Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konto deweloperskie: zakładanie, używanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#526 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 maja 2014 - 14:47

Coś źle zrozumiałeś, konto za 99 USD jest zarówno dla firm jak i osób indywidualnych. Są jednak różnice w działaniu konta, bo firma może dodawać do ITC swoich pracowników, a w przypadku konta indywidualnego nie ma różnicy. Dyskusja wcześniej dotyczyła rejestracji konta firmowego mając działalność gospodarczą, na co Apple kiedyś pozwalał, ale obecnie się nie zgadza. W obsłudze osób indywidualnych nic się nie zmieniło, za (przysłowiowe, w praktyce jest więcej) 99 USD dostajesz normalne konto.

#527 ZatoR-ek

ZatoR-ek
  • 183 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lipca 2014 - 15:29

Panowie, mam konto deweloperskie od roku w celu po prostu czysto sprawdzenia działania i zabaw w Xcode. Niestety przez moje nie dopatrzenia i wyjazd za granicę zapomniałem, że mija mi jutro mój rok konta, a nie bardzo mam jak teraz dokonać płatności w celu przedłużenia. Ktoś orientuje się czy po kilku dniach zwłoki moje konto skasuje się. No i jak to wygląda jeśli teraz na iP mam zainstalowane iOS8b Z góry dziękuje za odpowiedz.!

#528 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 13 lipca 2014 - 00:11

Do Xcode nie potrzeba płatnego konta dev.

#529 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 13 lipca 2014 - 00:25

Do Xcode nie potrzeba płatnego konta dev.


Doczytaj do końca.

#530 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 13 lipca 2014 - 00:30

Doczytaj do końca.


Doczytałem - ZatoR-ek może o tym po prostu nie wiedzieć - nie ma się wtedy dostępu do developer preview, ale nie było nic powiedziane o developerce na iOS.

#531 ZatoR-ek

ZatoR-ek
  • 183 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lipca 2014 - 07:24

Doczytałem - ZatoR-ek może o tym po prostu nie wiedzieć - nie ma się wtedy dostępu do developer preview, ale nie było nic powiedziane o developerce na iOS.


O Xcode wiem, ale bardziej mam na myśli testowanie z Xcode na iPhone: "No i jak to wygląda jeśli teraz na iP mam zainstalowane iOS8b"

#532 gsgalezowski

gsgalezowski
  • 3 postów

Napisano 21 sierpnia 2014 - 07:33

Chciałbym założyć konto w App Store dla państwowej instytucji edukacyjnej do umieszczania darmowych edukacyjnych aplikacji. Czy warunki w takim przypadku są takie same jak dla firm i użytkowników indywidualnych? Czytałem, że potrzebny jest wyciąg z KRS i zaświadczenie zatrudnienia w danej firmie/instytucji dla osoby, która będzie prowadzić takie konto. Rozumiem, że wszelkie dokumenty należy przetłumaczyć i nie wysyła się oryginałów. Jakie należy jeszcze przygotować dokumenty i czy można założyć konto bez posiadania karty płatniczej (instytucja takiej nie posiada i nie wiem czy może uzyskać taką kartę)?

#533 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 sierpnia 2014 - 09:37

Wysyłasz skany papierów, a zapłacić możesz przelewem (przynajmniej kiedyś można było).

#534 Adams1221

Adams1221
  • 6 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 stycznia 2015 - 13:36

Mam pytanie.

Kupiłem niedawno maca mini z Yosemite i nie mogę znaleźć 40 znakowego UDID, wymaga tego konto Apple Developer.

W iTunes - nie ma.

W Xcode - nie ma.

W system profile - nie ma.

Wszystkie są za krótkie.

 

Jak to znaleźć?



#535 Magneto

Magneto
  • 10 postów

Napisano 26 stycznia 2015 - 14:28

Witam wszystkich,

 

Założyłem sobie konto deweloperskie iOS dla użytkowników indywidualnych. Mam dostęp do iTunes Connect. Gdy w iTunes Connect w zakładce Agreements, Tax and Banking chcę ustawić numer mojego konta (mam mBank) to wyskakuje mi komunikat " Your Bank Account Number should be 16 character long". Problem w tym, że wpisałem 26 cyfrowy numer mojego rachunku bankowego. Czy miał ktoś taki problem ?


iPhone 6s


#536 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 stycznia 2015 - 18:17

Ja wiem, że ten wątek ma parę stron, ale jego przeczytanie pozwoliłoby Ci uzyskać tą odpowiedź dużo szybciej.

Numer konta to 16 cyfr, IBAN składa się z kodu kraju (którego nikt nie podaje) i następnie dwóch cyfr sumy kontrolnej, ośmiu cyfr numeru oddziału i szesnastu cyfr numeru rachunku; razem dwie litery i 26 cyfr.

W pole numer rachunku wpisz ostatnie szesnaście cyfr numeru IBAN.


Moje programy:
iOS => Project Planner | Project Planner HD | Sub Edit HD | Snooker Scoreboard Pro | Expedition Planner | Subtitles Player
OSX => Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper | Site Monitor

tvOS => Subtitles Player

Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie..


#537 Magneto

Magneto
  • 10 postów

Napisano 26 stycznia 2015 - 21:11

Ja wiem, że ten wątek ma parę stron, ale jego przeczytanie pozwoliłoby Ci uzyskać tą odpowiedź dużo szybciej.

Numer konta to 16 cyfr, IBAN składa się z kodu kraju (którego nikt nie podaje) i następnie dwóch cyfr sumy kontrolnej, ośmiu cyfr numeru oddziału i szesnastu cyfr numeru rachunku; razem dwie litery i 26 cyfr.

W pole numer rachunku wpisz ostatnie szesnaście cyfr numeru IBAN.

 

Wiem wiem, zaraz po napisaniu tego wątku sprawdziłem na stronie mBanku i wydedukowałem z tego że właśnie trzeba podać 16 ostatnich cyfr. Niestety nie mogłem skasować tego post-u (nie wiem gdzie znaleźć taką opcję).


iPhone 6s


#538 Magneto

Magneto
  • 10 postów

Napisano 27 stycznia 2015 - 10:22

To ja może zapytam o jeszcze jedną rzecz bo przejrzałem całe forum i nie widziałem odpowiedzi na takie pytanie:

 

1. Czy mając konto INDIVIDUAL i wpisane wszystkie dane na osobę fizyczną bez DG przy rejestracji w programie iOS Developer można w późniejszym czasie założyć działalność gospodarczą w Polsce i nie zmieniając nic w kontach Apple Developer i iTunes Connect wystawiać faktury dla Apple ? Czy konieczne jest przekształcenie konta w Company ? (co jest podobno uciążliwe)

 

Z tego co wyczytałem to jedynym elementem uciążliwym przy kontach Individual jest Imię i Nazwisko przy aplikacjach a nie nazwa firmy.


iPhone 6s


#539 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 stycznia 2015 - 10:29

Różnica jest jeszcze taka, że mając konto Company możesz dodawać profile pracowników.

Co do faktur to podkreślę po raz kolejny: nie mają najmniejszego znaczenia. Apple pozwala do siebie wysyłać faktury, natomiast ich nie wymaga. Ergo założenie DG nic nie zmienia w kwestii konta. Nawet jak nie wyślesz faktury to dostaniesz swoje pieniądze.

Co więcej od pewnego czasu Apple nie chce zakładać kont firmowych posiadaczom DG, tłumacząc, że są to konta dla posiadaczy firm zarejestrowanych w KRS.


Moje programy:
iOS => Project Planner | Project Planner HD | Sub Edit HD | Snooker Scoreboard Pro | Expedition Planner | Subtitles Player
OSX => Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper | Site Monitor

tvOS => Subtitles Player

Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie..


#540 daf

daf
  • 121 postów

Napisano 27 stycznia 2015 - 18:06

To ja może zapytam o jeszcze jedną rzecz bo przejrzałem całe forum i nie widziałem odpowiedzi na takie pytanie:

 

1. Czy mając konto INDIVIDUAL i wpisane wszystkie dane na osobę fizyczną bez DG przy rejestracji w programie iOS Developer można w późniejszym czasie założyć działalność gospodarczą w Polsce i nie zmieniając nic w kontach Apple Developer i iTunes Connect wystawiać faktury dla Apple ? Czy konieczne jest przekształcenie konta w Company ? (co jest podobno uciążliwe)

 

Z tego co wyczytałem to jedynym elementem uciążliwym przy kontach Individual jest Imię i Nazwisko przy aplikacjach a nie nazwa firmy.

 

Ja właśnie wczoraj wysłałem takie zapytanie do Apple'a żeby się upewnić i przed chwilą dostałem jasną odpowiedź, że nic nie trzeba zmieniać (mogę, jeśli chcę, zmienić konto bankowe na firmowe, bo o to też pytałem) i nic nie trzeba przekształcać. Nie ukrywam, że to bardzo wygodne.



#541 netruner

netruner
  • 564 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 kwietnia 2015 - 11:55

Mam takie pytanko co do rejestracji konta developerskiego.

Konto w sumie mam to bezpłatne i chciałem je zmienić na płatnę.

Zastanawiam mnie jedna sprawa jak to zrobić. Bo normalnie używam sobie prywatnego AppleID do telefonów i komputerów.

Developerskie mam inne czy nie będzie się to jakoś gryzło przy obsłudze w iTunes ?

Może lepiej kupić program developerski na moje prywatne AppleID  ? 



#542 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 kwietnia 2015 - 19:03

Nie jest zalecane używanie jednego AppleID zarówno do zakupów jak i konta deweloperskiego, bo obniża to bezpieczeństwo.

Ergo w Twoim wypadku wszystko jest ok.


Moje programy:
iOS => Project Planner | Project Planner HD | Sub Edit HD | Snooker Scoreboard Pro | Expedition Planner | Subtitles Player
OSX => Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper | Site Monitor

tvOS => Subtitles Player

Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie..


#543 Kazioo

Kazioo
  • 4 postów

Napisano 08 maja 2015 - 21:16

Witam.

 

Czy wie ktoś jak jest z wliczaniem w koszty faktury za wykupienie rocznego iOS Developer Program z konta individual?

 

Na moim koncie na store.apple.com/pl po kliknięciu na "Drukuj faktury" pojawia się dosyć dziwny dokument. Jest on wystawiony z adresem z Irlandii, ale NIP jest jednak z przedrostkiem PL (PL5263056555), do tego Vat jest już wliczony i wszystko jest w złotówkach, więc sprawia raczej wrażenie krajowej faktury - dziwna sprawa i nie wiem, jak to rozumieć. Do tego nie ma na niej mojego NIP-u, mimo że w trakcie zamawiania było pole do wpisania NIP-u i go wpisałem (europejski, z przedrostkiem PL), w szczegółach zamówienia też widnieje poprawnie... Na e-mail nie dostałem żadnego załącznika.



#544 Kazioo

Kazioo
  • 4 postów

Napisano 09 maja 2015 - 17:10

(Ponieważ nie mogę edytować, to piszę pod postem).

 

Po paru dniach przyszedł jednak e-mail z bardziej normalnie wyglądającą fakturą (jest mój NIP) w załączniku.

Niestety nadal nie do końca wiem, jak to traktować, bo adres jest znowu Irlandzki, a ich NIP niby polski (tym razem inny: PL5263084600).

 

Traktowaliście to jako krajową fakturę? Tego chyba nie można traktować jako importu usługi, skoro Vat już jest wliczony.


Użytkownik Kazioo edytował ten post 09 maja 2015 - 17:23


#545 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 maja 2015 - 21:20

Jak jest polski NIP to jest krajowa faktura. Numer ma decydujące znaczenie. BTW mając NIP UE daje się załatwić FV z irlandzkim numerem VAT i nie płacić VATu (tzn zwracają go na kartę).


Moje programy:
iOS => Project Planner | Project Planner HD | Sub Edit HD | Snooker Scoreboard Pro | Expedition Planner | Subtitles Player
OSX => Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper | Site Monitor

tvOS => Subtitles Player

Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie..


#546 Kazioo

Kazioo
  • 4 postów

Napisano 12 maja 2015 - 13:40

Dziękuję, ale sprawa jest chyba jednak dosyć zawikłana.

 

Zadzwoniłem na infolinię i tam wyjaśniono mi, że rzeczywiście są zarejestrowani w polskiej skarbówce i jest to niby krajowa faktura, ALE jeśli chodzi o wprowadzanie tego w koszty prowadzenia działalności, to najwyraźniej nie do końca można to tak traktować. Pan stwierdził, że dostałem usługę zagraniczną i mam NIP-UE, więc skorygują fakturę, wyślą jednak wersję bez VAT i potem zwrócą mi VAT, który im już zapłaciłem, a ja go tym razem sam zapłacę skarbówce... -_-



#547 RSG

RSG
  • 7 postów
  • Płeć:

Napisano 12 maja 2015 - 13:47

Jeśli jesteś płatnikiem VAT to nie musisz nic płacić skarbówce. Musisz wystawić odpowiednią fakturę wewnętrzną, księgowa już na pewno będzie wiedziała jak to zrobić.

Możesz powiedzieć na jaki numer dzwoniłeś? Polska infolinia czy developer EU?

Użytkownik RSG edytował ten post 12 maja 2015 - 13:49


#548 Kazioo

Kazioo
  • 4 postów

Napisano 15 maja 2015 - 09:09

Dzwoniłem na ten polski podany na fakturze: 800 702 322



#549 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 06 lipca 2015 - 22:34

jakie apple pobiera prowizje za wydane eksiążki/aplikacje?:)



#550 RSG

RSG
  • 7 postów
  • Płeć:

Napisano 07 lipca 2015 - 02:57

Zależy z jakiego kraju jest klient (podatki/vaty). W Europie z 0.99 dostajesz chyba 0.6 EUR
Poszukaj Apple in app purchase tiers




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych