seeadv

seeadv
  • 688 postów

Napisano 07 stycznia 2013 - 13:16

Limit na karcie może i masz 5 tys, ale sprawdź przede wszystkim limity dzienne i miesięczne. Może masz ustawiony limit dzienny np. 300 zł i iTunes odrzuca kartę.

#480 babeczka

babeczka
  • 21 postów

Napisano 07 stycznia 2013 - 13:44

Faktycznie, przegapiłem fakt limitu transakcji internetowych przez kartę. Zwiększyłem na 1tys więc nie powinno być problemów lecz karta dalej nie przechodzi. Mam jeszcze pytanko, numer kierunkowy telefonu (chyba chodzi o kraj) jest wymagany, lecz czy działa to także z numerem komórkowym? Jaki mieliście wpisany numer kierunkowy w rubryce? --------- Spróbuje ustawić drugą karte z AliorBanku i dam znać jak poszło

#481 Booolek

Booolek
  • 252 postów

Napisano 07 stycznia 2013 - 14:34

Faktycznie, przegapiłem fakt limitu transakcji internetowych przez kartę. Zwiększyłem na 1tys więc nie powinno być problemów lecz karta dalej nie przechodzi.
Mam jeszcze pytanko, numer kierunkowy telefonu (chyba chodzi o kraj) jest wymagany, lecz czy działa to także z numerem komórkowym? Jaki mieliście wpisany numer kierunkowy w rubryce?

---------
Spróbuje ustawić drugą karte z AliorBanku i dam znać jak poszło



Powinieneś kierunkowy dać +48 ------------ bo przecież jest wiele takich numerów na świecie i wtedy decyduje kierunkowy ;)

#482 babeczka

babeczka
  • 21 postów

Napisano 08 stycznia 2013 - 12:00

Witam Ponownie. Tak jak wcześniej pisałem... zwiększenie limitu na karcie nie dało efektu. Karta mbanku śmiga w appstore aż miło, lecz podczas zakupu Developer program nie przechodzi i dalej występuje powiadomienie: "Autoryzacja płatności nie powiodła się. Sprawdź wprowadzone informacje i spróbuj ponownie lub wybierz inną metodę płatności". Spróbowałem jeszcze kartę z AliorBanku, ale ta także nie przechodzi, a nawet więcej.. appstore jej nie akceptuje. Więc na razie pozostaje mi jedynie opcja "Przelew bankowy" (korzystał ktoś z tego rozwiązania?).

#483 szpako1

szpako1
  • 6 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 19:10

Ja kupiłem program developerski z płatnością przelewem. Przelew normalnie idzie na konto w PL. Czas do przysłania maila z linkiem do aktywacji programu to około 2 dni.

Pytanie do innych kolegów którzy kupili program developerski dla indywidualnych developerów. Kupiłem, zapłaciłem i dostałem maila z linkiem aktywacyjnym. Niestety po wejściu, mam komunikat:

We are unable to activate your Apple Developer Program membership.

We are unable to activate your Apple Developer Program membership because we are unable to successfully verify your identity. Please contact us and reference Enrollment ID# APRxxxxxx for further assistance.


W Member Center mam Enrollment Status: Identity Verification.

Contacting Your Reference
We are contacting the reference you provided to verify that you have the authority to act on behalf of your company/organization and to enter your company/organization into legal agreements.



Pytanie ile to czasu trwa i na czym polega? Może powinienem coś jeszcze zrobić? Pisałem do apple z pytaniem ale do 2 dni brak odpowiedzi.

#484 pedr0

pedr0
  • 2 postów

Napisano 28 stycznia 2013 - 13:39

Witam wszystkich, mam pytanie dot. rejestracji konta developerskiego pod działalność gospodarczą, ale indywidualnego (w tym wątku przeważają posty o próbie "ominięcia" wymogów Apple i rejestracji konta firmowego). Załóżmy jednak, że mam taką działalność, chciałbym być zgodny z regulaminem jabłuszkowym i założyć konto indywidualne - i tu pytania, czy ktoś z Was w ten sposób prowadzi biznes? Jak to poprawnie zrobić, aby nie być na bakier z naszym fiskusem? 1. Chciałbym, aby wpływy z Apple były wysyłane na konto firmowe - czy można w ogóle podać konto firmowe, skoro nie będzie zgodności tym co jest w polach Imię/Nazwisko i danymi właściciela konta bankowego? 2. Czy może w takim przypadku w polach Imię, Nazwisko można wpisać nazwę firmy (np. w polu Imię - nazwa firmy, w polu Nazwisko faktyczne imię i nazwisko)? Czy w ogóle ktoś tak próbował zrobić? 3. Jeśli do wpływów podajecie jednak konto prywatne, to jak rozliczyć dochody z Apple na działalność gosp, skoro wpływy są na konto prywatne? Chciałbym zaliczyć te wpływy do zysków firmy, a nie jako działalność wykonywana osobiście. A może US nie robi z tym problemów, że faktura jest opłacana na konto prywatne zamiast firmowe? Może za bardzo komplikuję sprawę, ale zderzenie restrykcji Apple i naszego systemu podatkowego prowadzi do przegrzania pod czachą ;)

#485 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 10 lutego 2013 - 16:48

Witajcie! W marcu będę zakładać działalność gospodarczą właśnie na tworzenie aplikacji i gier na iOS (&Android), lecz nie wiem, jakie mam wybrać PKD, a więc o radę chciałem zapytać Was, jako już Developerów. Myślałem, że odpowiednie do tego będzie 58.21.Z, 58.29.Z, 62.01.Z, co o owych sądzicie? :>

#486 konradkg

konradkg
  • 1 postów

Napisano 18 lutego 2013 - 17:26

Ogólnie te opisują główne rzeczy którymi sie będziesz zajmować (albo planujesz). Ale z doświadczenia, podpowiem że warto już przy zakładaniu firmy dopisać ich trochę więcej. Zawsze to potem nie trzeba latać i składać aktualizację CEIDG.

Moje propozycje: 62.01.Z - Działalność związana z oprogramowaniem
62.02.Z - Działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki
62.09.Z - Pozostała działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowych
63.11.Z - Przetwarzanie danych; zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność
62.03.Z - Działalność związana z zarządzaniem urządzeniami informatycznymi
73.12.C - Pośrednictwo w sprzedaży miejsca na cele reklamowe w mediach elektronicznych (Internet)
47.91.Z - Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet
58.29.Z - Działalność wydawnicza w zakresie pozostałego oprogramowania

Generalnie, polecam stronkę: [url=http://pkd-kody.pl/58-21-z/]PKD 58.21.Z Działalność wydawnicza w zakresie gier komputerowych | Kody PKD[/url]. Tam na dole do każdego kodu masz podpowiedzi, co jeszcze można by wybrać.

#487 babeczka

babeczka
  • 21 postów

Napisano 24 lutego 2013 - 10:44

Witam ponownie. Chciałbym się dowiedzieć jak jest w sytuacji gdy: Chcę założyć konto developerskie, na razie jako osoba prywatna lecz w przeciągu miesiąca planuje założyć działalność gospodarczą. Lepiej poczekać i najpierw założyć działalność gosp. a później jako firma konto developerskie czy nie ma to znaczenia jaka jest kolejność? Pozdrawiam

#488 maseth

maseth
  • 2 postów

Napisano 25 lutego 2013 - 18:16

Hej,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy opłacalnym będzie założenie dzałalności gospodarczej w przypadku gdy aplikacjie na iOS będe traktował nie jako glowne zrodlo zarobkowania a jedynia jako dodatkowe (ot dla fun'u)
Było by szkoda gdyby okazało się ze koszty prowadzenia dzialalnosci oraz oplaty przewyższają przychody :|

Zasięgnąłem języka w US powiedziano mi ze założenie dzialaności to jedyna możliwa forma rozliczenia. Po telefonie do Krajowej Informacji Podatkowej jedynie mniw w tym utwierdził
Kilka dni temu ukazał się artukuł [url=http://antyweb.pl/jak-rozliczyc-przychody-ze-sprzedazy-aplikacji-w-app-store-i-google-play/]Jak rozliczyć przychody ze sprzedaży aplikacji w App Store i Google Play? | AntyWeb[/url] gdzie autor wyjaśnia że nie jest to konieczne
Czy ktoś z forumowiczów posiada wiedzę na tenat takiej formy rozliczenia ? Czy nie jest to sprzeczne z prawem ? Czy można w ten sposób sie rozliczyć fiskusem - czy od razu w kajdany :)

#489 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 25 lutego 2013 - 18:55

Ciekawy wpis na antyweb na temat rozliczania zysków z app store i z google:
Jak rozliczyć przychody ze sprzedaży aplikacji w App Store i Google Play? | AntyWeb

Jednak moim zdaniem traktowanie przychodow z app stora jako "przychód wynikający z praw majątkowych" i potem odliczenie 50% kosztow uzyskania przychodu jest bardzo ryzykowne i naciągane.

#490 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 lutego 2013 - 20:31

Zgadzam się ze slyv, sposób rozliczania przedstawiony przez AntyWeb jest mocno naciągany i ryzykowny. Można by z niego skorzystać pod jednym warunkiem, że Twoja Izba Skarbowa wyda Ci pisemną Opinię Wiążącą, że taka interpretacja prawa podatkowego i paru ustaw jest prawidłowa. Inaczej jest to proszenie się o postępowanie skarbowe i jego konsekwencje.

#491 johnjon

johnjon
  • 1 postów

Napisano 28 lutego 2013 - 11:47

Witam wszystkich!

Kiedy wystawiacie faktury? Po otrzymaniu przelewu od Apple czy od razu po otrzymaniu raportu sprzedaży?

Znalazłem w FAQ apple coś takiego:
Apple requires invoices from Luxembourg VAT registered Developers before releasing payments for developer's proceeds for sales made in Europe though iTunes SARL.

[url]https://itunesconnect.apple.com/WebObjects/iTunesConnect.woa/wo/187.0.0.9.1.9.1.1.8.1[/url]

Jeśli dobrze zrozumiałem powinny być wystawione przed przelewem.

Widzę, że wysyłacie faktury drogą elektroniczną. Tu znalazłem coś takiego:

Developers required to invoice Apple may send a soft copy of the invoices by using Contact Us. For Luxembourg VAT registered Developers, we require a hard copy invoice for our records. It is important that the billing address stated on the invoice is Luxembourg and that the invoice is sent to Ireland.

Kim są Luxemburg VAT registered Developers? Czy developerzy zarejestowani jako podatnicy VatUE nie są nimi?

#492 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 lutego 2013 - 15:41

No na Boga, tak kuleje Twój angielski? "Luxembourg VAT registered Developers" - to deweloperzy zarejestrowani jako płatnicy VAT w Luxemburgu. Ty jesteś w Polsce (?) i nie musisz wysyłać papierowych faktur. Jest to w tym wątku i wątku o płatnościach napisane i to nie raz. FV wystawiam po otrzymaniu przelewu.

#493 babeczka

babeczka
  • 21 postów

Napisano 02 marca 2013 - 09:46

Witam. Mam pytanie dotyczące licencji developerskiej. Lepiej zakupić ją po założeniu działalności gospodarczej czy nie ma to żadnego związku czy jest się osobą prywatną czy firmą? Pozdrawiam

#494 clondike

clondike
  • 59 postów
  • SkądBiałystok, PL

Napisano 02 marca 2013 - 10:56

@babeczka Ma to chyba tylko takie znaczenie, że po założeniu działalności zakup subskrypcji wrzucisz w koszty prowadzenia działalności gospodarczej

#495 babeczka

babeczka
  • 21 postów

Napisano 02 marca 2013 - 23:23

@ clondike Dzięki za odpowiedź ;) Więc zakupując subskrypcje otrzymam fakturę od Apple (jego przedstawiciela w Polsce)?

#496 clondike

clondike
  • 59 postów
  • SkądBiałystok, PL

Napisano 03 marca 2013 - 07:42

Dostaniesz fakturę - sama płatność jest realizowana przez sklep store.apple.com/pl. Jeśli chodzi o faktury, to są (a przynajmniej kiedyś były) nieco dziwne, ale z księgową poznajdowaliśmy wszystkie potrzebne dane na niej.

#497 babeczka

babeczka
  • 21 postów

Napisano 10 marca 2013 - 22:01

Witam ponownie. Mam pytanie dotyczące przelewów od Apple na konto. Czytałem sporo wątków w których wspomniane jest że najlepszym rozwiązaniem jest założenie konta walutowego. Pytanie: 1. Konto walutowe zakładać w Euro czy USD? 2. Na jakiej zasadzie podczas przelewu z konta walutowego na konto firmowe (normalne) przelicza się walutę i czy są jakieś straty pieniędzy przy tych przewalutowaniach? 3. Faktury dla Apple wystawia się po dotarciu pieniędzy na konto walutowe czy po przewalutowaniu na koncie firmowym? ps. 4. Czy po założeniu konta developerskiego na osobę prywatną występują jakieś komplikacje lub problemy z przekształceniem w/w konta po założeniu działalności gosp. i zamianą profilu na firmowy? Proszę o wszelkie informacje jak najlepiej podejść do tego tematu :) Pozdrawiam!

#498 Meesono

Meesono
  • 1 postów

Napisano 11 marca 2013 - 21:17

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie. Mam pewien problem. Wiem, że w różnych miejscach były odpowiedzi na moje poniższe pytania jednak są one tak rozstrzelone po całym forum, że trudno mi je odnaleźć tym bardziej, że były one zamieszczane w różnym czasie i nie wiem czy coś się zmieniło dlatego bardzo proszę o pomoc w jaki sposób najlepiej rozwiązać poniższą kwestię: Prowadzę jednoosobową działalność - Firma X. Chciałbym aby moja aplikacja była pod marką Y Rozumiem, że mogę założyć konto indywidualne na imię i nazwisko. W jaki sposób mogę potem zmienić dovelopera na markę Y, a faktury mieć na firmę X? Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

#499 granat

granat
  • 222 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 kwietnia 2013 - 15:31

Witam, widzę, że od czasu gdy został wprowadzony obowiązek podania numeru D-U-N-S nie ma w tym wątku żadnej wzmianki o tym czy komukolwiek się udało założyć konto "Company" mając jednoosobową działalność gospodarczą. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jakie trzeba spełnić minimalne warunki, aby zarejestrować sie jako "Company" w App Store. Dokładnie chodzi o to, żeby w App Store jako developer była podana nazwa firmy, a nie imię i nazwisko. Swoją drogą, gdzieś wcześniej wyczytałem, że nawet na koncie Individual można tak zrobić - że ustawia się to podczas wysyłania pierwszej aplikacji, ale ja nigdzie nie widziałem takiej opcji. Czy trzeba założyć minimalnie spółkę cywilną, żeby to było możliwe? Bardzo mi zależy na tym aby była tam nazwa firmy, dlatego proszę serdecznie o pomoc w tej sprawie.

#500 granat

granat
  • 222 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 kwietnia 2013 - 17:05

Apple kiedyś pozwalało rejestrować jednoosobowe działalności gospodarcze jako Company, ale ostatnio się czepiają i każą wybierać typ Individual (aczkolwiek są tu osoby, które to obeszły).
Rejestracja na Company daje możliwość dodawania do swojego konta kont pracowników, ale jest bardziej upierdliwa - to jest jedyna, zasadnicza, różnica.

Mógłby ktoś napisac jak to obejść? I co to znaczy "bardziej upierdliwa"?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych