Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co o kim myślicie ?? :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
246 odpowiedzi w tym temacie

#176 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 września 2007 - 19:29


A co, jeżeli osoby, do których odnosiła się ta jakże urocza metafora poczują się obrażone?


Metafora odnosiła się dokładnie do nikogo. Chodziło o przykład, w którym kierunku forum nie będzie podążać na pewno. Jeśli natomiast, w jakiś sposób Cię zidentyfikowałem, uczyniłem to w sposób niezamierzony.

---- Dodano 21-09-2007 o godzinie 21:31 ----

Oczywiscie. Jednych ciesza tego typu rzeczy innych nie, jednym sie podobaja wasy innym nie, jeden lubi nosic szerokie spodnie drugi nie etc.
Ktos bedzie sie smial ogladajac "American Pie" a ktos "Monty pytona" - kazdy jest inny. Ludzie sie dobieraja w "pary" pod wzgledem zainteresowan, pogladow. Nie podoba Ci sie poczucie humoru panka - nie czytasz jego postow, nie zaglaadasz w kolko do jego profilu zeby nie musialy Cie slowa narkotyki, dziwki i hazard draznic. Jak mimo wszystko dalej Cie draznie - klikasz w ikonke ignoruj i po sprawie.



I tak i nie. Jeden lubi pierdnąć po jedzeniu, inny nie. Forum z założenia jest dla wszystkich. Jaką opcję przyjąć, zdanie decydujące ma frakcja pierdzących czy frakcja wstrzymywaczy? :) Czy może wszyscy mają prawo bytu i nie ma żadnych zasad?

#177 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 września 2007 - 19:31

Otóż Pank w swoim profilu użytkownika napisał:
Cytuję:
"Zainteresowania:
Dziwki, narkotyki i hazard"

A czy zainteresowanie narkotykami oznacza bycie narkomanem? Interesuję się historią religii, w tym, z oczywistych względów, historią chrześcijaństwa, a mimo to jestem gnostykiem. Zainteresowanie czymś nie musi oznaczać nurzania się w tym. Nie naciągajmy faktów i bądźmy sprawiedliwi, szczególnie bacząc na fakt, że Pank nie może się bronić.

trzeba byc skonczonym kretynem lub byc Goodboyem zeby tak to zrozumiec nie widzac w tym zartu i sarkazmu

Trzeba nie mieć za grosz wyczucia, żeby nie wiedzieć, iż taka wypowiedź jest niezbyt subtelną obelgą. Tym bardziej, że można w tym nie widzieć żartu. Wystarczy mieć odmienne poczucie humoru, do czego każdy ma prawo.

#178 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 21 września 2007 - 19:32

Goodboy po prostu lubi się przyczepić do czegoś i znaleźć problem nawet tam gdzie go nie ma... No cóż...


A potem będzie Ci próbował wmówić, że jesteś rasistą.
Krótki filmik dla rozładowania sytuacji:

[yt="tnfgwo2pWkU"]Rasism"[/yt]

Nie, nie jestem rasistą.

#179 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 21 września 2007 - 19:36


I tak i nie. Jeden lubi pierdnąć po jedzeniu, inny nie. Forum z założenia jest dla wszystkich. Jaką opcję przyjąć, zdanie decydujące ma frakcja pierdzących czy frakcja wstrzymywaczy? :) Czy może wszyscy mają prawo bytu i nie ma żadnych zasad?


Jezeli wiesz ze w tym pokoju siedza osoby ktore pierdza a jestes wstrzymywaczem nie wchodzisz. Jezeli czujesz ze chcesz wejsc zdajesz sobie sprawe co Cie czeka po wejsciu wiec na wszelki wypadek zatykasz nos.
Odwrotnie rowniez - jestes pierdzaczem i wychodzisz ze swojej nory - nie pierdzisz ale jak Ci sie juz zdarzy to moim zdaniem powinnines przeprosic a niepierdzacy nie powinni Cie za to wystawic na balkon na 2 miesiace ;)


Trzeba nie mieć za grosz wyczucia, żeby nie wiedzieć, iż taka wypowiedź jest niezbyt subtelną obelgą. Tym bardziej, że można w tym nie widzieć żartu. Wystarczy mieć odmienne poczucie humoru, do czego każdy ma prawo.


Heidi masz racje. Czasami nie mam wyczucia. Mimo wszystko w mojej glowie nie miesci sie ze mozna wziac na serio zainteresowania panka

#180 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 września 2007 - 19:39

No dobra, to skad mam wiedziec, nie bedac uprzednio w pokoju, czy siedza tam pierdziacze czy wstrzymywacze?

#181 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 21 września 2007 - 19:40

No dobra, to skad mam wiedziec, nie bedac uprzednio w pokoju, czy siedza tam pierdziacze czy wstrzymywacze?


To zależy czy znasz te osoby czy nie. Jeśli znasz to zasada jest dość prosta, pierdzący są*raczej szczuplejsi ;)

#182 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 21 września 2007 - 19:41

Cos mi sie wydaje ze Pank czyta ten caly wątek :(

#183 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 21 września 2007 - 19:42


Jeżeli ktoś ma napisane w zainteresowaniach w profilu "gwałty bez użycia rąk" [autentyk, żeby nie było, że wymyślam], to mam dzwonić na policję
Dziękuję.


Nie. Chciałem tylko pokazać, że źle pojęte poczucie swobody wypowiedzi (w stylu: "wszystko nam wolno, bo co") może mieć fatalne skutki dla dyskutantów. Nie mówiąc już o poziomie takich dyskusji. I dlatego właśnie potrzebny jest regulamin i odpowiedzialna moderacja.
Nie ma co się krzywić. Wyroki prawdziwych sądów też bywają kontrowersyjne. Dura lex, sed lex.

I jeszcze jedno: Ktoś tu porównał forum do gry komputerowej. Że niby nie można go traktować zbyt poważnie, bo to świat wirtualny.
Ja nie zgadzam się z takim punktem widzenia. Moim zdaniem trzeba pamiętać, że tutaj za nick-ami stoją realni ludzie, a nie wirtualne twory. Dla mnie to kolosalna różnica. I dlatego jestem przeciwnikiem tworzenia działów czy wątków na których wszystko wolno.
  • Heidi lubi to

#184 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 21 września 2007 - 19:43

No dobra, to skad mam wiedziec, nie bedac uprzednio w pokoju, czy siedza tam pierdziacze czy wstrzymywacze?


Pank jest osoba juz znana tu na forum i ma opinie pierdziacza. Nie klkaj na jego profil skoro slowa "dziwka, hazard i narkotyki" Ci smierdza. Duzo osob rowniez wie ze jego pierdzacym pokojem jest watek o tatuazach. Tam sie pierdzi. Mozna zmienic (jezeli autor watku sie zgodzi) temat na "smierdzacy watek - albo pierdzisz albo zatykasz nos". W innych tematach nie pierdzmy i mamy utopie

#185 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 września 2007 - 19:43

To zależy czy znasz te osoby czy nie. Jeśli znasz to zasada jest dość prosta, pierdzący są*raczej szczuplejsi ;)


No nie wiem, nie wiem. Mam wątpliwości. :>

#186 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 21 września 2007 - 19:44

Cos mi sie wydaje ze Pank czyta ten caly wątek :(


W tym też widzisz problem? W końcu ma do tego prawo.

#187 Hazreth

Hazreth
  • 598 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 21 września 2007 - 19:44

Metafora odnosiła się dokładnie do nikogo. Chodziło o przykład, w którym kierunku forum nie będzie podążać na pewno. Jeśli natomiast, w jakiś sposób Cię zidentyfikowałem, uczyniłem to w sposób niezamierzony.

Czytają post można było odnieść inne wrażenie. Po doprecyzowaniu wypowiedzi nie mam zamiaru czepiać się dalej.
Podobnie, jak nie mam zamiaru odnosić się do ostatniego zdania przytoczonego postu.

Co zaś tyczy się pierdzenia - uuuuwielbiem te wyszukane porównania, które po prostu są tym mniej zrozumiałe i trafne, im bardziej wyszukane :D

#188 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 września 2007 - 19:45

Pank jest osoba juz znana tu na forum i ma opinie pierdziacza.


Ale skad mam o tym wiedziec zapisujac sie dopiero na forum?

#189 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 21 września 2007 - 19:48

Ale skad mam o tym wiedziec zapisujac sie dopiero na forum?


tak jak masz opis "persona non grata" wpisac mu "pierdziawa" i po krzyku

#190 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 września 2007 - 19:49

Heidi masz racje. Czasami nie mam wyczucia. Mimo wszystko w mojej glowie nie miesci sie ze mozna wziac na serio zainteresowania panka

Można. Wystarczy go nie znać, a jedynie poczytać sobie z grubsza większość jego wypowiedzi.
I tu jest właśnie pies pogrzebany, że wielu z Was zachowuje się tak, jakby Pank był osobą powszechnie znaną. Ale tak nie jest. Na tym forum znany jest może bardziej, ale i to również tym, którzy zadali sobie trud dokładnego czytania jego wypowiedzi. Dla osób, które nie zaglądają do TD, a spotykają się z jego wypowiedziami wyłącznie w innych działach, jego wypowiedzi są po prostu agresywne i napastliwe.
Pank żyje, jak mi się wydaje, wprowadzając w życie hasło pana Michała Wiśniewskiego, "jestem jaki jestem". Tyle że pan Wiśniewski rzeczywiście jest znany i znakomita większość osób z góry wie, czego się spodziewać. A Pank dla wielu osób jest zagadką, którą nie zawsze chcą zgłębiać, zrażeni pierwszym wrażeniem. I trudno mieć do nich pretensję, trudno ich za to winić.
Poza tym widzę tu pewną niekonsekwencję. Skoro Pank postanowił być osobą kontrowersyjną, nie pasuje mu "bo ja nie chciałem", wyrażone w jego liście. Potępienie jest częścią drogi, którą wybrał.

#191 Hazreth

Hazreth
  • 598 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 21 września 2007 - 19:50

Ale skad mam o tym wiedziec zapisujac sie dopiero na forum?

...bo pierwsze, co robię zaraz po rejestracji, to szukam Panka? Eeee. Pierwsze, co się robi po rejestracji, to się pisze, co ci nie działa z twoim iPodem. A jak otrzymasz odpowiedź, to zaczynasz się rozglądać po forum i poznawać ludzi. Taka specyfika forum internetowego - ludzi poznajesz stykając się z nimi i czytając ich posty, a po jakimś czasie decydujesz, czy tu zostajesz, czy nie. I od kogo trzymasz się z daleka, a kogo posty czytasz chętnie.

#192 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 września 2007 - 19:51

tak jak masz opis "persona non grata" wpisac mu "pierdziawa" i po krzyku


Nie, nikomu w profil nie ingerujemy i nie bedziemy dawac etykietek. Moglibysmy kogos obrazic, nie sadzisz?

#193 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 21 września 2007 - 19:52

Ale skad mam o tym wiedziec zapisujac sie dopiero na forum?


No bo on jest szczupły ;)

#194 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 21 września 2007 - 19:55

Nie, nikomu w profil nie ingerujemy i nie bedziemy dawac etykietek. Moglibysmy kogos obrazic, nie sadzisz?


to jest wszystko kwestia dogadania sie ;)
Przyjmujesz dobrowolnie etykiete pierdziuch - pierdzisz i nie daja Cie na balkon.
Przyjmujesz dobrowolnie etykiete wstrzymywacz - pierdziuch go nie tyka.
Oczywiscie diabel tkwi w szczegolach bo jezeli ktos zrobi pod siebie to musi isc do lazienki czy tego chce czy nie

No bo on jest szczupły ;)


w profilu ma napisane ze jest gruby

#195 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 21 września 2007 - 19:57

w profilu ma napisane ze jest gruby


Dla zmyłki ;)

#196 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 21 września 2007 - 20:08

A czy zainteresowanie narkotykami oznacza bycie narkomanem? Interesuję się historią religii, w tym, z oczywistych względów, historią chrześcijaństwa, a mimo to jestem gnostykiem. Zainteresowanie czymś nie musi oznaczać nurzania się w tym. Nie naciągajmy faktów i bądźmy sprawiedliwi, szczególnie bacząc na fakt, że Pank nie może się bronić..


Dlatego właśnie napisałem, że wszystko zależy od woli i intencji czytającego post, wpis czy informacje z profilu. Napisałem też, że nie chcę nikogo obrażać. Mam na względzie to, że Pank nie może brać udziału w tej dyskusji, czemu dałem też wyraz w innych moich postach tego wątku (np. o ocenie cudzych prac).

Tak jak pisałem wcześniej pamiętam o tym, że forum to nie gra komputerowa. Tu za nick-ami stoją realni ludzie, a nie digitalizowane postacie. Dobrze aby inni też o tym pamiętali.

#197 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 21 września 2007 - 20:12

przecież wiadomo, że pank ma innego nicka

#198 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 21 września 2007 - 20:23

Hazreth - masz racje co do mojego stylu, interpunkcji i tego ze wale bledy. Masz prawo mnie ignorowac o ile ,,czepiam,, sie w luznej dyskusji - masz nawet prawo zglosic takie ,,zaczepki,, innym moderatorom !!! Co do zasad na forum to juz sam musisz zadecydowac czy ignorowac moje uwagi (jesli tycza Ciebie) czy nie. Nie wszyscy musza mnie lubic i nie wszystkich ja lubie - to chyba normalne ???
menelek - nawet jesli ma , to skutek zabanowania jest pozytywny, bo styl wypowiedzi ,,Panka tajniaka,, musi odbiegac od poprzedniego Panka .... w innym przypadku zostalby rozpoznany i po raz kolejny zbanowany.
  • Hazreth lubi to

#199 Hazreth

Hazreth
  • 598 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 21 września 2007 - 20:31

Hazreth - masz racje co do mojego stylu, interpunkcji i tego ze wale bledy. Masz prawo mnie ignorowac o ile ,,czepiam,, sie w luznej dyskusji - masz nawet prawo zglosic takie ,,zaczepki,, innym moderatorom !!! Co do zasad na forum to juz sam musisz zadecydowac czy ignorowac moje uwagi (jesli tycza Ciebie) czy nie. Nie wszyscy musza mnie lubic i nie wszystkich ja lubie - to chyba normalne ???

Dziękuję. Cenię to trochę wysiłku włożone w składnie napisany post, taki jak ten. Uwagę na to zwróciłem, bowiem z doświadczenia wiem, że to często pomaga - i tak było i w tym przypadku ;)

#200 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 września 2007 - 20:34

Dlatego właśnie napisałem, że wszystko zależy od woli i intencji czytającego post, wpis czy informacje z profilu. Napisałem też, że nie chcę nikogo obrażać. Mam na względzie to, że Pank nie może brać udziału w tej dyskusji, czemu dałem też wyraz w innych moich postach tego wątku (np. o ocenie cudzych prac).

Tak jak pisałem wcześniej pamiętam o tym, że forum to nie gra komputerowa. Tu za nick-ami stoją realni ludzie, a nie digitalizowane postacie. Dobrze aby inni też o tym pamiętali.

Pełna zgoda poza jednym wyjątkiem: interpretowanie zapisu "zainteresowanie narkotykami" jako "narkoman" jest przejawem złej woli.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych