Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Lustrzanka cyfrowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
239 odpowiedzi w tym temacie

#51 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 09:29



Też się nie zgodzę. Może agresywną reklamą zdobędzie trochę rynku, ale nie sądzę, żeby ten system dorównał kiedykolwiek Nikonowi i Canonowi. To tak jak np. z kawą, wiele ludzi pije reklamowane Tchibo, tylko czy można nazwać to kawą? ;-) A za dobry przykład może posłużyć Martyna Wojciechowska (sick! jak ja nie lubię tej pani), która w przerywnikach swojego programu reklamuje Sony i mówi, że podczas wyprawy używała właśnie tego sprzętu, a w samym programie jak się przyjrzeć to widać, że biega z Canonem ;-)


LOL muszę się przyjrzeć tej reklamie :D Mało się znam, ale też myślę, że nie kupiłbym lustrzanki Sony. Myślę, że inne firmy mają większe doświadczenie, a Sony robi "popularne lustrzanki", bo dla fotograficznego nooba to i tak wielka podjarka w porównaniu z kompaktem. Mogę się mylić.

Co do kawy to Tchibo szczególnie taka granatowa jest kwaśna w smaku. Nigdy jej nie lubiłem z tego powodu, i czasem to komuś mówiłem, no i zazwyczaj uznawano mnie za wariata, "przecież to taka super kawa". I właśnie oglądając jakiś przyrodniczy program dowiedziałem się, że najdroższa na świecie kawa powstaje w ten sposób: Jakieś małpki zjadają ziarenka, potem wiadomo co, potem ziarenka są zbierane przez ludzi i sprzedawane. Powód: najmniej kwaśna kawa na świecie po przejściu przez układ pokarmowy małpek...

Pozdrawiam

#52 dazz

dazz
  • 62 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 lutego 2010 - 10:17

Co do kawy to Tchibo szczególnie taka granatowa jest kwaśna w smaku. Nigdy jej nie lubiłem z tego powodu, i czasem to komuś mówiłem, no i zazwyczaj uznawano mnie za wariata, "przecież to taka super kawa". I właśnie oglądając jakiś przyrodniczy program dowiedziałem się, że najdroższa na świecie kawa powstaje w ten sposób: Jakieś małpki zjadają ziarenka, potem wiadomo co, potem ziarenka są zbierane przez ludzi i sprzedawane. Powód: najmniej kwaśna kawa na świecie po przejściu przez układ pokarmowy małpek...

Pozdrawiam


Trochę pomyliłeś, nie małpy, a cywety. Kawa nazywa sie kopi luwak i jest najlepszą kawą jaką w życiu piłem.

#53 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 10:24

Możliwe, że pomyliłem. Ja bym tego nie ruszył :D

Jakby co to pretensje do użytkownika feuerfest, rozśmieszył mnie z rana.

O tu:

http://www.myapple.p...vs-wolnosc.html

Pozdrawiam

ps. Dzięki za cywety, to rzeczywiście nie przypomina małpek, to jakieś sympatyczne gryzonie.

#54 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 09 lutego 2010 - 10:39

Mało się znam, ale też myślę, że nie kupiłbym lustrzanki Sony. Myślę, że inne firmy mają większe doświadczenie, a Sony robi "popularne lustrzanki", bo dla fotograficznego nooba to i tak wielka podjarka w porównaniu z kompaktem. Mogę się mylić.


Z całą sympatią ale muszę się tutaj nie zgodzić. Sony przejęło technologię od Minolty (pamięta ktoś taką firmę?), kooperuje z Zeiss i tworzy świetne kamery - mówię o sprzęcie "PRO" co przekłada się na coraz lepsze lustrzanki i obiektywy.

---- Dodano 09-02-2010 o godzinie 10:55 ----


Co do kawy to Tchibo szczególnie taka granatowa jest kwaśna w smaku. Nigdy jej nie lubiłem z tego powodu, i czasem to komuś mówiłem, no i zazwyczaj uznawano mnie za wariata, "przecież to taka super kawa".


Odnośnie kawy - ta sprzedawana w sklepach jest fatalna, kwaśna, niesmaczna. Ale już Tchibo w ziarenkach - świeżo zmielona przed zaparzeniem to pyszotka. I tu doszliśmy do zmiany wątku ;)
W telegraficznym skrócie mamy dwie podstawowe odmiany: Arabikę - łagodną i miłą podniebieniu oraz Robustę - kwaskową i szorstką. W kawiarniach Tchibo polecam do domu szczególnie - świeżo mieloną przy kliencie ( na nr. 5 do ekspresu ciśnieniowego jeśli wasz nie posiada młynka)
kawę Brazil Mild - bardzo łagodną i wręcz aksamitną w smaku, dalej można kupić ziarna Tchibo Crema lub Espresso, choć już mniej łagodna od Brazil. Jeśli ktoś lubi kwaskowe to polecam Vienna.
Podałem przykłady smaków z Tchibo.

PS. Crema (pianka) oraz smak kawy zależy również od "docisku" jaki oferuje ekspres ciśnieniowy.

#55 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 09 lutego 2010 - 10:59

Ja mysle, ze Sony dorobi sie swietnych matryc, w tym pelnoklatkowych i bedzie duzym zagrozeniem dla konkurencji. Popracuja nad szklami i moze jeszcze nad ergonomia i mysle, ze bedzie o nich coraz glosniej. Uwazam, tez ze w przedzialane ‘gornej polki’ maja najwiecej ulepszen. Jednak tak czy siak, ja zostaje przy Canonie J

#56 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 09 lutego 2010 - 11:06


Jednak tak czy siak, ja zostaje przy Canonie J



Ja też.

---- Dodano 09-02-2010 o godzinie 11:14 ----

Ja mysle, ze Sony dorobi sie swietnych matryc, w tym pelnoklatkowych i bedzie duzym zagrozeniem dla konkurencji.


Ta obecna "pełna klatka" od Sony nie jest jeszcze najlepsza. Szkoda że Nikon też na tym bazuje.

#57 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 09 lutego 2010 - 11:28

Ja też.

---- Dodano 09-02-2010 o godzinie 11:14 ----


Ta obecna "pełna klatka" od Sony nie jest jeszcze najlepsza. Szkoda że Nikon też na tym bazuje.


No wiem, ze jeszcze jest slaba, ale jak przyjzec sie zmianom w poszczegolnych modelach to widac wedlug mnie duze zmiany pomiedzy nimi. Nawet jezli spojzec na jakos pryzmatu tutaj widac duze zmiany. Poczekamy zobaczymy co sie bedzie dzialo.

#58 gizmo3800

gizmo3800
  • 1 906 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lutego 2010 - 11:31

w sumie to ja tez staje przed wyborem swojej pierwszej lustrzaneczki i czytajac wasze rady, stwierdzilem ze na razie kupuje sprzecik niskobudzetowy (nikon d3000+jakies szkielko) a jak sie pasja rozwinie to zmienimy na cos bardziej wymagajacego :)

#59 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 09 lutego 2010 - 11:39

w sumie to ja tez staje przed wyborem swojej pierwszej lustrzaneczki i czytajac wasze rady, stwierdzilem ze na razie kupuje sprzecik niskobudzetowy (nikon d3000+jakies szkielko) a jak sie pasja rozwinie to zmienimy na cos bardziej wymagajacego :)


Mysle ze bardzo dobry pomysl. Ogolnie zawsze polecam wybrac ze 3 marki, ktore maja przyszlosc. Ja przyszlosciowe firmy widze: Canon, Nikon, Sony, Olympus. Moze rowniez te lustrzane Panasonic. Nie widze przyszlosci dla na przyklad systemu Pentax, ktory mam wrazenie, coraz bardziej zostaje w tyle, ale moge sie mylic.

Wiec wracaja do tematu. Jezeli nie mialo sie zadnej stycznosci z systemem, warto isc do sklepu i wszystko sobie dobrze ‘pomacac’. Potem jak pasje sie bedzie rozwijala, mozna inwestowac w lepszy sprzet.

Wszyskich fotografow serdecznie pozdrawiam.

#60 iPestek

iPestek
  • 564 postów
  • SkądKópertino

Napisano 09 lutego 2010 - 12:59

Ta obecna "pełna klatka" od Sony nie jest jeszcze najlepsza. Szkoda że Nikon też na tym bazuje.


Odnosze wrazenie, ze Nikon D200 dal ci niezle popalic ;) (mydlane zdjecia i szumy), ale to chyba nie powod by wyzywac i wylewac pomyje na nowsze modele (d90, d300 etc). D200 jest juz bardzo starym modelem i moge sie mylic, ale byl porownywany do canona 20d, minolty d7d..

Co do pelnej klatki Sony to polecam przyjrzec sie modelom Nikona D3 czy D3x - to obecnie najlepsze aparaty jesli chodzi o dynamike koloru i rozpetosc tonalna (jesli kogos interesuja wykresiki i na potwierdzenie, ze nie jestem goloslownym - dxomark.com)

Tak a propos sam zbieram na Marka 5d II, uzywasz moze sloika 24-70L?

#61 dazz

dazz
  • 62 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 lutego 2010 - 13:11

Odnosze wrazenie, ze Nikon D200 dal ci niezle popalic ;) (mydlane zdjecia i szumy),



co Wy gadacie, D200 to maszynka cud, miód, orzeszki ;-)
jestem Canonierem, ale ten model znam dobrze.

#62 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 09 lutego 2010 - 13:35

Odnosze wrazenie, ze Nikon D200 dal ci niezle popalic ;) (mydlane zdjecia i szumy), ale to chyba nie powod by wyzywac i wylewac pomyje na nowsze modele (d90, d300 etc). D200 jest juz bardzo starym modelem i moge sie mylic, ale byl porownywany do canona 20d, minolty d7d..


Nikon d200 był przeciwnikiem Canona 5D Mark 1. Generalnie należało go porównywać z Canonem 40D. Później Nikon d80 otrzymał matrycę z d200 ale nieco ulepszoną. Dlatego troszkę przestrzeliłeś ;)

---- Dodano 09-02-2010 o godzinie 13:37 ----

co Wy gadacie, D200 to maszynka cud, miód, orzeszki ;-)
jestem Canonierem, ale ten model znam dobrze.


No niestety nie. Obecne d300 ma lepszą matrycę i można powiedzieć o nim ciepłe słowo ;)

#63 dazz

dazz
  • 62 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 lutego 2010 - 13:56

Nikon d200 był przeciwnikiem Canona 5D Mark 1.


Raczej nie, aparaty do zupełnie innych zastosowań

No niestety nie. Obecne d300 ma lepszą matrycę i można powiedzieć o nim ciepłe słowo ;)


Wiadomo, że D300 lepszy, ale jak ktoś mi powie, że np. D200 robi nieostre zdjęcie to albo ma uszkodzony aparat albo co bardziej prawdopodobne nie umie się nim posługiwać.

#64 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 09 lutego 2010 - 13:56

uzywasz moze sloika 24-70L?


Jeszcze nie ;)

#65 iPestek

iPestek
  • 564 postów
  • SkądKópertino

Napisano 09 lutego 2010 - 14:40

Nikon D200 był przeciwnikiem Canona 5D Mark 1


Nie do konca, 5d nie mial sobie wtedy rownych, D200 porownywano bardziej do Canona 20D, D200 jest troche tak pomiedzy 20D a 5D (bardziej do 20D)

Generalnie należało go porównywać z Canonem 40D


Nalezy wziac tez pod uwage, ze to aparat starszy o dwa lata od D200, ktory juz mogl juz byc smialo do Nikona porownywany :)

ale jak ktoś mi powie, że np. D200 robi nieostre zdjęcie to albo ma uszkodzony aparat albo co bardziej prawdopodobne nie umie się nim posługiwać.

Albo ma uszkodzony egzemplarz:-D

#66 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 15:27

mam 5dmkII, wcześniej miałem przez 4 lata eos 1 markII. 5dmkII to świetny aparat do wszystkiego poza sportem (na szczęście nie robię tego). wideo z 5dmkII jest po prostu wspaniałe. matryca i jakość zdjęć z piątki jest rewelacyjna. w studio w firmie mamy hassele i przystawki phase one. czasami jednak piątka może zastąpić hassela i to z powodzeniem. nikony znam od kolegów. d700 jest rewelacyjne, d3 mają liczne problemy, zaś sama jakość zdjęć bywa różna. jednak jest to odpowiednik eosa 1 i ze względu na szybkość i obudowę należy ten aparat traktować jako absolutny top. ja nie mam wyboru co mogę używać, jednak i tak teraz bym nie zamienił canona na nikon, bo bardzo jasne obiektywy canona są po prostu największym atutem - 24mm f1,4, 35mm/f1.4, 135mm/f2.0, 85mm/f1.2, 50mm/f1,2. z tego zestawu mam tylko 24mm, miałem jednak 135mm. 50mm mam 1,4, bo mnie nie było stać przy ostatniej wymianie sprzętu na ten standard. jednak następnym razem na pewno go kupię, być może tę 85-ke. to jest magia i nikon nie ma na razie takich szkieł. w segmencie amatorskim i półzawodowym nie robiło by mi różnicy, z czego korzystam. jeśli chodzi o szkła do nikona to ten szeroki zoom f2,8 jeś świetny i lepszy moim zdaniem niż canonowski 16-35. na wakację wybrałbym olympusa pen z obiektywem 17mm i wziernikiem. to jest absolutny hicior wśród lekkich aparatów - na miarę koniki hexar z czasów analogowych. pozdr

#67 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 09 lutego 2010 - 18:49

Nie do konca, 5d nie mial sobie wtedy rownych, D200 porownywano bardziej do Canona 20D, D200 jest troche tak pomiedzy 20D a 5D (bardziej do 20D)



Nalezy wziac tez pod uwage, ze to aparat starszy o dwa lata od D200, ktory juz mogl juz byc smialo do Nikona porownywany :)


Albo ma uszkodzony egzemplarz:-D


Odnośnie d200 vs inne body:

Canon 5D vs. Nikon D200
Nikon D200 Review: 31. Conclusion: Digital Photography Review
Foto-Kurier - Pismo użytkowników sprzętu foto i video

Na 100% nie możesz d200 porównywać z Canonen 20D tylko już z 30D. Porównaj zawsze wcześniej parametry.

#68 iPestek

iPestek
  • 564 postów
  • SkądKópertino

Napisano 09 lutego 2010 - 19:13

Odnośnie d200 vs inne body:

Canon 5D vs. Nikon D200
Nikon D200 Review: 31. Conclusion: Digital Photography Review
Foto-Kurier - Pismo użytkowników sprzętu foto i video

Na 100% nie możesz d200 porównywać z Canonen 20D tylko już z 30D. Porównaj zawsze wcześniej parametry.


Mozesz sie ze mna nie zgodzic, ale wydaje mi sie ze D200 porownywane do 5D jest nieco na wyrost (ze wzgledu na rozmiary matryc i upakowanie pikseli na nich), z reszta sadze, ze to sa zupelnie inne segmenty (5d jest bardziej profi). Szukanie jakichkolwiek argumentow zeby dolozyc D200 jest moim zdaniem troche nierozwazne. Rozumiem, pucha ta nie spelnila twoich oczekiwan, nie byles zadowolony za bardzo z obrazu, ale zaloze sie, ze gdybym pokazal ci odbitki z D200 i z innych aparatow to nie zauwazyl bys roznicy :) Byc moze trafiles na wadliwy egzemplarz? Z mojego punktu widzenia jakosc zdjec byla naprawde zadowalajaca.

Podsumowujac - Mam dosyc porownan, testow, wykresikow etc. Uwazam, ze za duzo ludzi skupia sie na aspektach technicznych, a mniej na uprawianej fotografii, jej formie, historii i piekna. Przeciez mozna fotografowac nawet pudelkiem po butach!;)

Pozdrawiam!

#69 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 19:44

Podsumowujac - Mam dosyc porownan, testow, wykresikow etc. Uwazam, ze za duzo ludzi skupia sie na aspektach technicznych, a mniej na uprawianej fotografii, jej formie, historii i piekna. Przeciez mozna fotografowac nawet pudelkiem po butach!;)Pozdrawiam!

dokładnie:)
to mój autoportret z festiwalu w Perpignan (mogłem tam dwa razy pokazywać swoje zdjęcia;) dzięki agencji Vu, z którą współpracuję.
a czy odpowiednik d200 to d20 czy do d30 czy bóg-wie-czego: who cares. zbyt wielu sprzętowych onanistów czytujących testy z foto kuriera i z dpreview.

pozdr

#70 gizmo3800

gizmo3800
  • 1 906 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lutego 2010 - 21:10

panowie a ja mam taki dylemacik, jak pisalem wczesniej chce kupic nikona d3000 z tym ze jako obiektyw kitowy mam dwie opcje do wyboru:
1: Nikon AF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 DX VR
2: Nikon AF-S DX 18-55mm f/3,5-5,6 G ED II Zoom-Nikkor
Ktory lepiej brac? roznica cenowa nie jest ogromna wiec czym one sie roznia?
ok juz mam delikatne porownanie :)
Test Nikon Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G - Rozdzielczość obrazu - Optyczne.pl
Test Nikon Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G VR - Rozdzielczość obrazu - Optyczne.pl

#71 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 09 lutego 2010 - 22:11

Mozesz sie ze mna nie zgodzic, ale wydaje mi sie ze D200 porownywane do 5D jest nieco na wyrost (ze wzgledu na rozmiary matryc i upakowanie pikseli na nich), z reszta sadze, ze to sa zupelnie inne segmenty (5d jest bardziej profi). Szukanie jakichkolwiek argumentow zeby dolozyc D200 jest moim zdaniem troche nierozwazne. Rozumiem, pucha ta nie spelnila twoich oczekiwan, nie byles zadowolony za bardzo z obrazu, ale zaloze sie, ze gdybym pokazal ci odbitki z D200 i z innych aparatow to nie zauwazyl bys roznicy :) Byc moze trafiles na wadliwy egzemplarz? Z mojego punktu widzenia jakosc zdjec byla naprawde zadowalajaca.

Podsumowujac - Mam dosyc porownan, testow, wykresikow etc. Uwazam, ze za duzo ludzi skupia sie na aspektach technicznych, a mniej na uprawianej fotografii, jej formie, historii i piekna. Przeciez mozna fotografowac nawet pudelkiem po butach!;)

Pozdrawiam!


A słyszałeś może o głównym problemie Nikona d200 z filtrem antyaliasingowym? Problem dotyczył wszystkich d200 i dopiero wprowadzenie d300 zatarło złe wrażenie.
Jest taka mała różnica, że ja miałem tą puchę :) ISO powyżej 800 było straszne. Pod tym względem Canon 350D bił d200 na głowę. Ba Nikon d80 nie miał tego problemu co d200 :D


PS. Na Nikonie d200 spokojnie uzyskiwałem "odbitki" 50*70 ale problem i tak istniał.

---- Dodano 09-02-2010 o godzinie 22:35 ----

ale jak ktoś mi powie, że np. D200 robi nieostre zdjęcie to albo ma uszkodzony aparat albo co bardziej prawdopodobne nie umie się nim posługiwać.


Miałeś d200 czy może gadasz tak sobie w pustkę :D Odsyłam do gruntownej literatury, opisującej problem Nikon d200 z filtrem antyaliasingowym. Troszkę wiedzy historycznej nie zaszkodzi.

#72 iPestek

iPestek
  • 564 postów
  • SkądKópertino

Napisano 09 lutego 2010 - 22:36

A słyszałeś może o głównym problemie Nikona d200 z filtrem antyaliasingowym? Problem dotyczył wszystkich d200 i dopiero wprowadzenie d300 zatarło złe wrażenie.
Jest taka mała różnica, że ja miałem tą puchę :) ISO powyżej 800 było straszne. Pod tym względem Canon 350D bił d200 na głowę. Ba Nikon d80 nie miał tego problemu co d200 :D


PS. Na Nikonie d200 spokojnie uzyskiwałem "odbitki" 50*70 ale problem i tak istniał.


Pewnie, że słyszałem... Ale dotyczyło to Canona 5D :D a mówiąc ściślej problem bodajże nazywał się banding'iem

Ja takie problemy mam gdzieś przerzuciłem się na klisze :)

#73 lubiebardzo

lubiebardzo
  • 187 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 23:03

Jeśli jesteś początkujący i nie masz planów by robić zdjęcia bardziej profesjonalnie - idź do sklepu, zamknij oczy i kup to Ci w ręku lepiej leży. To jest sprzęt, który ma robić zdjęcia, a nie podniecać się nim ile czego on tam nie ma. W każdym systemie są lepsze/gorsze/większe/szybsze szkła. Obiektywów jest coraz więcej. I firmowych i tych niezależnych. Kup to co Tobie pasuje. Gdzie menu i przebijanie się przez opcje Tobie pasuje. Obiektywy? Skoro bawiłeś się 18-200 to wiesz jaki zakres jest najbardziej potrzebny. Przejrzyj swoje fotki, jaki ogniskowe najczęściej używałeś. Jeśli większość była np. 18 do 90 to kup mniej więcej tak obiektyw. Jak potrzebujesz od czasu do czasu coś dłuższego to kup jakieś tanie małe tele. I tak dalej... Zrób sobie rachunek sumienia. Ile chcesz wydać. Jakie ogniskowe i samo wyjdzie.

#74 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 09 lutego 2010 - 23:10


na wakację wybrałbym olympusa pen z obiektywem 17mm i wziernikiem. to jest absolutny hicior wśród lekkich aparatów - na miarę koniki hexar z czasów analogowych.

pozdr


Oj tak, ja bym nawet z tym zoomem chcial, ale cena :-/


Podsumowujac - Mam dosyc porownan, testow, wykresikow etc. Uwazam, ze za duzo ludzi skupia sie na aspektach technicznych, a mniej na uprawianej fotografii, jej formie, historii i piekna. Przeciez mozna fotografowac nawet pudelkiem po butach!;)

Pozdrawiam!


Absolutnie sie zgadzam :-)

#75 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 10 lutego 2010 - 00:33

Pewnie, że słyszałem... Ale dotyczyło to Canona 5D :D a mówiąc ściślej problem bodajże nazywał się banding'iem

Ja takie problemy mam gdzieś przerzuciłem się na klisze :)


To przeczytaj proszę jeszcze raz ale ze zrozumieniem bo widzę że dalej nie rozumiesz :D
Zresztą nie miałeś d200 i widzę że możesz tego raczej nie zrozumieć. Powtarzanie piąte przez dziesiąte tego co nie doczytałeś lub usłyszałeś w tym temacie Tobie widocznie nie służy ;)

Tak, klisza jest nadal niedościgniona. Tyle że ty myślisz pewnie o "labie" a ja o swojej ciemni, w której mogę oddawać się tradycyjnemu wywoływaniu :)

Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych