Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konto deweloperskie: zakładanie, używanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#501 Piotrasss

Piotrasss
  • 5 postów

Napisano 10 kwietnia 2013 - 20:52

Witam, mam pewien problem z rejestracja.

Więc założyłem nowe id po wykupieniu ios Developer Program, dostałem maila z linkiem aktywacyjnym. Klikam na niego i dostaje komunikat

Apple Developer Program Enrollment
We are unable to process your request.

There was a problem redeeming your activation code. You may have redeemed this activation code already or you may be signed in with the wrong Apple ID. Please verify that you are using the same Apple ID and password you used to begin your enrollment, and try to log in again.

Wydaje mi się, że miałem to już po pierwszym kliknieciu na link aktywacyjny, głowy nie daje, w każdym bądź razie zaraz dostałem maila "Apple Developer Registration is Complete", ale to jest rejestracja do dev center, gdzie wyraźnie widzę, że nie mam jeszcze ios developer program, do itunes connect nie mogę się zalogować bo pisze że nie mam dostępu. Narazie czekałem ale innego maila nie dostałem. Cos jest nie tak czy mam nadal czekać na jakiegoś maila?

#502 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 10 kwietnia 2013 - 22:11

Z tego co pamiętam musisz poczekać kilka godzin, dzień czy dwa. Od razu nie ma dostępu do ITC.

#503 Piotrasss

Piotrasss
  • 5 postów

Napisano 11 kwietnia 2013 - 07:26

Ok, dzięki za odpowiedź, czekam juz 3 dni niestety i troche się niecierpliwie bo goni mnie czas, ale poczekam jeszcze i dam ewentualnie znać.

#504 Piotrasss

Piotrasss
  • 5 postów

Napisano 15 kwietnia 2013 - 08:47

Niestety nadal nie mam dostepu do iTunnes, najgorsze jest to, że nie mogę nawet do nich napisać. Korzystając ze strony [url]https://developer.apple.com/contact/[/url] , wybieram "Program Enrollment" i nic. Dostaje przekierowanie i tak w kółko, na chromie,operze i mozilli. To samo w safari, która wywala błąd o zbyt dużej ilości przekierowań. Nie wiem już co mam z tym zrobić, napisałem w czwartek na mail devenroll@apple.com, ale odpowiedzi nie ma. Jest inny jakiś sposób by się z nimi skontaktować? Do polskiego apple store też dzwoniłem ale oni jak ktoś pisał wcześniej nic nie mogą zrobić.


Edit: Dostałem odpowiedź, że musze wykupić iOS developer program:) Chodź wyraźnie zaznaczyłem, że już go wykupiłem i dostałem link aktywacyjny. Napisałem znowu, zobaczymy co teraz odpowiedzą.

I jeszcze jeśli chodzi o ten kontakt, to jeśli zaloguje się na stare konto to moge do nich napisać, na nowym jak wyżej.

#505 Piotrasss

Piotrasss
  • 5 postów

Napisano 19 kwietnia 2013 - 09:28

Witam, wiem że trzeci post z rzędu ale może komuś się przyda. Więc spróbowałem jeszcze raz dołączyć do programu i mi się udało, pieniądze pobrali tylko raz;). Nie przeprowadziłem dobrze rejestracji za pierwszym razem, kontakt telefoniczny mi pomógł, lepiej dzwonić niż pisać to wszystko idzie szybciej, później tylko kliknąłem na link aktywacyjny i też dostałem informacje, że są problemy z identyfikacją, ale na drugi dzień konto było aktywne. Dokończyłem rejestracje, dostęp do itunes po wszystkim miałem odrazu. Zapłaciłem kartą z wbk.

#506 simp

simp
  • 1 postów

Napisano 25 kwietnia 2013 - 11:33

Witam Zakładam konto developerskie, przeczytałem watek jednak nie znalazłem konkretnej informacji na jedno pytanie: w jaki sposob zmienic nazwę developera przy indywidualnym koncie ? Mam działalność jednoosobowa - tak wiec chce założyć konto indywidualne. Piszecie ze można zmienić nazwę developera ale jak ? w którym miejscu ? Czy nazwa może być również inna niż nazwa firmy która bedę sie rozliczał ? Pełna nazwa firmy to "Nazwa Imie Nazwisko" - ja chciałbym jako developer wpisać nazwę Marki (czy jest to możliwe)? Pozdr

#507 jacflay

jacflay
  • 129 postów

Napisano 27 czerwca 2013 - 13:39

Walczę od kliku dni z założeniem konta firmowego wypełniłem formularz z prośbą o D-U-N-S odczekałem 14 dni, w zasadzie już 16 ale jakoś nie mogę przejść tego kroku dalej cały czas mi coś waliduje, nie wiem czy problemem może być to że wpisałem wcześniej Poznań z "ń" bo tekst walidacji to Roman charecter...

#508 intercedo

intercedo
  • 334 postów
  • SkądElbląg

Napisano 28 czerwca 2013 - 20:47

Dajcie sobie spokój z kontem firmowym, jeśli prowadzicie jednoosobową działalność gospodarczą. Pod aplikacją będzie Wasze imię i nazwisko. Żeby mieć wyświetlaną nazwę firmy TRZEBA mieć spółkę (lub być stowarzyszeniem bądź inną organizacją mającą osobowość prawną). Próbowałem to przeskoczyć na różne sposoby i nie da się. W miejsce nazwy developera będziecie mieli swoje imię i nazwisko.

#509 P_P

P_P
  • 131 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2013 - 07:30

Zależy na kogo trafisz. Mi się udało. Mam DG a nie mam imienia i nazwiska w app storze (chyba, że coś się zmieniło, ja zakładałem konto w 2011).

#510 jacflay

jacflay
  • 129 postów

Napisano 09 lipca 2013 - 05:49

Mam problem ponieważ przy koncie indywidualnym w iTunes Connect wymagany jest numer konta 16 znakowy, czy ktoś się z Wami spotkał z takim problemem, a numer posiada przecież 28 cyfr?

#511 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 lipca 2013 - 09:14

Konto ma 16 znakowy numer, mylisz IBAN z numerem konta. Musisz wpisać w to pole ostatnie 16 cyfr numeru IBAN (wcześniej masz kod kraju, sumę kontrolną i numer oddziału).

#512 rafalp

rafalp
  • 4 postów

Napisano 26 lipca 2013 - 17:10

Wiecie co sie dzieje z rejestracją do developera? Wisi to od paru dni i nie mozna sie zarejestrować...?
[url=http://devimages.apple.com/maintenance/]Update - Apple Developer[/url]

#513 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 lipca 2013 - 17:24

Byłeś zahibernowany? Było duże włamanie do serwerów deweloperskich Apple, póki nie załatają dziur, póty serwery będą niedostępne (w tym również rejestracja).

#514 rafalp

rafalp
  • 4 postów

Napisano 26 lipca 2013 - 21:02

Dopiero zaczynam, wiec nie wiedziałem - dzięki za info :)

#515 GinterKorowina

GinterKorowina
  • 2 postów

Napisano 08 października 2013 - 20:57

Witam,
Udało mi się przebrnąć przez proces rejestracji.
Przyszła jednak pora na wypełnianie Tax Info. Obecnie należy wypełnić jeden obowiązkowy (US) formularz i dwa dodatkowe, nieobowiązkowe i wymagające jakiś bzdur do wpisania, chyba raczej wiążących się z już posiadaniem firmy na terenie owych krajów.
Znam Angielski na takim poziomie aby w miarę sensownie się z "natywem" dogadać, ale tego bełkotu nie rozumiem. Przeklejam ekraniki z formularzy US. Bardzo proszę o pomoc w wyborze właściwej opcji.
Zakładam z góry, że nie mieszkam, nie prowadzę działalności, nie byłem również w żadnym z wymienionych krajów. Ale w Polsce pracuję, mam firmę, i jestem zarejestrowany jako płatnik VAT-EU.
Tekst US:
Are you a U.S. citizen, U.S. resident, U.S. partnership, or U.S. corporation?

In general, you are considered a U.S. resident if (1) at any time during the calendar year you were a lawful permanent resident of the United States according to United States immigration laws and this status has not been rescinded or administratively or judicially determined to have been abandoned or (2) you have been physically present in the United States on at least 31 days during the current year, and 183 days during the 3 year period that includes the current year and the 2 years immediately before. Click here for more information about the definition of a "U.S. resident".
tak/nie?
Do you have any U.S. Business Activities?

In general, you have U.S. Business Activities if you have employees in the United States, or own, lease or control equipment or other assets in the United States that you use to derive revenue from the iPhone Developer Program.
tak/nie?

Za każdą pomoc z góry dziękuję

#516 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 października 2013 - 21:05

Nie i nie. :P

#517 GinterKorowina

GinterKorowina
  • 2 postów

Napisano 08 października 2013 - 21:08

dziękuję za szybką odpowiedź :)

#518 Inspire.01

Inspire.01
  • 1 postów

Napisano 27 listopada 2013 - 11:47

Hej, mój problem polega na tym, że: próbuję zarejestrować APs, wpisuję App ID Description, Bundle ID : w postaci :pl.nazwa_strony.nazwa_aplikacji Po czym miga mi przez pół dnia głupie kółeczko, że niby się ładuje... Co jest grane-wpisuję coś źle, czy to błąd na stronie?

#519 Pixelrockit

Pixelrockit
  • 1 postów

Napisano 17 grudnia 2013 - 17:23

Dla wszytkich, którzy obawiają się zakładać konto firmowe ze względu na komplikacje. Bez najmniejszego problemu udało mi się założyć konto na spółkę cywilną, a czytałem wcześniej że z taką formą działalności są największe problemy ("dla apple spółki cywilne nie istnieją" itp). Cała procedura zajęła mniej niż 48 h, nie musiałem wysyłać żadnych dokumentów. W niedzielę późnym wieczorem wypełniłem formularz rejestracyjny (miałem już ku mojemu zdziwieniu numer DUNS), we wtorek, ok godz. 12 zadzwoniła do mnie przedstawicielka apple aby potwierdzić moją tożsamość. Zapytała mnie czy ja to ja i czy mam prawo podejmować decyzje na rzecz mojej firmy. Następnie musiałem opłacić konto ios developera. Po opłaceniu i upłynięciu 2h dostałem maila z kodem aktywacyjnym i po kliknięciu w link byłem już deweloperem ios.

#520 hjkl

hjkl
  • 1 postów

Napisano 12 marca 2014 - 13:28

Witam, Zna może ktoś miejsce w sieci gdzie jest opisany aktualny pełen proces zakładania konta w AppStore przez osobę indywidualną, z wymaganiami itd. Jak na razie znajduję porozrzucane informacje, niekiedy już nieaktualne w większości dla firm. Z góry dziękuję za podpowiedzi gdzie szukać.

#521 blanker

blanker
  • 5 postów

Napisano 12 marca 2014 - 13:53

Witam, Chcę założyć konto na firmę. Czy karta którą będę płacił musi być na firmę, czy może być personalnie na mnie lub na przykład na kogoś z mojej rodziny?

#522 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 12 marca 2014 - 14:04

Nie musi być - możesz zapłacić prywatną kartą.

#523 blanker

blanker
  • 5 postów

Napisano 05 maja 2014 - 10:25

Witam ponownie, Mam następny dylemant. Wiem juz, że Apple nie zezwala na tworzenie kont firmowych dla firm z jednoosobową działalnością gospodarczą. Jak się to ma do spółki cywilnej? Jest to niby 'partnetship', ale nie jest to jednak spółka prawa handlowego. Pozdrawiam.

#524 blanker

blanker
  • 5 postów

Napisano 08 maja 2014 - 11:39

Cześć, Dla potomnych: otrzymałem odpowiedz od Apple, ze spółka cywilna (również spółka jawna) są akceptowane do konta firmowego. Pozdrawiam

#525 cozmo-6c00b4bd17

cozmo-6c00b4bd17
  • 6 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maja 2014 - 14:07

Cześć Czy ktoś założył ostatnio konto developerskie indywidualne - nie na firmę? Czytając forum widzę, że tylko firmy mogą mieć konto. Na stronach Apple piszą o koncie również dla osób indywidualnych. Czy coś się zmieniło w tym temacie? Czy ja źle rozumiem znaczenie konta indywidualnego? Chodzi mi o to konto za 99usd.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych